Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć oko kupovine motora

Recommended Posts

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Vako stoje stvari . Treba mi preporuka od iskusnih forumaša oko izbora motora .

Interesuju me sledeci modeli (polovni) :

 

1. Suzuki Marauder GZ 125 ili GZ 250

2. Suzuki Intruder VL 125 ili VL 250

3. Yamaha Virago 125 ili 250

4. Honda Rebel 125

 

Da li ici na verziije od 125 ili 250 kubika ?? Koji je po vama motor najpouzdaniji i najlakši za održavanje ??

Visok sam 1.75m i imam oko 80kg u proseku  ;D . Koji bi mi motor od ovih najbolje ležao ??

Na raspolaganju imam 2000e, mada mogu da se ispružim jos malo ako je ponuda dobra .

Lično mi se najviše svidja marauder, ali sam otvoren za vaše predloge . E da, ovo će mi biti prvi motor !

Interesuje me i na sta da obratim pažnju prilikom kupovine polovnog motora ?

Nemam iskustva pa da me ovako naivnog ne zeznu  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Slusaj Vule:

Nisam ja neki bajker jos nisam kupio svoj motor,ali sam na par dana od toga samo jos neke papire da  sredim u vezi kredita...

Moj slucaj je isti. Mada imam manje para na raspolaganju. Dosta sam se razmisljao sta da kupim novo ili polovno????

Pa sam se onda nacitao foruma i foruma. I zakljucio da cu da uzmem nekog Kineza,naravno novog!! Jer novo je novo,imas obicno godinu dana garanciju. A izgled je sasvim zadovoljavajuci. Motori su im kopje hondinih ili suzukijevih motora. I sasvim lepo rade. Jedino sto je problem da sajle kvacila pucaju posle 4,5 hiljada km,mada ne mora da znaci!!! I naravno koji  "majstor" sasavlja motor i kako to radi.Jer ako ne montira kako treba neki deo drugi ce da strada. Ali sve se da srediti to su decije bolesti... A motor je nov i ako ga odrzavas trajace dugo!!

Elem sto se tice kubikaze ja sam za 250 jer ce mi devojka biti cest saputnik pa da ne bi mucio 125 kubika...

A i motor za sta ce ti sluziti to je bitan faktor u odabiru kubikaze...

Ako se resis za polovni.Pazi da ti neko ne uvali nesto.  Obavezno povedi nekog iskusnog...

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

250 je bombona.Za tvoju visinu virago je taman.Ja sam mog prodao, odlicnog, nikad ga ne bi ni prodavao ali sam dvometras pa mi je mali. Ulazi u tvoj kupovni rang, a u principu tera koliko ti treba. Preporucujem.nisam imao nikakvih problema s viragom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

mozhesh chak odmah da idesh na en500 ili ltd 440/450 jer su to sve prilichno 'mirne' mashine sa kojima necesh sigurno imati problema ako mozhesh da se kontrolishesh...

 

mislim da imash novca sa jednog dobrog ltd-a i tako odmah sednesh na dosta bolji motor od gore navedenih a opet ne sedash na neshto shto je mnogo tezhe za vozhnju i mnogo jako...

ove varijante chopper/custom/cruiser su sve miroljubive i chim si se odluchio za neshto ovako verujem da necesh da divljash tako da nema svrhe da ne zagrizesh za neshto bolje  ;)

ja sam vozio en-a i motor se vozi kao bicikla... pogledaj www.3t-racing.com imash tu jednog lepog ltd-a na prodaju...

 

ako se odluchish za ovu varijantu pretrazhi malo forum jer ima dosta tema o ltd-u i en-u...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ja ti ne bi preporucio da odma uzimas EN ili LTD450...To su motori koji imaju 37kw(50ks) i nisu ni malo za podcenjivalje sto se tice performansi. Mozda ako bi uzeo motor ogranicen na 25kw pa kasnije da skines blokadu. EN ima istu masinu kao GPZ500 i ER5.. do stotke stize ispod 6 sekundi tako da milsim da to nije bas pametan izbor za pocetnika.Jedino sto Boki kaze ako mozes da se kontrolises.I obrati paznju..LTD440 i LTD450 nemaju nista zajednicko sem slicne oznake.

Moj ti je predlog nesto do 250ccm...razmisli i o kawi el 250. Ima vodeno hladjenje, 6 brzina i 20kw(u toj kalasi mislim da je naj jaci).

Kad se malo uvozas lako ces skociti na jace masine. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Ja ti ne bi preporucio da odma uzimas EN ili LTD450...To su motori koji imaju 37kw(50ks) i nisu ni malo za podcenjivalje sto se tice performansi. Mozda ako bi uzeo motor ogranicen na 25kw pa kasnije da skines blokadu. EN ima istu masinu kao GPZ500 i ER5.. do stotke stize ispod 6 sekundi tako da milsim da to nije bas pametan izbor za pocetnika.Jedino sto Boki kaze ako mozes da se kontrolises.I obrati paznju..LTD440 i LTD450 nemaju nista zajednicko sem slicne oznake.

Moj ti je predlog nesto do 250ccm...razmisli i o kawi el 250. Ima vodeno hladjenje, 6 brzina i 20kw(u toj kalasi mislim da je naj jaci).

Kad se malo uvozas lako ces skociti na jace masine. ;)

moj drugar ima EL 250 i to je pravi mali zvr od motora! ide fenomenalno pogotovu za tu kubikazhu... kada se vozimo nishta ne zaostaje za nama i nije imao nikakvih problema a mislim da je lepu kilometrazhu sa njim preshao... moj preporuka shto se tiche manjih kubikazha...

 

nisam razvlachio prichu o ltd 440/450 jer je dosta pisano na forumu ali mu se i jedan i drugi uklapaju u budzet kao i malo stariji en koji se godinama pravi sa potpuno istim agregatom tako da delovi nisu problem...

troshi skoro kao 250ccm ako se normalno vozi a pruzhi vishe mogucnosti shto se tereta/saputnika i duzhih tura tiche od 250ccm...

i josh jedan plusic za vishe ccm, dosta lakshe se prodaju od 250... o 125ccm ne bih razmishljao  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Hvala na odgovorima, definitivno idem na 250ccm !

Mislim da je to mnogo opustenija varijanta za voznju .

Malo je teze pronaci verzije sa 250ccm, uglavnom se nude 125-ice .

Kada se malo uvozam onda cu preci na nesto jace .

 

@Boki-[KG];@Free

Ja zelim da uzivam u voznji, divljanje me ne zanima, a s obzirom da sam

pocetnik ne palaniram da ludujem...mnogo  ;D

Najvise mi leze varijante chopper/custom/cruiser bas zbog mog karaktera,

a i nekako su mi najlepsi i za mene predstavljaju definiciju slobode .

Sad jos samo da odlucim sta da kupim, trilema ostaje  ???

No dobro, valjda cu napraviti dobar izbor .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

1. EL 250 (ako dolazi u obzir) mada on nishta ne odskache sa kozhnim bisagama i par sitnica od ostalih, ja bih se za njega odluchio  ;)

2. Virago 250  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Hvala na odgovorima, definitivno idem na 250ccm !

Mislim da je to mnogo opustenija varijanta za voznju .

Malo je teze pronaci verzije sa 250ccm, uglavnom se nude 125-ice .

Kada se malo uvozam onda cu preci na nesto jace .

 

@Boki-[KG];@Free

Ja zelim da uzivam u voznji, divljanje me ne zanima, a s obzirom da sam

pocetnik ne palaniram da ludujem...mnogo  ;D

Najvise mi leze varijante chopper/custom/cruiser bas zbog mog karaktera,

a i nekako su mi najlepsi i za mene predstavljaju definiciju slobode .

Sad jos samo da odlucim sta da kupim, trilema ostaje  ???

No dobro, valjda cu napraviti dobar izbor .

 

Naravno, ja od malih nogu kad pomislim na motor pomilsim na coper, ne znam zasto al tako je...volim sve vrste motora i ne gadim se ni jednog ali se samo na coperu osecam kao "svoj na svome".

Ne treba ni da ludujes...mnogo  ;D, zato sam i predlozio el 250, mozes da se vozas opusteno ali ako imas suvozaca i ako zatreba snage ima je dovoljno.

Slazem se sa Bokijevim predlogom, el ili 250 virago mada je ona za nijansu manja gabaritno tako da ako si visi od 180cm bice ti mala..ali za pocetak je ok, vec za sezonu ili dve ces verovatno prelaziti na jaci motor. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Vidim da si se odlucio za varijantu od 250cc...Ali ja cu ti ipak predloziti motor za koji znam da je u odlicnom stanju.U pitanju je Suzuki Marauder 125 (2003)-moj drugar ga je kupio pocetkom leta od nama poznatog vlasnika(tako da znamo da je motor redovno odrzavan)-pred kraj sezone su mu stavljene nove kocnice,nove gume(Bridgestone-placene 250e) i naravno u pravom kruzeraskom stilu,redovno je poliran,lickan,pickan... ;D

On ga je platio 2100e+kocnice+gume...Medjutim,u medju vremenu se primio  na Cross/Enduro varijantu motora a nema para da kupi takav motor dok ne proda Maraudera...

Moje je misljenje da bi ga dao za 1900e jer merka jednog Xr-a,a plasi se da ce se prodati dok on skupi pare...

U svakom slucaju,motor je u Ljigu-pa ako si zainteresovan mozes doci da ga provozas-mozda ti se svidi. ;)

Evo jedne slike...

bMREu_img0348fh5.th.jpg

Tel.064/616-3290

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja