Jump to content

Moto Zajednica

mali_veseljak

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1025
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: mali_veseljak

  1. Sad vidim da sam napravio gresku Tirana, Elbasan pa smo Ohridako jezero gledali sa albanske strane Greskom sam napisao Skadar opet.
  2. Doduse ostao sam duzan i zadnja dva dana putopisa:) Pa kaze... Dan sedmi - kuda dalje Ustajemo u 8:00. Polako spremamo i pakujemo stvari na motore. Oblacno je i sluti na kisu. Dogovaramo se da stanemo na prvu pumpu radi dorucka i kafe. Nakon 10 min uzivamo u kafi i kroasanima. Nebo se polako razvedrava kao i nase raspolozenje. Imamo dvije opcije “na stolu”...autoputem preko Nisa i Beograda krenuti kuci ili produziti ovo putovanje jos malo. Gledamo se i shvatamo da su svi za jos voznje Odluka pada da krenemo prema Negotinu i kroz Djerdapsku klisuru dodjemo do Srebrnog jezera. Izlazimo iz Sofije i krecemo prema Montani i Vidinu. Asfalt je dobar i ima dosta krivina. Medjutim...nakon nekog vremena nailazimo na duzu dionicu koja je katastrofalna. Rupe, zakrpljen asfalt, rizla i kao slag na tortu...radovi na putu. Puno je teskih masina i radnika (isto tako teskih) na putu. Zastoji su veoma cesti i saobracaj se odvija naizmjenicno. Mislim da je tako bilo jedno 30km. Citava ta dionica puta se renovira i svuda su table da se radi o projektu finansiranom sredstvima EU. Predio je odlican za voznju: uspon sa puno krivina i sve to kroz sumu. Ovaj dio vrijedi ponovo posjetiti sledece godine kada radovi budi gotovi. Nakon nekog vremena dolazimo na vrh prevoja. Stajemo da odmorimo kraj jezera. Temperatura je daleko niza nego prije par km. Termometar pokazuje 13c sto je citavih 10c manje nego prije pola sata. Oko jezera je magla i citav predio izgleda fascinantno. Nastavljamo dalje prema toplijim krajevima Prolazimo jako lijepim dijelom i vozimo kroz odlicne krivine. Na par dionica je asfalt opet bio katastrofalan ali su nama paznju odvlacili prelijepi pejzazi. Ubrzo stajemo na pumpu i tocimo po navici...pune rezervoare i po jedno pivo Nakon pauze krecemo dalje i ubrzo ulazimo u Srbiju Granicni prelaz Mokranje - Bregovo. na granici mi, granicari i dva psa Nigdje nikoga vise. Brzo zavrsavamo pasoske kontrole i idemo prema Negotinu.
  3. Ostao sam duzan rutu Istanbul - Sofija
  4. Logicno je da se radi ali meni je na pocetku sezone motor na satu imao 5.000km.
  5. Nakon 11.000 predjenih vrijeme je da se ocisti i ovo Majko moja sta se sve tu nadje
  6. Ovu i odlicna je.
  7. Evo da ti pomognem...prodaj Tracera
  8. Moze Tracer i po makadamu
  9. Turska je jako interesantna zemlja. Istanbul me iznenadio koliko je cist i uredan grad. Turci su se pokazali kao jako gostoljubivi i susretljivi. Osim one male rasprave u hotelu nismo imali drugih neprijatnosti.
  10. Dan sesti - prelazak : Ustajemo oko 7. Uzbudjenje je veliko...danas prelazimo u Aziju Nakon dorucka se pakujemo i iznosimo stvari. Tu smo imali malu raspravu i neugodnost sa osobljem hotela. Iznijeli smo sve stvari osim mog top kofera i jedne majice. Dok sam pakovao bocne kofere na motor vidim da su sobarice vec u nasoj sobi. Odem do recepcije i vidim da je ostatak stvari snesen dole i stoji kod recepceije. Pitam zasto to rade kad imamo jako puna vremena za check out. Tu krene neka prica koja mi se nije svidjela. Prekidam sve to i penjem se gore u sobu po majicu koje...nema. Trazim da mi je vrate i to traje 5min. U medjuvremenu mi vracaju i kofer gore. Ja to sve uzimam i silazim na recepciju gdje mi recepcionerka kaze da ima neplacen racun za konzumaciju pica. Pogledam i vidim vise komada piva vrijednosti cca 30eur. Umjesto potpisa neka zvrljotina. Kazem da nije nase a ona nas uvjerava da je neko od kolega pio i potpisao. Odlazim po kolege Definitivno nas pokusavaju prevariti. Ulazimo svi u hotel. Tamo vec imaju dva konobara i upravnik. Kad su nas vidjeli pod punom opremom upravnik je odmah rekao da je greska i da je sve ok Sjedamo na motore i pravac most Fatih Sultan Mehmet. Ranije sam pogledao na netu i vidio da je na tom mostu jedino moguce platiti putarinu na licu mjesta (pogresna informacija) a da je za sve ostale potrebno kupiti karte/vinjete na pumpi ili na prodajnim mjestima. Nedelja je ujutro. Saobracaja ima ali nije prevelika guzva. Istanbul je prelijep grad i ogroman. Stizemo do mosta li nigdje nema rampe, naplatnog mjesta ili sl. Odvajamo se sa strane i gledamo sta nam je raditi. Pored puta je policijska stanica. Odlazimo da pitamo sta da radimo. Docekuje nas policajac sa puskom na gotovs Objasnjavamo sta je problem i on nas upucuje nekih 100-200 metara dalje do ispostave firme koja vrsi naplatu. Odlazimo tamo i zaticemo zgradu praznu. Nema nigdje nikoga Lutamo po kancelarijama i jedva pronalazimo starijeg, debljeg i veoma opustenog radnika...koji naravno ne zna engleski. Pokusavam da mu objasnim sta je problem i on pokazuje da ce sa nama do motora. Dolazimo do motora i on kaze(na tarzanskom engleskom) samo idite. Ja ga pitam za policiju i kamere kojih je most pun. On se nasmija i opet kaze...samo idite ja sam policija Odbija bilo kakvu sumu koju mu nudimo za "kafu" i kaze sretno. Sjedamo na motore i...idemoooooo VIDEO Prelazimo u azijski dio Istanbula i pravimo krug ispod mosta i uz obalu. Parkiramo motore i sjedamo na kafu uz samu obalu mora. Odlicno mjesto za sabrati utiske Nakon kafe krecemo dalje. Ipak je pred nama nekih 600km do Sofije. Sad malo prelaska u evropu: Put do Sofije je, po meni, najdosadnija dionica putovanja. Ravni i dosadni dio kroz Tursku pa autoput kroz Bugarsku. Na izlazu iz Turske smo prosli kolonu kamiona u duzini od 22km. Toliku kolonu u zivotu vidio nisam. Svi uredno cekaju carinu. U Svilengradu stajemo da rucamo i palimo daje. Malo mjesto sa velikim brojem kockarnica i kazinom. Turci izgleda vole da dodju u Bugarsku Pred Sofijom nas pere jak pljusak ali sreca da traje samo par minuta. Prije dolaska u hotel stajemo na pumpu i pijemo pivo. Nakon toga hotel. Definitivno najnaporniji dan i dosadan dio puta. Ipak se sve zaboravi kada se sjetimo prelaska u Aziju Lijezemo puni utisaka. Ipak smo napravili fin podvig
  11. A slike djevojaka???????????????
  12. Ista situacija i kod nas. U subotu sam odvezao nekis 170km: Banjaluka - Kozarska Dunica - Prijedor - Banjaluka. Odlican dan za voznju bio. 21c temperatura bez vjetra i kise. Slucajno u Knezici vidim da je motorijada MK Copor. Navratim na pivo. Bilo je rano pa jos nije bilo puno ljudi. U nedelju se provozem Do Krupe na Vrbasu i vratim preko Stricica i Manjace. Kuca Petra Kocica:
  13. Poslije toga smo otisli u obilazak “cisterna bazilike” ili kako je jos zovu “potopljene palace”. Radi se o najvecoj podzemnoj cisterni u Istanbulu. Izgradjena je u 6. vijeku kako bi se osigurala voda za stanovnike grada. Visterna je ogromna: 136x64.6m. Povrsina joj je 9.800m2 i moze da prihvati 80.000m3 vode. Svod ove cisterne lezi na 336 stubova! Sve to impozantno izgleda i ako je jedan dio zatvoren zbog restauracije. Potopljena palata: Vracamo se u nadzemni svijet i realnost. Izlazimo na trg ispred Aja Sofije. Kako je taj mjesec Ramazan trg je pun ljudi. Lezerno sjede ili leze po travi. Citave porodice. Na trgu je postavljeno jako puno stolova za njih. Kad dodje iftar da zajedno rucaju. Mi se odlucujemo pozvati taxi i vratiti u hotel. Pijemo kafu u blizini hotela. Kratko je padala kisa ali se ubrzo razvedrilo. Drago nam je posto sutra slijedi povratak....ali prije toga odlazak na azijsku stranu Istanbula. To je kruna ovog putovanja i nestrpljivo ocekujemo jutro.
  14. Ljudi ima li neko ziv na ovoj temi
  15. Na bazaru smo napravili pauzu i pojeli odlican kebab. Limunada je isto tako bila fenomenalna.
  16. Mislio sam koje doba godine
  17. Idemo dalje i obilazimo Topkapi palatu i kompleks u kome se nalazi. Palata je 400 godina bila sjediste sultana. Pojedine dijelove kompleksa cuva vojska i nije moguce sve obici. Citav kompleks izgleda fenomenalno. Jako dobro je odrzavan. U kompleksu se nalazi i crkva svete Irene. To je jedina hriscanski hram u Turskoj koji nije pretvoren u dzamiju. Jedno vrijeme je bio i sjediste Vaseljenske patrijarsije. U kompleksu postoji i kafic u koji sjedamo na kafu. Jel’ ti to mene slikas???? Naravo da neeee Nastavljamo dalje. Neki koriste trenutak da svoj vrat povjere nepoznatom berberu Nastavljamo dalje a cilj je Kapali carsija ili ti Veliki Bazar. Bazar je ogroman. Mjesavina boja, mirisa i zvukova je prosto nevjerovatna. Mislim da je potrebo par dana da se obidje citav bazar. Mi smo obisli jedan dio, pokupovali suvenire i nastavili dalje.
  18. Dobro izgleda.
  19. Mozda pomogne i ako nije isti motor ali je isti proizvodjac Na Traceru 700 isti takav sundjer je ispod sjedista. Kad skines sjediste nalazi se bocno i sluzi da plastika ne trlja o ram ispod sjedista. Inace je to zalijepljeno ali i meni je otpalo sa novog motora...i nikako da zalijepim.
  20. Imam jedan problem Nemam vise prostora za slike. Moze li modertor to da ispravi?
  21. Dan peti: Dosao je i dan “odmora” Ustajemo odmorni i naspavani. Oblacimo se i odlazimo na dorucak. Razmisljamo kako nam je najlakse i najjeftinije do centra tj do Aja Sofije i ostalih znamenitosti. Pitamo na recepciji koliko bi nas izasao taxi. Djevojka koja radi kaze da imamo dvije opcije: 1. Zvanicni gradski taxi 2. Taxi koji i nije bas zvanican Kaze nam da je druga opcija daleko jeftinija i da je potpuno sigurna. Kako nam je objasnila ta “agencija” radi samo sa hotelima. Zove ih i pita koliko bi bila voznja od hotela do Aja Sofije. Dobija odgovor - 6 eur. Hotel je kod aerodroma i do Aja Sofije je ravno 22km . Ovu ponudu nismo mogli odbiti ni slucajno. Nakon par min dolazi auto bez oznaka taxi sluzbe. Sjedamo i krecemo. Posmatram ”taxistu”. Citavo vrijeme je preko watsapp-a na vezi sa dispecerom. Salje mu poruku (naravno sve to dok vozi) gdje je i kako da dodje najlakse do cilja i ovaj mu porukama odgovara. Cak salje i link za google maps navigaciju. Vozimo se uz obalu... na Bosforu smo. Nevjerovatan je broj brodova koji prolaze kroz ovaj moreuz. Vjerujem da nema puno mjesta na svijetu gdje se moze vidjeti ovoliki br brodova. Sve izgleda nevjerovatno. Bosfor: Brzo dolazimo na odrediste. Ocekujemo da ce sada da kaze neku drugu cijenu ali ne....6 eura. Pored tog je vozac jako ljubazan tako da ga castimo. Pitamo za br telefona da ga zovemo u povratku ali on potvrdjuje pricu djevojke sa recepcije....moramo zvati hotel a oni ce ih poslati. Izlazimo i krecemo u obilazak. Gdje god nadjes zgodno mjesto ti...parkiraj Arhitektura je fascinantna. Lijepo je uzivo vidjeti gradjevine o kojima sam ucio na fakultetu ili ih gledao na tv-u. Marmara univerzitet: Obelisk: Plava dzamija (Dzamija Sultan Mehmeta): Plava Dzamija je po mnogo cemu jedinstvena u pogledu arhitekture. Da sada ne kkopiram tekst ili postavljam linkove...koga interesuje naci ce na guglu Park Sultan Mehmeta: E tebe sam imao na ispitu :).... Aja Sofija:
  22. Danas citav dan samo gledam ovaj putopis Kad je najbolje ici na Mangart?
  23. Samo idi u Istanbul. Neces se pokajati Putopis pisem polako...koliko zena i dijete dozvole P.S. Hvala
  24. Mi smo dosli u petak a otisli u nedelju. Subotu i nedelju je bilo sasvim normalno. Potrefilo nas je taj dan i sad mi je drago. Ne dozivi se to bas tako cesto 
  25. Inace ovo je fotografija sa neta. Snimljena je taj dan kada smo mi usli u Istanbul. Cisto da bolje docaram kroz sta smo prosli
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja