-
Broj tema i poruka
1063 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Sveta 5.
-
A sta to bas me interesuje jedete i pijete toliko pa vam treba tolika lova
-
Ko voli da cacka oko motora (ja) http://www.st-1100.com/
-
http://www.preiskomet.de/produkte/?k=honda st 1100 pan european&pa=1&cID=DE_PK_D1041147&tID=5337900432&priceFrom=0&priceTo=1000000&order=&gclid=Cj0KCQiAh_DTBRCTARIsABlT9MYh3_87DqeS1ChALZoAqbIG3xOLSaqxojrgu6xXQmSn_tEGsjkztT0aAk2YEALw_wcB Nadjoh slucajno ovo svasta ima za nase motore
-
Zaludan penzioner nema druga posla
-
Evo prikljucujem se.Lepa ideja da se na jednom mestu okupljamo i razmenjujemo iskustva po raznim pitanjima putovanjima,odrzavanju motora itd ... Vidim da vlada interesovanje za voznju po Rumuniji ja sam bio vise puta pa mogu na neka pitanja i da dam odgovore iz prve ruke.Osim rumunije bio sam motorom u Turskoj dva puta ,Albaniji , na Kavkaz uGruziji ajd da dodam i Grckoj, Bugarska se ne racuna,naravno pricam o voznji motorom Honda Afrika koja je za tu namenu i kupljena.Ako niko od vas nije bio Rumunija ima lepe destinacije i sto je navaznije finansijski podnosljiva .Imam jedan putopis na BJB Ove godine kum moj i ja razradjujemo neke ideje opet po rumuniji severoistocni deo Bukovina i Moldava kod Jasija da predjemo u Moldaviju do Kisnjeva posle Delta Dunava i ostalo sta nam padne na pamet. A sta je problem sa nasim motorima po krivinama ne razumem
-
A trebalo mi malo vreme da ukapiram sta si mi rekao
-
Aj, promasio sam temu
-
Divim se i zavidim na nevidjeno
-
Evo ovako za planiranje putovanja mozda nekom pomogne nisam proveravao tacnost: -http://www.theaa.com/allaboutcars/overseas/european_tolls_select.jsp Drumarine -http://srb.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/ cene goriva Boking com prenociste Hrana ..svako sebe najbolje poznaje
-
Toliko sam i napisao za gorivo, nisi citao od pocetka dve noci u satoru i dava u motelima 1x kod Jankovica u Curtea de Arges cena 5e i 1x lovacki dom na Transalpini na severnoj strani jezera Oaza 100 lei :4,3=23,25 e za cetvoricu mladica 2x sator a ni gladni nismo ostali....pokvarismo coveku objavu ja sam kriv j....a me Rumunija.Covek je precizno postavio pitanje i naglasio skupe zemlje izvinjavam se
-
Zgodno za sator i kamp opremu da se ne opterecuju koferi kada se na njig stavlja
-
Usput se pridruzu i "Debeljan " iz Negotina ..koliko nas ustvari ima koji vozimo "Evropu"
-
Ne bih se slozio sa tom konstatacijom za restorane
-
Moze da se sumnja ali se lako i dokaze tvrdnja Honda Afrika ie trosila i trosi 5,3l/100 sa mojom voznjom 16x5,3x1,2e to sam vec napisao.Ja ovde ne pisem o pretpostavkama nego o stvarima koje su se desile.E sad ako sanjas o pasovima talijanskim ,grosgloknerima austriskim,Rutu 66 i voznju od vise stotina evra putarina bi za mene bila poslednja briga.Ukucas na GPS izbegavaj drumarinu i fensi voznju pretvoris u voznji po Ex Yu sto nije strasno jer se pretpostavlja da se poslo sa BMW 1200 GSA i pripadajucom opremom i garderobom.Prema tome JA vozim tamo za gde imam para.I podsmeh 5 dana sa 50e za klopu mogu da obrazlozim..ali "Stari roker" je to uradio umesto mene.Uostalom svako ima svoje snove koje ispunjava ili ih vecno sanja.
- 324 odgovora
-
- 13
-
-
Koliko ima od ivice gume do viljuske ? nisam to gledao.Meni na harliju u fabrickom upustvu pise da umesto 160/70x17 koja se fabricki montira moze da da se ide sa 180/neznam sad koliko x17.Dalje na Honda Afrika koja trosi 140/80x17 stavljao sam nove a u zadnje vreme ne bezim ni od dore polovne. Poslednju sam stavio polovnu 6mm sara taze dot 2 god. Miselin Anake II u dimenziji 150/70x17 i nema nikakvih problema. Ja se ne trkam na putu, na otvorenom oko 120,ali ne zbog gume nego tako vozim.Tako da mislim da ce i na evropi moci to da ide ali ne mogu da proverim dok je ne dovezem.Takodje treba daa vidim i sirinu felne.
-
160/60x17 NE VALJA i ne stavlja se menja se mehanika motora moze da sa donekle ide sa sirom gumom ukolikko felna dozvoljava a precnik mora da ostane isti,kako bi se zadrzale fabricke performanse i tu nema diskusije Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
-
Jel probao neko od vas da stavi zadnju gumu 170/60 umesto 160/70x17 ,veci je izbor cini mi se
-
A ja vozim samo bez EFI .Onda mogu da idem i tamo gde nema WI-FI
-
To je onda u redu toliko je i kod mene, pa da to su 4 cilindra na africi 1400 pa sam mislio da je malo
-
Da to sam video naci cu i podatak oleru koliki je kod tebe
-
Ne cujem nista sto bi mi skrenulo paznju malo je ler gas bio slabiji a nije se dovoljno ni zagrejala ne znam na koliko obrtaja je ler i kvacilo treba da se presteluje dosta je nisko po recima mog kuma ja ga nisam probao
-
Evo stigoh.Doduse bez motora.Motor ostao kod kuma "Lunja" u Beogradu dok vreme ne dozvoli da se doveze ili dok ne obezbedim neki prevoz. Jovica je dovezao iz Uba do Beograda na svojoj prikolici.Jos jedanput je dokazao da je izuzetan poslovni covek. Sta reci o motociklu? Imao sam srecu da se dokopam jednog izuzetnog primerka Honde koja bez preterivanja izgleda kao da je iz salona izasla.Bez i najmanje ogrebotine traga korozije ili curenja ulja koliko sam kroz oklope uspeo da vidim.Kilometraza od 53000 km je nista u odnosu na njene mogucnosti.Siguran sam u tacnost kilometraze jer mi je Jovica dao kontakt podatke bivseg vlasnika iz Svajcarske sa kojim sam razmenio nekoliko poruka.Rekao je da je poslednji veliki servis radjen na 48000 km pre osam godina da je za to vreme redovno menjao na dve godine ulje u motoru i kocnicama i da bi sledeci servis veliki trebao da uradim na 60000km,a ulje u motoru i kocnicama da zamenim odmah. Kao razlog ovako male kilometraze navodi sto se uglavnom sam vozio a poslednje tri godine uopste nije vozio a njegov hobi je ustvari treking.Kao trosak imacu za sada nabavku srednjeg kofera i zadnja guma nece dugo pogledacu joj i sa DOT-om kako stoji ostalo sve ok.Eto sada treba sacekati lepo vreme da vidim kakav utisak na mene u voznji ostavlja jer ja takav motor do sada nisam vozio.Tezina i ta trapavost koju napominju me ne brine jer imam i Harlija koji jeisto toliko tezak pa sam navikao. Primecuje se udobnost sirokog sedista,polozaj sedenja i upravljaca mi odgovara a na dalje videcemo.Sada mi predstoji angazovanje oko prodaje Harlija i Honde Afrike i strpljenje do lepih dana. Hvala svima na komentarima ubili smo malo vreme a ja sam nabavio motor koji sam zeleo
-
OK,onda ako te ne mrzi prelistaj putopis "Rumunija na nov nacin" tu je detaljnije objasnjeno.Ja "Mikulanac" dosta putujem na duzim turama ali na istok i kad pozovem drugare oni se pravdaju u smislu lako je tebi mi ovo ono aludirajuci na finansije pa sam im obecao tu turu za 150 e tako se i zvala.Izvinjavam se sto iskacem iz teme.Ja idem na istok iz vise razloga a jedan od njih je sto je neuporedivo jeftinije.
-
Na tvoju racunicu ja nemam nikakve primedbe 16x5,3x 1,2e=101,76 evra gorivo, ali ovo se pretvara u raspravu to nisam zeleo kad sam napisao
-
Gorivo 100e 2 prenocista u pansionu privatnom jedno 5e kod Jankovica i jedno 6 evra na putu Transalpina kod jezera Oasa i dva u satoru, 40 evra klopa
