Jump to content

Moto Zajednica

VOŽNJE I PUTOVANJA

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

  Sarme ce biti mozda danas, a sigurno sutra. Iz razgovora sa kuvarom ( koji je stvarno veci od oranije ) sam saznao da su sarme klasicne ( kiseli kupus i meso ) { gde sad nadje u julu kiseli kupus? }, fazon je samo u tome sto se sarme ne kuvaju vec peku. Jedva cekam da to probam. Sinoc je neki tip iz kisaca doneo Slovacki kulen ( par kila da zamezimo ) - odusevljen sam, takvog nema u radnji i mesari !  Za tog coveka sam cuo jos ranije, radi to profesionalno, sinoc nisam uzeo tel, uzecu danas ako nekog interesuje. Kulen pravi i prodaje po 10 evra za kilu, al vredi svaku paru.

Meni je zanimljiv taj kulen.

Objavi telefon, molim te

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa neće valjda da ostane sve na ovome, treba neko da nam otkrije kakve su Slovačke sarme.  ::)

 

Uz malo srece, javicu ti ja Vujo kakve su sarme a i sve ostalo. Napravicu sliku samo za tebe!!! :)

 

(mljac)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ljudi samo da vas obavestim - sarme su bile perfektne. Nisam ih slikao, al sam pojeo cetri komada, a bile su i na oko i na vagu - razbio sam se. Pricao sam sa kuvarom, prave se sa listom kiselog kupusa, ali sastav mesa kojim se pune je kao i za pravljenje kobasica. Doda se malo pirinca, i aleve paprike, a onda se serpa sa sarmama stavi u pec i pece.

  Ovaj kuvar ih je redjao u ogromne serpe u cetri reda u visinu, i otprilike je bilo po 200 sarmi u jednoj serpi.

  Onog tipa sto pravi kulen nisam video !

  Danas smo imali voznju do Kisaca, i defile po istom, a zavrsili smo u kaficu " Blue Rose "  gde smo bili pocasceni ogromnim kolicinama hladnog pica i velikom kolicinom pecenih ( opet Slovackih ) kobasica, i sve to opet za Dz. Bilo je oko 150 - 200 motora, i pored toga sto smo jeli kobasice, a i pomalo davali nekim kerovima - nismo sve pojeli- ostalo je nesto.

    Sto se cena tice - ulaz se nije naplacivao, toceno pivo je bilo 60 din, sokovi isto, pivo u pet ambalazi od jednog litra - 120 din. 

      Sve u svemu kompletan utisak je jako pozitivan, domacini su se pokazali jako dobri domacini- narod koji je dolazio na skup - prijatan i druzeljubiv . Konfliktnih situacija - nije bilo.

  Toplo ga preporucujem svima za iducu godinu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nije bas specificno za MZ, ali imam par slika koje bih da podelim sa vama:

 

8xXXT_picture0501024x768ma2.jpg

 

sQtQn_picture0581024x768fi6.jpg

 

i na kraju da Vuja vidi kako izgleda sve to...

 

FjfY4_picture0601024x768zh5.jpg

 

Punjene paprike sam jedva preziveo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  E na ovoj drugoj slici je onaj vec pomenuti kuvar, samo si ga uhvatio iz loseg ugla, covek je uzivo duplo veci !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Hehehe,na drugoj slici iza devojcice moj drugar Zlaja iz Mk ROAD ROCKERS.

No da umetnem koju slicicu  sa puta do Bijeljine,sreo sam par ljudi koje znam, neka devojka me pitala za nikname, nije rekla koja je ali me je poznala, pa proveravala, valjda?

Elem slicice.

Jedno jagnje dalo svoju kozu koja je zavrsila na banderi ko da je '41.a ono zavrsilo na raznjuhehehe, pa jedan deo nj tela u mome stomaku.

15QXg_img0002ov5.jpg

Kafana je na pola puta Valjevo -Loznica, zove se "Most" jako fina i nije skupa!!

IJ4fZ_img0003ar8.jpg

 

A sada nesto sa povratka. U povratku svratih do Trsica, da posetim kucu Vuka Karadzica, kad i tamo odlicna kafana( Znatno skuplja od predhodne),  zove se "Kafana Promaja"

vIalL_img0076sd7.jpg

3xstn_img0077fp7.jpg

Interesantan eksponat, vojna komora iz Balkanskih ili Prvog sv.rata.

itsTf_img0071lz8.jpg

A u kafani na tanjiru e cekaju.... pa jos na kajmaku, mmmmmmmmmm!!

YrdGQ_img0075yw0.jpg

 

A ovo je na ulazu u Topolu iz pravca RaceKragujevacke, cudi me da niko od putnika  ovo nije uslikao i postavi!! Pravi pravcati ORAO!!!

HJM1r_img0078lj4.jpg

Eto to bi bilo sve!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Daj malo opisa kako te sluzilo "magarence", nije to bas kratak put!Koliko si potrosio (goriva), kako se masina pokazala na tom putu!!!A ne samo hranu da pokazujes i jarice koji su se "svukli" ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Daj malo opisa kako te sluzilo "magarence", nije to bas kratak put!Koliko si potrosio (goriva), kako se masina pokazala na tom putu!!!A ne samo hranu da pokazujes i jarice koji su se "svukli" ;D

 

Eto, ja se sekiram kako je apetit služio, da nas nisu obrukali u tim krajevima pa da se nešto nije pojelo.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Poizdrav svima. ja sutra odo u Gucu, pa se vracam za oko sedam dana. Staciuoniran cu biti u Cacku, pa ici svaki dan u Gucu Busom ( jako zgodna varijanta - mozes da se zabavis, popijes, a kad ti dosadi  - ima bus na svakih pola sata za Cacak , a voze i privatnici sa kombijima za istu cenu i ne razmisljas ni o cemu ), a mozda na livadi postavim i sator, pa kad mi dosadi - izvrnem se u njega dok ne dodjem sebi, pa opet tako. Sve u svemu  dobicete izvestaj ( a i slike kad se vratim, a ako neko dolazi nek me cimne na : 063-77-55-422 pa se nadjemo tamo ( valjda cu cuti telefon od sve one buke tamo ).

  Ako se ne javljam na tel. pustite sms, a ja cu s'vremena na vreme kontrolisati dal mi je nesto stiglo !

 

                                                                                    Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Daj malo opisa kako te sluzilo "magarence", nije to bas kratak put!Koliko si potrosio (goriva), kako se masina pokazala na tom putu!!!A ne samo hranu da pokazujes i jarice koji su se "svukli" ;D

 

Ajde de malo podataka, potroseno 26 l goriva, predjeno 533km u oba pravca. Ruta u odlasku je bila malo duza radi obilaska jedne kafane u selu Jarmenovci podno Rudnika, a pravac putovanja glasi: Svilajnac-Raca Kg-Topola-Jarmenovci-Rudnik-Ljig-Celije-Valjevo-Osecina-Loznica-pa preko Drine-Janja-Bijeljina.

Povratak: Bijeljina-Janja-granica Drina-Loznica-Osecina-Valjevo-Lazarevac-Arandjelovac-Topola-Raca Kg-Svilajnac.

Deonica puta od Osecine do Loznice izuzetno losa, putje  pun dubokih kolotrakova(ima dubokih i po 30-40cm!!) na kojima se pokazala sva stabilnost MZ-a sa tvrdjim amortizerima;i nervanih zakrpa , ulegnuca , ispupcenja i ostalih ostecenja. Saobracaj do Loznice nije bio gust . Vrlo bitno. Preko Drine u BiH iR.S. vozi se pod OBAVEZNIM KRATKIM svetlima!! Kazna za ne postovanje ovog propisa je oko 30 ili 50 eu nisam siguran. Vrlo interesantno svi voze lagano, nema prticanja( sto je malo smor) iako za to ima prostora, takodje mora se imati nalepnica SRB i za to je kazna 30 eu.Normalno  mora se imati "Zeleni Karton" inace nema prelaska grnice, moze se kupiti na granici ali je 30 eu, dok u Os.Drustvu kosta 1000din.

Benzin je u R.S. nesto jeftiniji, i nisu svugde cene iste. Krecu se od 2,10k.m do 2,05k.m..Trenutni odnos je bio 1eu/1,95k.m.

Eto toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

MZ u pravu si za onu deonicu... put je zaista los u 3 lepe!!!

 

A moram da kazem za ti magare bas lepo prede!!! Oslusnuo sam ga prvo kada smo te obusli na crveno-belom transalpu u voznji a i posle kada smo mi stajali pored puta pa si ti prosao pored nas pred Valjevom u povratku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

E pa to bili vi!! Htedoh da stanem onde ali mi je bio plan ona kafana "Lovacki dom" no bilo je puno pa produzih.

Puno pzdrava, nadam se da ce te doci 16.VIII u Svilajnac na Zurku!! U Slucaju da dolazite OPREZ preko drumsko-zeleznickog mosta zbog onih shina, prelazite pod sto vecim uglom i polako!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da li delujem zabrinuto? Stomačina me sekira? Konstitucija mi je kao kod bokaste flaše? Rane od pada nisu zarasle pa imam bolove? Brine me neravnomeran ten jer sam u kolima pocrneo samo po rukama? Više nisam mlad i neodoljiv i verovatno nikada neću biti lep kao Apolon pa sam u depresiji?

 

Ma, neeeeeee....

 

Imam dobar Nemački motor, kvaliteta potvrđenog u vremenu od pola veka. Imam i mali i veliki motor, kada mi šta zatreba. Imam i R-a i endura, šta mi volja za oko 200 evra razlike. Imam imidž čoveka koji zna šta valja i nije sklon pomodarstvu i prolaznim trendovima. Imam sadržinu uvek a forma mi je prilagodljiva novčaniku. Imam braću po motoru svuda po planeti. Mojim motorom krstarilo se po svim kontinentima, mnoge su ga vojske koristile, veliki deo ukupne moto populacije se na njemu obučavao.

 

Eto, opet sam prolupao... ;D

 

Tako Moma, serviser kod Stankare, drugar koji održava Crnca, žvaće filter od upaljene cigare i gleda, gleda, gleda u MZ kao da ga nikada nije video a ima ga duže od 35 godina. I onda posle dugog ćutanja kaže: ''MZ, stvarno dobar motor''.

 

Istina!  :)

 

Volim MZ!  :-* :-* :-*

 

Auuu, kakav OFF...

 

post-1570-12879002149876_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Kada pocnu da ti ostaju crne pruge na majci u predelu stomaka (od volana) onda je vreme da se ozbiljno zapitas sam sa sobom i posetis neku od ustanova koje se bave szhranom.Preporucujem institut u Tadeusa Koscuskog (kako god da se sada zove ta ulica) u zgradi gde je biljna apoteka Josif Pancic. Do tada, sve je bezbedno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Kada vi necete na Kosmaj odoh ja SAM!!! Bas mi bilo lepo, , posle svratio do sela Velika Ivanca , imam nekog poznanika tamo, zao mi  sto ne imadoh vremena da svrnem u poznatu banju SELTERS, jer je vec bio mraaak!

vo par slika ovaj spomenik se vidi i sa auto puta

 

bdmvF_img0001ng7.jpg

Panoramaaaa  ispod je Mladenovac, a skroz tamo daleeeko je Smed.Palanka

xH8gw_img0006vj7.jpg

404.jpg

404.jpg

Eto a vi sedite kuci!! Na voznju sam krenuo iz ciste dosade oko 17h a vratih se oko 21h i bas mi je bilo lepo, treba koristiti ove lepe dane, posle ce kisa, zimaaaa uaaa zimaa.... >:(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Kako da vas ne videh preko mosta , kada sam radio?? U koliko ste prosli?? ::) ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Prosli smo oko 1,mozda i koji minut ranije.Picaso nam je rekao da bi tvoj mz trebao biti tu negde kod mosta,mi smo gledali,ali od njega ni traga :)

A isli smo bas sporo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja