Forum arhiva
Članovi-
Broj tema i poruka
4869 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Forum arhiva
-
@bdada Sa nosaca instrument table na TDM-u, pozicija 24. Pozicija 23 na pozicionom svjetlu itd.
-
Dr. @bokilic ( dugo ga poznajem , prvobitno preko telefona, a kasnije i licno ) je prvo drug, prijatelj, brat i majstor za svaku pohvalu.Radio je svima, sto je mogao i sto nije, nikoga nije odbio zato sato nece da uradi, sto nema dijela, radio je i bolestan samo da udovolji musterijama i pomogne motoristima. Kada musterije nisu mogle doci njemu, on je isao njima po Srbiji u Crnu Goru u Austriju, cak je i meni u Bosnu htjeo doci da ja ne dolazim njemu, ali sam to odbio jer je time gubio vrijeme za nekoga drugoga, a ja to nisam zelio. On je trebao meni, a ne ja njemu. Da ne pricam o primanju telefonskih poziva u svaka doba i djelenju savjeta poznatim i nepoznatim motociklistima i clanovima BJB, kao i svaku mogucu pomoc od davanja-darivanja dijelova besplatno ( meni je dao gumu za TDM ) i savjeta na BJB Forumu. Zato mislim da da mu pripada titula BJB Viteza.
- 230 odgovora
-
- 15
-
-
-
-
polir pasta WWW.OLI-KOOP.RS autosol,polir pasta,kucna hemija, https://www.louis.de/artikel/autosol-metal-polish-inhalt-75-ml-tube/10004015
-
Pravog ciscenja grane ( kod veceg "zaprljanja" )nema bez skidanja, ali dobro je i ovo za prvu pomoc.
-
Haa, pretpostavio sam. Moram i ja svoje zimus ocistiti, ali sreca nisu toliko "zarudile". Dobio sam neki gel ( od drugara ) na recept za ciscenje prokromskih varova i radi posao, ali ga imam veoma malo samo za probu. Izgleda nista bez fizike.
-
Jel koristena hemija ili fizika za ciscenje grana?
-
@Zog Jel to Zubatac?
-
@bdada Ma sve tako, ali i ono kad planiras u toku sedmice za vikend negdje ici, recimo na moto skup ili samo voznju.Ustanes u subotu sa razmisljanjem da ides , a imas ne zavrsenih obaveza ili te zena mrko gleda sto ides, ali nista ne govori. Djeca traze svoje jer hoce i oni negdje da idu, ako das njima nemas dovoljno za sebe ili si jednostavno ustao bez volje, jer si lose spavao...E u takvim situacijama ja ostajem kod kuce i ne idem nigdje u takvom stanju.
-
Mozda sada sa ovim djelovima koji su na trzistu. Ja sam moj APN uradio sa originalnim dijelovima u ono vrijeme ( 80-te ) i nisam imao problema sem redovnog odrzavanja. Doduse nisam ga tjerao do iznemoglosti, vec samo kad je trebalo da nekoga uozbiljim sa T15 ili E90.
-
Kod tebe je to T15sl ( ogoljen ) sa rezervoarom od APN4, a ne APN4 sa masinom od T15?
-
Kad vec pricamo o Tomosu i preradama, ja sam imao 80-tih APN 6 koji je isao cca110km/h. Oni koji nisu vjerovali da moze APN toliko ici uvjerili su se, ali osjetivsi to po dzepu. Jedan drugar ne vjerujuci da moze toliko ici uzeo da proba i nakon dugog cekanja da se vrati ( vec sam mislio da se negdje skrsio ) dolazi i kaze: Jebo te tvoj motor?! Ja u cudu pitam sta je bilo gdje se zadrzao, a on prica da ga je uhvatila policija u radar pri 80km/h, a bio u 4-toj brzini, posto je bio APN-ac sa 5 brzina. Morao platiti kaznu za prekoracenje brzine od 20km/h i sto je naj gore nije imao kod sebe novac, pa mu je policija zadrzala motor dok ne donese novac ( on isao pjese do kuce ) i plati kaznu.
-
Valjda se javi neko ko ima vise iskustva, ali ja vozim motocikl registrovan na druga i nikad nisam imao problema na granici. Bitno je da je vozilo uredno registrovano i da ima zeleni karton, ali ne zans nikad koja "budala" sjedi iza saltera u kucici na prelazu, pa moze da te vrati bez punomoci. Zanci nista sta bi bilo kad bi bilo, vec punomoc ili tatu sa sobom i tjeraj.
-
Sta ce reci, tako se korpa cuje kod vecine Suzukija i kazu tako treba!
-
Posto ne znam sta je nekome razumna cijena predlozio sam soluciju zamjenskog fara. Zamjenski far je i far od T15 na APN. U svakom slucaju i ja volim kad nesto sebi radim da je to sve po PS ili oridzidji.
-
Nisam mislio da je traktorski, vec mi lici na traktorski precnikom-velicinom, a vidio sam da ima original utikac ozada. Mozda bi mogao djecko napraviti far za APN od traktorskog?
-
Aa gdje mu je pecat - pozicija?
-
Da neko ne prokomentarise ponovo sa sam "zlurad", meni Lale ta j far lici velicinom na traktorski ( iMT ) zbog tih naknadnih umetaka sa strane za prikljucenje na viljusku, sam osto je niklovan.
-
Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori
Forum arhiva je odgovorio članu Arakis u Motocikli
To sa akumulatorima je kao igra na srecu. Ja sam na TDM-u imao LP akumulator 5-ipo godina, nikad dopunjavan na ispravlajcu ( samo je na kraju "umro" ) , dok drugima crkne za 6 mjeseci? Prije toga imao VARTU na CBR1000F 4 godine ( prodao motor sa tim akumulatorom ) bez problema, a drugi imaju problema sa tim akumulatorima. Ovaj sad ( YUASA ) sam dobio na motociklu, pa ne znam koliko je star i sumnjam da je od 2010. kad je motocikl kupljen, ali eto popusta, prem da nisam osjetio na motoru vec kad sam ga skinuo i premjerio. -
Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori
Forum arhiva je odgovorio članu Arakis u Motocikli
U pravu si, svi su izgledi da je novi aku u najavi. Punjenjem 24h sa klasicnim punjacem od 2A sam uspjeo nagurati napon u na 11.86V sto je malo za ispravan akumulator. Nije ni cudo kad je u pitanju akumulator YUASA Made in China. -
@dtesic Mala ispravka, Laverda se prodavala u Sloveniji jos od 80-tih godina prosloga vijeka.
-
@*zeka* Da mjerodavne su cijene na Loius.de.
