Jump to content

Moto Zajednica

vasa.93

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1395
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: vasa.93

  1. Koja ti veličina treba? Ima na oglasima HJC R-PHA, i to veoma povoljno: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/116519-kaciga-flip-up-hjc-r-pha-max/ Meni rekoše da je to odlična ponuda, a i na slikama kaciga izgleda pristojno sasvim.
  2. I ja sam se isto pitao pre par meseci, a sad sam im se pridružio. Koji to kolega? Inače, ja kad sam gledao tamo recimo od septembra - oktobra prošle godine, na oglasima je bilo nekih 4 ili 5 Freewind-a. Ovaj koji sam ja uzeo je na oglasima stajao od juna ako se dobro sećam, a ja ga uzeo u novembru. Prodavac mi je rekao da ga je baš dosta ljudi zvalo, ali da sam ja bio prvi i jedini koji je otišao da ga pogleda. Mada, rekao bih da je to bilo zbog toga što je bio baš južno, nekih 50-60km južnije od Niša, pa je moguće da se zbog toga niko nije zaputio naniže. No, još bolje, ostao je za mene. E sad, da li je to bila brza prodaja ili ne, nemam pojma. Znam samo da su svih onih 4 ili 5 Freewind-a prodata (ili su barem sklonjeni oglasi) veoma brzo nakon što sam ja uzeo ovog. Možda su samo u pogrešno vreme oglašeni. Što se cene tiče, ja sam ovog uzeo za 1650€ (plus sitni troškovi oko papira), i mislim da je to bila dobra kupovina. 1999 godište, prešao 56000km. Od opreme je imao kofer (doduše neki kinez, i sa izvučenom crvenom led trakom povezanom na stop svetlo), Buffalo bisage i adekvatne nosače/držače za njih (uradi sam varijanta), grejače ručica, štitnike ruku, centralni stender (koliko kapiram, on ne dolazi inače) i bio je (i dalje je ) zaista baš dobro očuvan (ima sličica dve strane unazad).
  3. Dobro nam došao.
  4. Inače sam se u temi javio jer sam grofov post shvatio kao da moto obuća i ne pruža neku naručitu zaštitu. Malo me je zaintrigiralo to, jer dadoh pre par dana nekih 12k za neke TCX patike/čizme koje imaju sertifikovanu zaštitu, a sad ispade da me ne štite ni od čega.
  5. Alpinine čizme su neuništive, doslovce. Ja sam dok sam bio mlađi terao jedne 5-6 godina. Posle sam ih prerastao, ali su i dalje bile u odličnom stanju, pa sam ih dao teči koji ih je nosio još dosta. Pre dve zime sam opet uzeo Alpinine čizme, iste kao sa daksonove slike (mada mi se ćini da su moje malko pliće, ali su mislim broj 42,5), i njih teram svugde, i takođe su odlične. Zato je i ćale pre nekoliko dana uzeo sebi iste, samo braon.
  6. Da javim samo, i ja sam veoma zadovoljan ceradom. Kao što pretpostavih ranije, do motora maltene ne stiže ni kap vode, ni od kiše ni od snega. No, stiglo je dosta prašine, a kako cerada ide do same podloge, motor je bio sasvim zaštićen. Takođe, povremeno sam podizao ceradu da vidim šta se dešava ispod, i nikada nisam primetio potparavanje ili bilo šta slično, pa bih rekao da je to to.
  7. Znam, znam za to. Glavni problem je korozija, jel? Freewind ima plastični rezervoar, pa sam čitao da zbog toga nije bitno da li stoji sa punim, polupraznim ili praznim rezervoarom. Ima li još nešto što ne znam a moglo bi da pravi problem? Ispravio bih tu grešku.
  8. I ja poterao konjića malo juče. Vežbao sam jedno sat - sat i po, i poprilično sam zadovoljan kako mi ide. Ono što sam primetio jeste to da sam totalno zaboravio na postojanje zadnje kočnice. Inače, akumulator je bio u špajzu, napunjen do kraja i sklonjen od zime. Pre nego što sam to uradio s vremena na vreme sam palio motor da poradi malo, i kada je zima počela da zateže to mi je napravilo problem - došao sam u situaciju da akumulator nema snagu ni da zavergla. Pozajmio sam od druga Ctek punjač i stavio akumulator da se puni i ostavio ga tako jedan dan, a posle ga sklonio u špajz. I gorivo je bilo baš pri dnu, pa sam se malo cimao da ne bude problema prilikom paljenja, te sam otišao najpre da kupim kanticu i levak, a onda na pumpu po benzin, i tako...ma upalio je na prvi pritisak tastera. I tako, baš je bilo zanimljivo. Sad polako gledam da zavšavam registraciju, pa ću onda i ulje da zamenim...
  9. Pa, grofe, čemu onda služi moto obuća?
  10. Verovatno je video privatan, pa ga zato ne vide oni koji nisu prijatelji sa Rajkom.
  11. Verujem da postoji i tako nešto. Gledao sam i neke klipove na yt gde ljudi običnim voskom za sveće premažu obuću, pa onda zagreju površinu fenom da se vosak rastopi i tako dobiju vodootpornu (ili vodoodbojnu? ) obuću: Svakako, ne planiram baš da vozim po kiši, pa mi je zato bilo i prihvatljivo to što nisu vodootporne. Ako me pak uhvati kiša u toku vožnje...planiram da se sakrijem prvom prilikom dok ne stane.
  12. I tako, odlučio se i ja za EXO510. Probao sam baš dosta modela Scorpion kaciga (ma udavih onog prodavca ), kao i S700 ponovo, i EXO510 mi onako najbolje leži. Dosta mi se dopao i model EXO710, ali je on nešto skuplji, a i nema sunčane naočare, pa sam ipak ostao pri odluci za EXO510. Al' ne lezi vraže, maltene sve veličine L su prodate. No, prodavac mi je izašao u susret, pa smo napravili dogovor da mi je da sada po ovoj akcijskoj ceni (jesenji popust ne traje još dugo), a da mi je pošalje onda kada mu stigne isporuka, što će biti najkasnije do sredine marta, ali možda i do kraja februara. Siguran sam da shvatate o kojoj je prodavnici reč. Lik je bio prilično prijatan, i baš smo se fino ispričali o svemu. Pristao sam na dogovor, platio kacigu, on mi je dao priznanicu, pa sad samo čekam da me iznenadi kada stigne.
  13. I kao što praktično već najavih svojim prethodnim postom, ja sam kupio TCX X-Square Plus. Reč je o sledećim čizmama/patikama: Imaju svu zaštitu, ali nisu vodootporne. Uzeo sam ih za 12 000 dinara (praktično ispod 100€ ). Hteo sam da jurim Jupiter EVO, ali u radnji gde sam ove uzeo nisu imali taj model nikada, i nakon što sam probao ove odmah sam se odlučio da ih uzmem. Na osnovu onoga koliko sam ih isprobao, izuzetno su udobne. I da, kalup im je izgleda malo veći. Obično nosim 44, ali su mi ove u broju 44 bile baš velike, i 43 mi sasvim odgovara.
  14. E pa gotovo sad. Probao sam Montreal jaknu. Zaista deluje prilično kvalitetno. Međutim, svratio sam i do Bore (boki.64) i uzeo njegovu jaknu.
  15. A kakve su TXC X-Square (Plus / Sport / EVO) u poređenju sa TXC Jupiter EVO? Ima li ih neko? Vidim da su TCX X-Square (sva tri modela) na nekom popustu od 30%, te da se mogu kupiti za 12 000 / 12 500 / 13 800. U principu, Jupiter EVO mi se estetski najviše sviđaju, ali nemam baš mogućnost da ih nabavim po nekoj akcijskoj ceni i slično.
  16. Druže JankelA, mislim da je pitao da li je moguće čuvati to što preuzmeš na telefon na memorisjku karticu, a ne u memoriju telefona. Kod mene na SJ4000 je to moglo koliko se sećam. No, zagubio sam je.
  17. vasa.93

    Krug po ex-Yugi

    Uh, ovako nešto bih i ja voleo. Mada nemam ni tih 900km koliko je @nessa imao kad je krenuo na ovaj put.
  18. Ušao sam na sajt koji pominješ, i našao sam te patike po toj ceni. Hajde reci nam nešto više o tome kako si ih naručio, kako je sve to išlo? Za ove pare bih ih i ja odmah naručio.
  19. Uh, priznajem grešku. :S Zaista sam temu pročitao više puta, ali ovo je ono što me je navelo na pogrešan zaključak: Nekako sam odatle izvukao zaključak da si ti ipak pisao o Melburn jakni (a i po ceni koju si pomenuo je bila bliže modelu Melburn nego Montreal). Još jednom, moja greška. EDIT: I ovo je greškom objavljeno, ali ne vidim opciju za brisanje... :|
  20. Uh, priznajem grešku. :S Zaista sam temu pročitao više puta, ali ovo je ono što me je navelo na pogrešan zaključak: Nekako sam odatle izvukao zaključak da si ti ipak pisao o Melburn jakni (a i po ceni koju si pomenuo je bila bliže modelu Melburn nego Montreal). Još jednom, moja greška.
  21. Hvala na savetu! Razumem sve što si rekao. Već sam u jednoj temi gde sam se javljao u vezi kaciga pisao da mi finansije nisu problem, ali da težim tome da se držim nekog finansijskog ranga koji sam zacrtao za kupovinu opreme. Svakako, još nisam doneo nikakvu odluku, već još uvek razgledam i razmatram. Inače, ovim postom si hteo i da kažeš da bi ipak možda trebalo zaobići ovu (ili ove) jakne?
  22. Ali svi govore o Melburn jakni, niko o Montreal jakni. A temu sam isčitao više puta već.
  23. Niko nema nikakav info?
  24. Pa ima li neki link, nešto? I ja razmišljam da kupim te patike, ili neke slične u tom rangu.
  25. Gde si našao te patike za taj novac?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja