-
Broj tema i poruka
9109 -
Pridružio se
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: severian
-
@Direktor @Slammer Ja naručio jednu 240, medium zubi. Hvala obojici za obavljen research
-
i za testove sa kojih ima videa, to nije prenos na koji smo navikli na trkama. Vrte se izjave u krug i poneki rezultat povremeno, video iz padoka i to je to... Realno je nerealno da dorna organizuje pravi prenos testova. Mnogo je to zelenih...
-
Vi'š, Pedro je u meni uvek izazivao još i veće poštovanje. Toliko nesreće u tako malom telu, ne može ga čovek ne voleti!!
-
Rosi je veoma, veoma uspešan vozač i zaslužuje puno poštovanje. Ono što mene iznenađuje je koliko je tanak tehnički i (čak mnogo više!) taktički, za nekoga ko je TAKO iskusan! Da ne nabrajam sad, ali svake godine napravi bar nekoliko taktičkih svinjarija, često ga ponese pa pravi iracionalne poteze, a izgradio je okruženje koje izgleda ne sme da mu bilo šta ozbiljno zameri. Bar tako deluje sa strane, iz fotelje posmatrača. Nekoga nerviraju njegovi navijači, mene čak i ne. Kad razmislim, jbg i ja navijam za Brejdija, O'Salivena (dođe mu slično), sve je to do ovlašnog praćenja konkretnog sporta. A ljudi generalno imaju pravo da tek ovlaš prate nešto tako sporedno, kao što je (bilo koji) sport...
-
U tom svetu nema moralisanja i pravde (makar ne te pravde iz vizure običnih ljudi). Vozi onaj ko može da zgrabi mesto i ostaje do kada može. Bez izuzetka.
-
E svašta, najbolji potez BMW-u ikada bio je to što su podržali razvoj GS-911, tako su dobili celu jednu novu klasu hobista korisnika... Glupo od Dukatija!
-
Da, ovo smo pronašli za M3C (naša mala haker ekipica )... tako smo i rekonstruisali pinout sa betinog porta i povezali pinove direktno na obd2 usb kabl (koji imam, jer ga koristim za TuneEcu za KTM 690), pa smo dalje uspevali da pročitamo par registara (Vbat, rpm i još ponešto, ali ništa korisno, a naročito ne DTC listu). E sad, za taj VDSTS nisam čuo, pogledaću malo može li šta da bude korisno. Hvala. Ja sam (do sad) išao u smeru DDT4ALL GitHub - cedricp/ddt4all: OBD tool GITHUB.COM OBD tool. Contribute to cedricp/ddt4all development by creating an account on GitHub. Od toga sigurno može da se napravi ceo interfejs za Betu, samo je ogroman posao i dok to u slobodno vreme razvijem, promeniću motor Alternativa je ovo: BETA ECU_brochure-BOANO-ENG-LR.pdf Postoji neki sw za mapiranje/dijagnostiku ovog ECU, a kao side efekat se dobije i TC (sa prekidačem za promenu nivoa u vožnji). Ovaj pristup je oko 550 kekosa , što mu dođe jedno 3 odlaska do Slo (za probleme koji ne mogu bez dijagnostike, što je retko), pa je cost-benefit analiza takva da za sad ne opravdava investiciju @Mali Caca Izvinjenje za uzurpaciju teme, ovde se okupljaju pametni ljudi, pa reko' da podelim muku
-
@Mali Caca Jedno glupo pitanje, ali me dosta muči poslednjih par meseci, pa računam možda ti nešto znaš: Da li postoji bilo kakvo alternativno rešenje za fabričku dijagnostiku za BETA 4T efi motore (2016+)? Bilo kog tipa. Interfejs je klasičan ELM327/OBD2 i nekim budženjem uspevam da čitam par registara, pa se spremam da pokušam sa ddt4all projektom da napravim nešto i za Betu (ali je veliki posao, ne mili mi se). Ima li neko već pronađeno rešenje pod kapom nebeskom ? Najbliža Betina dijagnostika je u Sloveniji , moram sam nešto da smislim... Ili da menjam ecu (ima aftermarket varijanta koja dolazi sa sw, a još i TC pride, ali je skupo).
-
Gde si uzeo? (ako je kvalitetno)
-
Dovla, odavno to važi. Druga stvar što malo ko plaća.
-
Drugari koji radite na tehnickom, šta je onda provereni I tačno za motocikle?
-
Repsol i HRC ove godine slave 25 godina saradnje... Svakako neče sada da menjaju boje
-
Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.
severian je odgovorio članu brdy u Motoristi Na Drumu
Društvo, sada dakle ako ne vratim tablice sa motora na kome mi je istegla registracija (pre 2 meseca) više ni formalno ne činim prekršaj? Ovo je dosta značajno, jer uz tablicu i saobraćajnu (nevezano da li je reg) lako motor ide na prikolici preko granice, ne mora ata karnet i cela ta igranka... -
Vala baš...
-
Đunta, nemoj da se ljutiš (a možeš i da se ljutiš ), ali stvarno pričaš svašta... Podizanje leve šake sa kormana u "blagoj neprimetnoj" krivini ne destabilizuju primetno ni sportski motor, a svakako ne motor(e) o kojima pričamo u ovoj temi (telelever napred ne destabilizuje preterano ni trail breaking!!). To što sada natežeš nešto o bezbednosti ne menja stvar da si... promašio Mislim, ok je ako ne voliš da pozdravljaš, tvoja stvar... edit: preterivanjem i plašenjem početnika stvarima koje ne stoje ne utičaš pozitivno na bezbednost, upravo suprotno. Kada vide da su ovo gluposti, ljudi ni bitne stvari neće uzimati ozbiljno.
-
Izvrgavam smehu u puno reči zakamuflirano neznanje (po ovom pitanju, molim)... Svašta nešto deluje na motor u krivini, to prevazilazi okvire ove teme, a ta mučena šakica nije ni među primarnim faktorima. To je činjenica i toliko o tome ovde.
-
Iza konstatacije da će pozdravljanje u blagoj krivini da dovede malte ne do katastrofe, istina malo mi popustila koncentracija
-
Nešto drugo primarno drži motor stabilnim u krivini, ne šaka na kormanu.
-
Male serije, veliki troškovi. Uvek bilo. I ne raste to linearno, već eksponencijalno (timovi, razvoj, testiranja itd, a proizvedeš 10-20 bajkova godišnje). Bila je jedna super epizoda "Tech talks" o gumama, iz Mišelina... sve, SVE rade ručno za GP u posebnom postrojenju.
-
Otkažite produžetak video passa na MotoGP i WSBK sajtu!
severian je odgovorio članu Jovan Ristic u Moto Trke
Upravo tako. -
Kupio bi, al da nije skup. Ne smem da izbrojim zadnju paru, naHebacu na Internetu
-
Valjalo bi probati!
-
Meni je to ok njohove pare, njihova radost, ko smo mi da sudimo?
