Jump to content

Moto Zajednica

m.milivojevic

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1156
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: m.milivojevic

  1. Hvala momci! Još malo pa pokrećem ozbiljniju produkciju. @Deki šef koristio sam hal efekat i senzor. Elektronika se spusti skoro do poluge, na polugu se pričvrsti magnet i to je to. detektuje se samo pomeraj magneta. Na linku možeš da vidiš kako to u stvari izgleda (senzor): Na snimku je radna verzija od pre nekoliko nedelja. Finalni može da se montira na pred na konzolu. Sada radim na dva projekta - automatskom preklopniku tablice - ne nešto komplikovan - telemetriji (G sila, ugao obaranja, položaj leptira gasa, kočnica, temperatura guma, prikupljanje podataka za ogibljenje, gps koordinate). Ideja mi je da sve to prikupljam na SD karticu i kasnije da postavim overlay na google mape (ili openstreet/video snimak), kako bih mogao da analiziram svoju vožnju i da unapredim.
  2. Mali update... Malo me situacija sa ovim karantinom usporava, sto zbog komponenti, sto zbog mog radnog vremena i obaveza... U svakom slucaju, evo ga rezultat: Integrisao sam u uredjaj dimenzija 90x50x30mm sledece: - quickshifter sa podesavanjem vremena prekida varnice, kao i vremena razmaka izmedju dve uzastopne promene brzina - voltmetar - merac spoljne temperature - oiler sa podesavanjem intervala i vremena podmazivanja - sklop je vodootporan - testiran - nema uticaja na CDI/ECU/dizne - univerzala/moguce je montirati na bilo koji motocikl - nema skracivanja poluge, budzenja itd - potrosnja struje je reda 20mA Sent from my iPhone using Tapatalk
  3. 9000 u motolandu. Dobre su i moje, zamenjene pre 2 god, al kad remontujem sve odlucih i njih da menjam. Zadnji ne pipam, jer realno i ne koristim zadnju :-) Sent from my iPhone using Tapatalk
  4. da da fabricka.
  5. Snasao sam se. Ako nekom treba info dimenzije klipova su 27 i 30mm Za reparaciju je potreban set S90103 iz Sigurnosti Zrenjanin Porucio sam i komplet kocionih plocica Nissin 210NS
  6. Snasao sam se. Ako nekom treba info dimenzije klipova su 27 i 30mm Za reparaciju je potreban set S90103 iz Sigurnosti Zrenjanin
  7. Kolege, Postavih u Fazer & Diversion temi, al' ne dobih odgovor, pa reko da postavim i ovde. Verujem da međ' nama postoji neko ko je radio remont prednjih kočionih čeljusti na Fazeru 600 2003-e, i da je pritom naručivao gumice od "Sigurno-ST" Zrenjanin. Potrebna mi je info koji su precnici klipova, kako bih naručio. Kočione čeljusti su oznake 5DM2580U0000, i identične su kao i na sledećim modelima iz generacije: FZS600 FZS1000 XJR1300 BT1100 YZF-R6 Bar tako kaže net... Hvala unapred
  8. Hvala na informaciji. Par mojih drugara je uzimalo kod njih i svi su zadovoljni. Bio bih ti veoma zahvalan, ako bi mogao da podelis sa mnom informaciju u vezi dimenzija, ili pak da mi das savet gde da kupim... Nisam kontaktirao plattner i barell i ne znam da li imaju na stanju. Takodje, zbog ovog stanja sada, opcija preko ebay-a otpada. Hvala jos jednom Sent from my iPhone using Tapatalk
  9. Kolege, Verujem da međ' nama postoji neko ko je radio remont prednjih kočionih čeljusti na Fazeru 600 2003-e, i da je pritom naručivao gumice od "Sigurno-ST" Zrenjanin. Potrebna mi je info koji su precnici klipova, kako bih naručio. Kočione čeljusti su oznake 5DM2580U0000, i identične su kao i na sledećim modelima iz generacije: FZS600 FZS1000 XJR1300 BT1100 YZF-R6 Bar tako kaže net... Hvala unapred
  10. Hehehe, Ja juce isto napravih krug do podno Kosmaja, tacnije do Manastira Tresije... Milina! Sent from my iPhone using Tapatalk
  11. Respect! Sent from my iPhone using Tapatalk
  12. Ajdemo sportski Predmet br 6 XL 4000 Sent from my iPhone using Tapatalk
  13. [mention]Krmco [/mention] hvala, ali ne verujem da kolegi odgovara. U magacinu mi je u ue-u. Daleko je... Sent from my iPhone using Tapatalk
  14. Znam znam... Secam se. Svaka cast u sv sluc! Sent from my iPhone using Tapatalk
  15. @N.F.S svaka čast! Sent from my iPhone using Tapatalk
  16. Gledam i ne verujem. Prosla mi ke bila 60, sad jedva stavih na vuglu 61 ;-) Sent from my iPhone using Tapatalk
  17. Predmet 6 u belicini XL 3000 din Sent from my iPhone using Tapatalk
  18. Hvala na savetu, ali mislim da cu ostati na eneosu. I to cak na gradaciji 10w40, kao sto me je savetovao@Astral 15w50 je mnogo gusto... Sent from my iPhone using Tapatalk
  19. 500L Ali pazi, sve je u granicama fabrickih normi. Cak na donjoj granici. Jos sipam neku full sintetiku, neki djavo selenia pure energy k 5w40 Jbg Sent from my iPhone using Tapatalk
  20. Ja sam probao razlicita ulja. Motul 5100 15w50 nije trosio do nekih 3000-3500km, a onda je poludeo. Na svakih 400km sam morao po 100-150ml da dosipam. Hvala bogu, nikad vise Motul. Probao sam elf 15W50 i ipone 15w50. Slicna situacija. Sada sam sipao eneos polusintetiku 10w40 i za ~1500 km od 29.11 nisam primetio da se pomera, ali zbog zbog samog sklopa i nacina funkcionisanja motora sa unutrasnjim sagorevanjem, siguran sam da trosi. Opet, treba uzeti u obzir da ga uglavnom vrtim od 7000-11000 rpm. Mada, razmisljam da predjem na full sintetiku na sledecoj zameni. P.S. Mnogo mi je veca briga sto mi automobil koji sam uzeo nov i presao ~55k na 10k km popije skoro litar (u zvanicnom servisu kazu da je to normalno - postoji i u fabrickom uputstvu). I to od prvog dana... Sent from my iPhone using Tapatalk
  21. @dvlns pod tim u srb ne mislim kod mene. Distributer ih je dobio, pa kapiram da ce i servis da pokriju... Sent from my iPhone using Tapatalk
  22. Sa srećom i da nikad ne isprobas funkcionalnosti Sent from my iPhone using Tapatalk
  23. Upravo stigao u srb 72k din Sent from my iPhone using Tapatalk
  24. Ajoj ajoj. Drz se! Sent from my iPhone using Tapatalk
  25. Kupujem kvad do 250ccm. Moze sa papirima, moze bez. Cena do 750€ Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja