Jump to content

Moto Zajednica

RF600R ili RF900R

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Posedujem FZR 1000 exup 145ks e sad razmišljam malo o RF nekako po tehn. karakteristikama su mi štedljiviji a i izgledaju mi dosta udobno zbog položaja ručica

Zanimaju me iskustva kolega koji ih poseduju (udobnost, potrošnja goriva, potrošnja ulja, pouzdanost )

FZR je super al troši ko Djavo a i ja više nisam ja nekako bih više da se vozikam na duže onako udobno ali i isplativo.

Može i neki drugi predlog pouzdanih i štedljivijih modela motocikala.

Veliki pozzzzz............... kolegama širok pogled dug pravac i dugo dugo dobrih kilometara.................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Drugar mi je imao RF 600, znam da se zalio na potrosnju od oko 8l.

Mozda je bilo do stelovanja, filtera ili generalnog odrzavanja, ne znam, al ga jedva prodade.(sto je danas mozda uopsten problem)

 

Koliko ti FZR trosi, ne znam, ali ja sa FZS predjem 280km sa 15 lit. corbe uz cesto zavrtanje :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7154 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sa 600 nisam imao kontakta ali sam 900 vozio nekih 300km u danu.

 

Jako lepo se vozi, nije previse tvrd, lepo koci, komforno sediste mada mi se polozaj nogostupa nije svideo. Zastita od vetra je odlicna, mada za vislje ljude bi trebao veci vizir.

 

Uspeo sam da mu izvadim prosek oko 5, 5,5L/100. Taj primerak je bio perfektnom stanju i mojom voznjom (80 - 100) zaista je malo potrosio za takvu snagu. Kontam da sam jedan od retkih koji takav motor mogu da voze 300km tom brzinom ali ako ti je do stedljivosti, moguce je.

 

Dizajnerski, vole ga ili ne, meni se svidja. Nikada nisam kapirao ljude koji mu menjaju rep. Imaj na umu da je to bio ''budget bike'' tih godina i to se ponegde vidi no, pohvalno je sto nisu stedeli na instrumentima iako su kopirali ZZR. Ima prelepu i funkcionalnu tablu, sem sto bih vise voleo da ima pokazivac niva goriva umesto lampice. Super stvar mu je mala kaseta sa leve strane.

 

Mislim da ces jako tesko naci ocuvanog u originalnom stanju, najlepsi je u onoj roze sivoj kombinaciji. Svakako vredi za taj motocikl potruditi se i biti strpljiv, siguran sam da ces biti zadovoljan.

 

Jedina zamerka koju imam a pomenuo sam je na pocetku teksta u vezi fuzastera. Suvozacevi su visoko a ni vozacevi nisu pogodni za visoke (193cm imam). Sto se tice voznih karakteristika, ergonomije, gornjeg polozaja tela, sve je bilo okej i mogao sam posle tih 300km da ga vozim do mora ali kolena su me ubijala, sisao sam motora kao cica od 90 godina i morao da sednem u travu i protegnem noge. Opet kazem, to je moj licno iskustvo sa nadprosecnom visinom a kolena mi nisu u najboljem stanju. Predpostavljam da ce drugi imati problema takodje ali ne u tolikoj meri. Vozio sam te kilometraze na ER5ici koja je gabaritno manji motor pa nisam imao tih problema.

 

Sve u svemu, za taj motor dajem zeleno svetlo, mislim da je bez razloga podcenjen motor i da moze puno srece i radosti da donese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

... ja sa FZS predjem 280km sa 15 lit. corbe uz cesto zavrtanje :hej:

 

Ajd dolij malo. :lol:

 

A sta kazes na 4, 5 lit. na brzinama koje je Alekre spomenuo?

Inace Alekre, svaka cast na opisu i ulozenom trudu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@avio

Kazem svaka cast, sta drugo.

Ne kazem da je nemoguce, vec da ja ne mogu da postignem. Kao sto ne mogu npr. ni da smrsam u zadnje vrijeme... :D

 

 

Inace (1), ovaj poljak ima prosjek 5,64 l/100km na RF900. A cim neko ispuni ovoliko date na mojapotrosnja.com, znaci da pazi sta radi. :)

 

 

Inace (2), RF je kao neki tajni agent medju motorima, relativno dobar motor, a totalno u sijenci. Ima nekih review-a na tubetu,

ali uglavnom se svodi na tezak kao minus i jeftin kao plus. Sve ostalo je "tu nedje".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7262 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

RF... ili ga volis ili ga mrzis, ja ga volim :takoje:

i dve godine sam imao RF 400R kojem je sasija i sve ostalo po gabaritima potpuno isto kao veca braca 600 i 900, i putovao sam s njim dva puta na more, i sto se tice udobnosti (visok sam 188cm) dajem mu neku srednju ocenu, (pre njega sam imao VFR750 i CBR600f1)

rucke su povisene to je pozitivna stavka, ali negativna je to sto su (bar za mene) malko previse povijene u napred (udaljene od vozaca) pa moras vise da se sagnes i samim tim vise opteretis ruke, dobra stvar u tome je da su ledja bez opterecenja, ni najmanji bol nisam osetio ni posle 700km u jednom danu,

sto se tice polozaja nogu tu se potpuno slazem za kolegom Alekre-om, nogostupi jesu prilicno visoko postavljeni naspram motora koje sam dosad imao, i vrlo mi je bilo cudno, pomalo i neugodno u pocetku, ali posle par stotina km sam se navikao i nije mi predstavljalo problem, a sa kolenima nisam imao nikakav problem,

A sediste, e tu mi je smetalo to sto je u zadnjem delu siroko a u prednjem se suzava i malo je uze nego sto mi odgovara, jer vecinom guzice si na tom uzem delu pa to prilicno smeta posle nekoliko stotina km.

Zastita od vetra je fenomenalna, najbolja od svih koje sam do sad probao, nema lelujanja kacige levo-desno, cimanja, pogotovo na vecim brzinama je extra

jedna fotka za kraj :)

Photo0534dfg_zps8cd25f6a.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja