Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • Enduraš, 6326 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Stvarno je lep, barem meni. Ali za silazak sa asfalta je pogodan kao i bilo koji drugi motor koji nije enduro. Tesko ce se neko odluciti da sa ovim krene u sibir ili afriku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6326 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Tesko ovo moze da se poredi sa BMW-om koji je 50 kg laksi. Za touring po asfaltu ima mnogo boljih resenja putnih motora, pa prosto ne znam koja je ciljna grupa kupaca za ovaj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

i jedni i drugi su izgubili kompas, BMW je predstavljan kao motor za put oko sveta, sa svom onom elektronikom koju ima, kurac bi se usudio da mrdnem iz evope i to gusto naseljenih delova, a na svu muku i ostali su poceli da ih prate u idiotluku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1909 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ah,kakv mir napokon u ovoj temi  :) Yamaha izbacila novu ST. Afrikanci se povukli, nama zao sad da ih napadamo. Prosto se tisina cuje ovde  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

pustili smo vas da dodjete do daha, zanemogli ste nam nesto, a nije zanimljivo ako barem ne pokusate da se branite  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

i jedni i drugi su izgubili kompas, BMW je predstavljan kao motor za put oko sveta, sa svom onom elektronikom koju ima, k**** bi se usudio da mrdnem iz evope i to gusto naseljenih delova, a na svu muku i ostali su poceli da ih prate u idiotluku

 

E pa sad , ima njih mnogo koji nemaju taj strah koji ti ocigledno imas .... Idiotluk = napredak ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

i jedni i drugi su izgubili kompas, BMW je predstavljan kao motor za put oko sveta, sa svom onom elektronikom koju ima, k**** bi se usudio da mrdnem iz evope i to gusto naseljenih delova, a na svu muku i ostali su poceli da ih prate u idiotluku

 

E pa sad , ima njih mnogo koji nemaju taj strah koji ti ocigledno imas .... Idiotluk = napredak ??

nije stah, elektronika kada crkne sedi i placi, ove matore i zastarele ces uvek nekako zbudziti da dodjes do nekle, problem je sto sve guraju da ide preko kompjutera, gledao si long way down, ako ne gresim, kada su spalili centalu ABS-a, problem je sto i da su imali rezervnu, nista im ne bi znacila, jer mora da se upare, a za to ti treba servis, drugu u engleskoj je crkla antena kod kljuca na novom GS adv. srecom na 20 milja od kuce, sta bi radio da mu je crkla u mongoliji, kome da se zali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

i jedni i drugi su izgubili kompas, BMW je predstavljan kao motor za put oko sveta, sa svom onom elektronikom koju ima, k**** bi se usudio da mrdnem iz evope i to gusto naseljenih delova, a na svu muku i ostali su poceli da ih prate u idiotluku

 

E pa sad , ima njih mnogo koji nemaju taj strah koji ti ocigledno imas .... Idiotluk = napredak ??

i samo nemoj da mi kazes da ti je neophodan servo na prednjoj kocnici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

nije stah, elektronika kada crkne sedi i placi, ove matore i zastarele ces uvek nekako zbudziti da dodjes do nekle, problem je sto sve guraju da ide preko kompjutera, gledao si long way down, ako ne gresim, kada su spalili centalu ABS-a, problem je sto i da su imali rezervnu, nista im ne bi znacila, jer mora da se upare, a za to ti treba servis, drugu u engleskoj je crkla antena kod kljuca na novom GS adv. srecom na 20 milja od kuce, sta bi radio da mu je crkla u mongoliji, kome da se zali?

 

Po toj logici niko nebi isao na takav put bez Afrike , a tamo bi vozili samo kola stara bar 20 godina , a znas da nije tacno ni jedno , ni drugo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

nije stah, elektronika kada crkne sedi i placi, ove matore i zastarele ces uvek nekako zbudziti da dodjes do nekle, problem je sto sve guraju da ide preko kompjutera, gledao si long way down, ako ne gresim, kada su spalili centalu ABS-a,

to jesi u pravu.. dok ne naprave prekidač kompjuter off  ;D ;D ;D doduše za taj ABS su sami krivi nisu skinuli kontakte sa akumulatora kad su varili ram ili šta li... dobro su samo to spržili...

 

nego što sam večeras proleteo kroz baru (bazen) na Belim Vodama (ko je prolazio tuda kad je kiša zna o čemu pričam)  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

nije stah, elektronika kada crkne sedi i placi, ove matore i zastarele ces uvek nekako zbudziti da dodjes do nekle, problem je sto sve guraju da ide preko kompjutera, gledao si long way down, ako ne gresim, kada su spalili centalu ABS-a, problem je sto i da su imali rezervnu, nista im ne bi znacila, jer mora da se upare, a za to ti treba servis, drugu u engleskoj je crkla antena kod kljuca na novom GS adv. srecom na 20 milja od kuce, sta bi radio da mu je crkla u mongoliji, kome da se zali?

 

Po toj logici niko nebi isao na takav put bez Afrike , a tamo bi vozili samo kola stara bar 20 godina , a znas da nije tacno ni jedno , ni drugo .

ne zezaj, ne pricam o africi, pricam generalno, brdo ne potrebne elektronike, pre bi isao sa R100gs, nego sa novim gs-om adv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Stvarno je lep, barem meni. Ali za silazak sa asfalta je pogodan kao i bilo koji drugi motor koji nije enduro. Tesko ce se neko odluciti da sa ovim krene u sibir ili afriku.

 

Aco , shvatam ja da je ovo neozbiljna tema , ali drugi put ipak stavi smajli kad se salis .... ovako  ;D ;D

Da ne pomislimo da hoces da kazes da Afrika moze negde gde nova Tenera ne moze  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

ne zezaj, ne pricam o africi, pricam generalno, brdo ne potrebne elektronike, pre bi isao sa R100gs, nego sa novim gs-om adv

 

Dobro , ja sam mislio moze malo da se nasali ovde , izvini

 

Ali , salu na stranu , NIKO vise NIKAD nece da radi motor sa tehnologijom od pre 20 godina . Po tebi - nazalost , po meni - super .

 

Slazes li se bar sa tim , salu na stranu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

drug je juce doterao K1200gt iz nemacke, motor je  dugo stajao i akumulator je oslabio, pola motora mu pobudalilo zato sto kompjuter registruje slab akumulator, to je ok kada se vozis u lokalu, sta da mu se to desilo na putu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

ne zezaj, ne pricam o africi, pricam generalno, brdo ne potrebne elektronike, pre bi isao sa R100gs, nego sa novim gs-om adv

 

Dobro , ja sam mislio moze malo da se nasali ovde , izvini

 

Ali , salu na stranu , NIKO vise NIKAD nece da radi motor sa tehnologijom od pre 20 godina . Po tebi - nazalost , po meni - super .

 

Slazes li se bar sa tim , salu na stranu ?

nije problem, naravno, ja sam uvek spreman na salu ;D

nego da ne pomislis da stvarno mislim da ne postoji bolji motor od afrike i da pljujem sve sto je novo

ja to gledam iz mog ugla, planiram da napadnem mongoliju i iskreno razmisljao sam da kupim xl 600 za taj put, tek na njemu nema sta da crkne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

drug je juce doterao K1200gt iz nemacke, motor je  dugo stajao i akumulator je oslabio, pola motora mu pobudalilo zato sto kompjuter registruje slab akumulator, to je ok kada se vozis u lokalu, sta da mu se to desilo na putu?

 

Ozbiljno ?

To se na putu ne bi desilo , jer motor ne bi stajao  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja