Jump to content

Moto Zajednica

severian

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9109
  • Pridružio se

Sve što je postavio član: severian

  1. Priroda masovnih medija, sa ocekivanim posledicama. Trazenje naivnog i izvornog u profesionalnom sportu je mozda takodje naivno. Sve je to samo zabava, tako treba i da je shvatamo, ozbiljan zivot je van moto sveta... realno.
  2. Đunta, tvoje pravo na stav i misljenje je neupitno. Takodje, i tvoja dobronamernost. Moje misljenje je drugacije od tvog, jer ovde se nije umesala drzava, vec ljudi koji su zloupotrebili svoju poziciju i veze u drzavi. Radi se o obicnom nvo, ne drzavi. Prica o licenciranju je smesna, niko nema licencirane demonstratore, jer tako nesto ne postoji. Ne postoji "pokrice na neki nacin". Drzava treba da se mesa tako sto ce propisati uslove, jasne, poznate unapred i koji vaze za sve, a ne tako sto je koriste za "cornering market". Sa moje tacke gledista, sa puno reci branis neodbranjivo. Naravno, to je tvoj izbor i pravo.
  3. Djunta, nemam ja nista protiv da bilo ko formira cenu i od 77000. Ali imam protiv kada ucenama eliminise nekomercijalan kurs, kako bi taj od 77000 bio jedina ponuda. To je ruzno, nemoralno, direktno protiv opsteg cilja i, na kraju krajeva, nezakonito. Ideja nekomercijalnog kursa je da obuku sebi moze da priusti svako ko to hoce, a ne samo onaj ko moze. I sto vise pisem oko ovoga, sve sam vise besan..
  4. Parking nije dovoljan za ono kako radimo već 2 sezone... A zaista nema razloga da isti kurs, na istom mestu sada košta 7000, samo zato što je neko došao na ideju da ucenom eliminiše nekomercijalno. Pri čemu je i mesto i kurs prepisao. No, dobro, svako radi svoj posao. Oni svoj, mi svoj, pa neću dalje elaborirati...
  5. Premećemo razne opcije... ali nećemo da pišemo javno, dok ne bude gotovo. Iz razumljivih razloga.
  6. Pa, kažem ti - ubaci ovu priloženu stazu odozgo i ako ti radi gps + ne gubiš satelite, radiće. Provereno.
  7. U prilogu vam se nalazi editovana NAVAK staza, tako da korespondira sa merenjem transponderima. Izbrišite ".pdf" sa kraja imena i importujte u RaceChrono. Na običnom telefonu za 1Hz gps čipom preciznost je veoma dobra, oko +-0.15s, a u 95% slučajeva je u okviru oko jedne desetinke. Inače, stazu smo podelili na 5 sektora, tako nam je lepše da analiziramo, ali to možete i sami da doradite (ko hoće više ili manje). Za samu app nema posebnih podešavanja, sve se svodi da vam radi gps čip, stavite telefon negde gde ne gubite satelite i, jako važno, da imate ok stazu. Bez ok staze, ume da ne radi (ne detektuje prolaze kroz sektore i cilj). track_navak_td_edit_2.rcz.pdf
  8. Ne radi se o tome da li vlasnik staze sme ili ne sme da odbije ponudu. Imajući u vidu ko je i na koji način mogao tu da napravi stazu (mi sigurno nismo ), jasno je da je njegov izbor prost: sarađuj, dobićeš novi asfalt (koliko je obećanje validno, već će i sam otkriti vremenom ) ili, možda hoćeš da se joguniš i onda rizikuj da ti neko od ponedeljka npr. dođe i priupita za dozvole, sertifikate, poslovanje itd. Njegov izbor je brz i jednostavan. Problem je što se ta grupa ljudi, koja je odavno smislila da kurseve vožnje za motocikliste komercijalizuje i protiv čega nemam(o) baš ništa, uplašila onih koje oni vide kao konkurenciju (jer kako da naplaćuju skupo nešto što mi radimo besplatno, tj. nekomercijalno?). A onda je taj problem sporno rešila: realnom zlupotrebom svojih i položaja svoje "ekipe" u državnim organima, tj. obećavanjem ispod žita javnih resursa ukoliko vlasnik staze eliminiše nekomercijalnu konkurenciju i njima obezbedi eksluzivitet na stazi. Jer, poješću svoj šešir ako taj ugovor bude direktno sa gradskim sekretarijatom! Sa druge strane, ako smo u krivu i ako gradski sekretarijat preuzme edukaciju na nekomercijalan način (a znamo tačno koliko košta kotizacija za "nekomercijalan način"), prvi ćemo da podržimo i pomognemo, ja lično sigurno! Jedina ideja, godinama već, jeste da što više ljudi prođe kroz relevantan kurs. Apsolutno nema veze ko ga organizuje i da li će da se reklamira sa tim. Neka ga čak i zloupotrebljavaju politički, za marketing, nema ni to veze... samo da ljudi za minimalno potrebnu kintu dobiju neku obuku. Ako, sa druge strane, imaju ideju da na obuci počnu masno da zarađuju (jer su pre toga eliminisali nekomercijalne kurseve), da, bez prave obuke, izvlače neke fondove možda itd... e, Boga mi - to ćemo _veoma_ da posmatramo i da reagujemo. A i naš Kurs ćemo da unapredimo, što više kurseva to bolje... I moram i ovo da kažem, po svoj prilici nisu u pitanju neki tamo "pokvareni političari", neki fiktivni ljudi, osioni i daleki, već da su genijalci koji su ovo smislili mnogo, mnogo bliže, takoreći ovde... To je baš onako bljak. U tom smislu neka im ova poruka bude upravo to - poruka!
  9. Jbt, ala smo mi čisti i bezgrešni svi ovde... imponuju nam samo sjajni vozači, jedinstveni, sa velikim 00, koji su perfektno zrele i širokogrude ličnosti, savršene empatije i nesebičnosti prema kolegama, koji ne biraju trenutak za gest čak i kada je pravi bez obzira na trenutak, nemaju zadnje namere nikada, koji su otporni na taština zvocanja i gluvi za ženine zahteve. I da ne vole pecanje. Pošto smo i svi mi u svom životu takvi .
  10. Mene je dosta razočarao Vinjales... nekako sam ga precenjivao izgleda. Toliko puta je otišao široko na kočenju, da je bilo skoro smešno, skoro za nevericu. Mlados', ludos' , izgleda. Što se Lorenca tiče, definitivno je tu bilo nešto... videlo se još na FP4 da skandalozno nema tempo, mislim u setapu za trku. Mene lično za kladionicu je zeznuo i wup, kada je delovalo da se pronašao, a kada se ujutro pronađe, uz činjenicu da dobro startuje, obično dobija... Markez je po meni vozio odlično. Jako je sazreo prošle sezone, mržnja koju je osetio posle Argentine i, još više, olakšanje nakon uspele osvete , dali su mu, izgleda, zadršku i promišljanje, sposobnost da ne igra uvek na prvu loptu. A, Markez sa sposobnošću taktičkog razmišljanja u realnom vremenu => veliki, veliki (i dugotrajan) šampion u nastajanju! Rosiju još jednom skidam kapu. Sjajna vožnja, da nema onog nekritičkog urlanja sa tribina , bilo bi uživanje gledati svaku sekundu... Nameštaju se figure, nameštaju se figure... PS: Janoneovo opravdanje ... šta reći, verujem da njemu deluje uverljivo. A to dovoljno govori o uverljivosti
  11. Slobodno peri, po uputstvu proizvodjaca, za to postave koje se skidaju i sluze. Obrati paznju prilikom rasklapanja da znas da vratis na isti nacin. Ponekad, dok ne sakupis iskustvo, pomaze fotografisanje.
  12. Dobi Nole, ma neka je i Rosi
  13. Realno je Janone kostao Lorenca 10 bodova. Bar. Znacajno.
  14. Velika voznja Rosija i nepotrebno i neoprezno slavlje na kraju u krivini 11. Markez je skoro ispao u jednom trenutku, srecan je sa bitnim bodovima, blentav klinac u izjavi, veliki vozac. Lorenco bez tempa, kao sa kamenom u cizmi. Muceni Barbera, nije navikao na start iz 2. reda pa se zabrojao. Janone... stvarno je Jajanone . I tako ode cirkus dalje... jednog klinca vise nema.
  15. Kapa dole za Rosija.
  16. Ovu budalu stvarno treba suspendovati
  17. Polako, polako... ima ga markez
  18. Lorenco Markez Rosi
  19. Erceg je juce snimio veoma emotivan klip (pogledajte na n1) i skidam mu kapu na tome... znam kako ce reagovati vecina, ali emocije su u redu!
  20. Sta ti je , pa janone je u suzukiju prvi...
  21. Dakle, za tech 3 ostaje zarko. Poncharal rekao jedan ili drugi...
  22. Kao posledica tragedije i za motogp bice koriscena f1 konfiguracija staze (sporija, ima zatvoreniju krivinu 11 i dodatnu sikanu pre tragicne krivine 12 i jos po nesto). Testiranja prilicno padaju u vodu... http://m.crash.net/motogp/news/230979/1/catalulnya-motogp-to-use-f1-layout-following-salom-tragedy.html
  23. Tragedija, strasno. Kakvo sranje, sranje, nekako sam bio siguran da ce biti drugacije..
  24. Zanimljivo. Toliko o vodenoj pumpi ...
  25. Zavisi od modela, za neke je od 2007+, stvar o kojoj pričamo ovde je dosta šira od modela 690 enduro. Inače, nisam prešao na ktm 690 sa bmw-a, isti je dodatak uz gs-a... Moram da priznam da se još od dečačkih dana nisam sa nečim toliko zabavljao kao sa ovim 690 enduro.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja