Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Nesto ruznije na dva tocka ne videh odavno... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Posto su ovde samo Tenerasi onda je najbolje njih da pitam :D

Da li neko ima user manuel, ili onu knjizicu sto se dobija uz motor kad se kupuje nov.

Servis manuel imam, ali bi bio zahvalan ako bi mi je neko dao za kloniranje (naravno uz nadoknadu)

ps: Tastu je potrebna hm hm znate kako je. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1905 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

@bokilic hvala

 

Ja cu je klonirati svima koji budu zainteresovani. Isto je jedan ili 10 primeraka.

Znaci 1+1+1. ;D

 

+1 za mene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa o cemu da diskutujemo kad se retko kad kvari, kad je brza ko R motor, kad nema vbracije kao POJEDINI motorici,5 ventilica po cilindru, ide skoro 200kmh,

 

???

 

Daj objasnite mi koliko toj ST ( plus sto je teska mrcina ) treba kilometara da se zaustavi kada ide 200km/h..........mozete da merite u milimetrima i kilometrima...kako vam je zvucnije......

 

A jos bi voleo da mi neko objasni kad ides ozbiljnom brzinom na ST recimo vecoj od 160km/h...........i kad motor pocne da vibrira levo desno od naleta vazduha ( ja kazem zmijulji za tu pojavu ) ko vozi enduro zna o cemu pricam ( a vozimo ).......i onda ona pocne da se sora levo desno po drumu i ti oduzmes gas ali ona i dalje zmijulji i jedva je odrzavas na putu ( a mozda i ne )............uglavnom ako si isao sa njom 200 pokupio si adrenalina kao Valentino Rossi za celu svoju trkacku karijeru ( tu lezi uzbudjenje u voznji ST 200 km/h )

 

Inace ovo mi je pricao prijatelj iz Australije jer ja tako ozbiljan motocikl kao ST nikada u zivotu nisam vozio......( valjda cu ga probati jednog dana )

 

PS. a potrosnja prava sitnica ( mirise joj iz auspuha kao da si na benzinskoj pumpi )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

ne mislim da je ST los motor, osim kada se prepucavamo, tada moram da je pljujem iz patriotskih razloga, ali mi neke stvari nisu bas jasne

ponosni vlasnici ST-a, skoro svi, tvrde da  taj motor ide blizu 200 i da su ga toliko vozili, e sad, ja imadoh v-stroma 1000 i slozicete se da taj motor ima malo vise konja i bolje ogibljenje ( a mozda se i ne slozite  ;D) od ST, probao sam ga jednom, da vidim sta ce da pokaze na cajgeru, oko 200 i nije mi se svideo osecaj, ja mogu samo da zamislim kako je na ST-i  na blizu 200 - borba za zivot

ispravite me ako gresim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Pa o cemu da diskutujemo kad se retko kad kvari, kad je brza ko R motor, kad nema vbracije kao POJEDINI motorici,5 ventilica po cilindru, ide skoro 200kmh,

 

???

 

Daj objasnite mi koliko toj ST ( plus sto je teska mrcina ) treba kilometara da se zaustavi kada ide 200km/h..........mozete da merite u milimetrima i kilometrima...kako vam je zvucnije......

 

A jos bi voleo da mi neko objasni kad ides ozbiljnom brzinom na ST recimo vecoj od 160km/h...........i kad motor pocne da vibrira levo desno od naleta vazduha ( ja kazem zmijulji za tu pojavu ) ko vozi enduro zna o cemu pricam ( a vozimo ).......i onda ona pocne da se sora levo desno po drumu i ti oduzmes gas ali ona i dalje zmijulji i jedva je odrzavas na putu ( a mozda i ne )............uglavnom ako si isao sa njom 200 pokupio si adrenalina kao Valentino Rossi za celu svoju trkacku karijeru ( tu lezi uzbudjenje u voznji ST 200 km/h )

 

Inace ovo mi je pricao prijatelj iz Australije jer ja tako ozbiljan motocikl kao ST nikada u zivotu nisam vozio......( valjda cu ga probati jednog dana )

 

PS. a potrosnja prava sitnica ( mirise joj iz auspuha kao da si na benzinskoj pumpi )

izgleda da nisi vozio st,,ona pocinje da lelujka tek na 200,,,,tu biciklu sto ti vozis ja nebi smeo ni 140kmh da poteram,pa opet nepljujem po dr u,iako to nije motor vec obicna skela  :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

prvo probaj st pa ces videti sta je motor,,a sto se kocenja tice,nesekirajte se,njena 2 diska odrade svoj posao tacno kako treba,jos ako se uz to uvrste i pancirna creva koci extra...

a sto se potrosnje tice,moze i afrika da trosi 10.vozi je 170kmh kolko moz da ide pa ces da vidis kolko trosi,kad bi st vozio 80kmh kolko prosecan afrikanac vozi i oa bi trosila 4litra,,,

kada su joj e tube ok,ona ne prelazi 6,5 ma kako je vozio....

ah da,nemoj pljuvati po necemu sto nisi imao i vozio,,,,,prvo probaj konja,pa uporedi sa tvojim magaretom  :P :P :P :P :P :P :P :P :P...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ne mislim da je ST los motor, osim kada se prepucavamo, tada moram da je pljujem iz patriotskih razloga, ali mi neke stvari nisu bas jasne

ponosni vlasnici ST-a, skoro svi, ...., ja mogu samo da zamislim kako je na ST-i  na blizu 200 - borba za zivot

ispravite me ako gresim

+1

Pošto sam frišak vozač morao sam i ja da se priključim ST vs AT gunguli i to doživljavam više kao tradicionalni običaj. Mišljenja sam da su oba motora zastarele tehnologije (uopšte ne doživljavam kao manu) koji su napravljeni kada su brodovi bili od drveta a ljudi od čelika ... I negde sam pomenuo da ću uvek uzeti poslednji primerak stare tehnologije nego prvi nove...

 

U duhu toga moj limit na mojoj je bio 160km-h (moglo je još dosta al mi se nije telo (nisam smeo  :-[ ). Zmijuljenje se javlja kada imaš neki bočni vetar pošto imamo profil kao omanji kamion to može da ima za posledicu wobling ili ti zmijuljenje... e sad mnogo je lepo znati da možeš (kao što ja znam da na mojoj mečki mogu da idem 200+ a u proseku je vozim 40-80) To što možeš ne znači da moraš  ;D ;D ;D (odgovor mom bivšem šefu kome je informacija da neko nešto zna i može je jednako obaveza da ta i dalje radi je bio "mogu ja i sklekove na onoj stvari, ali neću" ) ;)

 

Prema tome ništa dok nas Kepa ne odvuče opet na neki lagani off po makadamu al i Šejtan da ide obavezno  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

za st vazi pravilo,skinuti off gume i staviti putne,pa onda na auto put sa guscim uljem u pr viljusci,nema lelujanja,tek kao sto rekoh na 190 200kmh,mada joj je to i maximum brzine,na nekih 180 do 190 se bas lepo ponasa,mozda i sto ja ima 100kg,i sto sam sebi namestio motor za auto put,ali to je tako i niko nemoze da me ubedi u suprotno jer sam ja TO VOZIO I PROBAO  :) :) :) :)

sa enduro gumama i pegaso leluja na 140,kad sam mu stavio putne tek na 160 je pocinjao,,,, ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Drugari za kloniranje ne brinite. Kad dobijem knjizicu kontaktiracu svakog na pp da se dogovorimo o detaljima.

 

Zasto ljudi koji voze trotinete misle da znaju ista o biciklima, ili jos bolje: oni koji voze motore sa 1 cilindrom i 150 kg misle da znaju nesto o motorima sa 2 cilindra i 220 kg. Neuporedivo!! Cak i polemika Afrika-Tenere je besmislena. Prosto samo slicni po izgledu i nista vise. Jedan ima ovakve a drugi onakve mane i vrline. Posebno u zemlji koja obiluje siromasnim bajkerima. Znaci koliko para toliko svirke. Ono sto je cinjenica je da za cenu polovne tenere ne moze se kupiti tako doobar motor. Ili bolje receno pruza mnogo vise, u svojoj klasi, od motora u toj vrednosti. Mnoogoo vise.

A ako se nekom ne svidja tenere i ova tema neka ode na devojka dana. Mozda tamo nadje nesto sto mu se svidja a pusti ovde tenerase da uzivaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Drugari za kloniranje ne brinite. Kad dobijem knjizicu kontaktiracu svakog na pp da se dogovorimo o detaljima.

 

Zasto ljudi koji voze trotinete misle da znaju ista o biciklima, ili jos bolje: oni koji voze motore sa 1 cilindrom i 150 kg misle da znaju nesto o motorima sa 2 cilindra i 220 kg. Neuporedivo!! Cak i polemika Afrika-Tenere je besmislena. Prosto samo slicni po izgledu i nista vise. Jedan ima ovakve a drugi onakve mane i vrline. Posebno u zemlji koja obiluje siromasnim bajkerima. Znaci koliko para toliko svirke. Ono sto je cinjenica je da za cenu polovne tenere ne moze se kupiti tako doobar motor. Ili bolje receno pruza mnogo vise, u svojoj klasi, od motora u toj vrednosti. Mnoogoo vise.

A ako se nekom ne svidja tenere i ova tema neka ode na devojka dana. Mozda tamo nadje nesto sto mu se svidja a pusti ovde tenerase da uzivaju.

 

 

 

 

 

 

      U prevodu kolega to bi znacilo da su afrikaneri ljubomorni na SUPER TENERISTE zato sto o vi za 2000 soma voze mnogo bolji motor.Niko ne moze da ospori cinjenicu da je ST brzi od afrike.Sto se tice starta potpisujem da ako bi stali na crtu vrlo brzo bi afrika ostala u tacku tj ne bi se videlagde ostaje.Sto se off-rouda tice oba su tu negde ,sto ce reci ograniceni su svojom tezinom i jedan i drugi.

Sve ove cinjenice koje niko normalan ne moze da ospori govore u prilog ST i mene bi da sam na mesto afrikanera gledao da se pokrijem cebetom po usima io da uopste ne prigvirim kad se pomene ST.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja