Jump to content

Moto Zajednica

Master_of_disaster

Članovi
  • Broj tema i poruka

    17
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Master_of_disaster

  1. Da li Mata i dalje radi? Da li vrši kvalitetno krpljenje gume iznutra sa skidanjem točka i demontažom gume?
  2. Da li možda ima neko iskustva sa FERODO FBX050B DOT 4 hidrauličnim uljem koje se može, po deklaraciji, pored kočnica svih vozila, koristiti i kao hidraulično ulje kvačila automobila?
  3. Ih, da si bar malo bliže, pa da probamo dal čuče. Misli da si u pravu, deluje sve isto na repu. Ja imam top case isti kao tvoj originalni samo sivi (posto je i motor te boje), na originalnom Honda nosaču za isti. A voleo bi da imam i bočne kofere sa bočnim nosačima iz originala da kompletiram. Još samo kad bi znao koliko okvirno ceniš, da bi razmislio dal da se upustim u trošak.
  4. Da li odgovaraju bočni nosači i bočni koferi za CBF500?
  5. Što teorijski znači da kad bi vlasnik, odlučio u budućnosti da proda motor, novi kupac mora da juri po dilerima kako bi upario motor. A zamisli recimo da nema dilera tog proizvođača na određenom tržištu, (polovno vozilo iz uvoza), onda moraš verovatno da se prepucavaš sa proizvođačem, ili juriš dilere u drugim zemljama i dokazuješ da si novi vlasnik.
  6. Meni deluje da pored rampe od BW, ne može da se prođe (kad je spuštena), jedino na trotoaru za pešake sa desnog kraja (možda grešim, star snimak sa mapa), ako neko ne podigne rampu A za ovaj deo obeležen žuto od strane kolege pored hale 4, rampe su za izlaz iz kompleksa koliko vidim, a ne za ulaz. Inače isti slučaj, deluje da ne može da se prođe pored rampe kad je spustena, al može pored stubova van puta sa leve o desne strane
  7. Jel ista preporuka za ovaj besplatan parking vam kompleksa i u slučaju ako se ide motorom ili ima neka bolja opcija? Na zvaničnom sajtu sajma automobila, pise da je parking za automobile (po satu) 200din, predpostavka u sklopu kompleksa hala (na mesta za parking u kompleksu mislim od ulazne kućice sa rampama od Bulevara V Vilsona do parkinga na izlaznim rampama sa kućicama kod hale 4), to je jasno. Za motore, jer nisu na sajtu naglasili da li se plaća parking za motorcikle u kompleksu, a sa obzirom da nisam dosad išao na sajam, ne znam kakva je procedura (dal se placa ili ne, tj. dal se uzima neka kartica pa se plati na kraju na izlasku ili čikica iz kućice samo otvori rampu na ulazu/izlazu i prolaziš dalje)
  8. Raspitivao sam se kod njega. Tražim još neke alternativne, ako uopšte postoje. Slažem se, bas je dobar crash bar, neprimetan skoro.
  9. Posedujem motor sa naslova teme, vrh je, oduševljen sam kako performansama tako i izgledom, mada se još upoznajem s istim. Uzeo ga krajem prošle sezone, pa nisam mnogo prešao, a i nov sam na (većim) motorima. Pitanje: U potrazi sam za ovakvim kao sa slika kolege ili sličnim crash bar-om za HONDU CBF 500. Neki savet, gde naci nov/polovan crash bar nije bitno?
  10. Najčešće je problem sama guma. Možda ima izbočinu ili je pohabana, izdeformisala se od starosti (nekad i nova ume da napravi problem), u tom slučaju potrebno je promeniti gumu. Može biti da je loše balansiran točak ili nije sve baš zategnuto na samom volanu (vilama).
  11. Snašao sam se ljudi, hvala, ne treba pomoć. Vulkanizer sve sredio. Pokušaću da Vas nađem nekako, s obzirom da ću da kasnim za polaznu tačku.
  12. Uspeo sam da se dovučem do vulkanizera Krletovo ćoše. Zabio se sraf po sred gume
  13. Au kakav sam baksuz. Nagazi na neki sraf, i guma se ispumpala. A set za krpljenje nemam kod sebe trenutno tako da ostade na izlasku iz Barajeva zaglavljen
  14. Čekanje je irelevantan stvar (zavisi od mesta do mesta, veće mesto veća gužva i obrnuto) Bitna je sama procedura, tj. da li opisanim postupkom završavamo sve sami, bez angažovanja pomoći (agencije)
  15. Prošlo je puno od ovog posta, zahvalio bi se članu na detaljnom opisu, al procedura bi trebalo da je slična ako se ne varam, za slučaj ako kupac i prodavac nisu iz iste opštine, a vozilo je registrovano, jel tako? Predpostavljam u tom slučaju procedura bi trebalo da ide ovako: 1) Popunjavanje kupoprodajnog ugovora, overa kod notara (ostaje mu jedan original primerak ugovora), kupcu treba jedan original primerak ugovora koji ostaje u SUP-u. Dakle min 2 primerka originala idu (notar i kupac). Opciono možete raditi i više primeraka ugovora ukoliko Vam je potrebno za ličnu evidenciju. 2) ZA PLAĆANJE POREZA NA E-UPRAVI Ovo je jasno sve ide kao opisano Pružalac usluge : PORESKA UPRAVA Izabrana usluga: Obračun poreza na prenos apsolutnih prava u postupku prenosa vlasništva nad upotreb. motornim vozilom 3) ZA NOVU SAOBRAĆAJNU DOZVOLU, REGISTARSKU TABLICU I NALEPNICU NA E-UPRAVI Ovde dolazimo do razlike u odnosu na opisano, u slučaju da su kupac i prodavac iz različite opštine. Izabrana uslugu u ovom slučaju bi trebalo da je: Promena saobraćajne dozvole, registracione tablice i registracione nalepnice. Nakon, plaćanja kreiranih uplatnica, novi vlasnik vozila (kupac), može odradi odjavu vozila u SUP-u svoje opštine i prebaciti vozilo na sebe. Za odjavu vozila je neophodno od dokumentacije: 1) registracioni list (ima na netu šablon koje se može skinuti i popuniti) 2) saobraćajna dozvola 3) fotokopija overenog ugovora 4) lična karta novog vlasnika (kupca) Takse za odjavu vozila nema. Nakon odjave vozila, neophodno je izvršiti promenu vlasnika motornog vozila. Ako je do isteka registracije vozila ostalo više od mesec dana, da biste dobili saobraćajnu dozvolu na ime kupca, potrebno je: 1) Poništena stara saobraćajna dozvola (poništena saobraćajna dozvola je probušena od strane službenika u Policijskoj upravi i naravno taj podatak eidentiran u IT sistemu MUP-a gde je vozilo odjavljeno) 2) kupoprodajni ugovor - original 3) lična karta 4) stara polisa - bivšeg vlasnika 5) uplata za porez i novu saobraćajnu dozvolu, nalepnicu i tablicu sa e-uprave bi trebalo da vide u sistemu ako je sve plaćeno kako treba (opciono poneti potvrde za svaki slučaj) Pitao bih članove koji su prošli ovu proceduru, iz iskustva, da li je opis koji sam dao tačan, ili ima se nešto dodati/izmeniti? Takođe, koliko primećujem, moguće je uraditi sve sam, bez potrebe angažovanja agencije, ako se ne varam?
  16. Pozdrav vozači, Evo predloga za neodlučne danas, izvinjavam se što kasno predlažem Nisam bio na ovim manifestacijama, ako je neko bio, nek napiše kratko iskusto, čisto da ljudi znaju gde idu, ako se neko odluči? Manifestacija Maglič fest biće održana na prostoru ispred manastira Studenice u nedelju, 08.09.2024. sa početkom u 12h. Takođe, Pečenijada Stopanja se održava istog dana u neposrednoj blizini ceo dan, za ljubitelje gastronomijskih manifestacija.
  17. Taj skuter kao i većina poseduje CVT menjač (Continuously Variable Transmission). U sklopu zadnje remenice postoji centrifugalno kvačilo koje dozvoljava prenos snage samo pri većem broju obrtaja, kad je motor u radu. Radi na istom principu kao što motorna testera ne okreće lanac kad je na “leru”. Centrifugalno kvačilo ima svoje opruge i određenu težinu. Kada je na malim obrtajima, nema dovoljno sile da kvačilo “uhvati” prenosni zupčanik od remena do točka. Kad se broj obrtaja poveća, centrifugalno kvačilo “uključuje” zupčanik i tako zadnji točak počinje da ga okreće. Tako da, neće da škodi, slobodno guraj ugašen motor.
  18. Pozdrav svima, da se predstavim. Moje ime je Nikola, iz Aranđelovca, vozim preko 12 godina kineski skuter Batian I par sezona nešto draži Tomos T14M. Posedovao sam i Tomos BT, APN4 par sezona. Oduvek sam želeo da vozim motocikl, ali nekako se to uvek ostavljalo za kasnije. Pre nekoliko dana ovogodišnjeg toplog decembarskog meseca, ostvario sam dugogodišnju želju i položio za A kategoriju i sad sam u potrazi za prvim “ozbiljnijim“ motorom (privlači me Honda CB500, ili ako naleti CBF500). Veći deo moto opreme već sam nabavio, bezbednost mi je na prvom mestu, pa tek onda motocikl. Već dugo čitam razne teme na forumu kao gost, radujem se druženju i razmeni iskustava. Svako dobro i srećni praznici
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja