Jump to content

Moto Zajednica

Skupstna MAS-a 08.02.2008g. u Sevojnu (Uzice).

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Ja citam ovo i dolazim do  sledeceg i stojim iza toga da MAS treba ukinuti jer je evidetno da tu sloge nema jer je fundmentalno u startu napravljeno mnogo gresaka. Ja i na primer neznam kako je moj klub i cijom voljom usao u MAS. Mi niti smo glasali da udemo u MAS niti je ko pitao nas obicne clanove. Mislim da kad smo registrovali klub neko je rekao da bi se registrovali moramo biti clanovi MAS-a i onda ajde. Dalje pitanje je sta dobjes time ako si registrovan klub . Klub moze biti i bez pecata i registracije dobar klub.Oko regisracijamace i poreza za motocikle gledam ovako. Ako imas ako imas mali camac i motor tomos 4 i sa njim ides na pecanje vozas se po jezeru pecas ribu prelazis sa jedne obale na drugu to nije luksuz ali ako kupis jahtu ili neki tamo neznam kakav gliser koji ima namenu jedino za kurcenje onda je to luksuz. ista stvar  sa motorima ako kupis nesto recimo do 250cm to je normalno za po gradu opravdavajuce ali nesto malo jece postavi se pitanje sta ce ti motor od 50-150konja po gradu. Mislim da je zakon ispravan samo treba da se smanje cene ili vec tarife kako se vec zovu. Znaci konkretno dati predlog za 50% umanjenje vec postojecih troskova . Nema sansi da mi neko kaze da motor od recimo 4-5 hiljada eura i vise nije luksuz pa to je i u Nemackoj luksuz samo ga oni tako ne zovu ali verujte naplate ga na mnoge nacine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

nema potrebe da se neko nekome zamera.

 

Jedino moze da ima efekta ako kritike nude resenja, ako se analizira svaka pomenuta greska, a rezultati analize ukrste sa ponudjenim alternativnim resenjima i na sledecem nastupu dobijemo ucinkovitiju reakciju MAS-a u cilju zastite zelja, potreba ili cak prava motociklista.

 

 

U svakom slucaju, koraci jesu ucinjeni pa cak i ako su bili malko trapavi, svakako su pokazali dobru volju i inicijativnost da se nesto ucini pokrenuto sa mesta koje pretenduje da bude zastupnik interesan moto zajednica i pojedinaca. Mi smo ovde dali svoje komentare zato sto zelimo da podrzimo takve korake ali ponajvise u smislu vece sanse za uspeh postovanjem izvesnih formi i logika koje vladaju u svetu kome se MAS svojim zahtevom obratio.

 

Dane je lepo uocio kontraproduktivnost argumentacije da ne treba oporezovati puko zadovoljstvo i rekreaciju, a narocito sa stanovista apostrofiranja kako motocikl nije komercijalno vozilo vec vozilo za zabavu. To je posebno bitno ako se zna da bas komercijalna vozila nisu oporezovana pomenutom taksom, sto ce reci da je preovladavajuci trend da se ono sto zaradjuje ne treba smatrati luksuzom, ostalo, pa cak i za vlastiti prevoz da bi se zaradjivalo, smatra se luksuzom pa vec prema kategoriji tog luksuza.

 

Po meni, zdravija je logika traziti uporiste u drustveno prihvatljivijoj argumentaciji manjeg habanja puteva u odnosu na ostala vozila, manjeg zagadjenja (diskutabilno ali ima svoje fragmente logike zavisno od nacina interpretacije), manjeg stvaranja guzve u saobracaju, efikasnijeg stizanja na posao sto smanjuje neproduktivni deo radnog dana, manje stvaranja parking-guzvi i svih propratnih pojava i slicno. Pritom treba predstaviti jurnjavu u neodgovornu voznju kao kolateral koga ima kod svih vrsta vozila, pa se jos uhvatiti za "strucnjake" po pikapovima i ostalim manjim komercijalnim vozilima pride oslobodjenim od placanja te takse (trostruki "tudje" fenomen - tudje vozilo, tudje gorivo, tudje odrzavanje, pa oderi misko), kao nuspojavu koja se desava ali ne treba da bude osnov za ocenjivanje celokupnosti moto problematike.

 

Pretpostavljam da se oko dosta toga moglo savetovati i sa BJB zajednicom, ocito da imamo izvestan potencijal za pomoc u ovakvim situacijama.

 

 

 

 

Uzgred, da li su ostali pozvani na sednicu pozivani nekim opstim pozivom u nekom sredstvu informisanja ili je forma bila licno obavestavanje, odnosno, direktno pozivanje?

Ne treba Pablo ili koji drugi predstavnik ni da ide ukoliko se makar taj minimum vezan za formalno pozivanje ne uzdigne iznad nivoa obavestavanja u javnoj poruci, samo minimum reda recimo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Mislim da je dokument morao da bude daleko ozbiljnijeg sadrzaja. Osim sadrzaja, nadam se da je poslati zahtev imao pravilan raspored znakova interpunkcije i razmaka. Ipak je to zvanican dokument, jedne zvanicne organizacije ministarstvu jedne zemlje. Kao takav on predstavlja ogledalo podnosioca zahteva.

 

Objasnjenje zasto treba ukinuti porez na luksuz je totalno kontraproduktivno. Sportske masine koje vrede 2 do 4 hiljade evra. Tesko da ce ih ubediti da nije luksuz dati 4 hiljade evra za razonodu. Ovim kako je napisano u zahtevu, slobodno mozete da izbrisete rec motrcikl i stavite gliser, nikakve razlike. Probajte da procitate tako pa ce te videti.

Po meni, argumenti za ukidanje poreza na luksuz mogu biti sledeci. Svesni smo svakodnevnih guzvi u saobracaju i deficitarnog broja parking mesta. Motorcikl se namece kao logicno resenje ovog problema. Ljudi da bi izbegli gradske guzve i problem parkiranja (iako nadje parking mesto ono je ograniceno vremesnkim trajanjem), sve se cesce odlucuju za kupovinu motorcikla. Vise motorcikala u saobracaju bi znacilo i smanjenje gradskih guzvi i vise parking mesta. Ukidanjem poreza na luksuz, znatno bi se uticalo na povecanje broja motora u saobracaju i tako direktno doprinelo njegovom boljem funkcionisanju za sve ucesnike. Tu onda treba videti neku statistiku, da se u 90% slucajeva samo jedan covek vozi kolima, pa na osnovu toga imamo i znavcajno smanjenje aerozagadjenja u gradovima, a to je bitno zbog toga i toga...

 

Eto toliko. Molim da mi ne zamerate na kritici, dobronamerna je. Ja od svega toga nemam nista, tako da nemam ni potrebu da nekoga ili bilo sta miniram. Motor vozim 10 meseci godisnje, tako da moram da ga registrujem na godisnjem nivou. Porez bi bilo lepo kad ne bi morao da platim, ali vec placamo toliko gluposti, tako da jedna glupost vise manje...

 

Dane svaka cast!!moja potpuna podrska i skroz se slazem sa tobom!!Sve si lepo ,kratko i jasno rekao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

UH!  Sta reci a da se ne zamerim nikom?

- Ovo je pocetna inicijativa, razgovor, informacija od strane coveka koji je vise upucen u materiju i koji je voljan da pomogne (koliko i kako, videcemo);

Od nečega se MORA početi, tužna je istina. Šta god se ovde napravi/uradi/potegne/potpiše ima armiju negodovalaca i kritičara, s druge strane, kao nezaobilazni српски бренд и дифолт ;D  Lepo je kad su kritike korisne, dobronamerne i konstruktivne, ali opet s druge strane moramo biti i svesni i naših i njihovih mogućnosti (realno). U ovom trenutku je totalno nebitno ko je koga (po)zvao, ili (ne)obavestio, bitno je da smo dobili informaciju šta je MAS započeo. Ako se sećate posta Lancie88 na ovu temu od pre koji mesec, kaže npr. da bi se postigao jedan ovakav cilj, potrebno je mnoooogoooo puta pisati zahteve, molbe, kucati na mnoooooga vrata i okretati hiljade telefona, i sve to po nekoliko puta, ništa neće ''proći iz prve''. Ne vidim ništa loše u ovom prvom koraku, skrenuta je pažnja na kakav takav način, kontaktirana je osoba iz ''nekog'' ministarstva - za početak dosta. Uspeh ili krajnji cilj svejedno čeka čitav jedan pokret, tj. OZBILJNU peticiju sročenu uz stručnu pomoć pravnika, hiljade i hiljade neophodnih potpisa i ostale stvari koje su već pomenute, da ne ponavljam. Nemojte ih osudjivati, setite se samo šta smo sve preturili preko glave za ''onu'' našu peticiju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

UH!  Sta reci a da se ne zamerim nikom?

- Ovo je pocetna inicijativa, razgovor, informacija od strane coveka koji je vise upucen u materiju i koji je voljan da pomogne (koliko i kako, videcemo);

Od nečega se MORA početi, tužna je istina. Šta god se ovde napravi/uradi/potegne/potpiše ima armiju negodovalaca i kritičara, s druge strane, kao nezaobilazni српски бренд и дифолт ;D  Lepo je kad su kritike korisne, dobronamerne i konstruktivne, ali opet s druge strane moramo biti i svesni i naših i njihovih mogućnosti (realno). U ovom trenutku je totalno nebitno ko je koga (po)zvao, ili (ne)obavestio, bitno je da smo dobili informaciju šta je MAS započeo. Ako se sećate posta Lancie88 na ovu temu od pre koji mesec, kaže npr. da bi se postigao jedan ovakav cilj, potrebno je mnoooogoooo puta pisati zahteve, molbe, kucati na mnoooooga vrata i okretati hiljade telefona, i sve to po nekoliko puta, ništa neće ''proći iz prve''. Ne vidim ništa loše u ovom prvom koraku, skrenuta je pažnja na kakav takav način, kontaktirana je osoba iz ''nekog'' ministarstva - za početak dosta. Uspeh ili krajnji cilj svejedno čeka čitav jedan pokret, tj. OZBILJNU peticiju sročenu uz stručnu pomoć pravnika, hiljade i hiljade neophodnih potpisa i ostale stvari koje su već pomenute, da ne ponavljam. Nemojte ih osudjivati, setite se samo šta smo sve preturili preko glave za ''onu'' našu peticiju...

 

  Svaka cast Dex!

  Stvar je pokrenuta na ovaj nacin,a da li je moglo biti bolje-to zasigurno uvek!

  Bitno je sada ne raspredati sta bi bilo,kad bi bilo.Treba i ovu peticiju,u organizaciji BJB-a,sto pre  privesti kraju,pa isto Ministarstvo pritisnuti i s druge strane.Tek koliko da vide da se ne salimo.

Jedno je sigurno da niko od ovoga nece imati stete.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Uh svuda ima onih koji koče a neznaju ni oni što to rade.Dosta bre kočničari,nemojte da se ugledate na političare oni su druga fela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Koliko ja vidim svi ( MAS i BJB) skupljamo neke potpise, ajde da se ujedinimo pa da to zavrsimo. Mislim nije vazno cija je cija zasluga vec da nam to uspe u svrsi svih nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ja bih to malo drugacije formulisao:" potpise ne skuplja BJB, MAS, ili neko treci, potpise skupljaju SVI koji zele dobro bajkerskom svetu". Potpise skupljaju pojedinci i totalno je nebitno da li su, ili ne u nekoj organizaciji, ili na nekom forumu. Peticija je napisana zarad svih nas pojedinacno, a ne radi bilo kakve organizacije koje bi trebalo da pomognu, zarad sveopste dobrobiti. Na zalost, mnogi gledaju na to "ko je pisao peticiju, da komsiji crkne krava" i treba konacno da prepozna taj sindrom u sebi i da pocne da se bori protiv tog zla. Samo tako cemo uspeti da budemo jedinstveni, kada shvatimo da nismo sami sebi cilj, vec je cilj opste drustvena korist. Hajde da ne mislimo samo na sebe i svoje sebicne ciljeve, vec da uradimo nesto i za druge i podrzimo svakog ko pokusa da uradi nesto na opstu dobrobit svih ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha XJ 900s Diversion Streetfighter

UH!  Sta reci a da se ne zamerim nikom?

- Ovo je pocetna inicijativa, razgovor, informacija od strane coveka koji je vise upucen u materiju i koji je voljan da pomogne (koliko i kako, videcemo);

Od nečega se MORA početi, tužna je istina. Šta god se ovde napravi/uradi/potegne/potpiše ima armiju negodovalaca i kritičara, s druge strane, kao nezaobilazni српски бренд и дифолт ;D  Lepo je kad su kritike korisne, dobronamerne i konstruktivne, ali opet s druge strane moramo biti i svesni i naših i njihovih mogućnosti (realno). U ovom trenutku je totalno nebitno ko je koga (po)zvao, ili (ne)obavestio, bitno je da smo dobili informaciju šta je MAS započeo. Ako se sećate posta Lancie88 na ovu temu od pre koji mesec, kaže npr. da bi se postigao jedan ovakav cilj, potrebno je mnoooogoooo puta pisati zahteve, molbe, kucati na mnoooooga vrata i okretati hiljade telefona, i sve to po nekoliko puta, ništa neće ''proći iz prve''. Ne vidim ništa loše u ovom prvom koraku, skrenuta je pažnja na kakav takav način, kontaktirana je osoba iz ''nekog'' ministarstva - za početak dosta. Uspeh ili krajnji cilj svejedno čeka čitav jedan pokret, tj. OZBILJNU peticiju sročenu uz stručnu pomoć pravnika, hiljade i hiljade neophodnih potpisa i ostale stvari koje su već pomenute, da ne ponavljam. Nemojte ih osudjivati, setite se samo šta smo sve preturili preko glave za ''onu'' našu peticiju...

Svaka cast Dex, lepo sroceno i gadja pravo tamo gde treba!

Jedina stvar koja mi je zaparala usi je "onu nasu peticiju" iz prostog razloga sto ovde je mnogo kritike( dobronamerne ili ne ostavicu svakom po na osob da proceni) upuceno na racun MAS-a i njegove INICIJATIVE, a pri tom se niti jednog trenutka niste setili, ili hteli, da objavite na forumu gore pomenutog, ili da pomenete u razgovoru na akciji davanja krvi( da podsetim tebe i Pabla da smo se videli...) da skupljate potpise za peticiju.  ??? Meni licno ne ide u glavu da su neki od odgovornih sa ovog foruma ocekivali zvanican poziv za prisustvo skupstini MAS-a  ??? ?!? Najbolje bi bilo da Noca za svaku skupstinu, kao predsednik, uradi zvanicne pozivnice, sedne u kola i licno ih donese svakom pojedinacno. Mislim da je preteralo svaku meru  >:( !!!

p.s. Ovo je DOBRONAMERNA kritika jednog clana i ovog, i foruma MAS-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Druze, tema o peticiji jaaako dugo vec stoji na forumu. Ne razumem sta je trebalo vise da pomenemo kome? I na decembarskoj sednici MAS-a sam pomenuo da BJB clanovi potpisuju peticiju.

 

A ja ne ocekujem poziv ni od koga, samo ocekujem da me niko ne proziva da nisam dosao, ako me vec nije ni pozvao kako treba. Ne ocekujem ni pozivnicu uruceno licno na kucnom pragu, ali opste pozive na forumu tipa 'evo neka dodje ko hoce' ne smatram za ozbiljne.

 

Predlazem svima da povuku rucnu kad god pozele da seju tako 'dobronamerne' kritike. Ovde ima mesta samo za pozitivnu energiju i za dobronamernu diskusiju o svemu. Ako neko ima kratak fitilj ili mu tolerancija i pojam 'pozitivna diskusija' ne znace nista, onda je stvarno pogresio mesto na internetu.

 

Pozdrav,

Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

zamenik Ministra za infrastrukturu.

 

pretpostavljam da je u pitanju bio drzavni sekretar iz Ministarstva za infrastrukturu, ali nije bitno. I sta se desilo? Registrujemo li motore na krace od godinu dana?

Bez ljutnje kakve imamo mi veze sa infrastrukturom, bolje da je bio za saobracaj. Jedino ako ce da nam grade moto pistu.

Pre bih rekao da je bio pomocnik a ne zamenik.

 

Jeste off, ali je prave, imate u moto magazinu sve objasnjeno...  ::)

Jos jednom sorry za off....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha XJ 900s Diversion Streetfighter

 

A ja ne ocekujem poziv ni od koga, samo ocekujem da me niko ne proziva da nisam dosao, ako me vec nije ni pozvao kako treba. Ne ocekujem ni pozivnicu uruceno licno na kucnom pragu, ali opste pozive na forumu tipa 'evo neka dodje ko hoce' ne smatram za ozbiljne

 

Izvini, postao si malo kontradiktoran, ako ne ocekujes poziv ni od koga, kako onda da te ljudi pozovu?! Prvo nije te niko prozivao licno da bi se osetio uvredjenim i jedinim koji je trebalo da reaguje. Za tvoju, i svih ostalih sa foruma, informaciju rad MAS-a je javan i prema tome niko ne mora da dobije zvanican poziv da bi prisustvovao sastanku, a ako ne smatras poziv da posaljete jednog predstavnika direktno dobijen od predsednika MAS-a ozbiljnim, onda moja prva recenica ovog posta dobija jos vise na tezini!!! Jedinu fizicku ogranicenost rada skupstine MAS-a moze da odredi velicina prostora gde se ista odrzava, i zato je Noca i napisao: "Ja pozivam i jednog predstavnika na skupstinu MAS-a." a ne da bi licno izdvajao i pozivao pojedince.

Predlazem svima da povuku rucnu kad god pozele da seju tako 'dobronamerne' kritike. Ovde ima mesta samo za pozitivnu energiju i za dobronamernu diskusiju o svemu. Ako neko ima kratak fitilj ili mu tolerancija i pojam 'pozitivna diskusija' ne znace nista, onda je stvarno pogresio mesto na internetu.

 

Pozdrav,

Ivan

Vidis li gde u postu koji si citirao znake navoda?!? Nemoj pokusavati da krivis ono sto sam napisao jer je to vrlo nepristojno i ne profesionalno, ostavi svakom po na osob da odluci dali je bilo ironicno ili ne! Ja i dalje stojim iza toga da je bila iskrena i dobronamerna!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ja i dalje pokusavam da shvatim koji problem imas, ali prestacu da pokusavam... evo obecavam.

 

Pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha XJ 900s Diversion Streetfighter

aman ljudi koji vam je,volite motore,ne vodite rat kad ga nema

Ma ja volim! Zato sam i revoltiran silnim  napisima i ispravljanjem krivih drina, jer ako se neko trudi da nesto uradi za sve nas, nevezano dali su clanovi klubova ili solo vozaci, clanovi ovog ili onog foruma, nasa ili njihova stvar... treba ga podrzati a ne traziti dlaku u jajetu i izigravati velike baje!

Dok su se ljudi poput Zara, Noce i svih starih bajkera vozili i borili za neki( kakav- takav) status vecina ovde prisutnih je vukla serpice po pesku, i nije ni znala sta znaci rec motor a sad su dovoljno odrasli, dobri i pametni da im drze slovo kako i gde se stavljaju znakovi interpunkcije itd... a vecina ih nece preci za zivota kilometrazu koju su oni prevalili dosad, niti ce ikad proci sve ono sto su oni prosli. Treba imati malo postovanja prema godinama provedenim na 2 tocka, a ne po provedenom vremenu za racunarom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Ti Pablo i ostali ljudi vi sve nesto smirujete situaciju kao ne svadate se a gledate kako da jedan drugom  uvalite K...C. Tako je bilo i sa Cirkusom o onoj temi o VAM-u jebali ste mu kevu pa onda ste isli  tamo da se vadite pa sve najlepse. Ja postujem tvoju ulogu u ovom forumu ali brate nemoj da ne svaku stvar koja se tebi ne svida ili ne ide u skladu sa misljenjem ljudi sa foruma das kontriras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ti Pablo i ostali ljudi vi sve nesto smirujete situaciju kao ne svadate se a gledate kako da jedan drugom  uvalite K...C. Tako je bilo i sa Cirkusom o onoj temi o VAM-u jebali ste mu kevu pa onda ste isli  tamo da se vadite pa sve najlepse. Ja postujem tvoju ulogu u ovom forumu ali brate nemoj da ne svaku stvar koja se tebi ne svida ili ne ide u skladu sa misljenjem ljudi sa foruma das kontriras.

Ja se izvinjavam nismo mi isli nego sam isao JA samovoljno na svoju inicijativu kako bi se smirile strasti u temi VAM. Ne vidim razlog zasto ako neko od clanova foruma prica lose o temi (mislim na VAM) se te reci stavljau kao da je to stav celog foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

4257be4ee5.jpg

 

Evo ovako, ja cu ovde da udarim znak.

Tema je bila Skupstna MAS-a 08.02.2008g. u Sevojnu, ali ste malo zalutali.

Noca ili neko drugi od rukovodioca MAS-a ako zele neka mi poslju zapisnik ili izvestaj sa sastanka i rado cu ga okaciti.

Loc-u-noc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja