Jump to content

Moto Zajednica

vasa.93

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1395
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: vasa.93

  1. Lep primerak. Neka te dobro služi!
  2. Pa nisi rekao tačno koje? Ove sa linka u prvoj poruci?
  3. A malo i banalizuješ tih 30 godina. Može se naći i mlađi motor za te pare. Možda ne čoper, ali neki drugi tipovi sigurno. Ne bih sad da ti pametujem, ali zagrejanost za neki tip motora dok ih gledaš samo preko neta je dosta drugačija od onoga što se stvori kad neki pogledaš uživo i isprobaš. Ja sam tako za prvi motor jurio neki naked (ER5), a završio sam na putnom enduro motoru (Freewind). Dakle, nemoj ograničavati sebe, nego idi pogledaj par različitih modela, sedni na njih, isprobaj ako imaš mogućnost, i tek onda ćeš imati potpunu sliku.
  4. Dobrodošao!
  5. U kakvom je stanju baterija?
  6. U kom smislu pratila?
  7. Pa šlepaju. Rekoh gore da sam imao priliku da ih nazovem. Elem, šta podrazumevaš pod tim da imaš veće pogodnosti u Evropi? Obrati pažnju da je to šlepanje od neograničeno km u slučaju saobraćajne nezgode.
  8. Imaš AMSS, 2500 je Evropa paket. Što se šlepanja tiče imaš četiri šlepanja do 40km ili jednom do 160km. Kilometražu računaju od mesta polaska kamiona. Ima i drugih pogodnosti, potraži info na sajtu, imaš sve informacije tamo. Imaš i Atlas - slična situacija. Ja bio član AMSS-a, jednom mi zatrebala usluga i sve je prošlo u najboljem redu.
  9. vasa.93

    Wind deflector

    PDV treba regularno da ide na sve pošiljke, carina samo na one preko 50€. Kako će zaista da bude - nema pravila. Realno je očekivati samo naplatu PDV-a.
  10. Kupljeno. Javljam sutra podatke.
  11. Dobrodošao.
  12. Sad je stigla vala i u Niš! Sokoćalo uparkirano, planovi se kuju...
  13. Stigla zima, a?
  14. Dobrodošla.
  15. Jeste, svakako, ali kada su svi drugi uslovi zadovoljeni. Dečko ima 18 godina. Elem, sve je već rečeno. Pamet u glavu i samo strpljivo.
  16. Ono što stoji u uputstvu nosača centralnog kofera (a mislim i u uputstvu bočnih kofera) sam ja protumačio kao da Yamaha ne preporučuje korišćenje obe vrste kofera istovremeno - top i side case, već navodno samo jedno od ta dva. Možda nisam u pravu, ali se meni tako čini. Inače nema realne prepreke da se to montira zajedno.
  17. Dobrodošao.
  18. Ajd to, ali što ti za vožnju u toku obuke treba uverenje ne starije od godinu dana, a za izdavanje vozačke ne starije od šest meseci, to je pa posebna priča... Znam mnoge koji su se tako zeznuli, a i ja sam među njima... Mislim, normalno da je bitno da lekarsko bude obavezno i prilikom izdavanja dozvole, ali malo razmišljanja prilikom donošenja regulativa ne škodi...
  19. Dobrodošao. Odakle nam dolaziš?
  20. Ja nisam čekao. Da jesam, sada bih se mnogo kajao...
  21. Jeste, 7 časova se brzo odvoza. Ali to nije glavni problem. Glavni problem su troškovi (lekarsko uverenje, obuka, polaganje, nova vozačka dozvola itd), kao i gužve. U Nišu se na polaganje čeka...dugo, možda i predugo. Ja sam recimo morao da čekam barem mesec dana nakon što sam završio časove. A to je čak i bilo brzo, pošto ume da traje i duže. Slična situcija je i u drugim mestima... A isto sam se vodio time "ako mi zatreba lako ću ja", ali kad je došlo na red ooooopasno sam se smorio. Zato ti i poželeh ono od juče. EDIT: Ja sam zapravo morao A2 pa A. Opcija je bila ili čekanje godinu i po, ili odmah A2. Izbor je tu sasvim jasan. Čim sam napunio 24 upisao sam se za A. Bolje pre nego kasnije.
  22. Ja sam na starom motoru koristio Motul sprej. Dobar je on, lanac je uvek bio dobro podmazan. Dosta je nekako lepljiv, pa ni ne baca toliko, ali se zato prašina na njega lepi samo tako. Sad od kada sam uzeo Tracera koristim Oxford Mint sprej, u paru sa istoimenim chain cleaner-om, i to je za sada zadovoljavajuće. On traži malo češće podmazivanje nego recimo ovaj Motulov sprej, ali...šta ima veze, što reče Gagi.
  23. Nadamo se svi i želimo ti da se ne pokaješ zbog toga.
  24. Ne lepo, nego baš lepo izgleda taj Shad. Meni su ti Shad koferi bili jako prijatni za oko još kada sam ih video na većem Tracer-u ranije. Njih sam i ciljao kada sam razmišljao o koferu i to. Ali eto, na kraju ipak stock opcija. Ionako je kofer pun sa 100 džidža bidža za sve prilike, pa i da ima mesta za dve kacige...od svih tih čuda ne bi imalo mesta. Nego, taj daleki istok što spomenu mali veseli?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja