Jump to content

Moto Zajednica

Do severa Egeja (Tasos) 2014

Recommended Posts

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Sve što je lepo kratko traje.Tako se i nama završava ovaj mini odmor <_<
Poslednji dan smo bukvalno ceo proveli u Limenariji.To je drugi po veličini grad na Tasosu i stvarno lepo izgleda.Videli smo ranije jednu lepu radnju sa suvenirima pa smo hteli i to da završimo pre polaska kući.Posle upoznavanja sa gazdom radnje,saznajemo da je on drugar sa našim domaćinom Zagosom i da su zajedno dosta puta dolazili u Srbiju.Kupujemo poklone i dobijamo na poklon mapu Tasosa na našem jeziku.Lep gest,nema šta.Šteta što je ne dobismo ranije,moglo se još nešto videti i obići.

Malo dalje je giros kod Djoleta.Kažu da je baš ovde najbolji na celom Tasosu.Muzika svira,oni pevaju,peku meso i zovu goste da svrate kod njih u lokal.Nas su ubedili, sedamo da ručamo.Na kraju nam šalju palačinke gratis.
Inače šetalište je puno kafića,restorana,butika ma svega ima.Grci su totalno opušteni i veseli,mislim da ove priče oko krize njih ne dotiču previše.Bar je moj utisak takav.

CAM00431.jpg

 
CAM00432.jpg
 
CAM00433.jpg
 
20140627_113947.jpg
 
CAM00434.jpg
 
CAM00439.jpg
 
20140627_113820.jpg
 
CAM00436.jpg
 
CAM00437.jpg
 

U povratku do stana,svraćam u perionicu da skinem prašinu i prljavštinu sa motora,greota da bude prljav

:D
Posle tretmana....Al se sijaaaaaa,kao nov.

CAM00430.jpg

 

Uveče smo spakovali stvari u kofere,ispozdravljali sa domaćinima i otišli da odmaramo.Celu noć je duvao neki ludački vetar sa kišom da sam mislio da će oboriti motor.Srećom do jutra se sve smirilo i imali smo baš lep dan za vožnju.Doduše čekalo nas je nešto preko 900 km do kuće ali izdržaćemo.
Evo par slika sa povratka.
 

20140628_084150.jpg
 
20140628_092442.jpg
 
20140628_111108.jpg
 
20140628_112515.jpg
 
20140628_174814.jpg
 
20140628_175914.jpg
 
20140628_191611.jpg
 

I to bi bilo to.Posle nekih 10 dana ponovo smo kući.Vraćamo se svakodnevnim obavezama i poslovima.Kraj....

 

Ukupno smo imali 8 noćenja ,3 na Ohridu i 5 na Tasosu.Prešli smo oko 2700 km,potrošili xxxx para i stvarno se lepo proveli.Tasos je prelep i stvarno vredi otići.Po mogućstvu motorom i ostati bar 10 dana da bi se lepo obišao i istražio natenane.Ako ne,onda iznajmiti skuter ili kvad ,ne znam cene za rentiranje.Mi smo imali samo 5 dana za njega i videli deo lepote koju pruža.Možda se već sledeće godine vratimo,pa da dopunim ovu temu novim slikama i mestima.

Što se tiče cena,znajte da nisu male i da nije jeftino.Gorivo je bilo oko 1.7 eura i više.Giros,pljeskavice i ostala brza hrana oko 2-2.5 eura,hleb oko 1 eura,voće bas skupo.Ručak za dvoje u restoranu od 25 eura pa na gore.Trajekt za nas dvoje i motor je koštao 11 eura u jednom smeru.
Smeštaj na Ohridu oko 10 eura po osobi,a na Tasosu 25 eura za studio.Na oba mesta smo bili prezadovoljni.
Evo da postavim adrese o smeštaju.

Ohrid:
Apartmani Hadži Milutin Nikolić
Ulica,Dimitar Vlahov 57A
Tel ++389(0) 76 501 103
++389(0) 78 201 518
e-mail:milutinnikolic@yahoo.com

Tasos:
Nemam tel ali ga možete kontaktirati preko sajta.
http://www.motozagos.gr/

Hvala na pohvalama,drago mi je da vam se svidja.
Pozz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Steta sto sa mermerne plaze niste nastavili do Vathi plaze koja je na mene ostavila najjaci utisak, prava rajska plaza, pesak kao brasno, a nema ni guzve jer nije bas nesto poznata, a i prilaz nije najbolji - jedino terenac, iznajmljen auto :D ili motor od kamenoloma. Mada ja sam isao pesaka od mermerne plaze i nisam se pokajao.

 

Bas to htedoh reci...i na mene je ostavila najjaci utisak...doduse ja sam dosao kroz kamenolom (gde damperi nose lance)...avantura samo takva...a najludje je i sto sam se vratio istim putem. Posle toga sam auto odmah odvezao u perionicu.

 

Gledao sam tu plažu na netu ali jednostavno nisam imao dovoljno vremena da sve vidim za 5 dana.Ostalo je jos dosta toga da se obidje,nadam se uskoro.

 

znaci za Tasos najbolje sa nekom enduraljkom :D

 

Može i tvoj cb,bar ovo gde sam ja išao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Bravo matori. Ako nisam vec napisao ovde ili negde... XT600 kosta 30-35 evra dan ako se uzme odmah. Mozda unapred moze jeftinije da se dogovori. Isplati se apsolutno za dan-dva istrazivanja unutrasnjosti ostrva, sve po putevima od tucanog kamena. Motori imaju kofere, tako da moze da se strpa ranac, foto-aparat, peskir itd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Bravo matori. Ako nisam vec napisao ovde ili negde... XT600 kosta 30-35 evra dan ako se uzme odmah. Mozda unapred moze jeftinije da se dogovori. Isplati se apsolutno za dan-dva istrazivanja unutrasnjosti ostrva, sve po putevima od tucanog kamena. Motori imaju kofere, tako da moze da se strpa ranac, foto-aparat, peskir itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Hvala momci.

Borise,vidi se da su godine letovanja na Tasosu iza tebe,sve znaš 0namigivanje.gif

Nije mi palo na pamet da pitam čoveka za cene rentiranja,a video sam da ima i XT-ku.Ko ne ide motorom isplati se da uzme za ona nepristupačnija mesta na ostrvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja