Jump to content

Moto Zajednica

SHADOW, DRAGSTAR, VULKAN, MARAUDER ILI NESTO PETO ?????????

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Valjda ovo ide sa godinama, nadam se da je to u pitanju.

Kad  covek primeti da ne moze  sam sebe da kontrolise,a vec je zasao u godine kad ga ni roditelji ne mogu obuzdati(49,3 godina, moj status), onda treba da iskoristi nalet trezvenosti koji ponekad naidje, i da sam sebi oduzme ono sto ga tera na"porok", to jest da u zimskom periodu, kad oslabi uticaj motocikla na njegov  razum, proda ili zameni neki momacki brzi motor, za nesto sto ce matorcu da smiruje zivce, da ga opusti,razonodi i omoguci koliko tolko bezbednu voznju i poveca njegovu nadu da mozda jednog dana doceka i penziju.

 

Tako  sam i ja zakljucio, da bi mozda lek za ovaj ubitacni tempo naseg (mog)  zivota, bila neka smirujuca voznja nekog kruzera.

Posto se u ovu vrstu motocikala bas nesto i ne razumem, resih da vam se obratim za savet, pa ako je neko nesto od ovih motora vozio, da mi da neko svoje misljenje, ili jos bolje, ako je vozio vise njih,pa je u situaciji da uporedi par razlicitih modela.

 

E sad ono sto bih ja voleo da taj motocikl ispunjava je :

- da moze da drzi putnu brzinu oko 140 km/h, na nekom duzem putovanju, a da to ne izazove  neki invaliditet kod njega i prevremeni odlazak u penziju.

- da moze lepo da potegne tj. ubrza, pogotovo ono 80-130 km/h

- da mu zapremina ne prelazi onih famoznih 1100 ccm, kad mu se registracija duplira.(a da ne bude ni ispod 750, znac u okviru 750-1100)

- da mu masina bude pouzdana tj. ne bas lako  kvarljiva,da kad ga uzmem i sa nekom  vec predjenom kilometrazom, ne moram da strepim od skorog izdisaja masine.

  - i pssst... da ne trsi mnogo bezina, opet je poskupio

 

Ako se setim jos nekog uslova lako cu ga pridodati, ali to je za sada to.

Eto ako neko ima iskustva po ovom pitanjcu, molm ga da to ne krije od mene, nego da to pred svima glasno kaze.

........... zahvalan !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Pa dobro si se setio da si mator za te zujalice  ;D ;D ;D ;D ;D Salim se Jasminko naravno ;)

Nisi reka u svemu ovom do koliko bi isao sa cifrom ???

Ja bih ti preporucio VN900, idi do petosevica i pogledaj ga. Cena je 7100 e NOV ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Nesto sam razmisljao, radije bih se ucio na nekom polovnom, pa kad savladam tehniku voznje, lako je dalje.....

 

Ej, zaboravih VIRAGO, 750, 1100, i to dolazi u obzir, i jos neki koje sam preskociosamo zato sto se nisam setio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ja bih ti preporucio VN900, idi do petosevica i pogledaj ga. Cena je 7100 e NOV ;)

 

  Bas me cudi sta mu bas ti preporucujes :o ;) ;D ;D ;D

 

Mozda si slucajno izostavio Intruder. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Prodas zutog zmaja i ostatak se zaduzis kod banke i uzivas ;D Ja se zaduzujem u celokupnom iznosu ;D ;D ;D

 

 

P.S.

Ako ovako nastavim dobicu popust zbog reklamiranja ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Već je neko predlžio VN900, ja neću da pominjem karakteristike nego nešto drugo. Po pisanju raznih američkih blogera tamo je taj model prilično omiljen zato što je sve ono što oni u stvari očekuju od HDa. A tako ga lepo prate ovi proizvođači dodatne opreme da sam možeš da sklopiš mašinu koja osvaja nagrade za lepotu u konkurenciji gorepomenutih HDova. Mislim, ovaj, vozio si harleeeeeja pa možda još vučeš na tu stranu.

 

Meni bi  to po obliku i rasporedu (pragovi,  klackalica menjač...) skoro idealan motor, samo da nije iste snage i 50 kila teži od EN500.

 

Drugo bih pogledao Bulevard C50. A možda i prvo ;))) što je lepo kad biraš, a za tuđe pare :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

vulcano ti je po meni najbolji izbor, nekako se uklapa ponajvise u sve zahtjeve, ima smeka, lijepo se vozi i solidno ima snage iako je 50ks, ipak to je v motor. stvar koja mi je odmah zapala za oko je finish koji je za svaku pohvalu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Harley Davidson

Ja bi se opredelio za drag star, mada mu manjka snage, shadow bi uzeo ali black widou, a kawa {stvar ukusa} driftera, kao sto je Gordan prodavao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Intruder 1400, nek ide zivot....., registracija 37000 din ili 460 i neki evric...

Dragstar samo 1100, onaj je slab,

Ja sam i pitao za kubikazu 750 do 1100, nista ispod, nista preko,

VN 900 je prelep, ali nema polovan, a nov 7100, trenutno sam u fazi" oskudacija tato", pa mi je to za sada van razmatranja.

Ima li ko iskustva sa Virago 750-1100, koja snaga, brzina, pouzdanost, kvarljivost,.....itd., pa onaj VN 800, ..

Ajde, pa vozio je to valjda neko, pisite !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Intruder je motor koji je prakticki nepoderiv.Sve sto ce biti za mijenjanje je u biti potrosni materijal.A za moj pojam te vrste motora ima najljepsu liniju.Sigurno neces pozaliti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ali kod nas je registracija za njega skoro 500 eura, vec sam se je pomalo raspitao, a za npr. Shadow 1100, oko 220 eura.

 

Ima li sta da vas odusevljava, ali do 1100 ccm, za neke relativno manje pare ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

onda Dragstar,nadam se da spada u ovu jeftiniju varijantu.

Ali,koliko te poznajemo,neces ti imati dugo mira ni na tom motoru,na jesen ionako ocekujemo novu temu u kojoj opet mijenjas motor ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Stari se...

Ostalo je jos mnogo, mnogo toga da se proba.

Znas kako mene odusevi kad procitam ovde kako se neko zaljubio u neki motor i vozi ga vec godinama, znaju se, kune se u njega i ti traje...

I meni se to stalno desava, samo me ta zaljubljenost brzo prodje, zato ja sa mojih pedest leta i dalje trazim pravu !!!!

 

Pozdrav Sale, i videcu te za koju deceniju !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Ja bi se opredelio za drag star, mada mu manjka snage, shadow bi uzeo ali black widou, a kawa {stvar ukusa} driftera, kao sto je Gordan prodavao...

Drifter je ponovo kod mene!!!  Svaki kruzer je udoban za voznju preko 120 samo ako ima vizir.

Molio bih ipak ljude koji voze taj tip motora da se ovde izjasnjavaju.

Mislim da igra cena do 5000 eura jel tako Jasminko?

Ja sam Driftera vozio 160 km/h  iz Smedereva sa skupa al nije to to.

Taj tip motora je za UZIVANJE  tj voznja oko 120 do 130 sve preko toga nije to to.

Veliki je problem preci sa er motora na kruzer al nije to sramota kako neki umisljaju i pametuju.

Ja imam izreku" kako si stariji sve ti se ruke vise sire" tj prelazak na lagane voznje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

E Dzasmine... Da sam na tvom mestu, tj. tvojih godina, verovatno bi me ovako nesto najpre interesovalo:

 

22648_0_1_2_intruder%20m%201800%20r_Sarunas.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Harley Davidson

to Gordan

 

Taj Drifter je odlican,naravno ako je to onaj krem boje? Zar nije prodat?  Video sam ga bas u Sd i izgledao je vrh. Moja preporuka za kupovinu je definitivno Drifter. Vrlo lep motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

to Gordan

 

Taj Drifter je odlican,naravno ako je to onaj krem boje? Zar nije prodat?  Video sam ga bas u Sd i izgledao je vrh. Moja preporuka za kupovinu je definitivno Drifter. Vrlo lep motor...

Ladja je opet kod mene u prodaji!!!

Vidis kako ga je zena ljubomorno cuvala u Indjiji!!!

 

 

post-0-12878993480104_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Tako je generacijo !

Maximum 5000 eura, da ja to malo osetim da li je to za mene ili ne. Glupo mi se sad zarobiti sa necim novijim i skupljim i ( znajuci sebe) posle nedelju dana reci - ovo nije za mene.

Zato polako !

Tek razmisljam da udjem u ovu klasu motora, jos pokusavam sebe zamisliti na nekom Shadow-u, tako da bi mi prelepi Drifter, za sada, sa svojim ekstremnim Indian chif izgledom, bio previse.

 

Kakvi ste neki....., samo cutite, i sve nesto nekonkretno, ...Ima li neko da kaze sta je to super, a sta su mane nekog npr. kawasaki VN 800, ili nekog intrudera, ili sta je to super kod Honde, a mane ne mora da pominje posto to honda po obicaju i nema ( ;D).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja