Jump to content

Moto Zajednica

vasa.93

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1395
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: vasa.93

  1. vasa.93

    MOGUCA PREVARA

    Evo kako se može videti IP recimo na Gmail-u: To kad se otvori prikaže se brdo informacija o samoj poruci, pa se može videti i IP adresa.
  2. Ja sam skoro imao istu dilemu. U startu sam generalno jurio KLE, ali... Nailazio sam uglavnom ili na relativno nove modele (2003-2004 i mlađe) koji su mi bili skupi, ili na nešto starije modele (1994-1995 i starije) koje sam hteo da izbegnem. Izgleda ovi između nisu bili dovoljno izrabljeni da bi ih ljudi prodavali. Koliko vidim na oglasima je i sada veoma slična situacija. Kako god, naišao sam na jednog Freewind-a u oglasima, a onda sam počeo da čitam temu o njemu ovde na forumu i definitivno odlučio da uzmem njega. Ljudi imaju maltene samo reči hvale za njega, i vrlo brzo sam bio ubeđen da je to to...
  3. Ma pokušavao već sa odličnim šrafcigerima. Pokušao i sa električnom šrafilicom na mnogo malom broju obrtaja, ali ako mi verujete, polomio sam dva ona uloška, a šraf ni da mrdne.
  4. Aaaa, moraću sutra da ga isčukam fino.
  5. Čini mi se da je to baš povoljno. Ako se dobro sećam, ja kad sam uzimao preprošle godine za auto od 63Ah izašlo me oko 8000 dinara, možda i malo više, sa 3 godine garancije. I to isto sa tim nekim popustom zbog starog akumulatora. Mada mislim da je to u toj radnji gde sam uzimao bila i neka povoljnija varijanta. Nisam siguran koja je beše marka akumulatora, sećam se da nije nešto baš poznato, ali sam ga uzeo po preporuci majstora.
  6. Mogla bi i zamena za neki entry level DSLR uz moju doplatu.
  7. Društvo, bi li neko uslikao šrafove na tegićima kormana? Pokušavam već duže da skinem ove kod sebe, kako bih ofarbao tegiće, ali nikako mi ne polazi za rukom. A i kao da su različiti šrafovi, pa deluje kao da je neki budž u pitanju. A i neki predlog kako otegnuti šraf koji se ne da bi dobro došao.
  8. Gde nalaziš za auto toliko jeftino? I koji kapacitet?
  9. Gde nalaziš za auto toliko jeftino? I koji kapacitet?
  10. Blizu 100 odozdo ili odozgo?
  11. Ja koristim često sajt http://fotkica.com . Izbaci odmah i kod za forume nakon upload-a sa thumbnail-om (umanjena sličica). To je praktično za teme gde ima mnogo slika, jer se skidaju samo umanjene sličice u toku učitavanja stranice, pa je učitavanje znatno brže. Klikom na umanjenu sličicu se ide na stranicu sa slikom u originalnoj rezoluciji. Inače, slike se nikada ne skidaju sa servera, pa su i linkovi stari i po 10 i kusur godina i dalje aktivni. Kada se upload-uje više slika dobije se i link do albuma. Mada, mislim da ima ograničenje od 2 ili 2,5MB po slici.
  12. vasa.93

    Naked (A2)

    Ali da, recipročna vrednost od ovih 0.2kW/kg je upravo 5kg/kW. Nego, pogledah sada potvrdu o registraciji za svoj motor, i tamo skroz pogrešno stoji: Kaže da je prikazan odnos masa/snaga u kg/kW, a zapravo je prikazan obrnuti odnos - snaga/masa u kW/kg.
  13. vasa.93

    Naked (A2)

    Laki, a to je upravo ovaj odnos snage i težine koji pominje Jasminko. Za A2 taj odnos ne sme da prelazi 0.2kW/kg.
  14. vasa.93

    MOGUCA PREVARA

    Kad bi samo znali kako je jednostavno poslati lažan mail u nečije ime, tako da se kao pošiljioc prikazuje maltene šta god želite, pa čak i sa neke druge, skoro pa proizvoljne IP adrese, bez nekih posebnih alata i mnogo IT znanja... Sa takvim stvarima treba uvek biti mnogo pažljiv, i uvek pretpostavljati ono najgore.
  15. Jesi se raspitao?
  16. Ghostrider, a koliko bi tražio za monitor? I koji je tačno model u pitanju, koja je maksimalna rezolucija?
  17. Не верујем да ово ико овде има, ипак је ово релативно нови производPojavila se i kod nas na KP. Oko 170-180€ traže ovi što dovoze iz Mađarske. Ja se ozbiljno razmišljam da je uzmem. Mada, možda bih naručio i sa Aliexpress-a. Ima tamo dobrih kompleta (punjač, baterija, stik, remote control sa narukvicom, mem. kartica) i sve to sa carinom i pdv-om izađe oko 220-240€.
  18. Može za 220€. Može i u zamenu, uz moju ili vašu doplatu, za moto opremu ili nešto slično.
  19. Šta ti je to nagrizao Axel Sgrasso? Ja njega koristim za pranje bicikla duži niz godina i nisam imao nikakav problem.
  20. vasa.93

    Pocetnik 100%

    Pa vidi, motocikl ne prašta neke greške koje su u autu maltene bezazlene. Drugo, na motoru si mnogo izloženiji, pa svaka saobraćajna nezgoda motociklom može da ima znatno gore posledice nego kada bi u pitanju bio auto. Moraš biti svestan toga u svakom momentu. Inače, ja nemam baš nikakvo iskustvo. Maltene nikada nisam vozio ni skuter duže od 3 minuta. Pa opet, kupio sam motor sa 650 kubika i ~50ks. Nije to neka preterano jaka mašina, ali to opet može da ide do 150-160km/h, a i pola od toga može da bude pogubno. I meni je u početku bio cim, ali sam se polako upoznavao sa motorom, na obuci sam vozio i maksi skuter sa 500 kubika, i skontao sam da ipak mogu bez problema da vozim ovakve mašine iako nemam nikakvo ranije iskustvo, samo da uvek moram biti svestan kakva je to mašina ispod mene i kakve su moje realne sposobnosti.
  21. Voleo bih da čujem objašnjenje zašto je to tako. Jasminko?
  22. vasa.93

    Pocetnik 100%

    Pusti ti ove zafrkante. Šta očekuješ od motora, čemu bi ti on služio i gde bi se najčešće vozio?
  23. Ja polažem za A2. Ali da, jeste čudno to. Ovde sam opisao svoje zapažanje na tu temu: https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/87756-polaganje-za-a-kategoriju-po-novom-zakonu/page-25#entry1946006
  24. Nemoj po netu, nego odi pravo u MUP ili neku agenciju koja se bavi prenosom i registracijom da se raspitaš. Možeš i telefonom.
  25. Dakle, hoćete da kažete da je pravilo da se za A2 obuka obavlja na motoru sa automatskim menjačem? Ja o tome uopšte nisam razmišljao pri upisu za A2 (iako mi je cilj bio da naučim da vozim motor sa ručnim menjačem, ali se uopšte nisam raspitao o tome, mislio sam da se to podrazumeva), pa završih na tome da obuku obavljam na maxi skuteru. Malo mi je bilo čudno što se u ovoj auto školi obuka za A1 obavlja na motoru sa ručnim menjačem, za A2 na motoru sa automatskim menjačem, pa za A ponovo na motoru sa ručnim menjačem. No, izgleda da to nije slučaj samo u mojoj auto školi (mislim na polaganje za A2 na motoru sa automatskim menjačem).
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja