-
Broj tema i poruka
1395 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: vasa.93
-
Vala, i meni će ameri da daju otkaz ako nastavim da pratim ovaj putopis sa posla.
-
Okej. Javi ako nešto saznaš. Koliko je teško to ugraditi u varijanti 'uradi sam'? Nije komplikovana instalacija? Vezuje se direktno na akumulator ili? Pretpostavljam da ne, ja bih to povezao tako da daje struju samo kada je dat kontakt ključem. Ali ne znam gde bi trebalo da spojim žičke za tako nešto. Inače, kad razmišljate o unapređenju, jer mislite o V-Stromu? Meni je ovaj predobar: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/117114-suzuki-dl-650-v-strom/
-
Skoro ništa. Svega par modela, sve sa printom. I to je bilo pre neke dve nedelje kad sam bio. Mada će ih biti ponovo za neke 2-3 nedelje, kako su mi rekli. Inače EXO710 je jako dobra kaciga. Osetno je lakša od EXO510 modela (mislim oko 150g), mada nema sunčane naočare.
-
Misliš na 12V utičnicu?
-
Gledao sam ja ove sa AliExpress-a. Tako i planiram da uzmem, da naručim odatle. Nego, koliko sam ispratio, retko koja ovakva utičnica ima struju punjenja veću od 1A. Meni bi trebala neka sa strujom punjenja od 2A. E sad, ne znam da li se to odnosi samo na USB utičnicu ili važi i za 12V utičnicu? Ja recimo imam adapter za auto upaljač koji radi na 12V, a ima dva USB izlaza, jedan sa strujom punjenja 1A, a drugi sa strujom punjenja 2,1A. Pretpostavljam da bi obična utičnica od 12V bez problema istrpela i 2A. Zar ne? Mada bih najradije najurio neku koja ima samo USB na 2A, da bi zauzela što manje prostora...
-
Inače, ima li neko od vas 12V ili 5V (USB) utičnicu? Ja planiram da nabavim nešto tako, pa da mogu da nakačim telefon kao navigaciju kad krenem na dalek' put.
-
Majok. Poskidao sam maltene sve plastike osim onih u samom 'kljunu'. Skinuo i vizir (i jedva vratio posle zbog jebenih šrafova sa gumicama ), skinuo instrument tablu, ali ove plastike u 'kljunu' nikako nisam mogao da rašrafim sa onog držača na koji ide i onaj šraf ispod vizira za instrument tablu. Na tom držaču ima dva šrafa koja drže ove plastike, po jedan za svaku plastiku, ali je to toliko jako zategnuto da teorije nije bilo da ja ono otegnem. Pokušao sam i sa električnim odvijačem, ali polomih dva ona umetka za krstaste šrafove, i to ni da mrdne. Tačnije, jedan umetak sam polomio pokušavajući da odvrnem tegiće sa kormana. No to mi nije pošlo za rukom. I to isto prejako zategnuto da ja ne umem/mogu da odvrnem to. Mislio sam i njih malo da sredim, pošto imaju neke ogrebotine od 'naslanjanja' na zid, al' slaba vajda. Suma sumarum: nije bilo viška delova, hvala Bogu. Bio sam i jako pažljiv, pa ništa nisam izgubio ili oštetio. Ali malopre u vožnji primetih neko landaranje. Sa desne strane nisam lepo pritegao plastike, pa to landara pomalo i čuju se vibracije. Takođe, primetio sam i da mi brzinomer brljavi pomalo. Vozim tipa 45km/h, i odjednom on počne da prikazuje neku bezveznu brzinu, i to se tako smenjuje, čas ispravno merenje, čas ne - 45, 24, 45, 28, 45, 22, 45... Ne uvek, ali na momente pobrljavi. Da li je moguće da nisam konektor povezao skroz lepo? Skidao sam i tablu, raskačio je sa konektora dok sam pokušavao da stignem do fara, pa posle vratio najpre vizir, pa nekako zgurao i tablu, mada je bilo baš tesno, pa sumnjam da tom prilikom nisam pritisnuo konektor kako valja. Ili bi moglo da bude nešto drugo u pitanju?
-
Hvala. No već sam nabavio jaknu od Bokija. A za pantalone nema niko da javi iskustva?
-
A prvo pitanje? Kak da skinem far i sve to? Ako ide i vizir, probaću malo na nekom kraju koji se ne vidi, pa ako vidim da to može da ispadne dobro, odradiću ceo, ako ne ko ga šiša.
-
Što za šlajfericu? Ono, jes, i brusilicu zovu šlajferica, a i ovo čudo zovu brusilica. Ja sam lepo priložio sliku, pa je svima sve jasno. I koliko finom šmirglom? Najfinija sa kojom sam do sada radio je imala oznaku 2000. Jel još finije nešto? Inače, misliš da bi ovaj alat mogao da završi posao? Na njega se kači šmirgla, i matiranje sam već radio jednom kad sam farbao neki stari zamrzivač. Mislim da bi mogao i ovo da odradim. Ali šta da montiram kad krenem sa pastom? Običan sunđer? Inače, da, naravno da mogu da odnesem da mi neko odradi to, ali nije fora. Nije da mi kao nešto smeta, i plus će većina biti prekrivena novom nalepnicom, ali rekoh da probam i ovo kad već skidam i vizir.
-
Malo smo prelazili na 'ti'. Inače, čitao sam ono oko čišćenja fara i lakiranja (lakom za nokte ) delova koji se krune. Kako da skinem far? Krećem od plastika oko rezervoara (ovo što još uvek stoji na slici), pa redom rašrafljujem sve? (Još nisam isčitao celu ovu temu, na 75. strani sam. ) Inače, pretpostavljam da se tom prilikom skida i vizir? Možda bih probao da ga malo ispoliram sam. Imam ovakvu šlajfericu kod kuće: Potražio bih neku polir pastu, i šta bi mi još trebalo? Neka šmirgla jako fine granulacije ili kako to ide? Može li uopšte ovakva šlajferica da završi posao? Nemam pojma o tome, a oprobao bih se, bar da probam malo da neutrališem ovo što napravih skidanjem registracione nalepnice. EDIT: Ok, gledam sad malo i rekao bih da sa ga baš lupio za šmirglu.
-
Ne znam baš detalje u sitna crevca, ali onako laički - saug je deo karburatora i služi da se mešavina goriva i vazduha koja ide na sagorevanje obogati gorivom čime se olakšava tzv. hladan start motora. Evo jedan dobar video (po mojoj slobodnoj proceni) gde je objašnjen rad karburatora, kao i uloga sauga:
-
Al rekoh da nema šanse da se bilo kako započne odlepljivanje, jer se sve što zakačim noktom apsolutno odmah otkine pre nego što uopšte nastavi da se odlepljuje. Jako čudna situacija. Inače, reših skoro benzinom i fenom. Ostao je još mali deo. Bilo je napeto, pa nisam hteo da napravim haos od vizira.
-
Inače, stara registraciona nalepnica me i dalje muči. Nema šanse da je skinem. Kako počnem da je odlepljujem, tako se ono što sam počeo da vučem otkine i nema dalje. Iznervirao sam se, pa sam počeo da je stružem vrhom pincete, ali ako nastavim tako uništiću sigurno vizir u tom delu. Ne bi ni to bilo toliko strašno, jer preko ide nova nalepnica, ali nek ostane to kao poslednja solucija. Imate li neki savet? Znam da je ranije kad su izašle te nalepnice isto bilo zajebano skinuti ih (iz iskustva sa autom), ali su valjda promenili vremenom lepak, pa sad za 2min menjam tu nalepnicu. Ali ova sa vizira se ne da.
-
Da, rupe su već postojale. Vidi prvu sliku na stranici. Elem, završih to ja. Moram da priznam da me je jebena tablica svojski namučila. Još sam uzeo neki tesan ram u koji je i sama tablica jedva ulazila. Sa šrafovima za montažu okvira nije bilo ni govora da tablica uđe u okvir, pa je tu radila brusilica. Dosta vremena izgubih, ali sam se i fino zanimao, pa mi nije krivo. Ovako je to izgledalo pre montaže okvira:
-
Radi se, radi se.
-
Tako ću i uraditi. No, delovalo mi je nebezbedno da tablica stoji u okviru pričvršćena samo za gornji lim, a, da priznam, uopšte mi nije palo na pamet da mogu da ubacim nešto i učvrstim okvir i sa donje strane. Inače, prethodni vlasnik je i pored okvira izbušio tablicu i učvrstio je tako. Ali je zato skinuo i okvir sa tablcom. Možda je i zalepio tablicu za okvir.
-
Hah, pa tako to ide. Trebao im je samo razlog da se podignu cene, pa sad nema dole. Nego, ljudi, kako da zakačim tablicu? Da je bušim ili? Nosač je ovakav:
-
Ma da bre, okej je. Vodio sam se prema onom online kalkulatoru za cenu registracije. Sa tablicom i saobraćajnom mi je izračunao oko 20k, pa sam i tako nešto očekivao, ali sam zaboravio da i agencije naplaćuju svoje usluge.
-
Samo da pitam, da nisi slučajno permutovao slike korpe u krupnom kadru? Valjda je ova prva posle, a ova druga pre? Elem, tek juče sam se zainteresovao da zaista shvatim kako tačno funkcioniše kvačilo (nov sam ), pa pokušavam da skontam šta si tačno odradio. Koliko kontam, samo si isturpijao ovo uokvireno na slici?
-
Ja završih registraciju. Sa sve tablicom i saobraćajnom me izašlo oko 23 crvenih. Doduše, nisam obilazio agencije, već sam otišao tamo gde ćale registruje automobile. Agenciju drže neki njegovi poznanici, pa sam računao da neće da me ošure, al sam se zajebao izgleda. Al ko ga šiša.
-
Društvo, kupio sam skoro i pantalone. Nađoh na oglasima povoljno ove iz naslova, i s obzirom da sam prilično krupan, i da su mi ove po dimenzijama odgovarale (u oglasu je stajalo da su 3XL, ali su ustvari 2XL), uzeo sam ih bez mnogo razmišljanja. I okej su, veličina mi odgovara u struku, mada bi možda mogle da budu malo kraće. No, ono što me interesuje je da li ih neko ima, kako su se pokazale u vožnji? Da li ovi lufteri rade posao? Nemaju mrežastu postavu, već onu klasičnu, pa pretpostavljam da su zbog toga nešto toplije leti? Inače, koliko sam uspeo da izguglam, te pantalone je prodavao Lucky Vladano. Evo i nekog njegovog oglasa gde sam našao taj info: https://www.halooglasi.com/polovni-delovi/razna-oprema-za-motocikle/duke-air-vent-pantalone-m-l-2xl-i-3xl/3629060 Evo i sličice:
-
Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu
vasa.93 je odgovorio članu jasminko VIR u Motoristi Na Drumu
Dobar sajt je http://www.vozacisrbije.com/, ali je i onaj MUP-ov sasvim okej. Trebalo bi da VS radi i na telefonu, ali imaju i Android aplikaciju: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.EDTFlexMobile Srećno sa učenjem. -
Razumem te u potpunosti. I meni su preporučivali linkovanu kaciju, ali sam se i ja vodio istom idejom o kupovini nove kacige, pa sam tako i uradio. Kada sam kupovao kacigu, probao sam Scorpion EXO-920, i za taj novac se čini kao sasvim dobar izbor, pa bi možda mogao da pogledaš i tu kacigu.
