Jump to content

Moto Zajednica

MBK Yamaha

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: St.Gallen
  • Motocikl: MBK X-Power 49cc

Pozdrav svima.

 

U pitanju je MBK Yamaha 50 ccm

 

mbk_x_power_yamaha_tzr_motorcycle.jpg

 

Ne pokazuje mi kilometar sat, tačnije ne pokazuje koliko idem na sat, samo stoji 0. Radi rpm, sve, samo ne pokazuje koliko brzo idem. Ne mogu da prođem tehnički pregled bez toga i da registrujem motor.

 

Skinuo sam točak i slikao mehanizam. Na jednoj biksni fali jedan deo, ali ne znam je l on ključan za pokazivanje km/h. Pokazao bih vam slike, pa da mi neko odgovori i posavetuje. Može li da se kupi taj deo negde? Je l to standardno za mnoge bicikle itd...

 

 

DSCN8848.jpg DSCN8849.jpg DSCN8850.jpg DSCN8851.jpg DSCN8852.jpg DSCN8853.jpg DSCN8854.jpg DSCN8855.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

mozda mu to smeta,ali neverujem,jer taj drugi "pipak" ga ipak drzi fiksnim unutra,kao sto bi i trebalo

 

e sad posto je to neki elektronski citac mozda mu bas to parce sto fali smeta da ocita brzinu,mora neko sa iskustvom da kaze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Izgleda da je kod tebe elektronika umesto standarnog mehanickog puza. Trebalo bi proveriti da ti ne fali senzor 4-ta slika na kraju zice i mozda zameniti taj polomnjeni deo jer mi sve deluje da je on davac kao kod bicikal.

 

P.S. Kako ne mozes da prodjes tehnicki bez toga ja do sad dva puta registrovao motor nijednom ga nisam odvezao na tehnicki, agencija koja se bavi registracijom vozila sve zavrsila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: St.Gallen
  • Motocikl: MBK X-Power 49cc

mislim da ima senzor, nisam slikao. Nešto cilindrično sa rupicom. Mislim da je tu sve okej, dakle samo ovaj deo koji je polomljen bih probao da zamenim.

Hvala na odgovoru

Prihvatam svaki komentar.

 

btw, živim u Švajcarskoj, ovde je nemoguće da se registruje sa takvim kvarom.

Čak i auspuh moram da ošmirglam i prefarbam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

da,i ja na prvu kad sam procitao,reko cuj nemoze da registruje zbog toga,ali sam ubrzo video ispod avatara ST.Gallen

 

e moj prijatelju,da su nama zakoni ko u svici,mi nebi smeli ni pesaka da idemo po ulici,a kamoli nesto da registrujemo i teramo

 

al jbg, mama srbija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: St.Gallen
  • Motocikl: MBK X-Power 49cc

Koliko ima pozitivnih strana, toliko i negativnih.

Ako samo negde navire korozija, ne možeš da registruješ dok to ne središ. Srećom pa zbog dobrog standarda se može lako nešto srediti.

 

Ograničenja i radari su na svakom koraku. Jedino da se ode do Nemačke i spusti se autobanom koliko hoćeš.

 

Jak standard, voze se jaki motori. Danas smo brat i ja videli starijeg čoveka od barem 65+ godina na ganc novoj Yamahi R1. Evo današljih slika:

 

DSCN8828.jpg DSCN8829.jpg DSCN8830.jpg DSCN8831.jpg DSCN8832.jpg DSCN8833.jpg DSCN8834.jpg DSCN8835.jpg DSCN8836.jpg DSCN8837.jpg DSCN8838.jpg DSCN8839.jpg DSCN8840.jpg DSCN8841.jpg DSCN8842.jpg DSCN8843.jpg DSCN8844.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja