Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za sport-turing gume

Recommended Posts

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Daklem, doslo vreme za zamenu guma pa mi treba preporuka za set.

Dosada sam uvek vozio polovnjače pa nemam baš iskustva što se tiče novih guma.

Imam kombinaciju iz Mađarske za donošenje pa može i preporuka za neku prodavnicu tamo (Budimpešta, Segedin).

Dimenzije 120/70/17 i 180/55/17.

Motor Honda CB Seven Fifty.

Naglasak bi trebao da bude na turing dimenziji, nisam mnogo u sport fazonu

ali ponekad dam gas :moto3:

Bitna mi je trajnost, bio bih zadovoljan sa gumama koje mogu da pređu 15000km, i

da nisu klizave po kiši (ne računam naše zebre-tu je rokenrol garantovan >:( ).

Otprilike 50% sam solo a 50 % imam saputnicu i 3 kofera.

Značila bi mi preporuka od onih koji već koriste ili su koristili gume na svojim motorima, a ne

testovi sa neta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

http://www.bridgestone.com/products/motorcycle_tires/products/battlax/bt023.html

Vrhunske gume. Ja ih imam kod mene. Kum je stavio na FJR, drzao sam na XJ900, od kuma burazer ima na istom motoru koji ti imas.

Tako da znam pouzdano da su gume vrhunske i da ce zadovoljiti sve sto si naveo pa i vise.

Sto se mene tice Bridgestone su prve pa par mesta praznih pa svi ostali.

Ako ne verujes da sam ih koristio/koristim i na jos motora meni bliskih ljudi mogu da ti slikam :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Te gume sam isto imao jos 2009. nove i prednje i zadnje. Takodje odlicna guma. A ovo je samo novija i bolja verzija te. Ako imas para uzmi. One su malo skuplje od vecine ali ja ne bih menjao za neku drugu ni da mi daju upola cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

metzeleler z6 dot2012 su trenutno na mom motoru - ali najbolje 3 su po meni metzeler z8 , pireli angel GT i michelin pilot road3... to su sve novi modeli sport-tourig pneumatika. kolege su ti pre mene preporucile takodje odlicnu gumu 023 , ali i bridgestone ima noviji model cujem... ispostuj brzinski i index opterecenja i bices zadovoljan svakom novom gumom dosad spominjanom ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Daklem, doslo vreme za zamenu guma pa mi treba preporuka za set.

Dosada sam uvek vozio polovnjače pa nemam baš iskustva što se tiče novih guma.

Imam kombinaciju iz Mađarske za donošenje pa može i preporuka za neku prodavnicu tamo (Budimpešta, Segedin).

Dimenzije 120/70/17 i 180/55/17.

Motor Honda CB Seven Fifty.

Naglasak bi trebao da bude na turing dimenziji, nisam mnogo u sport fazonu

ali ponekad dam gas :moto3:

Bitna mi je trajnost, bio bih zadovoljan sa gumama koje mogu da pređu 15000km, i

da nisu klizave po kiši (ne računam naše zebre-tu je rokenrol garantovan >:( ).

Otprilike 50% sam solo a 50 % imam saputnicu i 3 kofera.

Značila bi mi preporuka od onih koji već koriste ili su koristili gume na svojim motorima, a ne

testovi sa neta.

 

Da nisi ti malo pogresio u dimenziji zadnje gume?? Koliko znam Seven Fifty pozadi nosi 150/70/17 ili ja gresim... Najbolje gume ti je preporucio Vladabajker, samo u malo izmenjenom redosledu, prve Pirelli Angel GT, pa Metzeler Z8, a zatim Michelin Pilot Road 3. Mogle bi tu da se pridodaju i Dunlop Sportmax RoadSmart 2 i recimo Continental Road Attack 2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Vozio sam jednu sezonu na Pirelli Diablo Strada i prednja i zadnja.Jeste da je stariji model ali za te pare je mnogo dobra guma.Ako imas viska novca, u svakom slucaju mozes uzeti i bolju gumu od ove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Daklem, doslo vreme za zamenu guma pa mi treba preporuka za set.

Dosada sam uvek vozio polovnjače pa nemam baš iskustva što se tiče novih guma.

Imam kombinaciju iz Mađarske za donošenje pa može i preporuka za neku prodavnicu tamo (Budimpešta, Segedin).

Dimenzije 120/70/17 i 180/55/17.

Motor Honda CB Seven Fifty.

Naglasak bi trebao da bude na turing dimenziji, nisam mnogo u sport fazonu

ali ponekad dam gas :moto3:

Bitna mi je trajnost, bio bih zadovoljan sa gumama koje mogu da pređu 15000km, i

da nisu klizave po kiši (ne računam naše zebre-tu je rokenrol garantovan >:( ).

Otprilike 50% sam solo a 50 % imam saputnicu i 3 kofera.

Značila bi mi preporuka od onih koji već koriste ili su koristili gume na svojim motorima, a ne

testovi sa neta.

 

Da nisi ti malo pogresio u dimenziji zadnje gume?? Koliko znam Seven Fifty pozadi nosi 150/70/17 ili ja gresim... Najbolje gume ti je preporucio Vladabajker, samo u malo izmenjenom redosledu, prve Pirelli Angel GT, pa Metzeler Z8, a zatim Michelin Pilot Road 3. Mogle bi tu da se pridodaju i Dunlop Sportmax RoadSmart 2 i recimo Continental Road Attack 2.

U originalu ide 150/70/17 ali kod mene na motoru je stavljena 5.5 felna pa je dimenzija 180/55/17. Lepše izgleda Honda sa ovom gumom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

svi koji stave roadsmasrta kazu nikad nista drugo,traje po 20000 km a drzi,i jedini koji su za keca i dvojku organizovali prezentaciju svertsku promociju sa dostaraznih motora na stazi ,mokrom i brdu i autoputu a sto je najvaznije dali su istemotore sa gumama drugih proizvodjaca da se voze odma posle danlopa.Sta moslite zasto su tolko hrabri zato sto je miselin ,brdzston ili tako neki bolji od danlopa.Pogledaj negde na stranim sajtovima taj test,mislim da je bio 2008 i 2011 godine i svi imaju potrpuno iste utiske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

pohabao vec drugi komplet michelin pr3 oba kompleta na fjr1300 trajala po 30000 km neklizaju ni na zebri po kisi strava na svim brzinama ne klizaju ni na 0 stepeni

treci komplet mi je u garazi i montiram ga ovih dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Michelin pr4 polozile prvu voznju drze se puta kao da imaju kandze 6y5a9u5u.jpg

9ynu6e2y.jpg

VREDE SVAKU PARICU (245 € PAR)

 

PERA FJR 1300

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Marko13 +

 

Ja to imam fabricki stavljenu na moj fazer i mogu ti reci da sam PRE PREZADOVOLJAN. Guma drzi u krivini, dobra je i po kisi. A mozes puno preci sa njom. Sledece menjanje cu samo tu istu staviti. Inace Bridgestone stavljaju jos u fabrici iz BMW i Suzuki i Yamaha. Onda valjda to nesto govori. Za Sport-Turing samo BT021 ili 023, a za Sport (trkalice) samo BT016.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Fazer,Transalp...

Michelin Pilot Road 4, nova generacija guma. Kazu da traje 20% duze od PR3.

 

 

Reklama je fenomenalna,pogotovo predeli :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Konacno kupio juce PR4! :care:

Nisam jos namontirao, krajem Maja krecem za Grcku (duzim putem :) ), tada cu ih namontirati, pa javljam utiske :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: skopje
  • Motocikl: honda cbf 600s

Sa PR4 sam prosao oko 500km za sada i vrlo zadovoljan.Do sad sam vozio BT021.Mislim da je PR4 bolja guma od Bt021, tako da topla preporuka !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Topla preporuka za PR3, stavio sam ih pre neki dan. U odnosu na PR2 koje sam vozio pre ovih 15000km, deluju pitomije i kazu da duze traju. Neka potraju kao i prethodne,pa puna kapa. Prvi utisak je bio da ne padaju u krivinu sumanuto kao PR2,drugi utisak je taj da manje uspravljaju motor prilikom kocenja u krivii u odnosu na prethodnu. Medjutim ,ono sto odusevljava kod ovih guma je to sto zadrzavaju vozne karakteristike i pri kraju svog radnog veka. Uzaludno je uzeti gume koje perfektno rade 6000km a onda prepolove svoja svojstva na drumu. Ove navedene drze skoro isto i posle 15000km. I jos nesto,nisu sve gume za nase puteve bez obzira na odlicne rezultate na testovima. Miselinke kao da su stvorene za nase drumove !

Jedina mana koju sam nasao kod PR2 ,a za koju se nadam da su ispravili na PR3, je ta da ne trpe visoke temperature. Kada je asfalt usijan i kada se vozi ostro pocinju da mese po krivinama. Nasuprot tome na nizim temperaturama drze kao zalepljene za asfalt. To je i ocekivano jer se na kisi ponasaju kao i na suvom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 758 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Da li je iko potrosio pirelli angel gt,da iznese svoje utiske?

 

Drugar ih je vozio 7-8000 km na BMW R1200RT nakon dva potrošena seta Pilot Road3. Motor je prodao ali kaže das bi se ipak vratio na Michelin da je zadržao motor.

P.S.

Nije rekao da je Pireli loš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Stavio PR4 na moju cbr600f4i, presao sam njima skoro 3000km, i prezadovoljan sam, lepe kao blesave, a vrlo malo im treba da se zagreju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Stavio na kraju pilot road 4 na ducati 749.Ne mogu vise da menjam gume na 5-6000 km.Posto nikada ne vozim stazu,reko da probam,ipak je to najnovije i najbolje sto mischelin ima za sport turing.Za sada posle 1000 km,mogu da kazem da je prednja guma fenomenalna,zadnja je malo tvrdja i hoce da zavrti kada odvrnes gas,ali samo kada je motor uspravljen,onaj meksi deo na ivicama gume drzi u nagibu savrseno.Posto ja vozim cele godine, i zimi,i po kisi,neophodna mi je guma koja se dobro ponasa i na -5 i na +40 i koja ce da potraje barem 10000 km ne bas lagane voznje.Za sada zadovoljan,ako izguraju 10000 km zadnja,15000 prednja slobodno mogu da kazem da mi bolje gume nikada nece trebati.Testirane i po kisi,drze maltene kao po suvom.Na drugom motoru sam pre pr4 imao pozadi pilot road 3,napred pirelli angel ST,i njih sam takodje po kisi vozio kao po suvom.Neverovatno dokle su pirelli i mischelin dosli sa tehnologijom proizvodnje sport turing guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R & KTM 250SX

Razmisli i o Pilot Power 3, prezadovoljan, u mom slučaju jača vožnja na otvorenom 80% i 20% sve ostalo. Ne vozim po kiši, tako da tu neću ništa reći. Pilot Power 3 je punokrvna sport touring guma, neću je menjati sigurno. Samo Michelin :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 527 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Na Europi sam do sad promenio par guma. Napred sam naj zadovoljniji bio sa Michelin Pilot Road 2 (kupio sam novu Road3 i cekam da se dvojka potrosi pa da je zamenim). Drzi kao blesava po krivinama.

Zadnja Road 2 mi se nije svidela jer je znala nekad da secne u krivini (naglo motor propadne).

Imao sam pozadi i Bridgestone BT21. Odlicno je drzala i ponasala se dok nisam krenuo sa zenom na more( motor 300kg + zena + ja + 3kofera prepuna stvari = ukupno 500kg) gume se sa strane istopila skroz. Preko Zlatibora i Durmitora, dobar grub asfalt, a dobre krivine.

Trenutno pozadi imam Michelin Pilot Road 1 i za sada zadovoljan. Drzi a traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja