Jump to content

Moto Zajednica

misa-pei

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3402
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: misa-pei

  1. Jel si ti pravio i onaj sjajni trajk?
  2. Gledam sta nam se desava, jasno je da smo najugrozeniji, divim se ljudima koji uspeju da savladaju kad ih neko obori sa motora i da ne ubiju coravca, bahatog, krivca. E, sad, u slucaju da se nekome od nas nesto desi, predlazem da se medju nama neko ko je advokat, ima svoju kancelariju, specijaluzuje za zastupanje ostecenih /psiho-fizicki/ motorciklista. Ne mora da mi je to jedina specijalnost, ali, siguran sam da ovde ima mnogo advokata koji bi na najbolji nacin zastupali sve svoje kolege motoriste, bajkere, korisnike motora, kada dodje do suda. Ja sam zbog nesposobnog advokata izgbio ogromnu odstetu jos `86. Da se to ne ponovi, dajte adrese, ili ako je to vec reklamiranje, molio bih moderatore, urednike i vlasnike sajta da barem kod njih postoji neki spisak advokata koji nece da nas deru i da nas finansijski upropaste svojom nesposobnoscu i nepoznavanjem problematike. Polazim od sebe. Moji poznanici, pravnici, advokati, ne rade tako nesto. Ne znam nikoga ko bi mogao da me zastupa na adekvatan i uporan nacin. Nadam se da mi nece ni trebati, ali... nikad se ne zna.
  3. 1. Rosi 2. Lorenco 3. Stoner
  4. Ma, sto kaze Boklic, cim sednem na motor, neki dzumbus u najavi. Danas, na 16km voznje, 2 situacije, majmun pretice nekih 8 automobila i stize me kad sam hteo da skrenem levo, srecom, gledam u retrovizor i vidim ga, izbacim ruku, pored zmigavca, jedva je usporio da ja prodjem. Posle, cikica izlazi iz dvorista i da nije cuo da mu trubim sa 200 m udaljenosti, lepo bi me sasek`o. A sve se desava na putu Bg-Ralja, kod mene na Tresnji. I svaki dan je tako. Ne secam se kad sam se vozio a da nisam morao da ispravljam tudje greske.
  5. Za Pabla Jel mislis na policiju uopste ili samo na one "vanzemaljskog porekla", nasu bracu po tockovima? Vidimo se tamo
  6. Milos Lukic, Tresnja, Ralja 064/1675-894
  7. misa-pei

