Jump to content

Moto Zajednica

Forum arhiva

Članovi
  • Broj tema i poruka

    4869
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Forum arhiva

  1. @bdada Sa nosaca instrument table na TDM-u, pozicija 24. Pozicija 23 na pozicionom svjetlu itd.
  2. Dr. @bokilic ( dugo ga poznajem , prvobitno preko telefona, a kasnije i licno ) je prvo drug, prijatelj, brat i majstor za svaku pohvalu.Radio je svima, sto je mogao i sto nije, nikoga nije odbio zato sato nece da uradi, sto nema dijela, radio je i bolestan samo da udovolji musterijama i pomogne motoristima. Kada musterije nisu mogle doci njemu, on je isao njima po Srbiji u Crnu Goru u Austriju, cak je i meni u Bosnu htjeo doci da ja ne dolazim njemu, ali sam to odbio jer je time gubio vrijeme za nekoga drugoga, a ja to nisam zelio. On je trebao meni, a ne ja njemu. Da ne pricam o primanju telefonskih poziva u svaka doba i djelenju savjeta poznatim i nepoznatim motociklistima i clanovima BJB, kao i svaku mogucu pomoc od davanja-darivanja dijelova besplatno ( meni je dao gumu za TDM ) i savjeta na BJB Forumu. Zato mislim da da mu pripada titula BJB Viteza.
  3. polir pasta WWW.OLI-KOOP.RS autosol,polir pasta,kucna hemija, https://www.louis.de/artikel/autosol-metal-polish-inhalt-75-ml-tube/10004015
  4. Pravog ciscenja grane ( kod veceg "zaprljanja" )nema bez skidanja, ali dobro je i ovo za prvu pomoc.
  5. Haa, pretpostavio sam. Moram i ja svoje zimus ocistiti, ali sreca nisu toliko "zarudile". Dobio sam neki gel ( od drugara ) na recept za ciscenje prokromskih varova i radi posao, ali ga imam veoma malo samo za probu. Izgleda nista bez fizike.
  6. Jel koristena hemija ili fizika za ciscenje grana?
  7. @Zog Jel to Zubatac?
  8. @Ausländer Vjerovatno ce to doci sa godinama i zasicenjem, naucices.
  9. @bdada Ma sve tako, ali i ono kad planiras u toku sedmice za vikend negdje ici, recimo na moto skup ili samo voznju.Ustanes u subotu sa razmisljanjem da ides , a imas ne zavrsenih obaveza ili te zena mrko gleda sto ides, ali nista ne govori. Djeca traze svoje jer hoce i oni negdje da idu, ako das njima nemas dovoljno za sebe ili si jednostavno ustao bez volje, jer si lose spavao...E u takvim situacijama ja ostajem kod kuce i ne idem nigdje u takvom stanju.
  10. @zika56 Nije zdravo sjesti na motocikl sa problemima bilo koje vrste. Nasekiran po bilo kojem osnovu ili cak sa narusenim zdravljem. To je po meni isto kao i padobransvo, ne moze covjek bolestan i psihicki ne pripremljen skakati iz aviona. Ako grijesim ispravi me.
  11. Izgleda kao zajebancija, ali je to veoma bitni psiholosko stanje prije upravljanja motociklom!
  12. Mozda sada sa ovim djelovima koji su na trzistu. Ja sam moj APN uradio sa originalnim dijelovima u ono vrijeme ( 80-te ) i nisam imao problema sem redovnog odrzavanja. Doduse nisam ga tjerao do iznemoglosti, vec samo kad je trebalo da nekoga uozbiljim sa T15 ili E90.
  13. Kod tebe je to T15sl ( ogoljen ) sa rezervoarom od APN4, a ne APN4 sa masinom od T15?
  14. Koliko vidim, ta anketa je ujedno i kontrola rada Saobracajne policije. Nista nije bez razloga.
  15. Kad vec pricamo o Tomosu i preradama, ja sam imao 80-tih APN 6 koji je isao cca110km/h. Oni koji nisu vjerovali da moze APN toliko ici uvjerili su se, ali osjetivsi to po dzepu. Jedan drugar ne vjerujuci da moze toliko ici uzeo da proba i nakon dugog cekanja da se vrati ( vec sam mislio da se negdje skrsio ) dolazi i kaze: Jebo te tvoj motor?! Ja u cudu pitam sta je bilo gdje se zadrzao, a on prica da ga je uhvatila policija u radar pri 80km/h, a bio u 4-toj brzini, posto je bio APN-ac sa 5 brzina. Morao platiti kaznu za prekoracenje brzine od 20km/h i sto je naj gore nije imao kod sebe novac, pa mu je policija zadrzala motor dok ne donese novac ( on isao pjese do kuce ) i plati kaznu.
  16. Valjda se javi neko ko ima vise iskustva, ali ja vozim motocikl registrovan na druga i nikad nisam imao problema na granici. Bitno je da je vozilo uredno registrovano i da ima zeleni karton, ali ne zans nikad koja "budala" sjedi iza saltera u kucici na prelazu, pa moze da te vrati bez punomoci. Zanci nista sta bi bilo kad bi bilo, vec punomoc ili tatu sa sobom i tjeraj.
  17. Sta ce reci, tako se korpa cuje kod vecine Suzukija i kazu tako treba!
  18. Posto ne znam sta je nekome razumna cijena predlozio sam soluciju zamjenskog fara. Zamjenski far je i far od T15 na APN. U svakom slucaju i ja volim kad nesto sebi radim da je to sve po PS ili oridzidji.
  19. Nisam mislio da je traktorski, vec mi lici na traktorski precnikom-velicinom, a vidio sam da ima original utikac ozada. Mozda bi mogao djecko napraviti far za APN od traktorskog?
  20. Aa gdje mu je pecat - pozicija?
  21. Da neko ne prokomentarise ponovo sa sam "zlurad", meni Lale ta j far lici velicinom na traktorski ( iMT ) zbog tih naknadnih umetaka sa strane za prikljucenje na viljusku, sam osto je niklovan.
  22. To sa akumulatorima je kao igra na srecu. Ja sam na TDM-u imao LP akumulator 5-ipo godina, nikad dopunjavan na ispravlajcu ( samo je na kraju "umro" ) , dok drugima crkne za 6 mjeseci? Prije toga imao VARTU na CBR1000F 4 godine ( prodao motor sa tim akumulatorom ) bez problema, a drugi imaju problema sa tim akumulatorima. Ovaj sad ( YUASA ) sam dobio na motociklu, pa ne znam koliko je star i sumnjam da je od 2010. kad je motocikl kupljen, ali eto popusta, prem da nisam osjetio na motoru vec kad sam ga skinuo i premjerio.
  23. U pravu si, svi su izgledi da je novi aku u najavi. Punjenjem 24h sa klasicnim punjacem od 2A sam uspjeo nagurati napon u na 11.86V sto je malo za ispravan akumulator. Nije ni cudo kad je u pitanju akumulator YUASA Made in China.
  24. @dtesic Mala ispravka, Laverda se prodavala u Sloveniji jos od 80-tih godina prosloga vijeka.
  25. @*zeka* Da mjerodavne su cijene na Loius.de.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja