Jump to content

Moto Zajednica

ispravljanje felne

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Pancevo

juce sam nagario na ruperdu i iskrivio malo prednju felnu pa me intresuje dal znate nekog vulkanizera sto ispravlja moto felne???

I da li smeta gumi ako teram malo na iskrivljenoj???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

neznam dal ti odgovara,a imas u velikoj plani,cim se iskljucis sa auto puta ti se nalazi vulkanizerska radnja BUCA :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja kad sam kupio moj motor zadnja felna je bila iskrivljena na jednom mestu i to sam hteo da ispravim ali kad sam video da ne baca i da ne smeta gumi odustao sam.

Ako je bas malo iskrivljena mozes da prislonis neku dacicu i udaris cekicem u nju i tako je malo vratis unutra. To sam ja radio na Mz-u i dobro je ipsalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
To sam ja radio na Mz-u i dobro je ipsalo.

Ok kad je celicna felna u pitanju, aluminijum oce lako da pukne, samo bi napravio jos veca posla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Banovci, neki lik radi gomilu AL. felni za par evrica po komadu i garantuje... U BG ima na par mesta i kosta malo vise, al to vise nije neka nauka.

A vazi sto na 250km/h+ motociklu prednji tocak treba da se ispravi letvom cekicem i molitvom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Banovci' date=' neki lik radi gomilu AL. felni za par evrica po komadu i garantuje... U BG ima na par mesta i kosta malo vise, al to vise nije neka nauka.

A vazi sto na 250km/h+ motociklu prednji tocak treba da se ispravi letvom cekicem i molitvom...[/quote']

 

Ne nego Indjija ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam za auto ispravljao alufelnu kod nekog vulkanizera u dobanovcima(bio nesto u prolazu) odmah cim izadjes sa autoputa sa leve strane lik je trazio 400 din za razliku od ovih iz BG sto su trazili najmanje 10 eur-a. U BG probaj kod Adama u Tosinom bunaru mada rade to mnogi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 425 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

Novi Banovci!Postoji covek koji se nalazi na 200m od ulaza u N.Banovce sa leve strane,kada se dolazi iz Batajnice,ili iskljucuje sa Novosadskog autoputa.Covek PROVERENO dobro radi varenje i ispravljanje,pa ako nekog zanima radi i peskiranje.Takodje postoji covek i u Indjiji za koga sam samo cuo,ali ne znam kako radi.

Nemojte pokusavati sa livenim felnama sistem ubedivaca,jer kad je krknes na jednu stranu,ona se mozda tu ispravi,ali se zato izvitoperi u svih ostalih "16" dimenzija.

Ako nekome treba i telefon,pogledacu pa cu postovati,i za banovce i za indjiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Evo moje iskustvo od jutros iz Auto Centra Tadic, Visnjicka ulica:

 

Ja: Dobro jutro,

AC Tadic: Dobro jutro, AC Tadic, Danijela na vezi, izvolite ?

Ja: Da li radite ispravlanje aluminijumskih auto felni ?

AC Tadic: Radimo, za 16" kosta 1700 dinara

Ja: A jel moze da se odmah uradi ?

AC Tadic: Moze, ako nije guzva, a sad trenutno nema nikoga

Ja: Hvala, eto me za pola sata.

 

Dolazim tamo, Danijela je ljubazna i fina, pise radni nalog, majstor koji radi centriranje trapa odmah me poziva da uteram auto na mashinu, da ne cekam jel majstor shto se bavi ispravljanjem felni trenutno nesto radi. Cekanja nema.

 

Proverava majstor trap, kaze sve u redu. Vracam se u vulkanizerski deo, cekam 3 minuta, ljubazni majstor dolazi, skida felnu, nosi je u drugu prostoriju gde je mashina za ispravljanje. Felnu maze nekom pastom koja pozuti kad se dovoljno zagreje,i krece da je greje gasnin plamenikom, znaci ne brenerom za autogeno, nema izgorelog materijala, nikakvog traga da se nesto radilo. Felna ko nova. Balansira je i dodaje samo jedan 15-gramski teg. Znaci extra uradjeno.

 

U medjuvremenu se napravila guzva, dosao seljak sa traktorom i u prikolici tri iste babem ko klonirane, pukla mu prednja guma, dosla nervozna tetka gastarbajterka iz Becha sa VW Sharan-om, hoce sa joj se namontiraju zimske gume, i hoce sad i odmah. Ceka i neki lik koji kombijem razvozi hleb iz Shabacke pekare, ceka da firma uplati novu gumu na racun, pa da je montiraju. Cekaju jos neki likovi, svi strasno zure.

 

Majstori, njih dvojica, rade kao sat, ne staju, i trpe gnjavatore i smaranje sa hiljadu pitanja i posao odmice.

 

E sad cene:

 

Ispravljanje:  1700 dimara

Balansiranje:    360 dinara

Montaza gume:    220 dinara

Demontaza gume:  220 dinara

Kontrola trapa:  nisam zapamtio, a zaboravio da uzmem racun

 

Nisu bash jevtini, ali kad sam platio nije mi bilo zao posto sam dobio jako lep tretman i kvalitetnu uslugu.

 

Sve u svemu, pozitivno iskustvo i mesto za preporuku za ozbiljnije radove. Svi su bili jako fini i ljubazni.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Dobro si prosao,moj komsa iskrivio felnu na svojoj Astri OPC (mislim da je BBS od 16") i lik u Paracinu mu je za skidanje,ispravljanje,balansiranje i montazu uzeo 2400 kinti,sto uopste njie malo za provinciju,ispada skoro isto kao i ti sto si puk'o!!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja