Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc na putu za Evropu - gde se uclaniti?

Recommended Posts

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
On 20. 7. 2023. at 11:40, travelman je napisao:

Nemam komentar, trap volan i kocnice su za mene svetinja.

 

Sve drugo moze da se budzi al to ne.

 

 

A kako je kod novih kola regulisana situacija ako ti otkazu kocnice npr u voznji.

 

Moze da se ukoci parkirnom/elektricnom ili ne ....

 

Mislim, rucna i parkirna nisu isto.

 

 

treba da moze,drzis duze dugme,ako samo kliknes ne radi nista smatra da si slucajno stisnuo.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 721 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Komsija pocepao gumu u Grckoj na kapiju i ljudi kod kojih je uplatio smestaj ga odvezu kod vulkanizera sa skinutim tockom. Vulkanizer mu da neku polovnu gumu, da ima dok ne stigne nova, koju je narucio jer trenutno nisu imali tu velicinu u kvalitetu koj je njemu odgovarao. Imao je onaj pribor za krpljenje gume, ali nije imao rezervnu. Kad je stigla nova guma, odvezao kod njih auto, naplatili po cenovniku (ima istaknuto) i teraj dalje. Jos je bio neki sym na zameni zadnje gume u isto vreme... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2887 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Današnje iskustvo sa Vozzi.

 

Imao sam Vozzi 40 (još jednom hvala @zaludan ). Kod Laste na AP smer ka Niš(u) :D na 200 m od pumpe mi se zeznu menjač na kolima. Ostao je u leru, nema teorije da se podvučem i da čačkam nešto. Verovatno je prenos od ručice do menjača. Pozovem Vozzi, dečko je došao za 20 min, jako fini. Došlepova me do Ralje (35 km), kod majstora smo ostavili auto, mene je odvezao nazad ka Beogradu (na Trešnju). 

 

Vozzi me je izvukao od maltretiranja traženja šlepa, pogađanja, čekanja. Ljubazna operatorka Irena me je zvala čim sam tražio asistenciju, uzela podatke, krajnje pozitivno iskustvo. 

 

Zanimljivost... Na potezu Lasta - B. Potok patrolira jedan dedica u žutom renou. Kao da pomogne ljudima, pa debelo naplati. Jednom mi je puklo crevo za vodu na golfu (nemoguće, več čujem - golf se ne kvari :D:D :D ) i tražio mi 50 e za crevo i vodu. Došao šurak sa crevom (500 din) i dva kanistra vode (0 din) i rešen problem. Danas staje kad me je video. Bio sam na 200 m ispod pumpe. Objasnim mu da sam zvao šlep, on vadi traku i nudi se da me prešlepa do pumpe. Besplatno, naravno, samo da me skloni sa AP. Hvala i njemu. Eto, dva pozitivna iskustva u nevolji.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 9 sati, misa-pei je napisao:

Jednom mi je puklo crevo za vodu na golfu (nemoguće, več čujem - golf se ne kvari :D:D :D ) 

GOLF SE NE KVARI ali samo ako je 1 ili 2 :) ...

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2887 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@travelman

Golf 1, Švaba, GTD... Božanstvo u ovim krajevima :D

 

I da, auto je kod kuće, bile su u pitanju poluge za šaltanje. Sređeno, zategnuto i podmazano. Bar tako kaže majstor :D

Promenio član misa-pei
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 8 minuta, misa-pei je napisao:

@travelman

Golf 1, Švaba, GTD... Božanstvo u ovim krajevima :D

 

I da, auto je kod kuće, bile su u pitanju poluge za šaltanje. Sređeno, zategnuto i podmazano. Bar tako kaže majstor :D

Standardna boljka ali samo zato sto su jabučice napravljene od pvc pa to ne ide na dusu G1 :) ...

 

Redovno podmazivanje i traje vekovima :) ...

 

Čuvaj ga :takoje:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2887 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pogrešno si shvatio... Ono sa crevom je bio Golf. Odvratna trula smrdljiva kanturina koja je trošila 5l dizela i litar ulja na 80 km. Išao je tako 3, 4 godine. Ekološka katastrofa. Mada se nije crnelo za njim, više je bilo nekako plavkasto :D:D:D A i njemu su te polugice bile na izdisaju pa sam ih menjao.  Ovo sada je crk'o Merc C 180. 

 

Golfa ne bih kupio više nikada. Nijednog. Ni 1 ni 7 ili više. Kabrio je sjajan :D :D :D . Stekao sam averziju prema njima, imao sam 1,2,3 GTI, TDI, D... Svaki mi je bio toliko bezvezan sem dvojke GTI, one sa (začudo ispravnom) elektronskom instrument tablom. Ostalo, čist prevoz, emocije nula. Isto važi i za Pasat, Audi... Hladno sranje, kao da sam na klinici. E, ali Alfa je nešto drugo. Ni ovaj Švabov mi nije loš. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 50 minuta, misa-pei je napisao:

Kabrio je sjajan :D :D :D

:)

....

pre 50 minuta, misa-pei je napisao:

Ovo sada je crk'o Merc C 180. 

Bolje da cutim :) ....

 

Bitno da je vozzi ispostovao dogovor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 412 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Pre nedelju dana u gradu Perea blizu Soluna, u večernjim satima sedimo na terasi ispred apartmana. Supruga mi kaže da neki auto podižu pored našeg i da idem da proverim šta se dešava, da nije možda pauk služba ili slično. Izađem i vidim da podižu ubacuju na kamion skoro pa novu belu Škodu Superb beogradskih registracija, koja je inače tu već par dana bila parkirana. Čovek i je tu sa ženom, pitam ih šta se dešava, je l treba možda neka pomoć? Rekoše mi da su imali nekih problema pre polaska i da su navodno sredili kvar, ali se ispostavilo da se ponovo pojavio ubrzo nakon dolaska u Grčku. Aktivirali su Vozzi paket (onaj osnovni za Evropu) i šlepka je stigla iz obližnjeg grada iz Makedonije, prebacuje im auto do Beograda.

 

S obzirom da je bilo već kasno i da su ljudi verovatno bili umorni, nisam ih smarao pitanjima, ali sam sutradan imao nameru da saznam još neku informaciju u vezi njihovog iskustva sa Vozzijem ako bude zgodne prilike, međutim nisam ih sreo tog dana a uveće smo već krenuli nazad. Kolko sam skapirao, oni su ostavili tu auto pa su obilazili još neku obližnju lokaciju drugim autom. Nemam puno informacija da li je auto bio u servisu i šta se dešavalo, ali svakako im je organizovan šlep do kuće. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Verovatno su se dogovorili na kraju odmora da im odvezu auto kuci, da ne bi skratili odmor, cim je kvar bio neresiv...

Sent from my 2201117PG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2430 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Istekao mi vozzi i nisam ga hteo produziti zbog politike sto su menjali. A isto tako nisam ni jedan drugi uplatio. Zaboravio, u medjuvremenu me cimne drugar da dodjem po njih u Innsbruck, moraju burazeru na svadbu da dodju. Reko stizem, zapalio tamo, sve ok, znam da mi je auto ok, odradjeno sve, redovno odrzavan, nove gume tek stavio, krenuli kuci i stao na 700km do kuce, tacnije u Salzburgu. 
 

epilog:

- 3h cekanja i 150e slep 7km da me skinu sa autoputa, inace je 211e bio al sam nakukao

- 22h cekanja drugara na pumpi da dodje po mene i 450e njemu sto me vratio kuci, a dosao je za cenu goriva i da ga pocastim, inace koliko sam cuo rade slep za 1-1.5e po km

- drugar zakasnio na svadbu, tacnije vratili se za innsbruck, ja popusio 600e plus cemo videti popravku koliko ce biti

 

Nista nije ukazivalo na problem al eto, desilo se. Btw drugar je bio afrikom na Transalpini i taj dan je ne znam odakle iz Rumunije krenuo kuci, dosao, otusirao se, zakacio slep i stigao po mene  


Da sam imao bilo sta prosao bih jeftinije, al je neminovno da bi cekao mnogo, plus da ovi ne stizu ne svadbu. 
 

Vozzi necu vise uplatiti jer nisam vise siguran u njih, tako da sledeci put kad znam da idem negde, uplaticu atlas internacionalni paket pa sta bog da, opet bolje nego nista. 
 

Na greskama se uci. S obzirom da nam je auto stao na uzbrdici gde su radovi na putu, i sam bog nam namestio prosirenje puta, zahvalan sam sto smo ostali zivi i citavi, a pare ce se zaraditi opet. 
 

Tako da ljudi ne krecite nigde bez putnog osiguranja jer nikad ne znate sta vas moze snaci. 
 

65-DA2721-C3-E9-42-E5-BA8-B-BB1071790-C4

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1680 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, drmilan_ je napisao:

ne krecite nigde bez putnog osiguranja jer nikad ne znate sta vas moze snaci. 

 

Ovo je suština, jer, dovoljno je ovo:
 

Pre sat vremena, drmilan_ je napisao:

150e slep 7km da me skinu sa autoputa, inace je 211e bio al sam nakukao

 

I već bi se isplatilo, i sa Vozzijem, sve i da nisu hteli da te slepaju nazad u Srbiju.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2430 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
51 minutes ago, zaludan said:

I već bi se isplatilo, i sa Vozzijem, sve i da nisu hteli da te slepaju nazad u Srbiju.

Sve znam. Vozzi istekao pre 2 nedelje.
 

Kod kuce uskakao na starom poslu kao joker, pripremam se za 10 dana trkanja u Bugarskoj, gospodja trudna, zavrsavao sve i svasta sto mi se nakupilo jer nisam kod kuce, na sve to me drugar zove, naravno da bez razmisljanja kazem da dolazim jer sam u mogucnosti i kod kuce i eto, totalno zaboravio na pomoc na putu. 

 

Al sto mi kaze deda, jebes pare i auto. Bitno da ste zivi i zdravi, zaradices pare.

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L

Istice vozzi i gledam sta cu,4 vozila u kuci,pregledam i druge ponude i opet mi vozzi i pored one pederske izmene nekako najvise odgovara.

Naravno od posla zaboravim da uzmem,stize od njih mail,istekao vam je paket mozete produziti bez cekanja 72 sata kao stari korisnik.

Ajd reko odmah da uradim,kad kurcina,ne prihvata se kartica,izbacuje gresku,zovem korisnicki,kazu rade nove pakete bice za 7 dana pusteni,ne postoji mogucnost uplate sad,pitam oce li biti moto dodatak kao do sad,ne znaju nista ni sta ce biti ni koliko ce kostati,nista od informacija nemaju,nosite se u tri lepe,a treba da idem u Švabiju>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1680 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 8 minuta, piki je napisao:

rade nove pakete bice za 7 dana pusteni,

 

zanimljivo...

Iskreno, živo me interesuje šta će sad da bude novo.

Mislim, osim cene :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 453 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Pažnja!

Danas sam saznao da je Vozzi pod stecajem.

Poznanica dobila otkaz.

Ako neko moze da proveri, bilo bi dobro.

Promenio član SQTR
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 727 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Vrhunski! Jutros pustio uplatu pre nego što sam ovo pročitao, da produžim, jer mi ističe za koji dan.

 

:rat3:

 

Edit: Stornirao nalog na vreme.

 

 

 

Šta uzeti u zameni?

 

 

Edit2:

Atlas ne pominje šlep motora?

Promenio član the_doctor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1680 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 11 sati, SQTR je napisao:

Pažnja!

Danas sam saznao da je Vozzi pod stecajem.

Poznanica dobila otkaz.

Ako neko moze da proveri, bilo bi dobro.

 

Vrlo verovatno nije istina.

Nisu bili blokirani nijednom u poslednjih 5 godina, i nema ih na spisku firmi pod stečajem zaključno sa 22. oktobrom.

S obzirom da je moguće da su ušli u proces stečaja u ovih par dana, neću da kažem 100%, ali je jako mala verovatnoća.

 

Inače, kod nas je potpuno normalno da, kad neko dobije otkaz, baš tad sazna da firma propada...

Zakonski je relativno teško dati nekome otkaz - ako iole normalno obavlja svoje radne zadatke, skoro pa nemoguće, pa bi ta poznanica mogla da kaže šta su joj naveli kao formalni razlog raskida ugovora o radu.

 

P.S. klip o Vozzi je potpuna agonija...

Promenio član zaludan
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1376 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Sto se tice klipa, i vozzi-ja...

 

Jbg, ja bih polude, jos je klinja dobro odreagovao. Msm realno su agenti vozzi-ja, dali sve od sebe, a ko je isao u FR, zna da govna nece, neznaju rec engleskog, ili ne daj boze drugog stranog jezika.

 

Jedino sto bih ja odradio, stao bih mnogo ranije na pumpi ili nekom stajalistu (mnogo sugo je znao za problem, par sati), i zamenio bih sam alternator. Eventualno, nakon slepa, na parkingu depoa. Ustedeo bih sebi vreme i zivce. Po gotovu u datoj situaciji, gde mu novac ne znaci puno (50-70e akumilator), jer ima donacije.

U datoj situaciji, nepotrebno izgubio vreme. Vidim da je vec izvozio i nirnburgring i u povratku je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
On 28. 10. 2023. at 9:52, zaludan je napisao:

 

Vrlo verovatno nije istina.

Nisu bili blokirani nijednom u poslednjih 5 godina, i nema ih na spisku firmi pod stečajem zaključno sa 22. oktobrom.

S obzirom da je moguće da su ušli u proces stečaja u ovih par dana, neću da kažem 100%, ali je jako mala verovatnoća.

 

Inače, kod nas je potpuno normalno da, kad neko dobije otkaz, baš tad sazna da firma propada...

Zakonski je relativno teško dati nekome otkaz - ako iole normalno obavlja svoje radne zadatke, skoro pa nemoguće, pa bi ta poznanica mogla da kaže šta su joj naveli kao formalni razlog raskida ugovora o radu.

 

P.S. klip o Vozzi je potpuna agonija...

kako im se vodi firma ovde(naziv ili pib) da pogledam i okacim sve podatke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1680 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@piki je li ovo neki javni servis? Mislim, odakle su podaci?

Nekad je postojala javna baza sudskih sporova u kojoj su se mogli naći podaci o firmi, ali je ukinuta još pre 10-tak god.

Nisam znao za ovo što si ti izvukao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 1 sat, zaludan je napisao:

@piki je li ovo neki javni servis? Mislim, odakle su podaci?

Nekad je postojala javna baza sudskih sporova u kojoj su se mogli naći podaci o firmi, ali je ukinuta još pre 10-tak god.

Nisam znao za ovo što si ti izvukao.

posto u mojoj bransi ima gomila firmi,a valute su i preko 120 dana,placam program da bih mogao da vidim i proverim sve kako bih mogao da dam robu,mada i to nekad ne znaci nista,pa se nekad i zajebem i padnem na tuznu pricu,pa popusim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja