-
Broj tema i poruka
751 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: m.mitar
-
Pa ti si bre neuhranjen!Jel si proveravao skoro krvnu sliku?
-
Ma ovaj zimski tov je bas bio kvalitetan,mora da imam 115 kg,ova tastova vaga pokazuje 109,ali bas mi tesko pada vezivanje pertli.....
-
Boki,da ti nisam video sliku mislio bih da sam najdeblji na forumu!
-
Boki,da ti nisam video sliku mislio bih da sam najdeblji na forumu!
-
Boki,da ti nisam video sliku mislio bih da sam najdeblji na forumu!
-
Ja sam se najvise ogulio bas na t 15.Tako da ne pije vodu to sto pricate mala kubikaza-sigurnije...A isto sam se dobro ogulio i sa poni expresom,klincevim skuterom i bilo mi je smesno iako sam se razbio ko piiii...Sa vecih motora nisam padao,imao sam gadnih situacija ali sam se nekako izvlacio iz njih.E da,isto sam pao na ulasku u moje dvoriste sa CZ175 sport*malo sam popio i zaboravio sam da smo tog dana burazer i ja nasipali rizlu ispred kapije....Da ponovim,sa gpz 900r,unitrakom 750 i yamahom fz 750 koju sad vozim nikad nisam pao.Hocu da kazem da se i sa manjim motorima isto pada i isto gine kao i sa vecih,a dok god covek ima malo straha i postovanja prema motoru,dotle je siguran!
-
Kolege,ovo vec prelazi u off.Ne treba da sad merite ciji je veci posto ovo nije tema za to.Klinac ima oca pa neka mu otac kupi sta hoce,svako je od nas dao savet a odluka je na njima.....Pozdrav!
-
I ja sam kupio exide,jedan klincu za skuter i jedan za moju yamahu.Klincev su formirali u radnji zbog garancije a moj sam sam formirao(imam i ja garanciju posto se poznajem sa gazdom).uz exide se dobija elektrolit i preporuka je da se ostavi bar 2 sata kako bi se smirili svi hemijski procesi,pri cemu se akumulator dosta zagreje.Po zavrsetku tihdva sata,akumulator je vec ohladjen,mozeda se stavi na motor i da se vozi,ali je preporuka kao sto sam vec gore napisao da se dopuninajbolje sanekim inteligentnim punjacem.Jalicno sam napravio Joskin i zavrsava posao.Tako se dobija akumulator sa 100 % kapaciteta,koga ce alternator ili dinama da dopunjuje i odrzava.Ovo sto sam napisao vec su i drugi pisali,tako da nisam napisao nista novo,ali ja tako radim sa suvosarziranim akumulatorima uvek.Cak i formirane obavezno pre ugradnje dopunim pa ih tek posle toga ugradim u vozilo bilo motor ili automobil.Tako znam da sam ugradio kompletno pun akku a ostalo je do njega koliko ce da traje.U zadnjih 5-6 godina svi akumulatori traju dok im ne prodje garancija koji dan kao da ih tako fabricki rade,bilo koje marke.Zadnji na kolima je crkao 10 dana po isteku garancije.... Dedin na yamahi je trajao samo jednu sezonu,kolegin je izdrzao put do mora i nazad i prespojio je celije...Hocu da kazem da vise ne mogu da se nadju akumulatori koji ce bez problema da izguraju 3-4 sezone bez problema sa ispravnim alternatorima,reglerima na vozilu.Jednostavno to je izgleda lutrija pa kako se kom zalomi.Ovo se ne odnosi na gel ili neke extra skupe koje nisam koristio,tako da o njima i ne pricam.Znam da ce na ovo moje pisanje da se jave neki koji imaju drugacije vidjenje stvari i koji misle da imaju mnogo vise iskustva od mene po pitanju odrzavanja akumulatora,ali ja se ovim bavim na poslu vec skoro 20 godina i mislim da sam dosta upoznat sa materijom......Pozdrav!
-
Ide ista kao i za vece akumulatore.Kiselinu obicno prodaju radnje sa auto delovima.Kad sipas kiselinu,ostavi akumulator par sati da miruje,obicno po dolivanju kiseline se zagreje ali to je normalno.Nije lose i da stavis na punjac kako bi se formirao kako treba.
-
Ma kupi sta ti se svidja.Moj prvi motor je bio CZ175 sport,posle GPZ900 R i unitrak 750 i ziv sam evo!Samo pamet u glavu i lepo su ti rekli da prvo polozis pa posle voznja.
-
Pogledao!
-
Срећкове мале мајсторије (мање или више успешне...)
m.mitar je odgovorio članu Sr3ck0 u Sam Svoj Majstor
Jedino mi pada na pamet da se ne ogule Al felne slucajno,pa ako imas takve mozda nije lose da stavis neki plasticni ili gumeni podmetac na metal gde naleze felna..... -
Срећкове мале мајсторије (мање или више успешне...)
m.mitar je odgovorio članu Sr3ck0 u Sam Svoj Majstor
Lepo je ovo,samo ne razumem zasto si morao da odvajas gume?Jel nije moglo guma na gumu?Mislim koja je svrha da budu odvojene? -
Ima dve slicne,za jednu od njih sam cuo da je u odlicnom stanju.Ako saznam nesto vise javicu ti.
-
Matori,pa ti jos nisi sredio prostatu? Pozdrav!
-
U pravu si,100Hz je posle greca.
-
Kod nas je 220 V 50 Hz,odakle ti 100Hz?
-
Ma lepo je da se prati tema a da drugi finansiraju....Samo sam mu predlozio jeftinije resenje oko motora,a posle neka ga picani koliko hoce!Nadam se Srecko da nisi pogresno shvatio moj predlog,pozdrav!
-
Ma doteraj ovamo motor i neka ga sredi Bokilic ili ko vec po tvom izboru i teraj.To ce mnogo manje da te kosta nego sve sto si do sada kupio od alata i instrumenata,zivce da ne racunam.Taj zavrtanj sto je iscupao lozu mozes da sredis sa onim setom,slicno opruzi koja se umetne u rupu i zavrne se zavrtanj.Ne znam kako se zove,to mi je drug dao jednom za kola za svecicu i vrsi posao.Mislim da znas o cemu je rec i video sam u Louisu da imaju,raspitaj se...
-
Pa sto ne das nekom majstoru da ti sredi motor,opet ce da te kosta ko Svetog Petra kajgana....
-
Pa druze ako su mu dve grane hladne onda radi na ostala dva cilindra.Logicno, zar ne?E sad da li je struja ili gorivo u pitanju to mozemo samo da nagadjamo... Ako mislis da upotrebi vakummetre,oni ne sluze da nastelujes da svaki cilindar dobija istu kolicinu goriva vec potrebnu kolicinu,to jest da sinhronizujes rad agregata ili narodski karburatora.Ali to je zavrsni deo kad prorade svi cilindri kako treba.
-
Na mom motoru su iste gume,ali su dizne za broj manje na drugom i trecem cilindru....sto mu dodje opet isto kao kod tebe.Doduse nemam problema sa ventilima posto su samostelujuci.Uglavnom imas problem sa prvim i drugim cilindrom bilo struja ili gorivo.....
-
Pa vidis da moze.Cim je ladan izduv znaci da ne radi taj cilindar.
-
Ne rade ti prvi i drugi cilindar.Drugi ti se smlacio izgleda od treceg koji radi.Fala bogu da si se opametio i uzeo neki motor koji moze da se opravi!
