Jump to content

Moto Zajednica

severian

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9109
  • Pridružio se

Sve što je postavio član: severian

  1. Znaće se na vreme, svakako pre same nedelje. Ali i ne pre nego se zaključe spiskovi prijavljenih u petak popodne.
  2. Tako nekako.
  3. Jedno 2 trke, hoće...
  4. @Jovan Ristic Zato uspavljuje kao I mene
  5. Sa'će fudbal
  6. I sto imamo bar simulaciju sezone:)
  7. Rins, Morbidell, kvartararo, banjaja... SJAJNO!
  8. Bez otkrivanja, samo ću reci : vrhunski moto2! Ako ste ja Prva cetvorica, oni koje simpatisem! Prvi I cetvrti narocito!!
  9. Menja... mislim Fernandesa
  10. Pasini 8. za sada.
  11. I gde je sad na ovoj sk papazjaniji moto2? Opet sk6?
  12. Odličan moto3! Odličan! Neću da kazem rezultat, da vam ne userem, gledajte OBAVEZNO!
  13. E jbg... Komentatorska kletva, ispade Suzuki... Doktorska voznja do sada, zao mi I za SIC...
  14. Ispade Fenati!
  15. Mar, Cru, Mil
  16. Ne bih ja njega potcenio
  17. Uzeće ti 46 clansku knjizicu...
  18. EsP, Rosi i Cru, junaci dana!
  19. Za koji dan menja ime
  20. Nisam primetio da drastično preteruju sa rosijem. Moj predlog je još malo dublje pripreme za moto2 i naročito moto3, mada se stvarno primećuje novi trud i oko toga. Takođe, rad na sređivanju mic ulaza stvarno je dao rezultate, @Geto Bastard se mnogo prijatnije čuje ove sezone. I dodatni predlog: treninge prati gotovo isključivo posvećena i upućena moto publika. Verujem da komentar treba prilagoditi toj činjenici (smanjiti broj ponavljanja svima dobro poznatih abrova, a uvesti osvrt na istoriju rezultata na datoj stazi, kao i tehničke karakteristike staze/motocikala i aktuelnosti tog tipa - za pripemu preporučujem odlični MotoGP blog "TEchTalks", npr. Jasno je da je ovo klizav teren za ljude koji ne voze motocikle na stazi ili uopšte, ali nije nemoguće - odličan primer vam je naš @Jovan Ristic). PS: pokušavam da budem konstruktivan, zamerke su vam odavno jasne.
  21. Ja sam svojeremeno malo razmislio i poređao sebi guide-lines za postupanje: 1. Najbolje je predati ulje tako da dospe na reciklažu (npr u Srbiji, nekome ko nosi u NIS) 2. Iza toga, predati ulje nekome ko ga sagoreva za grejanje u kotlovima sa homologovanim filtrima 3. Čuvati u sopstvenoj režiji (ako i dok ima mogućnosti za to), dok se ne steknu uslovi za 1 ili 2 4. Par praznih mesta ... 5. Predati ulje nekome ko ga sagoreva direktno u atmosferu. Zašto? Zato što će taj za grejanje koristiti, alternativno, ili naftu ili struju (koja npr. u Srbiji dolazi uglavnom od lignita <=> veoma prljav izvor, očajan po pitanju produkcije CO2). U zbiru je za planetu ipak marginalno manje loše tako nego opcija br 6/7, 6. Baciti u kontejner 7. Baciti u kanal/kanalizaciju Opcije 5-7 smatram neprihvatljivim, od čega 6-7 smatram apsolutno neprihvatljivim pod bilo kakvim okolnostima.
  22. Odličan izbor
  23. Spremam se da oglasim naslednika (KTM 690 enduro, 2011. 14.600km), pa ako ti budžet dozvoljava apgrejd - javi se na PP. Isto važi i za ostale, dok ne ode na oglas...
  24. Nisam im tražio izjavu overenu kod notara... ali sam razmislio i zaključio da je mnogo veće šansa da završi na jedinoj pravoj reciklaži koja postoji u Srbiji (NIS), nego u bilo kom drugom scenariju (kontejner, kanalizacija, peć u auto servisu ili moja garaža do plus beskonačno).
  25. Meni je staza svojevremeno pomogla da bez uzbuđenja vozim svaku krivinu u saobraćaju (uglavnom nema takvih kakvih ima po stazama, sa tim brzinama), kao i da generalno mnogo hladnije vozim. Kako ovih 6-7 godina vozim stazu (i šumu), u saobraćaju sam generalno drastično smanjio doživljaj i tretiram ga baš tako - kao javni saobraćaj.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja