Jump to content

Moto Zajednica

Forum arhiva

Članovi
  • Broj tema i poruka

    4869
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Forum arhiva

  1. Ljenosti gora si od bolesti, davno receno, ali ipak danas skinuo akumulator sa mog mopeda koji ne vozim vec mjesec dana. Uredno ga oprao, kao samog sebe u kadi sve sa samponom i stavio pod radijator u kupatilu da se osusi, a onda na ispravljac preko noci i ujutro u spajz na hladnije mjesto do sljedeceg dopunjavanja.
  2. Nije diplomatski odgovor, vec iskustven i ljudski. Kad se radi glava motora ventili se slajfuju da bi se skinuo sloj taloga-"karbona" sa sica i ventila radi boljeg nalegana i zaptivanja ventila na sic. Da nema toga taloga "karbona" ne bi se slajfovali, ali to je vec neka druga prica.
  3. Nisam spomenu "karbon - ugljenik", ali nisam iskljuciv pa ne bih ulazio u polemiku, jer sam valjda nesto naucio za 45 godina bavljena motoristikom. Tako da tu nema pravila sem jednoga, a to je redovna kontrola i podesavati zazor ventila!
  4. Nije pravilo da se ventili ukopavaju, narocito izduvni gdje dolazi usljed loseg sagorjevanja ( lose gorivo, lose palenje, potrosnja ulja itd. ) do talozenja garezi na sic i ventile, pa se samim tim povecava zazor na izduvnom ventilu. Usisni vemtili se spiraju gorivom pa je tu mogucnos "potrosnje" sica veca.
  5. Istina je negdje izmedju. Suzuki RF600R model history WWW.SUZUKICYCLES.ORG
  6. @bdada Ako je jednobojni onda je i ram bio u istoj boji, ako ima kolor semu onda je ram siv.
  7. Nisi razmisljao o zamjeni prednje viljuske za USD viljusku od 636.
  8. Prodaje sin dva para svojih rukavica malo koristenih, pa rekoh da oglasim i ovdje, ako nekoga interesuje u sta cisto sumnjam, ali... Obadvoje velicina XL-10. VANUCCI 45E ESKA 30E Obadvoje mogu za 60E.
  9. Bio kod nekog poznanika i sišao u garažu kod njega, kad tamo lepo sredjena MT07. Dobra ideja bez farbanja, svidja mi se fora sa samolepljivom folijom.
  10. Nema potrebe nista objasnjavati sve je napisano, pa koga interesuje dobro dosao 25.11. u Bijeljinu.
  11. Majstore kako si, jel sve u redu, zdravlje dobro? Ne javljas se dugo.
  12. Jbt-e Castrol GTX2 u limenci. Potpuno sam zaboravio da se nekada ulje pakovalo u limenke.
  13. @sasa ns 1 Prodaja je pala na pola ( kako kaze taj strucnjak iz Modrice ) zbog toga ( navedeno u mome prijasnjem postu ) sto 4L Total Quartz 9000 5w40 kod nas ( BiH ) kosta 36KM , a 4L Optime Magnum 5W40 kosta 38KM. Nas covjek cijeni da je to "uvozno bolje", a jeftinije?
  14. @filipfg Nije problem, ko pita ne skita. Hvala tebi na lijepim zeljama, a i ja se nadam da ce uspjeti sve odraditi sta je planirao i ostati tamo. Iskreno i on sam ima zelju kad se sredi da se pocne pomalo baviti motorima, cisto kao dopunska djelatnost.
  15. Zao mi je druze, ali je jos u frci oko svoga statusa tamo da ni meni nije u mogucnosti nista odraditi u narednom periodu. Znas kad mi je motor ljetos dovezao njegov drug iz Beca, a on nije mogao doci ni za vikend. Pored sve frke ima i neko zajebeno radno vrijeme i samo 1 dan slobodan u sedmici posto radi u ugostiteljstvu.
  16. Bice interesatna borba za to trziste sa KTM 790 Adventure. Narandzasti su predstavili i model koji je direktni konkurent, ali i R model, koji je sto se tice ogibljenja, pravi hard enduro. Pitanje je da li ce Yamaha odmah da odgovori ili ce ici na to da proda sto vise standardnog modela, pre nego sto i oni predstave Teneru koja ce da parira 790 R.
  17. Evo nesto za TDM-ase da razmisle o TDM-u Gespanne.
  18. Kako nece moci, kada je to Jevta odrzavao. Ima da ide sve do Sibira.
  19. @SHOKLA Hvala za info, prem da nije ni malo prijatan. Nisam znao za tu Temu posto sam bio skoro dvije godine odsutan sa Foruma i ponovo sam "aktivan" od septembra ove godine. Spomenulo se , a ne ponovilo se! Svako dobro ti zelim.
  20. @SHOKLA Nadam se da si ti dobro prosao u ovom "bliskom susretu" sa Pasatom?
  21. @bocca_bastard Jbg-a ja imam tu mogucnos jer mi je sin u Becu, a motorista ( bacio se na oca....ciglom ) pa mogu kupiti motor "napolju", po nekoj "realnoj cijeni ili ispod cijene" one motore koji stoje i kupe prasinu vlasniku po garazi.
  22. @bocca_bastard Mog za te novce koliko je napolju CBF1000 ( stari ) kupiti i GSF 1250 S, pa mi je to bolja kupovina.
  23. @filipfg 1. CB 1300 S 2. GSF 1250 S 3. ?
  24. @bocca_bastard E jbg-a sad si me ubio u pojam...Neka buduca opcija u prva 3 za kupovinu je bio i CBF1000 2010.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja