-
Broj tema i poruka
3864 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: muljaz
-
Ma znam da nije skupo, nego mere me bune. Ali svakako oni valjda mogu po katalogu da vide
-
Resio sam ga. Opran karb, izduvan dobro sklopljen, podesio na mozda malo manje od punog kruga, tu mi najlepse radio. Pali kao mina i vruc i hladan, lepo vuce, lepo ide… Daljim pregledom utvrdjeno nesto oko semeringa radilice iza varijatora nije ok. Kad sam skinuo deklo da pregledam varijator, nadjem unutra u deklu onu oprugicu sto ide u semering, ali celu, nije pukla. To nema sanse preko osovine ikako da sidje. Sam semering na osovine ima zakinutu gumu i dimenzije na njemu su 17x30x6, a ja sve sto sam uspeo da nadjem na netu su 20x30x7 i sa druge strane 15,6x25,6x7. Da l’ neko zna sta li tacno ide tu. Ja debil ne izmerih radilicu, a on posle zove i kaze poruci i to da zamenimo
-
Sad proveravah kompresiju ima, sauh radi. Primetih kad sam otvarao karb pored lonceta punog rljuga, zavijena ona dizna za smesu do kraja i ostecen saf. Izgleda nisu mogli da ga ipale drugacie. Sad je ultrazvucnoj, pa ceno videti. Na koliko li se ono odvija kao polazna tacka
-
Sad rodjo doterao motor i ja probam i dodjem do izstog zakljucka. Kad ga upalis radi normalno pod sauhom. Posle minut malo smanji ali kad mu das gas dugo ostane u obrtajima, nece da vrati. skidacemo ovih dana. Donar neki motorin, mator ali samo 18000 presao
-
Nisam se dugo bavio ovim cvajama, neki speedfight 1 ima problem kad se zagreje ugasi se i posle nema paljenja dok se ne ohladi. CDI ili nesto drugo
-
Ima li ko da proda neke krstene podizace kormorana? Najradije samo u vis
-
Da, poznavao sam i Dejana i Rada. Sto se tice same nezgode, ne bih mogao da kazem nista vise nego sto pise u ovom prvom linku Blica. Mislim da tu nema nista skriveno i tajnovito. Jednostavno stvari koje se svakodnevno desvaju u saobracaju. Moze biti desetine razloga za tu nezgodu, ali na zalost nema ko da da tacne informacije. Price koje narod prica ne bih bas komentarisao i uzimao za ozbiljno. Vec sam to sve i zavoravio, davno je bilo. Rade mi je u nekom periodu bio musterija na perionici. Jedan od 4-5 krivaca otkud ja u moto svetu. Bio je izuzetno pedantan i precizan. Vozila uvek cista, on uvek sredjen. Dasa sto bi rekli. Koliko ja znam, postovan i cenjen u drustvu. Mnogima je bio idol. Iskreno receno, ne znam da sam cuo nekad nesto lose za njega. Dejan je bio takodje dobar momak, samo sav energican i divlji. Kao da nije odrastao nikad.
-
Verovatno zbog toga sto ti bolcna po kojoj kliza varijator nije lepo usla u onaj drugi deo varijatora gde stoje rolnice
-
Sta mi pricas o cenama, vozim TMax-a. Ali jbg, ja sam morao da ga kupim
-
Ima drugar iz Ivanjice Silvera 2007. Motor je mehanicki odlican. Kvacilo novo, kais nov, rolnice, gume nove, kocnice nove, ulje, filteri… ofarban ceo. Radi i ide tako glatko kao da je na struju. Oko 2500€
-
Ima li u hondi original punjac da bude onaj za upaljac ili su svi USB? Ima li Kina , a da bude sa original dzekom da se samo bocne u onaj fabricki ostavljen ulaz
-
Komunikacije Cardo, Interphone, Sena...malo o njima
muljaz je odgovorio članu nik_sa015 u Dodatna Oprema
Nemam nikakvo znanje o komunikacijama. Imam HJC flip up koja ima pripremu za neku njihovu komunikaciju. Moze li ta komunikacija da se instalira bez mikrofona i da radi. Znaci samo slusalice i prijemnik. Ne bih nosio onaj mikrofon sto viri nikako, a i ne treba. I onako su mi pozivi na ignor kad sam na motoru -
Ja mislim da ga 90% bevova ima. Nekad pukne sajla, a vrlo cesto ispadne buzir ili burence iz one vodjice tj. lezista. Moras da skines celu tu masku da bi video u cemu je problem
-
Mrzelo te da skidas plastike da ga ispiras
-
I just found this on AliExpress: €24.40 | MotoLovee Vehicle 12V Super Loud Air Horn Snail Compact Horns For Motorcycle Car Truck Boat RV Modification Parts https://a.aliexpress.com/_EzcWDVe Ovako izgleda. Ima mnogo tih gedeta koji su teske gluposti, ali ljudi vole jbg. Video sam zatitu za migavce, kad padnes oce sacuva migavac, ali ce da polomi pola motora. Zastite motora koje se vezuju na mestima gde ce takodje da odvale pola bloka ako dodje do udara. Kres barovi isto… Al kad se prodaje pise, pun opreme, sav u lajsnama
-
Ja bih mogao iz iskustva da vas posavetujem da ne bacate pare na Denali, ona kineska kopija za 20€ radi isti posao. Imao sam je na Burgmanu, eno je vec 3 godine radi. Drugar ima na GS- u Denali, ne moze da se kaze koja je jaca. Za razliku kupite kvalitetnije nesto sto je bas bitno
-
Na svim mojim vozilima, a i tudjim gde sam menjao ulje i gde moze da se pridje lepo rukom, rukom i zavijam i sledeci put odvijam. Nikad se nije desilo da neki curi. Ali vole ljudi da pritegnu
-
Drugar na istom motoru, covek koji bas agresivno vozi 40.000+ tera jedne plocice. Ovoga sam pokusavao da ibedim da ne radi dobro, ali sam odustao. Na tom K su momenti 50 i 60Nm za prednji i zadnji. Ja generalno po osecaju odradim ako mi se ucini nesto sumnjivo
-
Imao sam jednom kiks prilikom zamene guma na R1200. Nisam izvadio senzor od ABS-a, zakacio ga tockom i sjebao. Od tad bas vodim racuna o redosledu i nacinu rada, posebno na tim skupim motorima. Skoro negde menjao gume i plocice na jednom K1600GTL. Motor 35000km, covek pocetnik ali voli da vozi. Vozi uglavnom u paru. U skoli bezbedne voznje ga naucili da koci samo zadnjom (vidi boju diska). Zadnje plocice sam ja menjao dva puta i jednom u servisu. Prednje plocice drugi komplet ovaj sad. Presao covek od te zamene nekih 2-3000km i na povratku iz Grcke primetio da mu nesto kod tocka prednjeg zakacinje. Stao video da je semering ispao iz lezista. Dosao do Cacka i kad je sisao sa auto puta riknuo lezaj tocka. Pita mene, da li je moguce da je bio pretegnut lezaj? Lezajevi provereni prilikom balansiranja, ocisceno, zasticeno, osovina podmazana, tocak stegnut i provereno kako se vrti bez klesta (zbog tog jebenog senzora) i eto defekta niotkud. Srecom svi citavi
-
Do jaja im je ta fora da za sranje koje su napravili samo kazu, niste ga po propisima odrzavali. A garantujem da i ovo sto Djunta pokusava sve da uradi po propisu nije sigurica da na sranju nece crci nesto nezamislivo
-
Jbg, onda mi treba malo siri kadar tog zadnjeg dela zajedno sa nosacem klesta. Ne secam se kako to izgleda na Xu
-
To sto je okaceno na te blokove se sve zajedno ljulja u istom trenutku. Gotovo sam siguran da nije to, vec nesto negde klesta nisu dobro namontirana
-
Znas koliki je led od 90w. Nema ga ulicna rasveta. Ovi napisali 90, a tamo na petoj slici neki presek kabla i pise max 65…
