Jump to content

Moto Zajednica

Forum arhiva

Članovi
  • Broj tema i poruka

    4869
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Forum arhiva

  1. Nije mi jasno da pored svih alternatora na Hondinim modelima u tom periodu samo na CBF 1000 gore namotaji? To meni lici da konstrukciski kompleta elektro instalaciju nije u redu pa je onda alternator-namotaji najslabija karika u lancu. Ali sta je tu je, tjeraj dalje...Ne znam jel taj problem rijesen na sljedecem modelu od 2010?
  2. @bocca_bastard Ok, ali mi nije jasno da poslije zamjene ( fabricke ) i ustanovljene greske opet gore namotaji? Onda je nesto drugo u pitanju sto dovodi do izgaranja namotaja. Ne razumijem se u elektriku koliko je promjeniti sijalicu, ali je mozda do reglera ili neceg drugog?
  3. Jbg-a nisam znao da postoji opoziv? Doduse citao sam o tom problemu nesto, ali se nisam posebno obazirao na taj podatak, jer i u TDM 850 4TX "pucaju radilice", pa se i dalje voze i ne pravi se buka oko toga.
  4. Jel` Honda dala opoziv za namotaje alternatora na modelu CBF 1000?
  5. Po kakvom si ti makadamu vozio kad je ovako izlupan hladnjak od kamencica ili je hladnjak imao "bliski susret trece vrste" sa prednjim tockom?
  6. Navodno "problem" sa namotajima alternatora, ali ne na svim CBF generalno. Desava se to i na drugim motorima, pa niko ne dize prasinu oko toga. Neki dan mi drugovom sinu izgolrili namotaji alternatora na Hondi GL 1200 staroj 30 godina i sa 150000km , pa ti sad vidi.
  7. Majstori ko mjstori, nema ga da nije sujetan. Kad mu kazes da obrati paznju na nesto naljuti se, kad mu kazes da nije uradio kao si zelio i dogovorio se sa njim naljuti se, kad kazes da nesto ne valja poslije rada naljuti se...Mislim da bi se naljutili i kad bi iz pohvalili uz opasku: Nemoj me zajebavati! Ja tjeram motor "majstoru" samo iz dva razloga: Prvi je da i on mora zivjeti od svog rada i truda, a drugi sto nemam uslova sam da radim sebi motor kada su u pitanju krupniji i slozeniji zahvati, jer ne posjedujem prostor ni alat za to. Ono sitnije - male servise radim sam.
  8. @bocca_bastard Mirno spavaj nano, sve je zakljucano!
  9. Forum arhiva

    JawaMania

    Meni je ovo previse "retro", kao i za zapadno trziste, ali za trziste za koje je pravljeno ( Indija i Azija ) to je nesto novo.
  10. @filipfg Sve ispod originalnog vjetrobrana-plastika je dodatna oprema i kupuje se posebno.
  11. Download Honda xl 125 v1 Shop Manual WWW.MANUALSLIB.COM
  12. To je neminovnost na svakoj felgi prilikom mjenjajnja guma, a narocito se primjeti na crnim. Isti problem i ja imam na mom motoru, ali dan - dva i zaboravis na to. Ako bas hoces da malo to pokrijes onda trazi u farbarama gdje prave boje za auto da ti naprave reparatur kit u maloj bocici da cetkicom na cepu ( kao lak za nokte ) i te crtice popunjavaj lagano vrhom drvene cackalice.
  13. @hard_rock Optima nije toliko jaka firma u svjetskim okvirima da trazi JASO standard za japanske motocikle, jer joj je trziste vezano za BiH i blisko okruzenje, tako da joj isti i ne treba. Bitno je da zadovoljava sve kriterijume vezane za eksplataciju i koristenje u motociklima koji se podmazuju polusintetickim uljem?
  14. Zadnje sipanje u TDM-a je bilo Optima Mototaktol 10w50 i prezadovoljan sam bio istim. Motor lijepo radio, mjenjac se ne cuje, a dok je bio kod mene ( cca 1500km ) nije potrosio gram ulja. Do tad sam sipao Motul 5100 10w40. Sad mi je u Banditu Motul 7100 10w40 ,ali ga sljedecu sezonu mjenjam Castrolom i to strogo kupljenim na zapadnom trzistu.
  15. Ulja na nasem trzisu su velika enigma za korisnika. Zadnje dvije godine primjetim prilikom zamjene ulja u autu da mi indikator ulja na isnstrument tabli nakon cca 1000km ( zamjena svakih 15000km ) pocne polako opadati - smanjivati se kao da se ulje trosi? Pogledam na mjeracu, ulja ima koliko je i nasuto, znaci ne trosi ulje. Do sljedeceg servisa indikator spadne skoro do kraja, a ulja ima normalno na mjeracu. Sve ovo je pocelo biti praceno i kliktanjem hidropneumatskih ventila s`vremena na vrijeme. Po desavanju pocnem sumnjati u viskozitet-kvalitet ulja i rijesim da promjenim ulje. Na zadnjem servisu prije cca 3000km naspem umjesto Totala Quartz 9000 5w40 ( koje sam koristio 8 godina ) Optimu Magnum 5w40. Prilikom samog sipanja primjetim da je viskozitet ulja veci - kvalitetniji od Totala. Evo nakon predjenih cca 3000km skala od ulja se nije smanjila ni za jedan podiok, a ventile ne cujem nikako. Na razmisljanje o promjeni ulja me je dodatno podstakao moj serviser rekavsi mi da je njegov otac donjeo kanticu 4L ulja Total Quartz 9000 5w40 iz Francuske i ulje je bilo crveno, a ovo kod nas sto uzimamo je zuto. I na kraju Total 4L ( "uvoz" )je kod mene u auto trgovinama 36KM, a Optima 38KM, pa sad vidite sta je u pitanju?
  16. @NIKOLA 1 Posto TDM u takvom stanju da od njega napravim motor.
  17. Ne vidim razlog da covjek ulaze u ono cime nije zadovoljan ( zajebo se ), a kome odgovara takav motor on ce ga kupiti "ovdje" ( na Forumu ) ili "tamo" na drugim Oglasima.
  18. @Satelis Sto bukvalno svatas necije pisanje.
  19. @bocca_bastard Navika jaca od ljubavi! Navikli ste kad stisnete zadnju da vam guma skripi i guzica plese, e toga kod ABS-a nema. ABS koci bolje od obicne kocnice, ali nemate taj osjecaj, jer tocak ne blokira pa je to subjektivan osjecaj da ne koci. Ja nisam htjeo 2008. da kupim Z750 sa ABS-om upravo zbog takvih prica, vec sam uzeo sa "obicnim" kocnicama. Par puta sam imao kocenja da sam samo ludom srecom ostao na motoru prilikom naglog kocenja ( presjecanja putanje moga kretanja od strane automobilista ) uz plesanje i presjecanja u zeludcu. Sad od Jula vozim Bandita ABS i ne bi vise sjeo na motor bez ABS-a, ako bas ne bi morao.
  20. @Bohem Pregledaj malo zadnje postove u Temi TDM Srbija, tamo se pominje neki prodavac sto uvozi motore iz CH, mislim da se zove Denis? Pa se tu raspitaj za njega.
  21. @drumskalisica Da u pravu si Lijane, drugar je imao Dnjepra kao taj prvi, a ne Urala.
  22. Koliko znam Ural se mogao kupiti u EX YU krajem 80-tih godina, imao ga moj drugar u Tuzli ( kupio nov ), a mislim da ih je uvozila neka firma iz Subotice.
  23. Druze postavio si pitanje za taj Sajt i ja sam ti rekao sta znam. Posto covjeka znam licno i dobri smo dugogodisnji drugari preporucio sam ti njega, a ti vidi jos negdje i raspitaj se dobro prije nego li se odlucis za kupovinu.
  24. Agencija za uvoz motocikala iz Italije, vlasnik moj dobar drugar Zoran Matic - Ticma iz Novog Sada. Sve preporuke za njega posto znam da je dosta sadasnjih vlasnika dvotockasa uvezlo motocikle preko njega.
  25. BMW R71 iz 1938.god.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja