Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje motora na mestu za auto

Recommended Posts

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Danas sam doziveo neprijatno iznenadjenje pa reko da podelim sa vama, bas me interesuje da li se jos kome to dogodilo.

 

Dosao sam na VMA da dovezem devojku na kontrolu i uđem normalno na onaj novi parking sa rampom, naplatom preko kartica i lepo stanem na parking mesto ( pre par nedelja sam isto to uradio). Međutim dok sam skidao kacigu dolazi tip do mene i pita me jel sam video znak na ulazu da je zabranjeno parkiranje motocikala i ljubazno me zamoli da napustim parking. Ja u neverici. Kaze takva su pravila, motocikli, kamioni i sl me moze na parking, on mene razume, ali pravila su pravila, moze da ima problema. Ja ga pitam gde odnda mi sa motocklima da parkiramo, na šta on kaze u cesljeve gde ih ima ( a verovatno ih ima na pra mesta u gradu) ili negde na ulicu, jer pauk ne nosi motocikle. U suštini samo da nisam tu.

 

Tip je bio kulturan, pa sam izasao sa parkinga i parkirao u delu kuda prolaze pesaci jer je siroko, ali ne kapiram kako ja to sa motocilom ne mogu sa platim i da se parkiram, nisam sa sleperom :neznam:. Nisam isao da proverim znak, verovatno je tako, nema on razloga da me laze, mesta je bilo koliko hoces.

 

Ovih dana sam na odmoru, pa su mozda ako stiglem da posaljem i jedan mejl u JKP da ima malo sve po spisku da mi bude lakse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Ma svakoj naplatnoj rampi Parking Servisa stoji znak da je zabranjen ulaz za motocikle i kamione... Sta ces, covek samo radi svoj posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ma nije meni do njega, kapiram da radi svoj posao, bio je i vrlo kulturan, nego nije mi jasna ta diskriminacija parking servisa, kakve veze ima da li je auto ili motor, ne zauzimamo mi 2 mesta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Idi kod onog " zaštitnika ljudskih prava " pa prijavi slučaj. Nek ih on malo tovari !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Ja uso jednom u garazu na obilicu, sve regularno uzeo karticu. I kad sam izlazio ne moze , i izlazi onaj iz kancelarije , i krene kao pa ne moze motor da prepozna rampa krenuo ds mi dize dzevu, ja popizdeo on se nesto razmahao iz daljine, oteram ga u ***%%&$ i provucem se... Debilno mi je skroz da garaza ne prima motore

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Proslo leto sam video u BG pauka, kako odnosi skuter sa trotoara i nisam mogao da verujem... ne znam dal sam to igde video kod nas?!

 

A ni u Mercatoru u NS ne daju sa motorom da se parkira... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova

To sam ja doziveo kao imnogi ali ja sam imao srece pa ne dobih udarac rampe.Covek koj radi tamo mi je reko da motori nemaju bocnu površinu i desava se da se rampa spusti(foto celija reaguje kao da je vozilo proslo) i to je glavni razlog zabrane ulaska motora u garaze sa rampom.Tih problema nema ako je rampa poluautomatska ili rucna koju radnik u garazi kontrolise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Proslo leto sam video u BG pauka, kako odnosi skuter sa trotoara i nisam mogao da verujem... ne znam dal sam to igde video kod nas?!

 

A ni u Mercatoru u NS ne daju sa motorom da se parkira... :zbunjen:

Jeste, odnesen je skuter ali je bio parkiran na platou ispred Ceske ambasade gde je zabranjeno svako zadrzavanje..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova

Glupo je sto ne mogu motori u javnim garazama. Gde da ostavis motor na neko bezbedno mesto ako nisi iz tog mesta kada se krade na svakom koraku. Uvek se tripujem kada odem negde u nepoznato mesto i hocu da prosetam ostavim motor na trotoaru ili vec gde i nikako ne mogu na miru da se opustim sve mi je motor u glavi da ga neko ne pokupi.Ipak se motor lako krade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Mi sa motorom mozemo komotno pored rampe da udjemo,ali i izadjemo...jel vam sad jasno...1hmm.gif1hmm.gif1hmm.gif

 

Hahaha :) U zivotu nisam primetio ovaj znak, stalno im ulazim, a i sada kada znam, nece se nista promeniti. Mogu oni da stave sta god zele na nalepnicu - jedino ko moze da izda naredjenje za zabranu odredjeih vozila ili kategorija je saobracajna policija. S toga njihov pravilnik ne vazi nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Glupo je sto ne mogu motori u javnim garazama. Gde da ostavis motor na neko bezbedno mesto ako nisi iz tog mesta kada se krade na svakom koraku. Uvek se tripujem kada odem negde u nepoznato mesto i hocu da prosetam ostavim motor na trotoaru ili vec gde i nikako ne mogu na miru da se opustim sve mi je motor u glavi da ga neko ne pokupi.Ipak se motor lako krade.

 

A garaže su kao sigurne 1zvizduk.gif . Više volim da ga vežem negde gde ima ljudi na otvorenom , ako je moguće da ima neka trafika ili prodza , nego da ga zavučem negde gde ga niko ne vidi . Uradim za obezbeđenje šta je do mene a za ostalo .... 1mda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Svuda u kulturnom svetu se dvotočkašenje propagira zbog ekologije i saobraćajnih gužvi, ovde, sve što je normalno mora da se obije o glavu, ne samo po ovom pitanju.

 

Na parkiralištu sa slike, zaposleni je bio normalan i upravo on mi rekao da parkiram kod table gde mu je i motor na oku, znači čak ga je i pazio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Garaža je naravno sigurna.

Onaj ko upravlja garažom je odgovoran za svaku štetu na vozilima, bez obzira što su napisali da ne odgovaraju.

 

Odlična informacija. Jel moguće da se toliko krši, ne poštuje ili izvrdava? Ono APP?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Da se ne zanosite-

Parkiranje na trotoaru je zauzimanje javne površine i to ne podleže ZOBSu ali komunalna policija naplaćuje 5000 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1267 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

pa na toj garazi kod VMA ima toliko mesta za parkarinje da ne zauzmes parking za auto , sto si uopste i hteo da platis parking ?!??!?

 

ja u svom zivotu nikada , ali slovima i brojevima , NIKADA , nisam platio parking i auto put kad sam motorom...

 

udjes na parking i stanes negde gde ne zauzimas parking mesto i tatatatira...

 

usput , nije vezano za temu , sledeci put kad dolazis na VMA se javni da te sprovedem/ubrzam/pomognem i pokazem ti gde da parkiras , tamo radim ;)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Evo i ja da podelim sa vama moje iskustvo sa parkiranjem... Isao sam prosle godine do aerodroma skuterom, posto sam trebao prijatelju da odnesem neku kesu sa stvarima koje je zaboravio. I stigao ja tamo, i naravno prvo sto sam krenuo na onaj parking gde idem kad dodjem kolima. Kad tamo onaj decko sto radi kod rampe mi mase... Ja reko sta je bilo sa ovim, kad mi on pridje i kaze da ja sa skuterom ne smem da udjem na parking i pokaze mi da je na tabli na ulazu postavljena zabrana kao sto je kolega postavio sliku iznad... Ja sam bio u neverici, kazem mu ja nije problem, platicu parking, al mi on rece da ne sme da me pusti jer ce izgubiti posao. Kazem ja u redu onda al gde ja da se parkiram na aerodromu? On mi rece da se raspitam kod saobracajca ispred terminala... Ja obrnem krug, dodjem do saobracajca koji tera taxiste ispred terminala i upitam ga gde ja sa skuterom mogu da stanem u zoni aerodroma? Kaze mi on da fakticki ne smem nigde na javnu povrsinu jer je ispred terminala na trotoaru zabranjeno i postoji mogucnost da mi komunalana policija napise kaznu a takodje ne smem da stanem na parkinge iscrtane ispred terminala jer su to ona zuta mesta za ambasade i kojekakve bitne likove... Kaze on na kraju pa idi na parking... Ja mu rekoh da sam sam bio i da je zabranjen ulaz za motore tamo... Kaze on: "Ma nemoguce!" Ja reko pa pitajte coveka, ne dozvoljava mi da udjem... I nakon krace rasprave on mi rece: "Ma stani izmedju onih kola tamo..." I pokazuje na zuta parking mesta ispred aerodromake zgrade, ako te neko pita reci da sam ti ja dozvolio... Ja se parkirao tamo i bukvalno usao u zgradu predao kesicu i izasao napolje. Duze je trajala potraga za parking mestom nego to sto sam dosao da obavim. Popizdeo sam, tako da znate da fakticki na nasem aerodromu ne postoji nigde mesto na kome "legalno" mozete da ostavite motor. Jedino gde bi moglo jeste kod muzeja da se parkira, posto tamo imaju klasicna parking mesta. Ili ako radite na aerodromu pa imate pristup parkingu od Air Srbije ili radite u oblasnoj kontrolo leta....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ovo je stvarno fenomenalno, voze ljudi motocikl, a ponasaju se kao da voze kola?!

 

Pa kad bih toliko trazio parking kad odem motorom negde, ja bih ga onda radije prodao i vozio kola!

 

Kada sam motorom, stanem BILO GDE, gde motor ne smeta i ako mi je bas frka od pauka, onda ga vezem lancem za banderu i to je to.

 

Inace da citiram kolegu @Darko Mihajlovic

 

"Ja u svom zivotu nikada , ali slovima i brojevima , NIKADA , nisam platio parking i auto put kad sam motorom..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja