Jump to content

Moto Zajednica

Stara planina za jedan dan

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Treba mi savet gde otici na Staroj planini ukoliko na raspolaganju imamo jedan dan za voznje/setnje? Dosli bismo tamo u subotu vece, bili celu nedelju i posli kuci u ponedeljak. Nisam bas upoznat sa znamenitostima ove planine pa ne mogu da postavim konkretnije pitanje. Svi predlozi su dobrodosli!

 

Zahvaljujem!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Ovo je i meni interesantno planiram i ja da obidjem staru planinu.Vredelabi koja slicica i gde i sta videti,cene prenocista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

U pomenutoj vili mozete da spavate. Smestaj je lep, imaju OK cene (ma da je jeftinije u planinarskom domu na Babinom zubu, ali i skromnije) i odlicnu klopu!

Do Babinog zuba je asfalt, a usput mozete da vidite planinske brzake, ribnjake pastrmke (gde mozete da klopate), i pri vrhu prelepe vidikovce. Ako ste u formi, i ako imate vremena i hiking opremu, mozete da prosetate do Midzora, ma da je to pesacka tura od 8km u jednom pravcu. Kraca varijanta za hajking vam je npr. do Zarkove cuke.

Ako cete sa pirotske strane, onda preporucujem da odete skroz do sela Dojkinci (usput obidjite Vrelo i Rosomacku klisuru) odakle mozete da "planinarite" do recimo tri kladenca.

Sa te pirotske strane mozete da idete i do Zavojskog jezera. Ne znam koju rutu i koje tacke da tu preporucim, nisam bio.

Za vise infomracija moze da pomogne clan foruma Desert Fox, on je iz tog kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Ako si radnik elektrodistribucije ima tamo dobar njihov hotel a ima i izvidjacki dom sa malim cenama ali nije luksuz. Ima i dosta privatnog smestaja, priroda je prelepa.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: XTZ 750 Super Tenere

Ako vas interesuje pirotska strana mogu da vam pomognem. Vrelo, Dojkinci, vodopad Tupavica, Rosomacki lonci..... ima mnogo lepih i jedinstvenih mesta, Zavojsko jezero.... Smestaja ima i privatnog i hotelskog.

Sad mi pade napamet da mozda nece biti lose da jednu noc prespavate na ili oko Babinog zuba, a drugu recimo na planinarskom domu iznad Pirota u hotelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

E hvala ljudi svima! Istrazio sam putopise i procesljao ovih par informacija sa ove teme i odlucili smo da pomerimo staru planinu za jedan od narednih vikenda kada cemo imati koji dan vise na raspolaganju, a da sad odradimo neku kracu turu. Predlozi i dalje nisu visak posto ce se ici sigurno samo ne ovaj vikend.

 

Vrelo, Dojkinci, vodopad Tupavica, Rosomacki lonci.

Ovo plus babin zub, midzor su neki okvirni cilj. Jezero takodje. Zbog svega toga i odlucismo da nam treba par dana posto bismo bar jedan izdvojili samo za pesacenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Idi Djordje ovaj vikend D. pescaru do devojackog bunara, a posle Vidovdana i povratka sa Kosova pravimo turu; NS-BCrkva, pa rumunskom stranom pored Dunava do Kladova. Sutra Zajecar, Knjazevac B, zub i povratak do S,banje. Treci dan preko Rtnja pored Bor, jezera, Petrovca, Pozarevca, Kovina, Panceva kuci.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

A mi okrenusmo ovaj vikend do kladova pa rumunskom stranom (mozda uz dunav a mozda kroj np klanac nere) nazad. Spremamo se i za Rumuniju 3. put a i staru planinu. ne znam vise ni gde kad da idemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: XTZ 750 Super Tenere

Imate ovde nesto iz pirotskog kraja stare planine:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/100700-u-zmajevom-gnezdu-atvsst-pirot-style/

Popsy je sve lepo dokumentovao, a imate i par klipova. Put se moze voziti bilo kojim motorom ili autom.

Ovde je pak nekih drugih slika puno sa same planine.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/89011-enduro-stara-planina/page__view__getnewpost

Pozdrav pa nadam se da se vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ni kad dosta stare planine, babinog zuba, midzora. Bili u nedelju 12 oktobra (nikad nisam u oktobru bio na 2000m nadmorske visine) a vreme prelepo, mirise suma prosarana bojama kao da je pikaso bio pre neki dan. Novi hotel prazan kao da je udarila kuga (tuzno gledati a barabe ulozile silne pare) pa zatvorio EPS hotel na babinom zubu (jedino radi planinarski dom) . Pusto brate, da ne poverujes. Pitam domacina p.doma, gde su one silne krave i konji sto su bili ispod Midzora, a on kaze; zabranila vlast, sad je to nacionalni park, pa plase turiste. Kazem koje turiste, kad nema ni T od turista, na sta ce on, mozda dodju kad zaveje. E moj rodjo, zavejalo vam je odavno, samo ti to jos nisi shvatio, odgovorim i sa pozdravom upalismo motore ( i njima prija planinski vazduh, kao i nama) i teraj dole do prvog ducana na osvezenje (gore bilo samo vode, i to zamislite dzabe). Bilo prelepo,ekipa super,1000km odvozali kao mladici,mada mi bilo zao sto Komsa iz Mladenovca nije mogao sa nama.:zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2415 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ni kad dosta stare planine, babinog zuba, midzora. Bili u nedelju 12 oktobra (nikad nisam u oktobru bio na 2000m nadmorske visine) a vreme prelepo, mirise suma prosarana bojama kao da je pikaso bio pre neki dan. Novi hotel prazan kao da je udarila kuga (tuzno gledati a barabe ulozile silne pare) pa zatvorio EPS hotel na babinom zubu (jedino radi planinarski dom) . Pusto brate, da ne poverujes. Pitam domacina p.doma, gde su one silne krave i konji sto su bili ispod Midzora, a on kaze; zabranila vlast, sad je to nacionalni park, pa plase turiste. Kazem koje turiste, kad nema ni T od turista, na sta ce on, mozda dodju kad zaveje. E moj rodjo, zavejalo vam je odavno, samo ti to jos nisi shvatio, odgovorim i sa pozdravom upalismo motore ( i njima prija planinski vazduh, kao i nama) i teraj dole do prvog ducana na osvezenje (gore bilo samo vode, i to zamislite dzabe). Bilo prelepo,ekipa super,1000km odvozali kao mladici,mada mi bilo zao sto Komsa iz Mladenovca nije mogao sa nama.:zdravo:

 

I ti meni kažeš da ne voliš da pišeš? Pa šta bi bilo da voliš? :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja