Jump to content

Moto Zajednica

m.mitar

Članovi
  • Broj tema i poruka

    751
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: m.mitar

  1. Prvo odradi sa bodijevim fiberglas kitom ali ne fini jer ima i takav kao osnovu a posle sa obicnim da fino izvuces to sto ti treba.Fiber tesko puca jer ima vlakna ,ali se i tesko smirgla.Nemoj nanositi mnogo debele slojeve,bolje vise tanjih nanosa i jedno bar pola sata-sat od sloja do sloja uz smirglanje prethodnog.Tako ja radim i ne puca.
  2. Hvala druze,moram malo da ucutkam motor posto je skroz otvoren !
  3. Pa resio si da naucis zanat,preuzeces posle sve musterije Bokilicu!
  4. m.mitar

    Karburatori

    Potrazi po prodavnicama auto delova,obicno imaju setove gumica raznih dimenzija pa ces mozda naci odgovarajucu!
  5. Bio sam januara u Ludviki,lepo ali daleko brate!
  6. Pa dobro mislis!
  7. Za to cika Mitre nastradace ti tasta,samo da znas!
  8. U jbt,kako leti vreme!
  9. Ma zezam se ,ali stariji sam od tebe jedno 15-16 godina,sto i nije tako malo,zar ne?
  10. Dosao bi ja,ali sam dosta daleko od njih,a moje matoro sokocalo ima predjenih 5000km i ja sam mu prvi vlasnik!A volim te sitne tricarije mislim zamena ulja ,svecice,sitne prerade ,nadogradnje i ostalo sam da uradim,mada mogu da se ucipim za kotlic koga svi hvale! :E,da ne zaboravim ,YU grupu sam slusao dok si ti bio u planu za proizvodnju,ili mozda jos nisi bio u planu
  11. A taj senf sto si cistio iz kocionih cilindara,da li je bio kao i kod mene kao kvarcni pesak ili samo kao mast?Ja sam kupio nov motor,malo vozio i ostavio da odlezi od 1993 do predprosle godine,tako da je to neka reakcija ulja,starenje ili....?Motor mi je presao ukupno manje od 5000km,tako da nije prasina,voda ili slicno!
  12. Imam je i u spreju i u tubi,zavrsava posao
  13. Pa kako ih reklamiras,treba jos i da ti doplate za to sto ti rade!
  14. kod mene ima dve sijalice u stop svetlu sa po dva vlakna,tako da obe gore(slabije) kad je pozicija i obe(jace) kad kocis!
  15. U bre,napraviste celu filozofiju oko toga!Vozi polako i uzivaj,a taj trailbraking cuda probajte na stazi,nisu nasi putevi za ta sranja!Juce sam se vratio sa puta i jedan banzov sa zzr1100 nas je pretekao(normalno vozili smo fiat doblo).Ukocio je ispred krivine koja je dosta zajebana zbog telefona.Imao je srecu jer u sred te krivine su putari bez postavljenog znaka obelezavali nesto na putu,a odmah iza njih je bio parkiran kamion.Da li bi mu pomogao taj trailbraking u toj situaciji ili bilo sta drugo?Mi smo ukocili nekako a njega bi sigurno trazili negde preko brda da je nastavio onom brzinom!
  16. Takvo cudo je bilo i kod mene na motoru.Ulje nije menjano od 1992 kad je i proizveden.Vozen je godinu dana i pokrio sam ga ciradom!Samo nije bio takav senf nego kao kvarcni pesak da si ubacio.Normalno,kad sam resio da ga vozim predprosle godine bilo je rasturanja kao sto si i ti uradio.Ja sam za ciscenje koristio Wurt break cleaner!A ona specijalna mast je bakarna mast,da se ne cude ljudi kakve specijalne masti koristis,zar ne?
  17. da li mozes da slikas par slika db killera ,interesuje me kako izgleda iznutra,to jest da li je samo cev ili ima jos nesto i koliki je precnik cevi!Pozdrav!
  18. Pa dobar ti motor nasli cim ga sredjuju kod njih!
  19. A cime ih ti podmazujes,ako nije tajna?
  20. Kako mislis da pomocu relea povecas snagu sijalica?
  21. Rastelovaces holesterol nacisto!Lepo ti nude ljudi prase sa govornom manom!
  22. Zamenio sam svecicu,prvi cilindar zeza,ipak ce biti kao sto si rekao da ocistim taj karburator!Od 4000 povlaci ko mutav,ali od lera do 3-4 000 mrljavi!Pozdrav decko!
  23. Ali ako hoces punjac za kola,mislim da treba premotavanje,zar ne?
  24. Ajde pocinji pa da ga sklopis i upalis a ne ko onaj drugi!Jel znas posto su kokice ovde?
  25. Ja sam imao Adlera 250 ccm (dedin motor),koji je bio uredno registrovan u Negotinu,deda je odjavio isti i izgubio dokumente.U supu su mi trazili broj tablice kako bi ga nasli u arhivi i posle par pokusaja i raznih veza nisam uspeo da dobijem papire.Prodao sam ga bez papira i sta se desilo dalje sa tim motorom nemam pojma!Razlog ne nalazenja podataka je taj da ne mogu nista da urade bez nekog dokumenta,broja tablice ili slicno posto je arhiva u haosu!
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja