Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Bocnu prikolicu Steib ls200, s350 i s500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big

Postovane kolege, zelio bih da kupim prikolicu za Bmw r1200c, interesuju me tri modela marke Steib Ls200 ,S350 i S500 .Interesuju me Vasa iskustva ako neko vec vozi motor sa prikolicom?Dali je tesko voziti prikolicara ? Koliko je stablno?Dali ima neko da prodaje prikolicu? Svi savjeti su dobro dosli, u prilogu Vas postavljam fotografije kako bih volio da moj Bmw r1200c jednoga dana izgleda.

post-25972-0-85129600-1414161601_thumb.jpg

post-25972-0-08586400-1414161637_thumb.jpg

post-25972-0-24846700-1414161658_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Ja ti jedino mogu savetovati da prvenstveno gledas S500, zato sto je veca i pravljena je za vece motore (u ono vreme 500 i 600cc).

Eventualno potrazi broj telefona od Dragana Markuseva iz Panceva pa vidi da li ima nesto na prodaju. Covek se bavi skupljanjem i restauraciom tih oldtimera, a znam da ima i nekoliko prikolica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Utice.... Zaboravis da vozis motor u pazis kako ulazis u krivinu! Imam drugara koji vozi bmw r25 sa prikolicom kao da se rodio sa njom. Ja licno nemam m*da da probam takve egzibicije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Inace 1200e za steib s500 ja jako dobra cena! Ako je u dobrom stanju, ne bih puno razmisljao. Cak i ako ima da sr radi nesto, pa nije to neka nauka. Cista limarija i sminka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big
1416509198[/url]' post='1691063']

Ja ti jedino mogu savetovati da prvenstveno gledas S500, zato sto je veca i pravljena je za vece motore (u ono vreme 500 i 600cc).

Eventualno potrazi broj telefona od Dragana Markuseva iz Panceva pa vidi da li ima nesto na prodaju. Covek se bavi skupljanjem i restauraciom tih oldtimera, a znam da ima i nekoliko prikolica.

 

Hvala puno na informaciji i srdacan pozdrav iz Bara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big

Pozdrav za sve kolege sa foruma, evo i par fotografija od prikolice steib s350 koju sam prikljucio na moj motor.

post-25972-0-94473800-1451539302.jpg

post-25972-0-53413900-1451539319.jpg

post-25972-0-22642400-1451539346.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pozdrav za sve kolege sa foruma, evo i par fotografija od prikolice steib s350 koju sam prikljucio na moj motor.

Lepa prikolica mada nekako mi 'sićušno' izgleda ili je to do fotografije?

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big

Postovane kolege zivim u Baru, malom gradu na Crnogorskom primorju , prije rodjenja moga sina Milutina javila mi se zelja za bocnom prikolicom steib s350 ili steib 500 I to iz vise razloga a navescu samo neke, Kao prvi razlog motor vozim skoro tokom cijele godine, moj posao,zenin posao, vrtic za sina ,skola u koju ce da ide za par godina, plaza na kojoj se kupamo ljeti , centar grada , kafici u koje pijemo kafu , sumica I trim staza za trening, teniski tereni i mnogo drugih mjesta koje svakodnevno posecujemo nalaze su od nase kuce u okruzenju od 5 km. Tako da automobile slabo vozim pogotovo ljeti zbog velikih vrucina I zbog guzve na parkingzima.Zbog svih ovih razloga sam svoj cilj I svoju zelju za prikolicom izpunio.Kada se odlucim da idem na neko putovanje prikolicu bih naravno razkopcao I putovao samo motorom. Do sada sam sa svoim Bmw r1200c prosao oko 35000km, obisao sam , Srbiju,Madjarsku, Ukrajnu, Poljsku,Slovacku,Hrvatsku, Albaniju , Grcku……Do sada nisam postavio ni jedan putopis na B.J forum iz razloga toga jer se lijenim da pisem, ali jednoga dana cu I to uraditi.

Posle vise mjeseci potraznje  za prikolicom najzad sam uspio da je pronadjem I donesem u moju garazu. Sredjivanje same prikolice I pronalazenja resenja za njene prikljucke je trajalo nekoliko mjeseci takodje iz vise razloga, osnovni problem su bili majstori, svima se svidjela moja ideja svi su me savjetovali I svi su mi pametovali na svoj nacin I na kraj je uvjek lose izlazilo.Ali nema nema veze, bitno je da je na kraj pronadjeno resenje I da sam ja zadovoljan.

Sto se tice same voznje ja sam zadovoljan, vozim polako I oprezno vec par dana, moja uobicajna brzina po gradu je do 30-50km/h, maksimalno sam  vozio do 90km/h. Prikolica ne vuce ni u desnu ni u lijevu strana ponasa se sasvim u redu kada se vozi ravnim I dobrim asfaltom, kako je kod na vrlo malo takvoga asfalta mora se voziti oprezno.Osecam da mi je voznja bolja I stabillnija kada sjedi u prikolici suvozac tezine do 70kg .Ulegnuca,udubljenja I neravnine na putu pri vecoj brzini mogu izazvati vrlo lako incident , barem se tako meni cini u ovim prvim danima voznje. Skretanje u lijevu stranu je lakse kada se u krivini pomalo koci a u desnu stranu kada se u krivini daje gas.Sto vise usavrsavam voznju motocikla sa prikolicom sve mi se vise javlja zelja za motociklom Ural Gaucho Rambler Le 2013god.

Kada prodjem malo vise kilometara  I budem imao malo vise iskustva sa voznjim javicu se opet.

Eto to bi bio opis od pocetka moje ideje pa do kraja njene realizcije.

Sve najbolje u novoj 2016 godini I puno predjenih kilometara.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big

 

Pozdrav za sve kolege sa foruma, evo i par fotografija od prikolice steib s350 koju sam prikljucio na moj motor.

Lepa prikolica mada nekako mi 'sićušno' izgleda ili je to do fotografije?

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

Prikolica je model steib s350 i namenjena je za motocikle do 500c a model steib  s500 je nesto veca i namenjena je bila za modele preko 500c.Vrlo je mala razlika u obliku i velicini.Tako da bi model steib s500 jos bolje izgledao uz moj motor, ali kako nisam u momentu trgovine mogao da nadjem steib  s500 a u ponudi sam imao steib s350 odlucio sam se za tu varijantu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja