Jump to content

Moto Zajednica

Honda Nsr 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

Pozdrav,novi sam na forumu. Da se pretstavim,ja sam Aleksandar Jankovic iz Indjije 96 godiste sam.

 

Ovako imam problem,kupio sam motor Hondu NSR 125cc 97 godiste za 400e od jednog coveka u Zrenjaninu. Motor je u fullu,bile su mu potrebne pare,sin mu je u Nemackoj pa ga ne vozi,stoji motor 2 godine,i imam sada problem,kada upalim motor nece da ide preko 5000 obrtaja,a kada sam mu skinuo ceo auspuh lepo na 12500.. U cemu je problem,ja sam posle toga uzeo busilicu stavio neku manju burgiju i negde da sredini auspuha otprilike izbusio 4 rupe,tu sam dobio nesto malo,motor sada ide do 7-8 i na tim obrtajima sam ga vozio 120.. Ne trosi mnogo oko 4L mu je prosek.. Nego moze li mi ko reci u cemu je tu problem ?? Dali u auspuhu ili necemu drugom,uglavnom RC ventil radi.. Evo i slika mog motora da pogledate.

post-33224-0-96073100-1400013289_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ili ti je jako zaprljan auspuh ili imas blokadu u auspuhu a moze biti da su i obe stvari u pitanju.

 

Nalozi lepo vatru i ubaci auspuh dok se ne usija i sagori sva garez.

 

Za blokadu ces morati da raseces aupuh da bi je izvadio, ona je u vidu metalnog levaka i trebalo bi da se nalazi na pocetku auspuha (blize cilindru bar je tako na TZR-u), ali prvo proveri sa zicom da utvrdis gde se tacno nalazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

Hvala sto ste mi se javili,probavao sam na autogeni da zapalim auspuh i goreo je jako dugo,kao neko ulje da je gorelo u njemu,a covek je rekao da dok je sin vozio da je motor isao kao blesav. Dali je moguce posto nije vozen 2 godine,da je nakupio ulje u auspuh,posto ga covek samo upali da radim 5-10 min i ugasi tako 2 godine. :aha::aha::aha::aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Za 2t masine je normalno da se svreman na vreme ocisti auspuh samo sto kod nas retko ko to radi, kod mene je bilo 3mm garezi kad sam cistio. Palis ga dokle god ima vatre i dima, posle iscukas da otpadne garez i istres je napolje.

 

Svaki ciga svog konja hvali tako i prodavci pricaju razne price kad prodaju.

 

Sobzirom da ide u obrtaje bez auspuha samo ga lepo ociti i eventualno vidi da li ima blokadu (ako nigde nije secen pa varen onda je ima).

 

P.S. Sa i bez blokade je ogromna razlika motor mnogo bolje ide i poteze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

A znam coveka,to je caletov drugar,znam da motor stoji duze vreme. Nije jos uvek varen nigde,on je meni rekao da pokusam da izvadim katalizator ? A kazi mi kada skinem tu blokadu na auspuhu dali se potrosnja motora povecava ? Posto ja motor vozim svakodnevno,i prelazim bas dosta sa njim,a ovo meni odgovara bas dobro,jer motor ima 125cc ide extra a kada ga vozim do 80km/h trosi 4L mozda i malo manje ali tu je oko 4L.. Pozdrav :nanana::zdravo::neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

i jos jedno pitanje,kada sam skinuo auspuh primetio sam da je navoj u stublini pri kraju,dali to moze da se obavi sa ureznicama,dali bi to resilo stvari,da mu urezem novi navoj. Posto je sada za 13 kljuc,ako ne moze za taj isti,ima mesta mogao bi mu mozda urezati za 14-15.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Nesto dobijes nesto izgubis max potrosnja malo poraste kao i krajnja brzina i potezanje.

 

Pogledaj da li je taj navoj brezon ako jeste onda se moze izvaditi i zameniti drugim ako nije onda vidi sa strugaro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

A dobro mene max potrosnja ni ne zanima,samo da mi se vrti tu oko 4L.. Posto ja njega ni nemam ovde gde da teram toliko brzo,a i sigurnije mi je kada idem sporije malo. Srljao sam sa nekim suzukijem od 500cc i izleteo mi neki auto i ja da ne udarim u njega,sletim sa puta i uletim u neku njivu,sreca nisam nista polomio,od tada ne vozim nesto preterano brzo 100-120 maximum..

 

Kako da pogledam dali je brezon,nije brezon,srafovi su,pa ono nema sta da gledam sa strugarom,imam kod kuce ureznice,posto mi je cale auto mehanicar,ali trenutno je u Nemackoj. Pa zato pitam za savet dali to moze,da se ureze sa ureznicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Brezoni su navoji na koje dolaze matice i vire iz cilindra u slucaju da se navoj pokvari i nije moguce srediti ga nareznicom vade se i menjaju novima.

 

http://www.cmsnl.com/honda-nsr125r-1997-portugal_model3606/partslist/E__0100.html#results

 

12 na slici to su brezoni

 

Svaki motor ako vozis do 80 - 90 trosice malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

Ma nemam ja brezone,kod mene su srafovi,pa meni brze i ne treba,ovde je i jako los put. Ovako iskreno ne znam koliko trosi nesto sam kao merio sipao sam 5L i presao oko 150km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Onda najbolje nista ne diraj i uzivaj tako pa dogodine kad pozelis da ide jace i brze onda skidaj blokadu i sredjuj auspuh ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

A to opet nije resenje,jer sam sada izbusio rupe na auspuhu i sve baca po masini,nogama ulje izbacuje.. Nasao sam ja polovan auspuh na kome je izvadjen katalizator i blokada za 30e.. Nije meni problem auspuh da uzmem,nego ti navoji dali mogu da sesredi,ionako mi je motor sada rasklopljen srednjujem ga nesto malo.

 

Menjam ulje u menjacu,sipao antifriz,menjam plocice napred i nazad,stavljam nove migavce,nove rucice i tegice,neke nalepnice mu lepim,treba da stavim novi akumulator rastavio sam karburator i filter da ocistim,stavio novu svecicu,i treba da sredi levu bocnu plastiku pukle su mi 2 zabice,pa ne stoji lepo,malo zeva pa cu to da sredim sa nekim limicima da spojim. Uglavnom mene zanima dali to mogu da odradim aj sam,posto mi se ne skida sada cela stublina dole,ipak je to i posao,a ovde sada posto nema oklope i hladnjak ima lepo mesta da moze da se ureziva na licu mesta,samo ako mogu ja to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

A sada na zimu sam planirao da mu ili kupim nove plastike,ili ove odnesem kod nekog ko to radi da mi ih odradi,samo te bocne ostale su plastike neogrebane i u extra stanju,samo ta leva bocna zeza..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Bez blokade 125 tzr moze i do 12 litara da povuce ako se dobro zavrne. Moj ima 55 kubika sada trosi ravno 3 litre ide 90. Kada je imao 86 kubika i isao 110-120 trosio oko 4.5 litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2748 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Predlog:

Stavi brezone umesto vijaka. Jer ovako svaki put kada skidaš auspuh, rizikuješ da oštetiš navoj u cilindru. Staviš nove brezone, kaneš na njih lepak za navoje i em što ne rizikuješ da zezneš navoj, em što će ti montaža i demontaža auspuha biti mnogo jednostavnija!

 

Kada spaljuješ auspuh: Usijaš ga malo autogenim aparatom za zavarivanje i onda mu samo dodaješ kiseonik i on sam sagori sve! OVO MOŽE DA BUDE JAKO OPASNO I NE TREBA DA GA RADI NEKO NESTRUČAN, ali je najefikasniji način za čišćenje auspuha!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Drugar,mi ovde pricamo o NSR-ki. I NSR-ka kada se zavrne mahsimalna potrosnja je 5,5L. !! I motor manje trosi ako si na auto putu i zavrnes ga jer predjes vecu relaciju.

 

95% ista tehnologija na TZR, NSR i RS. Tvoj tako malo trosi zato sto ide do 7k obrtaja. Odlimitiraj ga i zavrni. Mislim da ces promeniti stav da trosi maximum 5.5 L1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Honda NSR 125

Hmm,ne menjam stav da trosi 5,5L jer Drugar tu u selu,komsija moj ima Hondu NSR 125cc 99 godiste,kupio je nedavno,motor sam licno vozio 160km.h a toris mu 5,5L.. Mozda i malo manje, NSR-ke su mali potrosaci..

 

Naravno hvala vam na predlogu za brezone svakako sam ih kupio imam ih kod kuce,i u planu mi je da ih stavim,ali me muce sada ti navoji,imam kuci ureznice,kazi mi dali to moze da se ureze,taj navoj u stublini ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2748 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Moraš premeriti velicinu otvora koji je trenutno. Na osnovu toga ćeš znati koji je najmanji sledeći prečnik navoja koji možeš da urežeš.

Postoji i opcija takozvane patrone. Urežeš npr M14, u taj M14 ubaciš patronu koja je spolja M14 a iznutra M10, kaneš lepka i alatom patronu malo raširiš (postoji alat za to, ako ti je ćale mehaničar, ili ga ima ili poznaje nekog ko ima :) ) i onda si rešio problem prečnika, tj. uvrneš fabrički M10 brezon i sve vraćeno fabrički.

Druga opcija je da se napravi brezon sa dva različita prečnika.

Ako nisi vičan ovom poslu, prepusti ga nekom ko jeste, da ne bude više štete nego koristi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

svaka cvaja trosi kolko hoces.sve zavisi koliko dobro hoces da ide.

 

ja sam davno ima runnerku 180ccm koja je budzena u svajcarskoj,trosila je 10l standardno,ali je isla za sve pare i vise od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2748 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Potrošnja - 2T.... Izmedju 10 i 160 litara! :D

 

Moj NSR je trošio 11,5 litara kad sam je kupio! Bila raštelovana totalno. Peglanje non-stop.

Posle sredjivanja, isti način vožnje: ispod 7 litara.

Normalne vožnje (koliko je to moguće sa cvajarom) sam je držao malko ispod 6.

Najmanji potrošač i najslabija 125ica u klasi. I najduže potraje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Hmm,ne menjam stav da trosi 5,5L jer Drugar tu u selu,komsija moj ima Hondu NSR 125cc 99 godiste,kupio je nedavno,motor sam licno vozio 160km.h a trosi mu 5,5L.. Mozda i malo manje, NSR-ke su mali potrosaci..

 

 

2T mora da trosi. 125 ccm 2T trosi otprilike kao R od 600 ccm. Jedino Aprilia ume da potrosi i vise od vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ok je ta potrosnja oko 5,5L. Moj je za 9000km u proseku trosio 5,5L, imao sam u telefonu onu aplikaciju u kojoj upisujes koliko si i na kojoj km sipao. A bilo je i postenog gazenja, nisam vozio ko baba. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja