Jump to content

Moto Zajednica

vladmoll

Članovi
  • Broj tema i poruka

    508
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: vladmoll

  1. Joseph B.je srecni dobitnik. Evo razresenja moje misterije, bar mislim. Razgledajuci na sve moguce nacine tocak i sl. ukapirao sam da kad pogledam odstojanje bandasa ili gume od rama zadnje viljuske i to prednji deo tocka blizi motoru, sa jedne i sa druge strane vidim da odstojanje nije isto. Pogledam zareze na viljusci koji odredjuju odstojanje i centriranje tocka i sve je ok. Onda opet malo bolje pogledam i vidim da su neki zarezi skriveni ispod one metalne podloske sa jednim zarezom i ukapiram da mi je tocak pomeren za citav zarez vise. To je objasnilo i zujanje i lose ispravljanje motora iz desne krivine. E sad podesim ja to kako treba (zareze na viljusci), ali djavola, tocak kad pogledam prednji deo u odnosu na viljusku i to vrh viljuske opet nije isto odstojanje leve strane i desne strane. Po mojoj logici bi trebao da gledam tocak u odnosu na zadnju viljusku a ne zareze na motoru. Sada mi je tocak u odnosu na viljusku precizan ali zarezi se razlikuju za pola jednog zareza. Bilo kako bilo zujenje je smanjeno ali i dalje postoji, mozda sam i lanac ostetio pa se on cuje, ako nista bar sam ukapirao o cemu se radi. Interesuje me jedna stvar kako da znam sta je pravi centar tocka kako prednjeg tako i zadnjeg jer mi se cini da i prednji tocak nije u centru sudeci po onom metalu koji drzi prednji blatobran. Predpostavljam da se prednji tocak ne moze centrirati i ako nesto nije u redu onda je to srednji bolcn ili sraf koji prolazi kroz tocak. Da li sam u pravu! Ako imas ideju kako na neki nacin da odredim sta je pravi centar zadnjeg tocka pisi mi!
  2. Hvala svima na misljenju ali sumnjam da ce mi neki majstor pomoci, sobzirom da ga ovde u krugu od 200km nema nigde jer sam ja u Budvi. Ali planiram da ukoliko ne pronadjem ovo jebeno zujanje koje lici na trljanje lanca od neki metal , posetim psihijatra, mozda je to samo u mojoj glavi i usima, ali kad bolje razmislim ja kad raspizdim na 5-7000 obrtaja necujem nista sem vetra i tad nema kvara Ziveli ;D
  3. Lanac sam uredno zategao i ima hod od 3.5cm. Pre puta sam ga podmazao, kao i posle. Znaci cuje se zujanje kad ga vozim i na leru ugasenog onako polako. Naravno kad dodam gas i ubrzam vise se cuje. Inace lanac i lancanike sam kupio u Guevari a lanac je DID X ring. Uredno sam ga mazao i prao naftom. Kad kazem prao naftom mislim da sam ga prskao naftom onda ga prebrisem krpom i operem vodom, i kad se osusi ja dodam sprej, a koristim selov beli i on drzi dobro. Ukupno sam presao oko 2000km sa ovim novim lancem. Da li ja negde gresim ili sta!
  4. Imam jedan problem, da li sam glup ili sta. Stari lanac je posle pranja poceo cudno da se cuje i da ZUJI ALI BUCNO narocito kad oduzmem gas u pokretu. Tako odlucim da kupim drugi lanac iako nisam bio siguran da li je on u pitanju. Na svu moju radost kad sam stavio novi za cudo on se nista ne cuje i radi ko bog. E upravo prevalih put u cugu od nekih 500 km do cg, i malo me i kisa uz put pratila pa se i lanac posusio. I naravno poceo da se isto cuje. jA ga podmazao ali nista. Da li je moguce da ne znam kako se to radi. Imam sprej, i uvek podmazujem samo unutrasnju stranu lanca. Da li treba i spoljnju, i sta da uradim da ga vratim u normalu na se necuje vise. Thanks
  5. Pozdrav adv. Vladmoll
  6. Pazi sad, ono sto sam mislio da je benz pumpa , e nije, to je slavina i to obicna, a sto je na njoj rupica i kako vakum crevo vuce gorivo i kako to funkcionise pojma nemam. Mrzelo me da previse razmisljam o tome pa sam narucio drugu nije skupa oko 1000 din. Samo se nadam da je to u pitanju!
  7. Na to sam i ja pomislio , ali ko velim ma nije ova rupica bez nekog smisla, ima tu nesto vise od igre!
  8. Moje licno misljenje je da svaka kuca treba da ima bar jedan motor, pa cime covek da se zanima u slobodno vreme! E ja sam se malo zajebao, ja ih imam dva, tako da ja nikad nemam slobodnog vremena, a kad ga imam u pauzama kad isti rade i ferceraju onda se vozim i kad mu dam malo po gasu kazem sebi jes skupo al je i dobro i tako sve u krug, dok nam zivot neprodje, ali se bar necemo voditi na spisku zivih vec ce mo to stvarno i biti! poz
  9. Ova godina mi je crna za tehniku i mehaniku! Vidim moj skuter trosi ko ninja kad imam sta i da vidim .Na bez. pumpi ima jedna mala rupica od 2 mm na bocnoj strani i kad skuter upalim i on radi sve je uredu, ali kad isti ugasim posle 1-2 sec. iz te rupice izadje omanja kolicina benzina. STA JE TO! Da li to moze da se opravi ili moram da kupin novu bez pumpu. Thanks
  10. Potreban mi je tenzioner lanca za kawasaki kle 500 i to onaj sa zupcastom letvom! Polovan naravno! NOV JE KOD NAS OKO 110E ali se moze naci preko za 75 e. Pa da jebe me i to ruzno ovaj lanac, malo lupa i sl. I menjao sam ga i prvih 1000 km. nije se culo nista i evo sad opet pocinje, a lepo mi je rekao moj majstor da stavim drugi sa zupcastom letvom. E ako ko ima neka se javi i ostavi tel. jer se spremam za put oviju dana Thanks
  11. Pozdrav Jeco! Nego, slika je super , jos ako si teska circa 50 tak kg, javi pa kad dolazim u tvoj kraj, a cesto navracam, mozemo se provozati , popiti kafu i sl. ;D
  12. Pozdrav, Kawa versys je cool, ali pravi street, sasvim ok. Cena mu je jaca strana.
  13. Dobrodosao. Da li te ima na adventureru ili mi se cini!
  14. Sobzirom da nisam bio do sada na Palicu, pitam se ideli ko u tom pravcu sa ibarske magistrale, kako bih se ja iz Valjeva mogao prikljuciti. Nije red da idem sam, a i lepse je u grupi. Ako neko ide i zainteresovan za zajednicku voznju nek mi sibne mob radi dogovora. pozdrav
  15. Pozdrav Valjevac, ako ides na medvednik,povlen, maljen, taru i sl. javi se pa da idemo zajedno
  16. vladmoll

    Lamela?

    Na koliko kilometara bi trebalo menjati lamelu pri normalnom koriscenju kod enduro motora, zajedno sa ostalim propratnim delovima kao sto je korpa druk lager i td. Ako neko ima iskustvo bilo bi od koristi, kao i koji su prvi znaci na radu motora koji bi ukazali na ovaj problem. Hvala!
  17. Pozdrav, sta ima u Rijeci. Uskoro lepo vreme voznja pored rive, devojcice se razgolite a ti...e sto ti je zivot.
  18. Pozdrav, ako vamo dolazis javi se pa idemo na neku voznjicu. ;D
  19. Portosnja goriva kod motora je vise nego jasna. Razni faktori uticu na to a najvise od broja obrtaja pri voznji. E, a da li mi neko moze objasniti kako je to moguce da motor koji ima oko 200 kg i jednim konjem vise sa prosecno 80-100 kg tezinom, trosi kao i kola koja su u proseku od 1000-1500 kg od 1100-2000cc. Ocemu se tu radi?
  20. Ponekad lupa, auspuh brunda, ali uvek ide!
  21. Da li mi ko moze reci nesto o ovoj firmi i o ovom modelu motora. Negde sam procitao oda ima Minarelijev(ili sl.) motor ako se nevaram to je aprilija od 125cc. Prodavac kaze da ima i brembo kocnice. Cena je vrlo privlacna( 2000 eura) sem ukoliko se neradi o nekoj koneskoj replici. Naravno cena je snizena zbog sajma pa mi je hitno potrebna pomoc dok cena jos traje. Pozdrav!
  22. Vladimir Molovic Valjevo 064 117 2 119 ;D
  23. Sorry, zbog slova T(Revolution), zatezac mi se uopste ne cini losim resenjem, moj kako kazes moze da se popusti i u drugu stranu, sto po meni nije lose, jer ako ga pretegnes nemoras vaditi seo spaner da bi ga otpustio, vec ga samo prosto otpustis na srafu, a inace moj radi!
  24. Nije mi potreban dino sistem jer standard za kle je 36kw ali su fabricki izbacili modele od 25 i 19kw zbog porosnje.Tako da samo treba sve vratiti u predjasnje stanje a mislim da to nije preterano skupo. Nego revolucion rece da kod njega verovatno u BG rade promenu lanca za 60 eura. GDE! Hvala
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja