Jump to content

Moto Zajednica

Forum arhiva

Članovi
  • Broj tema i poruka

    4869
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Forum arhiva

  1. Moja bivsa Nuda... malko mi i zao sto sam je prodao. Eh, da imam mesta da je drzim u stanu, samo kao eksponat.
  2. Ima na CMSNL, ali zara! https://www.cmsnl.com/yamaha-tt600e-1998-4lw4-europe-284gv-354e2_model39046/crankcase-assy_3ds1510000/
  3. Da bi se pokusalo variti mora sve biti napakovano i utegnto, ovako sama polovina bloka je tanka i sva bi se deformisala prilikom varenja usljed grijanja. Njabolja varijanta je drugi blok ili desna polovina bloka, a za boroj parola: Snadji se!
  4. Koje godiste je taj tvoj motor? Je`l stima ovaj? https://www.ebay.ca/itm/1985-Yamaha-TT600-Engine-Crankcase-Bottom-End-Transmission-Motor-D/273092371034?hash=item3f9592e25a:g:mPoAAOSweD9amaGS&vxp=mtr
  5. https://www.ebay.de/itm/Yamaha-TT-600-3AJ-3UY-Motorgehause-Motorblock/282937781037?hash=item41e067eb2d:g:2o8AAOSwx2Fa3u0y
  6. Nazovi i pitaj za varenje u Pazovi.
  7. Kupis blok sa saobracajnom i prebacis na svoj motor ili slikaj dio bloka gdje je broj za dalju informaciju. Edit: Jesi li pitao ovdje: Pro Var - Nova Pazova - Luka 063/332 881
  8. Neko voli crnke, a neko plave, a ja najvise volim onu koja dade. Kroz svoj 45-to godisnji motordziski vijek sam najvise vozio cetvorocilindricne redne motocikle koje i preferiram zbog ugladjenosti rada, odaziva na gas i snage. Medjutim zapalo me sticajem okolnosti da kupim TDM 850 3VD ( parallel twin ) i sa istim se druzim nevjerovatnih 8 godina, sto je naduzi period da se jadan motocikl zadrzi kod mene. Zadrzao se toliko dugo iz dva razloga, prvi je sto je to motocikl koji tesko pronalazi sljedeceg vlasnika i sto se polako,ali sigurno podvuce pod kozu. U prvo vrijeme se nisam mogao navici na tromost tj. slab odaziv na malim obrtajima u visoj brzini, ali kad se iz starta zavrti na 5-6000rpm i tu drzi onda sve ide glatko uz jednu specificnu musku agresivnost-vibracije dvocilindricnog agregata. Ponovo vozim cetri cilindra ( sad vec "penzionerskih" 650ccm ,ali do daljnjeg ) , ali da budem iskren opet bi volio nabaviti jedan TDM 850 za provozati se s` vremena na vrijeme cisto da me zelja mine, jer je navika jaca od ljubavi.
  9. Vjerovatno treba zamjeniti gumicu O ring koja dihtuje ruckicu slavine, ali zna slavina procuriti-kvasiti i na prikljucku cijevi iz rezervoara koja se mrda lijevo-desno. Prikljucna cijev nije fiksna, vec je usadjena u tijelo slavine i na njoj ima gumeni O ring koji vremenom procuri.
  10. @zika56 Nisam ja vozio engleze, ali jesu moji drugovi i znam kao su im bile masne ruke, ali znam i one sto su vozili BMW. Zato te i pitam zar bi sad mastio ruke?
  11. Zar nemas dovoljno masne ruke od BMW-a?
  12. Sijalica je najslabiji potrosac, tako da je taj prekidac najocuvaniji ili ako nemas grijalicu u kupatilu stavi od grijalice posto nije ni radio, pa je nov?
  13. Ako je ELID indikator za kupatilo onda samo zamjeni prekidace. Prekidac od sijalice stavi na mjesto bojlera i rijesio si problem.
  14. @N.F.S. Grijesis sinko, gadno grijesis...
  15. @N.F.S. U zivotu je najveca stvar nauciti citati i slusati. Ja nisam napisao da se centralni stender farba sprejom, vec da ga je lakse popraviti-zakrpiti-zamazati sprejom kad je farban, nego plastificiran!
  16. Plastificirane, garant!
  17. Radite strucnjaci kako mislite da je najbolje.
  18. Zar nije lakse malo osmirglati i sprejom ( crnim ) poprskati nego sve skidati i nanovo raditi?
  19. Bolje je farbati. jer kad se oguli farba od koristenja moze se popraviti-zamazati, a plastifikacija se mora ponovo raditi na cijelim nogarama.
  20. Forum arhiva

    ZRX 1200S

    Dobronamjerna sugestija da ovaj cunak ofarbas crnom vatrostalnom bojom. Ovako k`o cunak na Smedrevcu.
  21. Taj slajder ti je samo za ukras! Nedo Bog da se u to prakticno uvjeris.
  22. @bdada Jel kromirana sa guvernala?
  23. Taj cep isod gljive treba da upada u rupu srafa gdje uleze imbus kljuc, a te kapice od sarafa za drvo ili zapunjavanje rupa u iverici ne stimaju. Konkretno kao ove kromirane na nosacu guvernala.
  24. @N.F.S. Hvala na trudu, ali u obzir dolaze samo kapice za imbuse i to crne, posto su na motociklu, tako da me nista drugo ne interesuje. Trebaju mi 4 komada za imbus M6. Edit: Sjetih se sad da sutra pogledam imaju li sta u Yamahi, druga ulica od mene ovdje u Bijeljini.
  25. Hvala na trudu, ali znam za ove na Aliju. Nego zna li ko ima li sta od ovoga uzeti u kod "nas u BGD ili NS" u prodavnicama vijcane robe? U bijeljini postoji radnja za sve i svasta od auto galanterije, ali nema ovih kapica.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja