Jump to content

Moto Zajednica

Braćo, drugovi - pomagajte!

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Evo moje kalkulacije. Nije mi cilj nikakav da zaradim, tako da...

 

LM, motor je plaćen 5300, što je u ovom slučaju krajnje irelevantno. Gledao sam radi cijena na motoberzi (samo jedan motor, 4500 eura + carina (5%) i dinkić (18%) = 5575 eura, motor jeste 2007. godište, ali je baš polupan, što se ne vidi najbolje na priloženim slikama na motoberzi, ali se vidi na matičnom oglasu firme), na mobile.de (najjeftiniji u vjerovatno savršenom stanju je 4400 eura, pa onda carina i dinkić, pa dođe na 5450 eura) sam našao nekoliko komada (51 tačnije), 2005. godište, sa kilometražom između 10 i 20k kilometara.  Dakle, da neko uzme i taj najjeftiniji, plati carinu, porez, ležarinu na carini (ne znam kolika je) i transport (kako čujem oko 200 eura), cijena izađe na oko 5800 eura. I to je kalkulacija za sve motore bez uračunate registracije koja je oko 150 eura.

 

Tu sad dolazi na red ona cifra koju sam ja platio. Znam da mogu da idem sa tom cifrom (pošto me je motor izašao 5450 sa registracijom), pa da imam lufta da spuštam cijenu. Ipak, odlučio sam se da idem na okruglo 5000 eura koji će da budu fiksni, a ako baš zapne za 100 eura da ga prodam, neću žaliti, već ću ga prodati za 4900.

 

Eto, znate kalkulaciju, znate razmišljanje, ajde sad mi pomozite da ovo preraste u oglas koji će da proda motor, a ne da ga prepravljam u beskonačnost.

 

Pozdrav.

 

PS: I hvala, naravno... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa sto si onda uopte pitao ? :) Ma samo napred ako si tako odlucio, kad se ozenis od novog motora nema nista, mozda ti je ovo jedina prilika u zivotu da kupis nov motor, a novo je novo, steta sto svi ne mozemo tako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Eto ga, potvrda mišljenja u posljednjem trenutku. Aca-pn pogodi u posljednje zrno pijeska. To je bio jedan od "onih" razloga zbog kojih to želim da uradim.

 

I kako da ne pitam, pa moram da potrdvim svoju dijagnozu... ;D ;D ;D

 

A ženiti se moram jednog dana... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

castor-e, video si na prvoj strani da sam napisao da bih ja uradio kao i ti. Veruj mi, putpuno isto razmisljamo. A to lud ili ne, to i mene ceka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Gudurica kod Vrsca

Castore sad procitah post i reci cu ti moje misljenje. Evo ovako: Tebi ustvari nije bio poterban savet,jer ti si vec odlucio i pre nego si otvorio temu,ali ono sto je kod vecine od nas problem ili neznam kako da ga nazovem...nebitno. Svi mi kad trrazimo savet i pomoc od drugih, a vec unapred u dubini duse znamo odgovor i nama je u stvari potrebno ubedjivanje. Ubediti sebe da necemo pogresiti i pored svakog  racionalnog resenja uvek ce ti biti zao sto nisi probao. Zato samo napred podrzavam te. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Castore sad procitah post i reci cu ti moje misljenje. Evo ovako: Tebi ustvari nije bio poterban savet,jer ti si vec odlucio i pre nego si otvorio temu,ali ono sto je kod vecine od nas problem ili neznam kako da ga nazovem...nebitno. Svi mi kad trrazimo savet i pomoc od drugih, a vec unapred u dubini duse znamo odgovor i nama je u stvari potrebno ubedjivanje. Ubediti sebe da necemo pogresiti i pored svakog  racionalnog resenja uvek ce ti biti zao sto nisi probao. Zato samo napred podrzavam te. pozz

E upravo tako. Kad sam procitao naslov teme, ja mislio negde gori nesto (ne daj Boze). Svasta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja