Jump to content

Moto Zajednica

Ispiranje Motora Suzuki Savage ls650

Recommended Posts

  • TarikNP, 56 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda Magna vf750c rc43

Postovanje svima... Hteo sam se obratit ovom temom svim majstorimaa ili bar onima koji imaju iskustva

sa Suzuki Savage ls650 kupio sam ovaj motor pre od prilike 3-4 meseca nisam ga puno vozio

tako da ni neznam kad mu je menjano ulje pa sam hteo da mu isperem motor iznutra posto vidim po raznim forumima i temama pominje

najbolje je skinuti karter pa isprati motor prvo tako a zatim i sa sredstvom za ispiranje koje se dodaje u staro ulje te zbog

toga sam i hteo da vas pitam kako to ja mogu uchinit najbolje moguce jer moj motor nema karter i nemogu ga skinut...

 

 

 

ja sam mislio prvo da ga isperem da sipam benzina 200-300 ml u staro ulje pa da malo odradi 5 min a zatim da ispustim to ulje

i sipan neko novo drugo takodje samo da je 10-40 granulacije ali novo sa sredstvom za ispiranje motora takodje opet da ga pustim da odradi 5-10 minuta

a onda da sipam novo ulje koje sam kupio tj da bi ga vozio sezonu jednu..

 

 

 

pitanje je dali ce skoditi benzin ili shta bi mogo sipat u mashinu ako ne sme benzin za prvo isppiranje...

 

 

HVALA UNAPRED SVIMA

 

 

A EVO I LINKA ZA SPECIFIKACIJU DA VAM JE JASNIJE TIP MOTORA (MASHINE)

 

 

 

http://www.bikez.com...savage_1987.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ja licno nebih probao sa benzinom i ostalim aditivima

 

po meni je najbolje da kupis neko jeftinije ulje(gradaciju koja inace ide u tvoju masinu),vozikas jedan dan,ispustis i sipas to koje si i planirao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TarikNP, 56 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda Magna vf750c rc43

znachi sipao si ovo sloven ulje pa vozio sa starim filterom 70 km i ispustio

 

a onda sipao nisotec i ovo sredstvo za ispiranje

 

zatim ispustio pola toga i sipao pola nafte

 

a onda i losh neko ulje si sipao za ispiranje i onda zamenio sve i sipao extra ulje???

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

znachi sipao si ovo sloven ulje pa vozio sa starim filterom 70 km i ispustio

 

a onda sipao nisotec i ovo sredstvo za ispiranje

 

zatim ispustio pola toga i sipao pola nafte

 

a onda i losh neko ulje si sipao za ispiranje i onda zamenio sve i sipao extra ulje???

 

 

 

 

 

Nee, prva zamena po kupovini polovnjaka je bila uz ispiranje Sloven uljem, a druga pri sledećem intervalu zamene sa sipanjem aditiva za ispiranje i potom još jedno ispiranje sa jeftinim uljem iste baze i onda nalivanje ulja za vožnju. Nafta se samo spominje kao jedna od mogućnosti ali davno prošle jer sada nema masnog D dizela. Imaš u temi sve dosta detaljno.

 

Da pojasnim, pri svakoj zemeni ulja obavezno ispiram agregat sa pola zapremine istim uljem ili jeftinijim uljem iste baze i po mogućstvu ređe gradacije ako je u pitanju ekstra skupo ulje, do 15 minuta rada na leru, a čišćenje namenskim sredstvima, isključivo po uputstvu jer ih ima više vrsta, nosi određeni rizik i nije ga uputno koristiti često ili bez preke potrebe zbog mogućnosti da se zapuši sito uljne pumpe i kanali ako agregat ima mnogo nalepljene prljavštine.

 

Da, sredstva za ispiranje mogu biti vrlo pogubna za semeringe i zaptivače koje umeju da nagrizu i probiju pa može doći do procurivanja tako da ti ne smem ili ne mogu preporučiti ni jedno, moj izbor je bio na osnovu tuđeg verodostojnog iskustva i nakon već dosta proteklog vremena od ispiranja lično imam odlično i ja sa preparatom sa slike, nemoj da podležeš propagandi i rekla kazala preporukama već samo iskustvenim.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TarikNP, 56 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda Magna vf750c rc43

aha aha pa da vidim 3-4 mogucnosti pa sam skonto da si ti to sve radio ok druze hvala puno i izvini na smetnji u svakom sluchaju hvala...

znachi sipao si ovo sloven ulje pa vozio sa starim filterom 70 km i ispustio

 

a onda sipao nisotec i ovo sredstvo za ispiranje

 

zatim ispustio pola toga i sipao pola nafte

 

a onda i losh neko ulje si sipao za ispiranje i onda zamenio sve i sipao extra ulje???

 

 

 

 

 

Nee, prva zamena po kupovini polovnjaka je bila uz ispiranje Sloven uljem, a druga pri sledećem intervalu zamene sa sipanjem aditiva za ispiranje i potom još jedno ispiranje sa jeftinim uljem iste baze i onda nalivanje ulja za vožnju. Nafta se samo spominje kao jedna od mogućnosti ali davno prošle jer sada nema masnog D dizela. Imaš u temi sve dosta detaljno.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

abro JE DOBARR, za auta je i nije skup,ide na 6 litara ulja pa mozes i 2 puta ili i za auto.postoj i motul za ispiranje motocikla ali je to istoi proizvod lao i za auto pa nemoras da bacas pare,ali jako je bitno da pustis da se dobro ocedi,cedis ga bar 2-3- sata ,ako ima bocnu nogaru ,2-3 puta na sat ga naginji na sve strane da ti se sto vise izije ulja napolje.posle jedno 2-3 sata ces videti da vise skoro nista ne curi,a probaj i da odstojicelu noc,nista ne kosta a mozda i pomogne

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja