Jump to content

Moto Zajednica

m.mitar

Članovi
  • Broj tema i poruka

    751
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: m.mitar

  1. Kao sto i sam naslov kaze potrebna su mi 4 o-ringa otporna na benzin za karburatore.Evo slike dimenzija i gde se nalaze,pa ako neko ima neka se javi.Karburator je mikuni34 bds ali posto ima izgleda dve vrste ovog karburatora postavio sam slike kako izgleda unutra i gde se nalaze te gumice.Ne moraju da budu o-ringovi,pozeljno je da su kvadratnog oblika debljine 1-1,2mm! Nema ih po setovima gumica,barem na koje sam ja naisao,ne prave ih u prvoj petoletki....
  2. Ma ja sam od original auspuha prepravio na protocni,posto su se komore raspale unutra.Ubacio sam perforiranu cev fi50(sam sam busio rupe fi3,5mm posto nisam nasao hromovu perforiranu) i kraj izduva sveo na fi45.Nije on toliko bucan,ali ja cu probati da ga jos vise utisam,ne volim bucne motore!To je razlog.A sa manjeg fi na pocetku kao sto sam rekao oko 1/3 pa nastavak sa sirom cevi pospesuje se brze izbacivanje izduvnih gasova.To nije moja teorija,nego sam gledao neke original auspuhe,njihov presek i obicno tako radeYoshimura....Nalbolje da pitate Andjela,on ih radi profi,i on sada radi neke konusne iznutra i kaze da su mnogo bolji...On je pravi covek za postavljanje tih pitanja
  3. Ja sad da pravim auspuh,ubacio bi prvo jednu trecinu fi 45,aonda nastavio sa fi 50-55 do kraja,normalno sa perforiranom cevi.Kod mene je fi 50 celom duzinom,i dere se ko lud,pa cu kad odem na odmor da pravim db killer,mnogo se dere!
  4. Pa gde si naso toliku ultrzvucnu kadu ? Da li imas ove o-ringove,a pozeljno je da su kvadratnog profila,,,
  5. Sve je odradjeno kako treba,lepo sijaju sve diode(ima ih oko 60 ukupno)samo treperi u ritmu zmigavaca kada se ukljuce.Masa je dobra,akumulator exide nov i dobar.Ne znam,mislim da su sijalice za zmigavce od 25 W,znaci 50 W odjednom.Ne znam samo onaj rele zmigavca za sta sve sluzi posto ima dosta zica koje izlaze iz njega!
  6. Reseno druze!Samo ne prekidas - sa prekidacem,nego pluseve za dugo i kratko na dodatnom faru.Probano i radi super,kupio sam dvopolni prekidac....Moze i diode ali za 20 ampera da se ubace umesto prekidaca i da se iskoristi tvoja sema(zbog grejanja dioda trebaj jace) .Prvi put kad sam ovako vezao kao ti nije mi palo na pamet ovako prosto resenje(zurio sam),a sad dok sam bio na odmoru izmozgovao sam dva resenja. Nije mrtva struja nego kad prekines minus sa prekidacem,zatvara se strujni krug preko oba vlakna na dodatnom faru,proverio sam i tako je!Nacrtao sam zelenom linijom kako se zatvara strujni krug na prethodnoj strani i diode koje se mogu ubaciti ,ili prekidac umesto dioda a minus stalan,
  7. m.mitar

    Yamaha FZR600

    Ventili,karike,obicno plavkast dim je zbog sagorevanja ulja koliko znam...
  8. Ma ugradio sam samo diode za stop i poziciju i ubacio 5 belih za tablicu.Migavci su i dalje sa obicnim sijalicama( e sad da li su od 15 ili 25 w nisam siguran!)To je povezano na staru instalaciju od stop svetla,drugo nije dirano.E da,zamenio sam i prednju poziciju sa ledovima.Znaci samo kad se pale i gase zmigavci u tom ritmu i zmirkaju diode.Onaj rele sa tih 7 ili koliko vec zica cakce,ali za sta mu sluze tolike zice,sta on jos radi? :neznam:Ima dioda u gumiranom kucistu sa druge strane maske,ako na njih mislis
  9. Imam negde semu,pa cu ti je poslati kad nadjem,ja taj deo nisam ukapirao
  10. m.mitar

    yamaha fzr 1000

    Miko,sredio sam karburatore,nastelovao ih ,dao mi drug vakuumetre,sinhronizovao sam ih i pici ko luda,hvala puno,ipak je na 2,5 najbolje! Izvinite za off,ali morao sam da se zahvalim coveku na pomoci!
  11. m.mitar

    yamaha fzr 1000

    Pa ako je sve drugo dobro,nemas mnogo ulaganja onda,to se resava!
  12. A neki elektrolit od recimo 1000mf da kompenzuje kada se upale zmigavci.... Nisam elektronicar,samo pitam,koje je resenje najbolje posto stvarno ne mogu da protumacim sta sve radi onaj relej za zmigavce i sta ce iz njega ona gomila zica... Sigurno ima jos nesto u toj kutiji pored relea
  13. Drustvo,ugradio sam led stop,poziciju i osvetljenje tablice.Ali kad mi rade migavci koji nisu led,trepere mi ledovi komplet.Predpostavljam da migavci sa obicnim sijalicama prave pad napona,akumulator je glanc nov.Nisam probao sa upaljenim motorom da li se isto desava.Ugradio bi i led migavce,ali kod mene iz automata izlaze bar 10 zica!Motor je fz750 genesis,pa ako neko zna kako da povezem automat za led migavce neka javi!
  14. Bokija nisam upoznao licno,samo smo se preko telefona culi.Svaka cast,objasnio mi je dosta toga u vezi stelovanja karburatora,zvao sam ga par puta i uvek je bio spreman da pomogne!Nadam se da cemo se i licno upoznati!
  15. Pa kako si napisao,razumeo sam da si pokidao deo srafa!To se vari,ali sigurno moras da rasturis karter i da odneses to parce na varenje,drugacije nece moci,pozdrav...
  16. Ako je taj deo supalj,mozes da ga izvadis sa onim levim spiralama za odvijanje polomljenih srafova,ili ga izbusi sam i odvi,a taj sraf moze da ti napravi bilo koji strugar!
  17. Motor je stvarno prva klasa,samo mi se ne svidja auspuh,nekako je dosta veliki.Mislim da bi bio mnogo lepsi sa nekim manjim,ali to je moje misljenje.
  18. Hvala druze,sredio sam karburatore,jos samo da maznem vakuumetre od druga i da ih upicanim!Odvrnuo sam ih na 3 kruga pa sam te zato pitao,predpostavio sam da je za neke manje obrtaje bitno,posto posle preuzima glavna dizna,al reko da proverim!HVALA!
  19. Boki,stelovanje smese na karburatorima(za onaj sraf za vazduh te pitam),da li se sa njim steluje samo rad na leru ili komplet smesa u svim rezimima rada motora?
  20. A sto se cudis? U Becu polomim zeni laptop(monitor).Pasina klinka me odvede u jedan servis blizu 5- og i tip(neki turcin mislim) mi ladno za polovan trazi 200 evra a za nov 250.trazim ja da vidim nov,on mi pokaze kutiju na kojoj snimim da je kupljen na ebay od nekog nemca.Klinka nadje i sa postarinom sam ga platio oko 60 evra.Dere ko kako stigne!Ovde su mi za isti za bottom case i top case trazili 14000,a u generalnom servisu manje od 7000,pa vidi sad!Jeste nevezano sa temom ali sam ti dao dva primera kako se sisaju ovce i ovde i tamo!Strasno brate mili!
  21. Ma jedino na taj ram druga masina od 180 ccm.Ma ostavi to tako i ugradi NOS i ima da sijes i one od 250 ccm ladno(ali kratko)
  22. Pa ti si posle sveg ulaganja,tamo mogao da uzmes jedan ispravan motor! Znam,glupo je da uzmes ispravan jer posle nemas sta da kvaris(mislim popravljas)
  23. Pa tipican primer rada u Srbiji,jedan radi a trojica gledaju i palamude...
  24. Samo ti kupuj alat,izbacice te zena u garazu da spavas!
  25. Imas kitove za prepravku na 70 i 80 ccm,ali na 180 od 50 mnogo je!Jos ako su ti mali tockovi.....
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja