-
Broj tema i poruka
508 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: vladmoll
-
Pozdrav Miljane, Nadjoh te i ovde, kao sto znas juce i danas je nikoljdan pa smo svi na slavama, pola srbije slavi a pola ide kod ovih prvih na slavu. Uskoro ti se javljam sa vestima o novom bike-u i slikama. Pozdrav
-
Dobrodosao kolega!!
-
Viziranje na foru rezervacije nekog hotela zaboravite. To su prosla vremena, u ambasadama traze vaucer od hotela o rezervaciji a to je puno para, i neisplativo. Mislim da je najbolja fora uzeti neku madjarsku ili slovenacku vizu i to na bar 3 meseca, pa se moze ici i vise puta u razlicitim pravcima. Da li neko ima neku informaciju kako dobiti na neku foru madjarsku vizu na bar mesec dana.
-
Po evropi se moze kud hocete, ali!!!! Ko je iz beograda mozda moze sebi da priusti odlazak od 2-4 puta u jednu ambasadu, plus kako do vize ako zelis motorom. Dakle za grcku ti treba aranzman, a to kosta a isklljucuje moje kamp planove, za italiju takodje garantno pismo i 2 odlaska do ambasade i td. E kako ja iz valjeva to da uradim , pa nemam toliko vremena ni zelje, treba da ceo god. odmor sjebem na uzimanje viza. No ako ukinu , a nece to bi bili cool. Zato planiram jednu voznju za stambol grad, a tura bi mogla da bude kao makedonija, grcka, turska bugarska u nekom kruznom ciklusu. No bilo kako bilo ne bi bilo lose postaviti teme za odredjena putovanja, pa da se ko zeli moze prijaviti, jbg. u drustvu je mnogo bolje.
-
Da da jeftiniji su u 2004 i 2005 oj godini. Pogledati na mobile ili motoscout. Mislim da je to politika cena kawe!
-
Sta uraditi da bi se smanjilo lupanje lanca pri menjanju brzine. Narocito je izrazeno pri menjanju iz prve u drugu pogotovo ako se menja pri velikim obrtajima. Da li pomaze zatezanje lanca ili namestanje prednjeg lancanika, mislim uglavljivanje onako fest na pogonsku osovinu ili sta?
-
Da li neko zna kakva je to fora da su ova dva motora potpuno ista, samo je boja druga, kao i naziv. U raznim testovima nisam nasao poredjenje ova dva motora samo na jednom mestu sam shvatio da je kawa kupila brend od suze. Sobzirom da se kawa pravila 2004 i 2005, a suza se pravi i danas, pitam se da li je to i unutra ista masina ili ima nekakvih modifikacija, a cena je u proseku 1000e jeftinija kod kawe. Mislim ako sam u pravu, onda bolje kupiti jeftinije, valjda? Sta vi mislite?
-
MCM Racing vam je sve tacno rekao. Znam to iz licnog iskustva, ali bih vam to preporucio da odete kod majstora koji ce vam zapusiti rupe sa originalnim cepovima predvidjenim za to i nastelovati i precistiti karburator. Stim sto kle i en imaju za poslednjih 15 godina razlicite karburatore mislim 4 razlicita. No princip je isti ili skoro slican.
-
Da totalni naked mi neodgovara zbog vetra. Zasto trazim nesto od ovih motora, razlog je po meni krajnje ispravan. Hocu jacu masinu koja ce me odvesti svuda i koju cu moci da vozim po 10 sati i da mi dupe mnogo ne utrne. Mozda bih razmisljao o nekoj africi ili varaderu, bmw suzuki v strom u klasi 1000cc ali su uzasno skupi, po meni besmisleno. Prosecno 250 kg sa dva klipa i cenom od bar 6000 eura u 2003/2004 god. po meni je cista glupost. Tacno je da su nesto sposobniji na off roud terenu i to sa kramponkama i na tvrdoj podlozi sve ostalo sa tim motorom izvesti je prilicno tesko. I na kraju kad vidim gde sam presao za 2 godine sa kawom shvatim da imam 500km off rouda i 20000km asfalta. Zbog toga trazim nesto od pomenutih motora Hvala na savetima Pozdrav
-
Z 750 s nije lose i o tome sam razmisljao, ali vrlo ih malo ima u ponudi bar na nasim prostorima! Mislim ako prelazis sa 50 ks na nesto jace onda je to bolje uraditi kako valja pa uzeti masinu sa 4 klipa i 100ks, zato sam izostavio er6 f i n. Probao sam te masine i nemogu da kazem nista lose ali oni ipak idu nesto bolje od 50ks ali ipak ne toliko da bi me zadovoljili. Jedina prednos ova dva motora je cena gde za 4000-4500e dobijas skoro nov motor.
-
Da, suzuku gsr naked je stvarno cool mislim da mi je najlepsi kao i gsr ali ovi modeli su ipak novi prvi mislim da je 2006 god, a drugi 2008 god. malo su poskupi rekao bih. Zato sam gledao ova tri kojih ima dobrih i slic iznog gleda i u 2002 godistu. Jedino me muce razlicite cene vrte se po 1000 evra gore dole za isti motor istu kilometrazu isto godiste i stanje. Mislim da ce mi trebati bar nekoliko meseci za trazenje! Pozdrav
-
Sva tri motora slicne snage. Sva tri se slicno voze, narocito modeli sa oklopom-vizirom. Naked model sam probao vise puta i do 140 km/h i nekako posle vetar ubi! Zato me interesuju modeli sa vizirom, ili sa polu vizirom kao sto je slucaj sa kawasakijem. Interesuju me modeli oko 2004 god. Po vasem misljenju sta bi vi pre kupili a gledajuci kvalitet i cenu! Pozdrav
-
Iz louisa nemoj da kupujes nista sto je vezano za delove svecice ulja isl.to ti je ista cena kao i ovde. Kupi samo opremu to je jako jeftinije i dobrog je kvaliteta. Ja sam kupio kacigu mtr za 50 e. Jaknu za 50e. rukavice, sator i sl. i to je sve bilo odlicnog kvaliteta. Npr. jakna koju sam kupio je nepromociva, ima ulozak za zimu i fantasticno stiti od vetra sa protektorima koji su bas tvrdi. Takva jakna je kod nas najmanje 150e.
-
Mozda malo kasnim sa odgovorom, ali!! Svaki motor trosi od/do i tu nema greske. Ako ti motor trosi mnogo onda je problem u karburatoru najverovatnije samo stelovanje i nista drugo. Meni je kle 500 pri 130-140km/h trosio 10litara a onda kao nekom magijom je utvrdjeno da mu je protok vazduha na jednom usisu povecan pa kad je to vraceno u normalu on sad trosi 6.5l. Hocu da kazem da puno ljudi i nezna koliko njegov ljubimac trosi! Idi do boljeg servisa i resi problem!
-
Pozdrav i dobrodosao! Nije kle nesto ali nije ni lose!!!!
-
Predhodni odgovori su ti vec rekli sve. U Nemackoj sam ja proveravao jedan uvezeni auto. Vrlo je prosto. Posaljes prijatelja iz zemlje uvoza motora, npr. nemacka i on ode do tamosnje policije i plati nekih 5 eura i oni mu za dan ili dva daju podatke o tom vozilu, da li je kraden ili ne i ko su vlasnici isl. . Naravno prvo se isti motor mora odjaviti pa tek onda proveravati jer u suprotnom ako ti prvo kupis motor pa onda oni mogu tek posle toga da ga prijave kao kraden i da se tu zakopas za par meseci kada ti sup kaze da vrnes papire i motor.
-
Jedna mala ispravka. Kada kazem da nije lose lepiti plocice mislim da ako covek ne moze da nadje original ili uopste tu vrstu plocica. Ja uvek lepim na skuteru i potpuno sam zadovoljan. Na kawi nisam i necu! Ali ponekad nije jednostavno doci do plocica pogotovu ako ne zivis u Bg. A sto se tice lepljenja sve zavisi ko ih radi od kog materijala i kako. Mekse plocice bolje koce ali se brze trose i obrnuto. Ja plocice za skuter lepim i kocenje mi je potpuno identicno kao na original Piaggio samo sto sve zavrsim za 1h a ako ih kupujem u Bg onda mi treba 3 dana i 1000 din vise. No bilo kako bilo nikad to ne bih radio na motoru od 100ks Pozdrav
-
Iskreno ti preporucujem Milana iz Loznice 064 225 9630. Zakazi i tvoj problem je resen za 1h. Meni je sredio karburator na KLE, koji su probali da srede u ovl. servisu i jos par njih, i nista dok nisam otisao kod njega. A nije skup meni je naplatio sve 25 e.
-
Ne znam odgovor na tvoje pitanje ali ako ti je frka ja ti savetujem da stare istrosene plocice das nekome ko se time bavi i stavi ti nove gume(materijal koji inace se lepi na plocice). Samo nadji ko to tamo kod tebe radi. Moje iskustvo je ok nisu kao fabricke ali daleko od toga da su lose, a cena je svakako niza.
-
Vozio oba! Kvalite je na strani V storma ali izgled na strani Kawe. Za asfalt sigurno bolji Kawa, nigde ne ljulja ne trese odlicna zastita od vetra. Ali ako planiras ici u prirodu malo makadam, livada suma i sl. kawa ti nicemu nesluzi, u prvom blatu ces se zaglaviti tu je storm sigurno bolji.
-
Da li neko ide na Ohrd u perodu 01.-02-03.avgust
vladmoll je odgovorio članu vladmoll u Predlozi za izlete i putovanja
Vratih se sa Ohrida. Ukratko, nikud bez motora. Zajebao sam se i kajacu se do kraja zivota sto odoh bez motora. Put do ohrida je najbrzi na motoru, a Ohrid i desavanja tamo su prilicno rasuta svud po gradu i oko grada. Bez motora si mrtav ili da stalno uzimas taksi. Kola ne vrede zbog guzve. Toplo preporucujem svakom da poseti Ohrid narocito za vreme Ilindana koji se tamo slavi kao nacionalni praznik. -
Da li neko ide na Ohrd u perodu 01.-02-03.avgust
vladmoll je odgovorio članu vladmoll u Predlozi za izlete i putovanja
Vozim Kawasaki kle, ali treci mi je kasno a jebemu mater vec sam kupio karte tako da sam izdao i sebe i motor. Lepo cu se sa njim oprostiti i objasniti mu da cu se brzo vratiti. Sve mi je to brzo i neocekivano iskrslo inace bih se ja bolje organizovao, a uostalom vize nas ubise. Rekoh sebi ako ukinu vize kao sto pricaju, odmah kupujem nesto novo za put samo neznam sta! Pozdrav -
Da li neko ide na Ohrd u perodu 01.-02-03.avgust
vladmoll je odgovorio članu vladmoll u Predlozi za izlete i putovanja
Nevolim da idem sam iz prostog razloga sto mi nije gust. Prvo vozim kao manijak i nigde nestajem, poslednji put do Crne gore sam vozio 10 sati sa jednom pauzom. E kad bih isao sa nekim onda bi i mogao drukcije da organizujem turu i da putujem cak i dva dana i polako, ovako je kao da putujes kolima pa je cilj stici brzo i ziv, e sa motorom nije to pitanje nego lepo se navozati i svratiti svuda, a to mi se neradi samom. Pozdrav -
Da li neko ide na Ohrd u perodu 01.-02-03.avgust
vladmoll je odgovorio članu vladmoll u Predlozi za izlete i putovanja
Hvala na informacijama!
