Ljudi, postao sam ponosni vlasnik maxi skutera piaggio x9 180 ccm pre neki dan. Skuter sam uvezao iz inostranstva i opste stanje skutera mi za sada deluje ok, ali me interesuje da li je moguce ovaj skuter upaliti na neki drugi nacin ukoliko zakaze anlaser ili akumulator. Znam da nema polugu za paljenje (kurblu) koju imaju skoro svi skuteri od 50 ccm, pored sistema elektricnog paljenja.