    NIVO ULJA

    To je poyzdano tako, jer cim krenes da zavrces/odvrces cep, ulje krene da prska ili se razliva. Zato je pravilo, odvrnes cep, obrises i samo ga "umocis" tako da lepo nalegne, znaci celom povrsinom srafa, zbog ugla pod kojim stoji. Podrazumeva se da motor stoji na ravnom, bilo na stenderu, bilo na tockovima, ispravljen!
  8. Tek pre dve, tri godine sam nasao na netu i shvatio sta ja radim vec mnooooooogo godina. Do tada je CS isao kao nesto prirodno, o cemu nisam razmisljao, a sada, kad znam da je to priznat nacin upravljana, poceo sam i da ga ispitujem, da pokusam da sve ono sto je intuitivno doslo, sada definisem. Shvatio sam da prakticno stalno koristim CS, osim kod manevara u mestu ili brzini bliskoj 0 km/h.
  9. Cuj, ima razlike i kod vestackih suza. Imas jednu vrstu kojoj je rok upotrebe samo 3 dana, posle toga su navodno, za bacanje. Ima neka druga vrsta sa konzervansom, one traju, cini mi se, dva meseca. Fizioloski nisam cuo kao preporuku za vlazenje ociju, samo za cuvanje tvrdih i polutvrdih, ako si ostao bez one tecnosti. Isto tako, mozes sociva da peres tecnim deterdzentom za sudove, izvanredno skida proteinske naslage a ne steti plastici. Sad, kako se kome dopadne.
  10. Rossi Stoner Lorenzo
  11. Ako se ne varam, probao je taj air-bag neko od trkaca, mislim sad na 250ccm. Otvorio se, nije da nije. Ideja lepa, samo neka razvijaju. A i kod nas ima da se uzme ovaj hit-air, video sam na nekom sajtu. Bar se reklamiraju.
  12. Ta koza je stari izum, koristi se za duge ture, jer ne greje, nego drzi jednu temperaturu. Ne mogu da ti se upale ja***ca. Jeste malo cudno da izgleda, ali rade posao. I koliko znam ne ide ta od gunja, nego bas odran i ustavljena, eventualno malo fazonirana.Taj curcija sigurno moze da ti kaze gde nabavlja kozu, pa tamo da vidis, to je neka od kozara koje i onako propadaju, najcesce su bile drustvene. Bice srecni da ti nesto prodaju, samo nije to jeftino, koliko znam.
  13. Mi smo ranije, kad smo farbali sprejom, prvo doooobro zagrevali delove koje cemo da farbamo, da bi se materijal malo ra[irio i da se farba bolje "primi". Yato suu moji kukali kad otvore rernu, a u njoj delovi od motora . Zato, mislim da je najbolje da dooooobro ugreje[ granu, jer ce se ona i siriti prilikom rada motora, pa tek onda da je farbas. I teze ce lak pucati od sirenja. Valjda. Mada, meni je isto bolja varijanta bronza, bolje se primi i lakse se zafarba ako se nesto oguli, a i ne moras da skida grane, nego mozes sve na motoru, ali jaaaaaako pazljivo i uz zastitu svih okolnih delova. A motor to je lep, ki upisat, jos samo te grane. Srecno.
  14. Koliko znam, svim vozilima, smeju da upravljaju samo kinezi. Mislim da vazi i za vozove, pa kad ulazi kompozicija iz Rusije, moraju da se zamene lokomotive.
  15. Slazem se, nisam ga nikako voleo dok je vozio F1, a sad pocinje da mi biva simpatican
  16. Nek su ti sociva sa srecom, samo idi na redovne kontrole, mislim da je prva na 7 dana od pocetka nosenje, pridrzavaj se onog vremena za navikavanje i bice sve super. Ja licno nosim, ispod kacige, za svaki slucaj, i naocare za sunce, naravno kad je suncano zbog neke trunke, ako slucajno uleti kroz odskrinut vizir, mada, to mi se nije desilo vise nego jednom, dva puta za sve ove godine. Takodje, nemoj da zadremas sa socivima, ume da bude jako bolno, mada sam ja i to radio, sto je zabranjeno.
  17. A ni hemoroidi se ne bi radovali
  18. misa-pei

    Yamaha R-6

    Velika istina, sto rece drugar kad sam uzeo Kawu.... vlasnici se menjaju, ulje se ne menja. Zato, od onda, prvo, cim doteram motor, prvo ide novo ulje i filter, pa onda svece, bar da se pregledaju, i kako napisa covek, podmazivanje sajli i kontrola svega sto je potrosno. Nek ti je sa srecom voznja.
  19. imas u manualu kako se rasklapa. Da nema neki sraf koji je na cizmi, unutr, u rupi kroz koju prolazi osovina prednjeg tocka. ako nema, sve je rasrafljeno, onda cizmu u mengele, pa na sec izvuci, da stap izadje iz cizme. nisam rasturao takvu viljusku, ovo je nekako, uopsteno
  20. Kad je toliko visi od tebe, Diablo666, prvo nogom u cevanicu, mora da se sagne, ne moze da nastavi ka tebi. A moze i u jaj... ali, to ocekuje. zato su jake cizme iz raja izasle, mada stite i clanak, nije da nije
  21. Eeeee, fantasticno.... bio sam tamo krajem `70. Divno. Nadam se samo da ce i more biti dovoljno toplo u maju da se malo brcnem.
  22. Ma jok, moze jos da traje
  23. Znaci, javio si se
  24. misa-pei

    Garancija?

    Ma, neka ti dokazu kako je krivo gorivo, a ne fabricka greska ili, taj "sitni" kvar na elektrici sto su ga tako ljubazno uklonili
  25. Ohladio bi se, pogledaj plocice, vide se valjda, bar malo?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja