Jump to content

Moto Zajednica

severian

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9109
  • Pridružio se

Sve što je postavio član: severian

  1. ?? Mislim, postoje razne interesne skupine, ali imati stav nema veze sa pripadnoscu istim, pa boca, gosn Mile, prosto nije na nivou, umeš bolje
  2. E savane, ako me ti vraćaš u realnost, mora da sam debelo zastranio.. Bolje sam prošao onomad kad sam objašnjavao bajkerima uživo zašto podržati gej paradu, nego ovo što lanuh protivU TP
  3. Hteo si reći: "mislim". Znam da je bila omaška
  4. Samo čekajte, danas prihvatite tehnički, sutra ćete i zabranu da sami popravljate svoja vozila! Jer ćete lako nešto da zajebete, niste sertifikovani Čak ovo drugo ima više smisla.. Zezam se naravno malo, no iznesmo stav Pablo i ja, očito revulucionaran i ispred svog vremena Zato služi forum, da ukrstimo stavove, a možda neko i razmisli, pa neko nekoga i ubde da promeni mišljenje (ah, greha i znaka slabosti, znam!!)
  5. Nemoj @bdada da shvatiš pogrešno, nema ništa lično... Ja bih voleo da vidim društvo koje me tretira kao odgovornu ličnost u svakom pogledu, a ne samo u pogledu obaveza. U društvu odgovornih ljudi, a to država de iure smatra za svakog pojedinca, ne može me se čas smatrati odgovornim npr.za činjenje i nečinjenje, a čas neodgovornom neznalicom koju treba kontrolisati. Nema striktno veze sa tvojim poslom... više je opšti krstaški rat protiv moderne birokratije Za tebe lično imam sve pohvale i simpatije, jer vidim da nesebično ovde vas nekoliko razvezujete ovu nastalu zavrzlamu...
  6. Aj ne zezaj.. Danas uradim teh. na motoru, sutra uzmem da menjam kočionu tečnost.. i eto ga. Realno tehnički ne garantuje ništa. Arg "bolje i to nego ništa" još i ima neku snagu, ali to je samo priznavanje nemoći društva da organizuje efikasnu saobraćajnu policiju.
  7. Brzina u boksu je ograničena: https://trackday.rs/trackday-rs-challenge-opis-i-pravila/ Uzgred, i svaki tim prelazi isti put prilikom ulaska u svoj box, punim obimom padoka (da bi svi bili u istoj situaciji, bez obzira na mesto boksa na rasteru).
  8. Potpuno je normalno da postoji dobrovoljni tehnički, pa dobiješ listu ako nisi tehnički pismen. Ali, ispravnost vozila je odgovornost svakog učesnika u saobraćaju i dokle god, u druge svrhe i za druge potrebe, država sve punoletne osobe tretira kao odgovorne, ne bi smela ni u ovom slučaju da se ponaša drugačije.
  9. Pa sad.. pričaj u svoje ime , za sve ostale ne možeš da znaš... Stojim iza stava da je godišnji tehnički samo kapitulacija društva koje ne može da uvede efikasnu policiju, i spreči korupciju u kažnjavanju, pa eto, daj šta daš, bar jednom godišnje da raja sredi automobile. To u slučaju ovih "južnih" društava. U opštem slučaju, potreba birokratije svuda u svetu da što više reguliše sve živo. A ovo zvuči tako opravdano To što će danas da mi rade kočnice apsolutno ne znači ništa o ispravnosti mojih kočnica za 11.5 meseci, čak ni za 11.5 dana (ako ćemo strogo). Tehnički je čista glupost. Potreba da saobraćajna policija obezbedi tehničku ispravnost vozila u saobraćaju (na suštinski bitan način, a ne da li ima rđe ili ne) - nije. Zato i rekoh - jedini smislen tehnički je vanredan tehnički i posledične drakonske kazne ako se pronađe da suštinski bitne stvari ne valjaju, bez mogućnosti dogovora.
  10. Uh, uh... teško, teško je ovo čitait. Aleksandre, imaš našu solidarnost i podršku, šta god da se piše i bez obzira na bilo šta. Ako bilo šta možemo da učinimo, javi, ima nas, možeš i na PP ili javno. Mnogo će teško biti, ali moraš da budeš tu za njenu porodicu kao gromobran, njima je sada mnogo teško, najteže... Nađi snage. Posle će biti vremena za tugu. Moraš da budeš snažan za njih. Strašno mi je žao, nije fraza i molim te javi ako bilo šta može ova zajednica da pomogne. Voleo bih kada bi smo mogli bar nekako da njenu porodicu i tebe utešemio... ali, eto - znaj da nas ima koji osećamo solidarnost prema oboje i ništa nas drugo ne zanima!
  11. Zašto, šali se? Kakva korist od tehničkog? Da li je to što auto nije imao koroziju ili su radile kočnice u julu ove godine bilo kakva garancija za stanje u junu sledeće godine? Ili februaru? Ili septembru? Gde je granica? Možda svako jutro pre uključenja u saobraćaj da radimo tehnički, to bih možda i razumeo? Čemu onda taj presek jednom godišnje? Realno, ne služi bilo čemu, osim kao izvor zarade privilegovanih interesnih grupa (ne samo u našem društvu, da se razumemo). Jedini tehnički koji ima smisla je eventualno vanredni tehnički, na koji te uputi službeno lice ako posumnja da si tehnički neispravan. I to sa minimumom suštinski važnih stvari. I posledične drakonske kazne, bez mogućnosti dogovora i eskiviranja.
  12. Ja baš gledam bazzaz, onaj modul fi+tc plus qs. Košta kao 3-4 pada minus bol..
  13. Tako je Mario Marko, start je manje bitan, bitan je dobar tempo i još bolje planiranje zamena. Inače, u proseku, npr za ekipu od 3 člana, svako će voziti nešto malo više nego na popodnevnom TD, malo slabijim tempom. Start će biti organizovan iz stajanja, posle šikane. Izgledaće ovako nekako : Poredak na startu odrediće OMK tabela (po strukturi ekipa).
  14. Super tema! Meni je najvažnija čeona lampa. Od pišanja do ozbiljnih situacija . Godinama koristim SILVA (led ver, jaaaka), dobio sam je od žene za poklon pre 10-ak godina, meni bila skupa da je kupim, a ona uzme i kupi mi. Svašta smo prošli zajedno, veoma je robustna, vodootporna, otporna na prašinu, udarce, ogrebotine itd. Polje primene: od lampiona i ručne lampe, do fara u enduro zajebancijama :). E onda se pre par godina iznerviram, jer ipak ova čeona lampa ne radi lepo kao lampion za šator, a kupio sam jedno 3-4 komada raznih jeftinih lampiuona i ni jedan ne valja i uhvatim pre 2-3 god Fenix CL20 na popustu u Luisu. I super sam zadovoljan, u šatoru se čita kao u sobi, dobra i za spolja (pripremanje hrane, akanje oko stvari ili kuliranje), izdržljiva, više nivoa svetlosti... Sada te dve u kombinaciji koristim svuda. Inače, ja preferiram AAA/AA ležište za baterije. Ako hoću punjive ima, ako mi treba zamena, opet ima svuda da se kupi. I na kraju, kao i aca i ja mogu da kažem: bolje i jeftinije kupiti lampu odmah da valja, nego 5x loše, pa onda opet ono što valja
  15. Čisto da bude jasnije, imamo slobodno još 8 termina u prepodnevnoj grupi. Može da se uplati i na dan TD (u nedelju, ako ostane slobodnih mesta). Popodne nema slobodnih mesta. U intro grupi ima slobodnih mesta. Odluku o održavanju TD donosimo danas popodne, kada ukrstimo sve vremenske prognoze.
  16. Potrudićemo se! Bili smo ubeđeni da smo već rešili pitanje skidanja podataka sa transpondera (u realnom vremenu), ali stvari tu idu 2 koraka napred, a onda 1 korak nazad , pa smo još u testiranjima oko preuzimanja podataka. Cele sezone Osnovna ideja je upravo ovo odozgo.
  17. @dvlns Ma sve je to u rok službe. U ovom konkretnom slučaju nije bilo panike, klizao je zadnji toliko dugo da je bilo smešno, bila je greška drugog tipa, pricacu ti uz pivo u pon. Ni prvi ni poslednji put, pada se i ustaje, u rok službe ... Poenta je, da imam elektroniku, uopšte me ne bi bilo sramota da je koristim i ne padnem... @drs Nemam snimak, odavno me mrzi da snimam
  18. Bogami, dok sam pre 2 nedelje leteo posle high side u jednoj od krivina Navaka, stigao sam jedino da pomislim: "ah, sve bih dao za IMU!" Što bi rekao SARS - "Perspektiva"
  19. Info: Prijave kreću najverovatnije od vikenda!
  20. Poštovani zaljubljenici u vožnju na stazi, Za početak jesenje TD sezone pripremamo i jedno iznenađenje. Uz redovan Track Day #8 (koji će biti održan u jutarnjem terminu i poludnevnom trajanju), u popodnevnom terminu organizujemo prvi "Trackday.rs Challenge"! Šta je "Trackday.rs Challenge"? To je ekipno takmičenje u TD formatu, po pravilima Open moto klase (jedna klasa, bez limita, bez ograničenja, otvorena za sve). Učešće prijavljuju timovi, koji se sastoje tipično od 3 vozača i 3 motocikla (dozvoljeno je učešće timova sa najmanje dva, a najviše četiri vozača i sa najmanje dva, a najviše tri motocikla!) i jednim zajedničkim transponderom za merenje vremena. Dakle, napravite ekipu sa svojom "ekipom" i oprobajte sa u odnosu na ostale! Ekipe mogu da budu mešovite, veće ili manje, sa bržim ili sporijim vozačima svejedno. Vozi se u kontinuitetu 180 minuta (uobičajeno trajanje poludnevnog TD), a u svakom trenutku na stazi se nalazi samo jedan učesnik po timu, obavezno na motociklu koji je opremljen transponderom. Zamena vozača/motocikala i transpondera vrši se isključivo u padoku, tako da jedan učesnik dođe u box svog tima, skida se transponder sa tog motora i prebacuje na sledeći motor i tek onda drugi vozač ulazi na stazu. Takmičenje traje ukupno 180 minuta: start je u 13.45h časova i vozi se tačno do 16.45h. Nakon isteklih 180 minuta, takmičenje se završava nakon prolaska, u tom trenutku prvoplasiranog, preko startno-ciljne linije. Ostali timovi rangiraju se u odnosu na prvoplasirani tim, po broju krugova koji zaostaju, uvećanom za vremenski zaostatak iz poslednjeg kruga. Svi timovi voze u isto vreme na stazi, formiraju se slobodno (OMK pravila), ali u obračunu rezultata imamo četiri klase: 1. Klasa 1000 PRO 2. Klasa 1000 ROOKIE 3. Klasa 600 PRO 4. Klasa 600 ROOKIE Svaki tim ima svoj naziv, popunjava jednu prijavu za učestvovanje i plaća zajedničku kotizaciju. Osim vozača, svaki tim ima pravo na još 2 akreditovana člana koji nemaju pravo da voze. U zonu padoka dozvoljen je pristup samo učesnicima takmičenja. Publika se nalazi u zoni za publiku (bedem naspram glavnog pravca staze). Satnica Track Day 8, 2. Septembar 2018. god Dakle, obezbeđen je dupli program - prepodne uobičajen TD, popodne TD Challenge: 10-13h Uobičajen poludnevni TD (Prijave: Aktivno) 13-17h Ekipno takmičenje Trackday.rs Challange (Prijave: Aktivno) Pogledajte detaljan opis i pravila Trackday.rs Challenge takmičenja. Kotizacija Kotizacija za poludnevni (jutarnji) TD#8 - po redovnim TD cenama (videti prijavu) Kotizacija za Trackday.rs Challenge #1 iznosi po timu: Puna cena (za ceo tim): 15.000 rsd Povlašćena cena (za uplate do 15. Avg, za ceo tim): 12.000 rsd Max broj timova: 20 Učešće na prepodnevnom TD terminu naravno nije obavezno za timove i vozače koji učestvuju na Trackday.rs Challenge, ali ga svakako preporučujemo (zbog treninga i komoditeta timova!) VIDIMO SE!! Vest na Trackday.rs sajtu: https://trackday.rs/td8-i-trackday-rs-challenge-2-septembar-2018/ Detaljan opis i pravila.
  21. Info: popunjena su sva mesta za TD7. Mesta još ima jedino u intro grupi. Sada pratimo vremensku prognozu, odluku o održavanju donećemo sutra (petak) popodne.
  22. Kao i uvek, odluka o održavanju TD donosi se u petak popodne, imajući u vidu tadašnju vremensku prognozu. Poz!
  23. Info: trenutno još oko 15 slobodnih mesta prepodne i 8 ili 9 popodne za TD7.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja