Jump to content

Moto Zajednica

Amortizer volana

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Ovo je prikaz univerzalnog amortizera za volan,koji se može naći u Nemačkoj,zadnja je ili predzadnja generacija,ali nije kao na 1000 RR Fire Blade za 08.god.

Napomena:Nepasuje na svaki model motora,odakle sam skino.........nesećam se  ;D ;D ;D jbga,rovario po kompu,pa ga našao,i reko da ga turim na sajt.Ko zna nešto o ovom modelu.........nek se raskokodače ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ovo je "pametni" amortizer. :) Znam da on ne radi uvek isto, npr po gradu se neće primećivati, a kad proceni da treba on radi...To je valjda osnovna razlika izmedju ovog i onog "običnog".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ovo je "pametni" amortizer. :) Znam da on ne radi uvek isto, npr po gradu se neće primećivati, a kad proceni da treba on radi...To je valjda osnovna razlika izmedju ovog i onog "običnog".

 

NIKAKO! Ovo nije elektronski kontrolisan amortizer progresivnog dejstva (kao kod Honde 1000RR, nemoj da te buni izgled). Ovo je klasican amortizer volana, samo je drugacije izvedbe (nije 'cevast' kako ste navikli da vidite).

 

Na amortizeru je tockic koji sluzi za regulisanje tvrdoce odnosno osetljivosti.

 

I mislim da nije univerzalni, vec za svaki motocikl postoji odredjen kit za montazu. Na slici je cini mi se Honda CBR 600RR 2003 godiste.

 

BTW, Suzuki od 2007 ugradjuje elektronski kontrolisan amortizer progresivnog dejstva (kao na Firebladu), ali u klasicnoj 'cevastoj' izvedbi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Jesi siguran?

 

Prilicno.  :) Evo ti jedan slican, ugradjen na R1 '98

 

X59G5_1115kh5.jpg

 

A kazu za njega

 

"We had previously fitted our '98 R1 with a Scott's Performance steering damper. This rotary-style damper is one of the best units on the market today, with high-quality construction, superior adjustability, nonintrusive mounting (no drilling required), and a less crash-susceptive location."

 

Bio je ranije kompletan test na Sporbikerider.com ali je skinut. :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Da, ali taj Scotts dumper ima podesavanje za velike i male brzine, ne kao cevasti koji ima konstantni otpor.... Otud dva tockica.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Da, ali taj Scotts dumper ima podesavanje za velike i male brzine, ne kao cevasti koji ima konstantni otpor.... Otud dva tockica.

 

Na to sam ja i mislio.Znam da nije ni blizu onom elektronskom ali bolji je od "običnog", jel da?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Da, ali taj Scotts dumper ima podesavanje za velike i male brzine, ne kao cevasti koji ima konstantni otpor.... Otud dva tockica.

 

Na to sam ja i mislio.Znam da nije ni blizu onom elektronskom ali bolji je od "običnog", jel da?

Pa jbga,ako ništa,bolji je iz razloga što možeš podešavati osetljivost,za razliku od običnog,pa je to plus za gradsku vožnju  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Da, ali taj Scotts dumper ima podesavanje za velike i male brzine, ne kao cevasti koji ima konstantni otpor.... Otud dva tockica.

 

Na to sam ja i mislio.Znam da nije ni blizu onom elektronskom ali bolji je od "običnog", jel da?

 

Onaj gore GPR-ov nema tu opciju, tako da... Isti djavo kao cevasti!  ;)

 

A i vecina (da nekazem skoro svi) cevasti aftermarket amortizeri nude opciju podesavanja tvrdoce! 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Da, ali taj Scotts dumper ima podesavanje za velike i male brzine, ne kao cevasti koji ima konstantni otpor.... Otud dva tockica.

 

Na to sam ja i mislio.Znam da nije ni blizu onom elektronskom ali bolji je od "običnog", jel da?

 

Svaki "obični" je bolji od tog elekronskog na cbr-u. Taj amortizer svako ko ozbiljnije vozi ( vozi trke ) skida sa motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Da, ali taj Scotts dumper ima podesavanje za velike i male brzine, ne kao cevasti koji ima konstantni otpor.... Otud dva tockica.

 

Na to sam ja i mislio.Znam da nije ni blizu onom elektronskom ali bolji je od "običnog", jel da?

 

Svaki "obični" je bolji od tog elekronskog na cbr-u. Taj amortizer svako ko ozbiljnije vozi ( vozi trke ) skida sa motora.

Tako je drug Rajko, on je dobar za cestovnu primjenu i za losiji asfalt, ali za stazu ne bas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja