Jump to content

Moto Zajednica

Kako da registrujem motor?????????

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Reci ti jel prodavac bio prisutan tamo pri pravljenju ugovora ili je to radjeno po punomoci.Ako je po punomoci onda idu tvoji podaci ALI

 

Prodavac po ovlascenju ti

 

Vlasnik taj i taj

 

Kupac TI

 

Predmet kupoprodaje

 

ko placa porez

 

Tako treba po ovlascenju i verovatno su oni to hteli a vi napisali polovicno.

Mislim da je ovo odgovor koji ti treba. Samo sto su u tvom slucaju zrenjaninci zeznuli sto su na mestu prodavca (koji bi trebao biti ti "po ovlascenju pravog vlasnika") izmesali tvoje i vlasnikove podatke...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Nesto mi nije najjasnije ,da li se uopste igde pojavljuje vlasnik vozila u odjavi i prepisu ili sve radis sam uspomoc ovlastene punomoci??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kada sam ja prodao svoj prethodni motocikl, otisao sam u agenciju i tamo su napravili punomoc da taj decko sto je kupio motocikl od mene moze da vozi, registruje, odjavi i prepise motocikl na sebe bez mog posebnog odobrenja i prisustva. Znaci, vlasnik ti ne treba vise onog momenta kad uradis punomoc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Mozes da sacinis nov ugovor sa podacima prodavca (vlasnika po odjavljenoj saobracajnoj) i tvojim podacima na mestu kupca, overis potpise (ti potpisujes u ime prodavca po ovlascenju), onda iz poreske uprave u ZR uzmes potvrdu da je po navedenom prenosu vec placen porez na prenos apsolutnih prava i zavrsis zajebanciju. Malo si ga i ti zakomplikovao... U ZR-u ti nisu odjavili vozilo na osnovu ugovora, nego na osnovu ovlascenja, jer vozilo odjavljuje vlasnik vozila po saobracajnoj dozvoli ili lice koje ovlasti vlasnik. Nigde u Srbiji ne moze da se odjavi na osnovu ugovora.

Srecno!0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Na pocetku gde se navode prodavac i kupac pises vlasnika iz saobracajne i sebe, dole ili na poledjini gde se potpisuje sebe stavljas kao kupca a gde je prodavac pises ''po ovlascenju br (pises br ovlascenja sa pecata)'' i potpisujes ti. Ovako je 99% a ti ipak pitaj jos nekog, ali ja sad trebam tako auto da prenesem pa su mi tako objasnili.

Ovako je i uradjeno kao sto si ti naveo,ali dzabe kad Vrbasani to nepriznaju!

Po punomoci vlasnik vise nije potreban,nego sve sam potpisujem1neznam.gif

Danas cu da okrenem par brojeva ljudi koji se bave ovim poslom pa cu da vidim sta mi je dalje ciniti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ne ide mi u glavu kako su ti trazili da kao ispravno upises za ime prodavca tvoje ime a njegove podatke? pa to je davanje laznih podataka krivotvorenje sta li vec...svasta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Nema tu mnogo dileme, Zrenjaninci su te zajebali, a i ti što su u poreskoj upravi prihvatili ugovor gde si ti i kupac i prodavac i naplatili porez su posebno pitanje, al oni verovatno nisu ni gledali, nego uzeli pare.

 

Ono što sa do sada naucio ( a promenio sam skoro 10 vozila u polednjih 8 godina) je da ovlascenjem mozes u principu da obrises dupe, posebno u ovakvim sucajevima.

 

Ako hoces da prevedes vozilo na svoje ime napravis ugovor između vlasnika vozila i tebe, platis porez na prenos apslolutnih prava (ovo je inače trošak starog vlasnika ali uobicajeno se ljudi dogovore da plati kupac), odjavi se saobracajna i vrate tablice (ako nisu sa istog registracionog podrucja), i ovo radi stari vlasnik. Nakon toga ti kao novi vlasnik sa overenim kupoprodajnim ugovorom na kome je pecat da je placen porez i ponistenm saobracajnom dozvolom i des u svoj SUP i registrujes.

 

Ovo sto si ti uradio, što reče kolega, u normalnoj zemlji bi se verovatno okarakterisalo kao pokusaj prevare (iako nisi ti kriv jego diletanti iz agencije i poreske uprave).

 

U suštini verovatno te čeka novi kupoprodajni ugovor i ponovno placanje poreza. Verovatno postoji neka opcija da izvrsis neki povrat poreza koji si vec platio, ali obzrok kolika je rupa u budzetu, ko zna...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Ako do sl.vikend motor nebude registrovan sledi tuzba,ali neznam tacno koga da tuzim0stabre.gif?Da li poresku sto su trazili takav ugovor,ili agenciju sto je napravila takav ugovor?Neko ce izmedju mene,poreske,i agencije izvuci deblji kraj!Budem li to bio ja nekim nenormalnim slucajem(sto me ne bi cudilo)ovo dvoje ce izvuci onda jos deblji kraj od mene0ljut2.gif

Vise mi je pun qrac svega!!!Umesto da vozim motor i obilazim moto skupove ja se zbog necijeg neznanja i nemari sada vozim na suvozacevom mestu i kuva mi u stomaku konstantno....

 

Hvala svima na savetima1care.gifima ih raznah ali vidim da ce u ovom slucaju raditi pretnja tuzbom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Ne znam dali ce biti pomoc u tvom slucaju ali evo mojih par iskustava iz Beograda.

U opstini Novi Bgd kad imas ovlastenje stavljas svoje ime i kao prodavac i kao kupac, sto zvuci cudno. Medutim ako zamislis da prodajes nekom drugom sa ovlastenjem opet bi pisao svoje ime.

Kad placas porez od opstine do opstine traze da formulare preda vlasnik, a npr Vozdovac su oK i ako im kupac donese formulare. I to zvuci logicno posto kupac placa porez uvek.

Po nekoj normalnoj logici stvari ti trebas da odes i da ispravis taj zajeb sa tvojim imenom i njegovim podatcima. Porez si ti platio za prenos odredenog vozila i ne vidim razlog zasto bi placao ponovo.

Udri u glavu i idi kod sefa pedera sa saltera.

Pozdrav i zelja da sto pre resis svoj problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Po nekoj normalnoj logici stvari ti trebas da odes i da ispravis taj zajeb sa tvojim imenom i njegovim podatcima.

 

Uradio sam ja prvo ugovor sa njegovim podacima i njegovim imenom kao prodavac ali su odbili taj ugovor!

Rekli su da mora moje ime da stoji a njegovi podaci na prodavcevo ime,i kada sam napravio takav ugovor onda su mi tak odjavili motor1neznam.gif

Ja jos uvek nemogu da verujem kako se meni uvek neko s'anje mora desiti,ali resicu valjda i to....

Juce sam trebao da budem u Sr.Mitrovici na moto skupu,ali eto kad drzava neda da vozim motor0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Upravo sam se cuo sa covekom koji se bavi registrovanjem vozila,pravljenja ugovora i ostalog u Zrenjaninu!Rekao mi je da je ugovor dobro uradjen po punomoci i ovlascenju,nego da Vrbasani prave problem kao i uvek sto prave!

U utorak ako izgrbavim da ujutru pobegnem na sat vremena sa posla idem u Vrbas i covek mi rekao tacno sta da radim kako bi uspeo da registrujem motor!

Hvala kolegi @NIKI1care.gif-koji mi je dao kontakt da resim svoj problem!!!!

Sada mi je malo lakse kada znam da je ugovor dobar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Najbolji su mi ovi komentari koji savetuju čoveka da duplo plati porez. Koji defetizam i podaništvo vladaju među nekima, ne mogu da verujem.

 

Čovek će, uz manje ili više maltretiranja završiti sve, pošto realno ništa nije (mnogo) pogrešio. Trebalo je u ugovoru da piše decidno i jedno i drugi i treće:

 

Vlasnik vozila: taj i taj 1

Prodavac vozila po ovlašćenju od vlasnika: taj i taj 2

Kupac vozila: taj i taj 2 (ponovo).

 

Tako sam ja kupio svoj motor, tj. prodao ga samom sebi, tako se prodaje svako vozilo po ovlašćenju. I ja podržavam kupoprodajni ugovor od samog starta, prosto je neverovatno koliko peripetija može da ispadne kad kreneš tim putem ovlašćenja, ali to ne znači da nije ispravno i dozvoljeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Trebalo je u ugovoru da piše decidno i jedno i drugi i treće:

Vlasnik vozila: taj i taj 1

Prodavac vozila po ovlašćenju od vlasnika: taj i taj 2

Kupac vozila: taj i taj 2 (ponovo).

Tako sam ja kupio svoj motor, tj. prodao ga samom sebi, tako se prodaje svako vozilo po ovlašćenju.

 

 

Upravo je tako i uradjen ugovor!

Prvo zelim svima da se zahvalim na podrsci i savetima1care.gif!

Evo upravo sveze informacije od coveka iz moje opstine preko cije agencije treba da registrujem motor.

Danas je on otisao u poresku sa tim mojim papirima i pitao jel prolazi taj moj ugovor,a zena na salteru mu kaze NE!Zatim ona okrece neki broj i posle 2minuta mu odgovara da ipak vazi ugovor1lud.gif!!Aj dobro to je reseno!!Zatim ode u opstinu i pita isto i opet isti scenario kao u poreskoj i posle odgovora NE posle par minuta dobija odgovor Da!Eto kako je sve to u Vrbasu0ljut2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif!!!!

Samo ostaje jos SUP Vrbasa da kaze sudbonosno Da,i sve je reseno,ali oni to nezele,tako da ujutru idem tamo da se natezem sa njima i trazim zvanicno obrazlozenje uz pretnju da cu uzeti advokata i tuziti nadlezne za ovaj problem!

Ja nisam prodavac motora vec samo potpisnik,a to oni ocigledno nemogu da shvate!!

Ako neko poznaje nekog nadleznog iz Beograda ili Novog Sada ko bi mogao ujutru da dostavi dopis Sup-u Vrbasa u vezi ovog problema bio bih mu neizmerno zahvalan na pomoci!!!

Nadam se da niko nece imati slicnih problema kao ja u vezi svega ovoga!!!!

Pozdrav svima i jos jednom hvala vam1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

ili cita user manual bacaca plamena...

Upravo ovo sto je Branko napiso!!!

 

Poglavlje II (ovo sve vise lici na neki triler)

Ustanem jutros oko 7 posto nisam morao da radim do podneva(tako se potrefilo)pa reko ajd da resim Neresivo0ljut2.gif!!

Odem za Kucuru u agenciju po papire za registraciju,i odma u Vrbas.Na ulazu u njega sam naglas rekao "a sada Rock'n'roll"......

Poveo sam i Kevu za sobom posto ona zna zenu u Supu koja se bavi isto registrovanjem vozila pa aj reko mozda keva iskuka nove tablice i ostalo!

Keva ulazi zamnom,i odma trazi tu zenu koju poznaje,ali je normalno ne nalazi!3gaa.gif

Dobro,reko u sebi sada plan B i svadjanje na salteru pa sta bude!Dolazim i odma pocinjem pricu zbog cega moj ugovor nevazi???!!!

Covek pogleda kroz naocare i kaze "Nemozes da budes i kupac i prodavac" a ja nastavljam pricu kako imam ovlascenje i tako u krug dok mi nije pokazao napismeno da po nekom tamo clanu stvarno nemoze,i onda se keva ubacuje u pricu "pa vidis da nemoze i ja isto mislim da nemoze"!!1grr.gif1grr.gif1grr.gif

Pomislih "Kevo,na kojim si ti drogama danas0stabre.gif???

Trazio sam napismeno da mi obrazloze zasto mi odbijaju ugovor,ali su rekli da se zalba salje u Novi Sad i da se ceka par dana na odgovor!!Uzmam one papire,i gas kod nacelnika kojeg licno poznajem ali od njega isti odgovor dobijam uz obrazlozenje da su vec ljudi imali takvih problema i nisu mogli da registruju svoja prevozna sredstva na ovaj nacin!!Gas kuci besan ko ris3besan.gif!Uzimam tel.i zovem ovog iz agencije sto mi je radio ugovor,kazem mu da nemoze i reko pravimo novi ugovor gde je vlasnik prodavac,ja kupac i kraj!!Pecat od poreza da mi sredi u poreskoj kako zna i ume!Kaze on "ok Deki,nije problem"!Kad sam ga pitao sto odma nije tako uradio nego je preko punomoci uradio rekao mi je "pa vlasnik je izbubio licnu kartu"!3gaa.gif

O majku ti blesavu,hteo sam auto da prevrnem + vec moram na posao pa zurim neznam gde cu!Nezove mene dzabe burazer "Lepak",posto se vazda zalepim za neku budalu!!!Jos vece sranje sam imao od ovog oko registracije moje Jawe pre jedno 7-8 godina,ali to je bas zamrsena i dugacka prica!!

Odem do knjizare da napravim novi ugovor i overim potpis,ali knjizara naravno neradi!Zovnem prijatelja koji drzi istu i kaze mi da je u Vrbasu i da sredjuje neki papire.Sve bolje od boljeg danas!Udjem u mesnu zajednicu,i prijateljica koja tamo radi mi kaze "jel sam ti rekla da ti nece prihvatiti taj ugovor u Vrbasu"?!Reko "Pravi novi treci po redu"!Uradi ona to meni,i overi a ja odma pored u postu i posaljem stari i novi ugovor agenciji da mi sutra sredi nov ugovor,i overi ga u poreskoj i opstini!!!!Ja do petka moram imati tablice,jer planiram sa ortakom da idem na moto skup u Zrenjanin,a u nedelju ujutru iz Zrenjanina na Ponikve da gledamo sampionat!Vikend isplaniran kao u snovima,samo jos da se snovi ostvare........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja