Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga nova ili polovna?

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Posto sam buduci bajker, red je da pocnem da se snabdevam od opreme, pa na obuku za A, pa u kupovinu samog motora :D

 

Trenutno stvarno dosta iscitavam materiju i upoznajem se i sa opremom i tako surfujuci Netom naisao sam na sajt:

 

http://www.totalmotorcycle.com/school.htm

 

gde u temi o opremi za kacige pise:

 

http://www.totalmotorcycle.com/school-SectionFour.htm

 

Remember, a used Helmet is worthless because you can't tell if it has been dropped or not and damaged on the inside.

 

Prvi put cujem za ovo. Da li ovo znaci da se struktura kacige promenila ako je ispala na zemlju sa motora (ne mora da znaci da je bio pad bajkera sa motora)?

 

Ako je ovo tacno, da li to znaci da nema smisla kupovati polovne kacige jer takvom kupovinom smo mozda tek u malo boljem polozaju nego kad ne nosimo kacigu?

 

I jos jedno pitanje, pri probanju kacige kako da znam da mi taj model i velicina odgovara? Ima li nekih uputstava koliko sme glava da se mrda, u kom pravcu, koliko da pritiska kaciga i sl., neka osnovna nacela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Bilo je prica o ovoj temi. U principu, kaciga se kupuje da ti bude knap iz glavu. Ne sme da bude lufta i da nedaj Boze spada. Gledas da ima zastitu ispod brade, da ti nebi duvala. Mislim od materijala. Boja, nazgodnije neka crna ili crno-bela, ide uz sve boje motora. A moj savet ti je da kupis novu. Neces valjda na kacigi da stedis 50-100e. Kaciga je jedan od najbitnijih faktora. Kao i gume i kocnice. Samo NOVO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

"Life is to short to wear a cheap helmet"  ;)

Na opermi (pogotovo kacigi) se ne stedi!Znaci, za kacigu daj sto vise mozes.Samim tim polovna ne dolazi u obzir.Kaciga je, kao i ostala oprema potrosni materijal.Po nekom pravilu trebalo bi da se menja na svake tri godine, čak i ako nije pretrpela neki pad.Zašto?Zato što se veoma često može desiti da kao što kažes padne sa motora, sa stolice, iz ruke, nije ni bitno i tom prilikom mogu da nastanu ozbiljna ostećenja koja se golim oko ne primećuju ali pri eventualnom padu, kada na kacigu deluju ogromne sile, moze doći do velikih problema.Znači isključivo nova kaciga.

E, sad oko probanja...Osetićes.Stavis kacihu, zakopcas, podesis kais da ti bude taman...Ne bi trebalo da te steze ni malo niti da landara.Ne sme da ti pada preko ociju.Zatvoris vizir i zavrtis glavom levo-desno, kaciga treba u svakom trenutku da prati pokrete glave, ne sme da nastavlja da se kreće u levo ako tvoja glava ide desno.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Kada kazemo polovna kaciga obicno mislimo svi na kacigu koja je iznosena bar 10god pretrpela sve i svasta takva kaciga nije bas za kupiti mada ako se nema para bolja je i ta nego gola glava.Ja imam par kaciga koje su modeli 2007 noseni par puta i naravno kakva je razlika izmedju njih i novih to se i vidi i po unutrasnjosti.I svakom bi preporucio takvu polovnu koja je upola jeftinija.Kada se kupuje nova ima dosta stvari koje treba gledati i pored sveg gledanja tek kada je malo provozas najbolje vidis dali odgovara.Dosta toga bi trebalo vec i sami trgovci kada kupujes da ti skrenu paznju.

Ja sam pre 3god kupio polovnu soju i jos joj nisam nasao manu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

 

Prvi put cujem za ovo. Da li ovo znaci da se struktura kacige promenila ako je ispala na zemlju sa motora (ne mora da znaci da je bio pad bajkera sa motora)?

 

Ako je ovo tacno, da li to znaci da nema smisla kupovati polovne kacige jer takvom kupovinom smo mozda tek u malo boljem polozaju nego kad ne nosimo kacigu?

 

 

Mani se polovnih kaciga. Tačno je da kaciga može da bude oštećena iznutra a da se to spolja ne primećuje.  Razlog je jednostavan - kod kvalitetne kacige spoljni sloj je fleksibilan, te se pri padu ne lomi nego se ulubi pa onda ispravi.  Znači posle pada spolja sve izgleda OK, a unutrašnji slojevi (koji najviše absorbuju udarac) su zgnječeni i samim tim potoršeni.  Polovnu kacigu je gotovo nemoguće proceniti da li valja ili ne, zato samo - novo.

 

Što se tiče odabira veličine, prošvrljaj po forumu; ima nekoliko tema o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

 

Prvi put cujem za ovo. Da li ovo znaci da se struktura kacige promenila ako je ispala na zemlju sa motora (ne mora da znaci da je bio pad bajkera sa motora)?

 

Ako je ovo tacno, da li to znaci da nema smisla kupovati polovne kacige jer takvom kupovinom smo mozda tek u malo boljem polozaju nego kad ne nosimo kacigu?

 

 

Mani se polovnih kaciga. Tačno je da kaciga može da bude oštećena iznutra a da se to spolja ne primećuje.  Razlog je jednostavan - kod kvalitetne kacige spoljni sloj je fleksibilan, te se pri padu ne lomi nego se ulubi pa onda ispravi.  Znači posle pada spolja sve izgleda OK, a unutrašnji slojevi (koji najviše absorbuju udarac) su zgnječeni i samim tim potoršeni.  Polovnu kacigu je gotovo nemoguće proceniti da li valja ili ne, zato samo - novo.

 

Što se tiče odabira veličine, prošvrljaj po forumu; ima nekoliko tema o tome.

Tako je druze, to sam i ja odmah rekao. Alo ljudi, pa to je glava u pitanju. I sad ti treba da cepidlacis za 50-100e. Posto nemas ni polozeno, kad sve lepo obavis, onda se bacaj na kupovinu i to samo nove kacige. Kad polozis, onda ces videti sta je saobracaj. Pogledaj one uzasne slike sto je neko postavio, pa ce ti sve biti jasno. Kaciga, kocnice, oprema na sebi, pa to mora biti besprekorno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Uostalom i kaciga ima "rok trajanja" kako rekose neki pametniji 3-5 godina. To ce ti bolje objasniti ministar Zo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

NIKADA POLOVNU.da struktura materijala nije vise ista nakon izlaganja nekom udaru ili vecim silama.kaciga na glavi treba "da lezi".kad je stavis ne sme da se mrda mnogo,ne sme da zulja,malo se mora mrdati ali bitno je sto manje ali da ne praviu probleme ili steze,da se sto vise sjedini sa oblikom glave (sad malo lupam alo moram slikovito da objasnim).materijal za izradu kaciga menja svoje karakteristike nakon 3-4 godine,farba kojom je presvucena takodje gubi svoje sposobnosti,i nikako farbanu kacigu,tj prefarbanu jer malo farbara zna koliko sme da farba tj skida prethodnu boju,tj nikad ne mozes biti siguran kako je farbano dok ti to nekom ne odneses i ne vidis.kupi novu,glava je upitanju,ma koliko kaciga da kosta glava vredi mnogo vise,ja imam 2 kacige i nijednu ne planiram polovnu da uzmem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Nemojte da se ljutite za ovo što ću reći, ali smatram da malo pretjerujete i to samo u smislu slijedećeg. Kolega nije pitao da li kupiti kacigu koja je učestvovala u padu u kome je nadrljala, jer je to jasno da se ne kupuje.

 

Međutim, kao što kolega Raja kaže, kacige koje su korišćene, a nisu lupane, ispravljane, farbane, su sasvim normalne kacige za kupiti. To što sam je (npr.) ja kupio ljetos i sad hoću da je prodam, a u međuvremenu sam je nosio i nije oštećena, je ne mora u startu diskvalifikovati iz ponude samo zato što je nošena, jer sam ja možda tek sad u mogućnosti da kupio Shoei/Arai/Dainese/Suomy/...

 

Dakle, smatram da kaciga koja nije lupana/ispravljana/farbana, tj. oštećena na bilo koji način, je ispravna kaciga. A to što se tiče prikrivanja oštećenja, može to da se vidi, jer na lakiranom se sve vidi, svaka ogrebotina može da se vidi.

 

Prema tome, možda bi moglo da se sumira - nikada ne uzimati kacigu koja je oštećena (kako sam gore napisao), ali ako se vizuelnim pregledom ustanovi da kaciga nije oštećena, može se dobra kaciga dobiti po prilično povoljnoj cijeni...

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Nemojte da se ljutite za ovo što ću reći, ali smatram da malo pretjerujete i to samo u smislu slijedećeg. Kolega nije pitao da li kupiti kacigu koja je učestvovala u padu u kome je nadrljala, jer je to jasno da se ne kupuje.

 

Međutim, kao što kolega Raja kaže, kacige koje su korišćene, a nisu lupane, ispravljane, farbane, su sasvim normalne kacige za kupiti. To što sam je (npr.) ja kupio ljetos i sad hoću da je prodam, a u međuvremenu sam je nosio i nije oštećena, je ne mora u startu diskvalifikovati iz ponude samo zato što je nošena, jer sam ja možda tek sad u mogućnosti da kupio Shoei/Arai/Dainese/Suomy/...

 

Dakle, smatram da kaciga koja nije lupana/ispravljana/farbana, tj. oštećena na bilo koji način, je ispravna kaciga. A to što se tiče prikrivanja oštećenja, može to da se vidi, jer na lakiranom se sve vidi, svaka ogrebotina može da se vidi.

 

Prema tome, možda bi moglo da se sumira - nikada ne uzimati kacigu koja je oštećena (kako sam gore napisao), ali ako se vizuelnim pregledom ustanovi da kaciga nije oštećena, može se dobra kaciga dobiti po prilično povoljnoj cijeni...

 

Pozdrav.

 

Nemoj se ni ti ljutiti.... Teoretski, to jako lepo zvuči, ali je malko drugačije u praksi. Polovna kaciga je: a) stara, b) deformisana iznutra od nošenja, c) prošla nikad-ne-znaš-šta. Može biti polirana, lakirana, itd...

 

Ako nekom drugom ne valja, što bi meni valjala? Ne znam... jako sam skeptičan po pitanju polovne robe. Ako sam koristio jednu kacigu, pa kupio novu, ostaje mi ta stara. Zašto bih je prodavao? Ako mislim da izvučem neku cifru, neću se ovajditi jer će svako ko racionalno razmišlja dodati još malo para pa kupiti novu. Ako oborim cenu toliko da ona bude "povoljna", zašto ne bih za tu razliku u parama zadržao tu kacigu kao rezervnu, drugu kacigu, koja je pritom "ukaljupljena" za moju glavu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Čeh, slažem se sa svime što si rekao, isto razmišljamo. Samo mislim da kaciga nošena manje od jedne cijele sezone, koja nije oštećena, ne može biti toliko loša da je treba zaobići u širokom luku. Ipak, sve što se kupuje za oblačenje i obuvanje treba da se proba, pa i kaciga. I onda ako joj ništa ne fali od gore pomenutog i ako ti leži na glavi kako treba, zašto je ne kupiti?

 

Ajde jedno pitanje: koliko vam se kaciga deformisala sa unutrašnje strane za to koliko ste je nosili do kraja sezone od momenta kupovine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ti Castore to govoris, jer hoces da prodas svoju. I Raja ima svoju teoriju, jer se covek bavi time i prodaje polovne kacige. Pa nemislis valjda da ce on da kudi svoju robu. A zasto bi nekog mi savetovali na pogresno, kad za razliku od 50-100e covek  moze da ima novu i da je miran. To mi je isto kao kad su ranije postavljali pitanje za polovne gume. Mislim, svasta. Kome je do igranja sa glavom, njemu ni netreba kaciga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Nemojte da se ljutite za ovo što ću reći, ali smatram da malo pretjerujete i to samo u smislu slijedećeg. Kolega nije pitao da li kupiti kacigu koja je učestvovala u padu u kome je nadrljala, jer je to jasno da se ne kupuje.

 

Međutim, kao što kolega Raja kaže, kacige koje su korišćene, a nisu lupane, ispravljane, farbane, su sasvim normalne kacige za kupiti. To što sam je (npr.) ja kupio ljetos i sad hoću da je prodam, a u međuvremenu sam je nosio i nije oštećena, je ne mora u startu diskvalifikovati iz ponude samo zato što je nošena, jer sam ja možda tek sad u mogućnosti da kupio Shoei/Arai/Dainese/Suomy/...

 

Dakle, smatram da kaciga koja nije lupana/ispravljana/farbana, tj. oštećena na bilo koji način, je ispravna kaciga. A to što se tiče prikrivanja oštećenja, može to da se vidi, jer na lakiranom se sve vidi, svaka ogrebotina može da se vidi.

 

Prema tome, možda bi moglo da se sumira - nikada ne uzimati kacigu koja je oštećena (kako sam gore napisao), ali ako se vizuelnim pregledom ustanovi da kaciga nije oštećena, može se dobra kaciga dobiti po prilično povoljnoj cijeni...

 

Pozdrav.

 

Majstore, ni ti nemoj da se ljutiš, ali ovo što si rekao je loš savet.

 

Prvo ovo podebljano plavim...  Tačno, korišćena kaciga koja nije lupana može da bude OK (u suštini svi mi ovde nosimo korišćene kacige - čim je prvi put staviš na glavu više nije nova), al' ako kupuješ korišćenu kacigu kako ti da znaš da s' njom nije padano?  Sem da ti verujem na reč, jednostavno je nemoguće proceniti da li je kaciga oštećena iznutra.  Uopšte nije neobično da motociklista overi asfalt glavom, a da se na kacigi to ne prepoznaje.  Isključivo je to razlog zašto ne treba kupovati polovne kacige.

 

Drugo, ovo podebljano crvenim uopšte nije tačno.  Unutrašnje oštećenje ne može da se vidi (osim ako ne nameravaš da nosiš kacigu na rendgen).  Kad kažem unutrašnje oštećenje, ne govorim o delu kacige koji ti je uz glavu, već unutrašnje slojeve izmedju spoljnjeg sloja i tog sloja koji je uz glavu.  Moduće je da se spolja vide ogrebotine, moguće je i da se vidi jako blago mrežasto oštećenje (po malo liči na paučinu), može da se vidi i takodje jako blag zvezdasti oblik - to su sve jasni znaci da je s' tom kacigom padano.  Ali moguće je da se ništa od toga ne vidi golim okom, a da je kaciga "potrošena".  Imam na polici jednu takvu, da živiš u komšiluku pozvao bih te da je vidiš i da se sam uveriš. ;)

 

Dakle, man'te se ljudi polovnih kaciga.  Ne kupujete valjda korišćene kurtone, pa nemojte ni korišćene kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Sta mislite dali je bolja polovna ARAI koja je vizuelno ok ili gomila novih koje  su od obicne plastike koja kada padne sa ogledala prsne joj branik na pola.Ja bih uvek uzeo pre polovnu kvalitetnu nego novu losu.Ja vrlo retko naletim na polovnu i to uvek uzmem od ljudi koje znam i dobro je pregledam.I kad spadnre sa ogledala vidise .Ma moze sve polovno ali treba to imati u vidu pa voziti malo opreznije.Nekada smo godinama vozili polovn gume,rezane i polovnu opremu ali je to voznja umerena a ne 200

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne mogu da zamislim da nosim na glavi kacigu koju je neko pre mene arcio, pa makar realno nemala nikakvih ostecenja...

 

E da, podrazumeva se da ne kupujes kacige nepoznatih proizvodjaca ili ne daj boze Kineze! Obavezno SAMO proverene marke!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Moze li da se napravi gradacija imena proizvodjaca kaciga? Znaci x > y >  z itd

 

1. klasa

2. klasa

itd..

 

onda 2. serija kod x proizovodjaca jer bolja od 1. serije y proizvodjaca

 

thnx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Sta mislite dali je bolja polovna ARAI koja je vizuelno ok ili gomila novih koje  su od obicne plastike koja kada padne sa ogledala prsne joj branik na pola.

 

Naravno da je "bolji" polovan Arai, ali mislim da kacige koje su kako kazes "od obicne plastike" i koje pucaju kada padnu sa police itd., ovde niko nije ni planirao da kupi, mislim da su takve kacige u startu iskljucene... Npr. nov Shark za oko 150 evra je sasvim dovoljan za nekog ko ulazi u svet dvotockasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ima li neko da prodaje polovne patike, al da nije trcao u njima ? :D Motorciklizam je poprilicno skup hobi i ako neko gleda da ustedi 50tak evra za kacigu koja ce ga sluziti i stititi mu glavu bar 5 godina, bolje da menja hobi, nije ni svestan kakvi ga troskovi tek cekaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ima li neko da prodaje polovne patike, al da nije trcao u njima ? :D Motorciklizam je poprilicno skup hobi i ako neko gleda da ustedi 50tak evra za kacigu koja ce ga sluziti i stititi mu glavu bar 5 godina, bolje da menja hobi, nije ni svestan kakvi ga troskovi tek cekaju.

Bravo, bas tako. Ako ces da kupujes polovnu kacigu, polovne gume ili nedaj Boze polovne disk plocice, menjaj hobi. Oni koji kazu da je polovna zastitna i sigurnosna oprema dobra, oni samo teraju vodu na svoju vodenicu. A cude me i neki clanovi koji prodaju opremu i savetuju da se kupi polovna  ??? Ja ne bih bio spokojan. Nedaj Boze nesto, puj puj......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Izgleda da sam jutros halucinirao kada sam postavljao odgovor poslije Kawa-e i Motoholic-a, ali dobro... Da ponovim ponešto...

 

LM, Kawa druže, ja neću da prodam svoju kacigu. Ona će vjerovatno da ostane u mom posjedu, ako je već ne dam dragoj, pošto izgleda da joj dobro leži, a kupiću neku drugu, tišu kacigu.

 

Može li se muka oko odnosa-nove polovne kacige sumirati u slijedeće konstatacije:

1. Ako možeš da kupiš novu kacigu, kupi je i ne žali novca. Tvoja je glava unutra.

2. Ako si već prisiljen da kupiš polovnu kacigu, onda je kupi isključivo od poznatog lica (poznanik, drugar, prijatelj) i ako znaš njenu "istoriju".

 

Vidim da se ovdje u mnogo slučajeva upliću lične emocije glede kupovine polovnih stvari. Pa svako od nas bi kupio sve novo, u to sam siguran. Ali ponekad situacija sa novcem ne dozvoljava "iživljavanje", pa su ljudi prinuđeni da kupuju polovne stvari. Neko će da kupi motor, neko odijelo, a neko mora da kupi kacigu. To da li neko od vas (nas) preferira ili ne polovne stvari, mislim da ne bi trebalo da ima uticaja na činjenice vezane za kacigu koja nije oštećena.

 

Kao što je gore neko rekao: "Sve što je jednom obučeno nije više novo, nego polovno." u potpunosti stoji. Ali onda po vašim tvrdnjama, ispada da ima mali broj novih kaciga, jer i one što su kupljene u trgovini, preko 80% njih je probano - dakle polovne su. I šta ćemo sad? Da li je kaciga koja je navučena na glavu 5 puta i odonda stoji u kutiji u ormaru zrela za bacanje, samo i jedino zbog toga što je navučena 5 puta i onda odložena (razlog nije bitan, ako nije oštećena)?

 

Takođe, šta ćemo sa činjenicom da se kaciga, prema preporukama proizvođača, a i iskusnih korisnika, treba mijenjati na 3-5 godina i činjenicom da kaciga od uvoza, preko postavljanja na policu u trgovini (ili kačenja na nosač), do prodaje provede i više od pola godine, ako ne i godinu tamo, a oni je i dalje prodaju kao novu? To je po meni onda polovan proizvod i treba da ima amortizaciju uključenu u cijenu, jer mora poslije toliko vremena da izgubi na cijeni, jer kao proizvod ima (krajnje) ograničen rok trajanja, a košta.

 

Koja je onda definicija nove stvari? Najkraći životni put nove stvari je fabrika - transport (15 dana) - trgovina (15 dana) - kupac i to sve u nekim najkraćim rokovima. Sve preko toga bi onda trebalo da bude tretirano kao polovna roba, tj. upotrebljavana roba ako je probana.

 

Slažem se da ne treba da se uštedi na kacigi, jer je glava u njoj, ali baš toliko protivljenje je nešto što ne razumijem, naročito zbog toga što je gomila ličnih stavova umiješana.

 

Da se razumijemo, ja sa prodajom i nabavkom opreme namam ništa, svoju kacigu ne planiram prodati, a i ako je budem prodavao, prodaću je drugaru za koga znam da mu odgovara, a i on zna moju kacigu... I to za smiješne novce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Druze, u prvo delu sto si napisao i nestoji bas. Pa sta ako je neko probao kacigu u radnji? Kakve to veze ima? Nemojmo da budemo bukvalisti. Ti si napisao da hoces da prodas kacigu, tako sam bar ja procitao. Nemam ja nista niprotiv koga. Svako nek prodaje sta hoce. Ali Covek je pitao sta mi savetujemo. On ako nema za razliku od npr 50-60e za novu, onda bolje malo da ustedi. Jer ga to moze sve  mnogo skuplje izaci. Kad god me neko pita za kacigu, gume, kocnice JA UVEK KAZEM NOVO! Kraj price. Ko je taj sto moze nekog da posavetuje drugacije? Ali ljudi, pa to je bezbednost zivota u pitanju. Ja nerazumem neke. Ko kad bi neko nekom rekao stavi polovne gume ili polovne disk plocice??? Ja ne bih mogao da spavam. A ako problem 50-60e i to sve remeti, nek menja hobi al je bar miran i glava na ramenima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja