Jump to content

Moto Zajednica

Full oprema - spreman za sezonu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Evo prilicno sam se ponovio pred kraj prosle i pocetkom ove godine, pa reko' da sve to slikam...Opremu sam grupisao po nameni (kisa, hladnije, toplije vreme), tako da neko ko o ovome nije razmisljao ima predstavu sta bi mu sve trebalo za razlicite uslove, naravno, razne kombinacije izlozene  opreme su moguce ;).

 

Od opreme sam dosad imao sledece stvari:

 

Prva slika:

  - Klap kaciga Airoh AR300

  - 4 pamucne + jedna zimska podkapa

  - Jakna Rev'it (vodo i vetro :D  nepropusna, sa uloskom za zimu koji se skida i otvorima za ventilaciju)

  - rukavice Cafe Racer za hladnije vreme

  - Grejaci/stitnici kolena IXS

 

Druga slika:

  - Klap kaciga Airoh Warrior Duo (najcesce je nosila devojka)

  - Jakna Probiker + protektori posebno kupljeni za nju (za toplije vreme), nije vodonepropusna

 

Treca Slika (kisna oprema):

  - Proof gornji deo

  - IXS donji deo

  - Proof kisne navlake za noge

  - Proof kisne rukavice

  - Zuti kisni kombi "za jednu upotrebu"

  - Gumeni brisaci vizira "za na prst"

 

Cetvrta slika:

  - Termo kombinezon "Proof" - za jako hladno vreme

 

Peta slika:

  - Razne torbe/ranci, zavisno od potrebne litraze

 

post-1015-12878993264456_thumb.jpg

post-1015-12878993265063_thumb.jpg

post-1015-12878993265655_thumb.jpg

post-1015-12878993266207_thumb.jpg

post-1015-12878993266746_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

E, kao sto rekoh, odlucio sam da se uozbiljim, evo novina:

 

Prva slika - oprema za stazu:

  - Offroad kaciga AGV AX-6, karbon/kevlar - sluzice i za tople dane u gradu/van

  - Vanuci Art X dvodelni kozni kombinezon sa svim protektorima (koji su falili - dokupio sam)

  - Rukavice Vanucci sa kevlarskim protektorima na clancima

  - Protektirane cizme Setup Vision - nosicu ih i po gradu ispod farmerica/pantalona u kombinaciji sa protektorima za kolena

 

Druga slika - Offroad oprema / ulica leto:

  - Zastitni prsluk sa svim protektorima UFO Scorpion

  - Letnje rukavice sa protektorima Shox

  - Protektori za kolena koji se mogu nositi preko pantalona Shox

  - Cizme Setup Uno Sport (dobro, ovo bas necu nositi po gradu...cesto :D )

 

Treca slika - jos dodatne opreme za zimu:

  - Pantalone Outdoor sa ziperom sa strane - odlicno za grad, taman da mogu da ih skinem kao jaknu kad dodjem negde, i obucem na ulici

  - Pojas grejac bubaca :D - verovatno cu ga nositi i kad je toplije u kombinaciji sa koznom jaknom, kratka je

  - Zimska windstopper podkapa Rukka -

 

Cetvrta i peta slika - kacige:

  - Full face kaciga Scorpion Eho 700 - kompoziti, ECE05 i SNELL sertifikati, dokupio dodatak "za pod bradu" za zimu

  - Full face kaciga AGV Gp-Pro - karbon fiber

 

Sesta slika - oprema za kampovanje i "mazanije" za opremu i motor:

  - Vreca za spavanje  Sierra Transit 900

  - Sator Outdoor

  - Krema za kozu Effah

  - Setovi za lanac/pranje-podmazivanje/ciscenje kocnica Procycle - sprej mi se pokazao najbolje za lanac bez gumica, kakav koristim.

   

 

post-1015-12878993267328_thumb.jpg

post-1015-12878993267873_thumb.jpg

post-1015-12878993268446_thumb.jpg

post-1015-12878993268981_thumb.jpg

post-1015-12878993269531_thumb.jpg

post-1015-12878993270189_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Jos bi trebalo da mi stignu pak-torbe za nosenje sa strane na motoru, nesto kozmetike/odrzavanja za motor, i sitnica...

Planiram jos da kupim neki protektor (kornjacu) za ledja za ispod kombinezona, i eventualno neku toplu adventure/touring jaknu umesto Rev'it-a (ali ako ne, za ovu godinu ce i Rev'it da posluzi).

 

Znam da izgleda mnogo, nesto od ove opreme (stare) ce ici na prodaju (a i razmisljam se da li da zadrzim obe integralke, ili da prodam jednu, ali to cu odluciti kad istestiram Scorpion na zimi), ali ovo je zaista potrebno ako mislis da vozis motor u sirokom temperaturnom opsegu, a da si uvek zasticen/adekvatno opremljen...

Naravno, moze i bolje od ovoga... i losije, naravno, ali ja sam smatrao da za sebe treba bar ovoliko da ucinim...

 

I, evo kako sve to skupa izgleda, a pojedine stvari sam slikao i pojedinacno:

 

 

post-1015-12878993270733_thumb.jpg

post-1015-12878993271288_thumb.jpg

post-1015-12878993271807_thumb.jpg

post-1015-12878993272454_thumb.jpg

post-1015-12878993273046_thumb.jpg

post-1015-12878993273827_thumb.jpg

post-1015-12878993274473_thumb.jpg

post-1015-12878993275104_thumb.jpg

post-1015-12878993299353_thumb.jpg

post-1015-12878993300118_thumb.jpg

post-1015-12878993300846_thumb.jpg

post-1015-12878993301434_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ti si se opremio, SVAKA CAST  :P

Sto bi rekli, tu ima ceo jedan motor u opremi  :)

 

Ja imam u planu da pazarim jos pantalone sa stitnicima, cizme, grejace kolena, sator i jos jednu putnu torbu. Mada to su samo neke "osnovnije" stvari koje bi uzeo...spisak zelja je poduzi  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd

Brateee mislim volim i ja motore, ali nemam vremena stalno da ih vozim, mislim imas opreme da ne silazis sa njega.Nemam pojma ja sam u fazonu vozicu se svako vece kad bude toplo, a kad je hladno guranje neke druge price, ocigledno nisam dovoljno extreman.

 

Svaka cast!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

svaka ti chast!

super je oprema :)

 

zanima me zashto si se bash za taj shator odluchio? ja sam o njemu razmishljao pa taman da mi neko kazhe iz prve ruke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

bogami skoro si spreman da ides na put oko sveta koliko je to zadovoljstvo kostalo skupa sva oprema ako nije tajna koliko si platio ona zastita na kolena da ti ne ozebu i vetar ne produva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ti si se opremio, SVAKA CAST  :P

Sto bi rekli, tu ima ceo jedan motor u opremi  :)

 

    Pa realno, jeste tako...to je zato sto nisam ove godine planirao da menjam motor (KTM), nego da vozim ovaj koji imam, i ulozim u opremu (a da prodam Gileru)....medjutim, kako ide, izgleda da ce i KTM biti na prodaju...iskrsla dobra prilika, pa ako stignem na vreme da prodam/kupim...

 

Imaš više opreme u kuci nego neke prodavnice n lageru. Svaka cast.

 

najzli

 

    Nazalost tako je Najzli...mada ce ove godine kod nas imati prodavnica sa velikim izborom (MASS ima ogroman izbor za ovu godinu, video sam kod njih na tavanu, k'o u inostranstvu, jedan model u svim brojevima, puno marki)...e sad za cene...

 

    Za nesto od ove opreme (AGV Kacige, SHox oprema, UFO Scorpion protektor) sam izvadio vizu i isao na jedan dan u Budimpestu u AGV predstavnistvo - samo zbog toga, jer ovde u Markosu nisu imali moj broj za AGV Gp-Pro (i nisu hteli da naruce kad sam ih pitao?!), a i nisam hteo da kupim kacigu koja toliko kosta a da je ne nosim bar pola sata na glavi u radnji.

 

    Postovacu slike sa tog puta, to je bilo u Decembru, da se vidi kako izlgeda prava radnja :)

 

i da ko ovde valja Scorpion kacige i kakve su cifre?Bas dobro izgleda.

 

    Scorpion kaciga me je iznenadila kvalitetom izrade i lezanjem na glavi...moze se reci lagano da je u klasi AGV GP-Pro, koja je duplo skuplja od nje (doduse ide to i do 3-4 puta skuplje, zavisno na kolikom popustu sta zateknes...)...Jako je udobna i drzi lepo i odozdo (dobro za hladno vreme"...cak ima i prostora za moje klempave usi, normalno stoje u kacigi :D ... otvora i podesavanja za ventilaciju ima vise od bilo koje kacige koju sam dosada drzao u rukama...Po meni mnogo kvalitetnije izrade od vecine kaciga koje se mogu kod nas kupiti, ili u klasi sa njima (Top od agv-a i suomi-ja, recimo)...sve ostale su ispod...zavrsna obrada je besprekorna.

    Ima sve potrebne sertifikate (i SNELL i ECE-05, nemci na nju stavili "TUV gepruft" znak,a mislim da ima i ACU Gold, ali za ovo nisam siguran). Sve u svemu, da sam znao da je kaciga ovakva, ne bih isao u Budimpestu po Gp-Pro.

 

    E...da...za razliku od recimo vecine drugih kaciga koje sam video, gde pise "Made in China", na njoj lepo pise i na shell-u i na viziru "Made in Canada".

 

link=topic=14726.msg198772#msg198772 date=1202036212]

zanima me zashto si se bash za taj shator odluchio? ja sam o njemu razmishljao pa taman da mi neko kazhe iz prve ruke...

 

    Pa ovaj sator sam uzeo zato sto zadovoljava moje potrebe - za jedno je (eventualno dvoje), ne propusta 1500mm/cm kubnom kise, mala je pack masa, dolazi sa svim sto je potrebno za montazu, i kostao je 20e, sto zaistan nije mnogo. Znaci ne razumem se mnogo u satore, ali i ne planiram nesto cesto da spavam u prirodi, mozda ako se bude otislo na neki vikend offroad izlet, skup, ili jednostavno iz fazona letos kad bude toplo zakampujem na nekom lepom mestu sa drugarima i devojkom, ako se dogovorimo (eto, to bih zaista voleo).

    I plus mi je rBoban rekao da je spavao u takvom satoru u Trebinju i da je ok (doduse, manje u satoru, vise bio napolju posto je imao "hrkaca" za cimera :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Au brate! Pa toliko nemaju na lageru ni sve prodavnice u ZR!  ;D

 

Svaka cast, kad covek to voli, a moze da priusti, i treba da ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

bogami skoro si spreman da ides na put oko sveta koliko je to zadovoljstvo kostalo skupa sva oprema ako nije tajna koliko si platio ona zastita na kolena da ti ne ozebu i vetar ne produva

 

Pa kostalo je (za mene) dosta...dosta mojih plata je otislo za to...ali to vec sami mozete da izracunate...

 

Sto se tice stitnika za koleno, ako mislis na one "IXS" grejace kolena, njih sam kupio ovde u BSZ Company-ju za 30e. One plasticne sam kupio u Budimpesti u Shox radnji (www.shox.hu), i kostali su 35e.

 

svaka cast, opremljen si ko za rovovski rat  :)

 

mora da imas 1 trokrlni ormar samo za moto opremu

 

Iskreno, vise ne znam gde cu i sta cu u svojoj sobici 3 i nesto sa 5 i nesto  :( ...dovijam se...u sobi mi je jos i kompjuter, orman za odecu, orman za knjige i sve i svasta, krevet, mini teretana, 2 gitare, pojacala, dva zvucna sistema...moracu da izbijem komsijin zid... :D

 

Svaka cast, kad covek to voli, a moze da priusti, i treba da ima.

AU BRATE SLATKI !!!  Zavidim ti !!  U sustini, jedan pravi motorista  treba da ima sve to od opreme , ali ....

 

Pa znam...finansijski moment...ali ja zaista sada u zivotu nemam drugih izdataka...nemam zenu, decu...a radim (i to dosta, po 2 posla) od 97-me, znaci od svoje20-te, 21-ve godine...pa sam odlucio da sebi malo dam oduska, i posto ne izlazim u grad i slicno (nemam mesta i hobije na koje trosim novac), resio sam da dam pare na ono sto volim i sto me ispunjava...da bih sebi priustio sto vise vremena provedenog na motoru, i naravno, sto sigurnije...

A ujedno sam hteo da navedem i ljude koji kupuju motor da razmisle o tome da prilikom kupovine motora treba da sacuvaju novac bar za minimum osnovne opreme  (pod cim podrazumevam kacigu, zastitnu jaknu i zastitne rukavice).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

AU BRATE SLATKI !!!  Zavidim ti !!  U sustini, jedan pravi motorista  treba da ima sve to od opreme , ali ....

 

Pa znam...finansijski moment...ali ja zaista sada u zivotu nemam drugih izdataka...nemam zenu, decu...a radim (i to dosta, po 2 posla) od 97-me, znaci od svoje20-te, 21-ve godine...pa sam odlucio da sebi malo dam oduska, i posto ne izlazim u grad i slicno (nemam mesta i hobije na koje trosim novac), resio sam da dam pare na ono sto volim i sto me ispunjava...da bih sebi priustio sto vise vremena provedenog na motoru, i naravno, sto sigurnije...

A ujedno sam hteo da navedem i ljude koji kupuju motor da razmisle o tome da prilikom kupovine motora treba da sacuvaju novac bar za minimum osnovne opreme  (pod cim podrazumevam kacigu, zastitnu jaknu i zastitne rukavice).

Samo napred druze !!  Za svaku pohvalu !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

HAHAHAHA, legendo!!!!!

 

Evo gledam temu i tražim cene, pošto nisam pročitao početak poruke pa nisam ukapirao, kakav si ti looodaaaak :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Svaka cast matori, neka vide ljudi sta sve treba imati kad vozis motor. A ne ko ja, salovi, dugacke gace, vojnicke cizme i ostale improvizacije, izgledam ko da sam mazn'o bajk nekome sa sve kacigom. Svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

HAHAHAHA, legendo!!!!!

 

Evo gledam temu i tražim cene, pošto nisam pročitao početak poruke pa nisam ukapirao, kakav si ti looodaaaak :) :) :)

 

Heheheh, citam, i nikako da ukapiram sta si hteo da kazes...hahah.... 'ladno si mislio da je oglas za prodaju... :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja