Jump to content

Moto Zajednica

srbenda

Članovi
  • Broj tema i poruka

    532
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: srbenda

  1. Resih da pod stare dane zaplovim plavim Jadranom .......... pa bi kupio neki gliser za 4 osobe minimum.....sa motorom ne nesto prejakim i naravno prikolicom. Iskljucivo da je sve upisano u plovidbenu dozvolu ...(necu da se zajebavam da jurim predhodne vlasnike pa overa pa dokazivanje vlasnistva i slicne gluposti).....jer su mi uglavno te varijante i nudili na nekim oglasima......pa rekoh aj da vidim sa nasim bajkerima ovde dali neko ima nesto da ponudi telefon 0638129618
  2. Napravio mi je prijatelj pojacalo sa dva ulaza za 2 para slusalica sa ulazom za Mp3....i tonskom kontrolom.......demontazno naravno sa volana !
  3. Posto mi jutros mailom stiglo iz vlade Srbije (pretplatio sam se na elektronske vesti) da kredit od MMF-a nece skorije dobiti .....a samim time nece biti dugorocno gledano para za isplate plata i penzija .......ja kao svaki patriota moram da prinesem zrtvu dobrobiti cele zajednice pa shodno tome donosim sledece resenje: cena moze da se koriguje na dole ali bez ikakvih zamena!
  4. iz Kragujevca......
  5. iz naslova oglasa XJ 600 Diversion godina proizvodnje 1993 registrovana do 10.04. 2013 na moje ime i + zeleni karton prva registracija u Srbiji 2008g uvezena iz Svice i stajala je 2 godine jer covek koji je uvezao je planirao da je vozi kad dodje na godisnji odmor,,,,,,,,,,,, Motor je bez apsolutno ikakvih ulaganja jer sam pre samo mesec dana negde oko polovine jula promenio ulje u kocnicama i motoru sve filter za vazduh........ semeninge u viljuskama i ulje ........svecice Denso sve 4 ............sajle pocetkom proleca podmazane.........Nisin kocione plocice ............lanac i lancanici prosle godine promenjeni........lanac na svakih 400 km podmazivan i pran (dosadno penzioneru pa da ubijem vreme ) .......lonci oba dva perfektni nisu truli ama bas nigde!! (bolna tacka svake XJ)........ Kilometraza neznam dali je tacna pise na satu cini mi se oko 67,000 ali koliko sam video a i kolege moje masina nije nikada otvarana ......a i ne trosi ni gram ulja niti pusi !O d zamene do zamene ni gram ulja bar za sada GARANTUJEM !! Garaziran preko cele godine . Sredjena po mom ukusu jer sam vozac bio koji je 99% vremena putovao motorom van grada pa sam sediste kod Bobana u Zemunu ove godine u rano prolece preradio po ugledu na Bagster sedista(veliki pozdrav za Bobana i HVALA ! ) Kod Ivana u BG .napravljen duzi vizir ali po originalu .posedujem i njegov originalni neostecen naravno. Korman..guvernala......kako ko voli da kaze vec od TDM-a850 mada imam i njegov originalni potpuno ispravan ne iskrivljen al je meni bio malo plitak pa je zato promenjen i stavljen od TDM-a .........iz Louisa kataloga Bera mi poslao distancijal volana povisen za 35mm i ka sebi za 18mm Uticnica 12V.za mobilni.....navigaciju il sta vec nebitno...... roll balls il crasch bal, ebem'' li ga kako se kaze ..... nosaci kofera komplet Hepco & Becker i Kapa maxia 52L sa po 4 reda levo i desno led dioda (svetli na kocenju kao bozicna jelka !) Potrosnja je na brzini od 120km/h oko 4,5L Akumulator u martu 2012 promenjen nov Motor drugari nije lupan 100% ima na par mesta po neku ogrebotinu to sam i kroz slike pokusao prikazati Prodaje se jer definitivno narednih par godina dok ne saniram zdravlje ako uopste i uspem! necu moci voziti pa mi samim time i zao da stojui u garazi (sinovi imaju svoje motore pa cu od njih maznuti nekad nadam se ) stoga ME ZAMENE NE INTERESUJU CENA 1700e ........bez kofera i nosaca kofera i distancijala volana CENA 1500e telefon 0638129618 ......bez SMS-a ........ne vidim vise dobro sitna slova na mob.
  6. Po meni izuzetno jak agregat u nedoraslom ramu .......koci kao nevreme a isto tako i ubrzava,, medjutim povoznost i samaranje po krivinama odradjuje bez problema .......vetar jeste problem ali kupovinom najmanjeg Puig vizira iznad samoga fara zavrsava posao do 130km/hmali potrosac na ot6vorenom sa stvarima i bocnim torbama 4,5 L ne prelazi a po gradu 5,5 do 6Lnaravno normalne voznje Motor koji ima dusu !
  7. srbenda

    CA Rebel 125

    isti agregat kao u CM125 ali samo to i nista vise nemaju zajednickoga .......e sad ram mu je aj da tako kazem vise ''coper'' fazon ali izuzetno neudobno tvrdo sediste za vozaca dok suvozac moze da zaboravi na neki duzi put sem po gradu i to opet sa mukom! Noge vozaca,... neprirodan polozaj za coveka preko 170cm visine ........dok ugao prednje viljuske diktira i pomalo neprirodno skretanje to jest zbog samog ugla viljuske pri skretanju pri samom polasku(citaj recimo sa semafora) pokazuje laznu tendenciju da imate osecaj da ce motor naglo da vam padne levo ili desno ......msiljenja su vecine da je preostar ugao viljuske za tako kratak motor........kocnice pouzdane ali i samim oduzimanjem gasa motor sam naglo koci tako da 1 disk sasvim lepo zavrsava ceo posao Utisak.....mali potrosac iz stare serije hondinih agregata koji pleni pogled gde god se nadjete zbog lepih linija samog motora i nikla......ali neudoban za van grada
  8. srbenda

    Custom 125

    I napomena .........na slici koju je postavio Pablo.....je rec o modelu REBEL a ne Castom.......zasto i u cemu je razlika.... Oficijalna oznaka za model HONDE CM125 je ....CM125C.....to zadnje slovo C'' oznacava seriju Castum (predhodna je bila T) i taj model je bio bez diska prednjeg tocka ali sa jos mnogo drugih izmena pocevsi od rama motora pa preko satova sedista I.T.D. Model na slici je Rebel i puna oznaka je Honda c125Rebel evo original model kako izgleda CM125C Pozdrav svima
  9. srbenda

    Custom 125

    retko retko dobra serija agregata........a sta reci vise osim da honda taj agregat proizvodi 30 godina pa samim time su i oni svesni da su uboli fantasticno pouzdan agregat koji se bukvalno ne kvari!.Mada su uradili kulovske izmene u smislu da su kad su videli da su napravili bukvalno neunistivu masinu koja prelazi minimum 130 do 150,000 kilometara bez otvaranja masine ?(normalno u pametnim rukama a tu smatram ne dizanje na zadnji tocqak i redovno menjanje ulja onda su resili da ga bar oslabe kako bi narod kupovao koliko toliko rezervne delove za nju pa su tako uradili oslabljenje nekih elemenata u masini. ; recimo do 1978 god,su modeli imali dvoredni lanac bregaste da bi posle stavljali jednoredni zatim ventili su tanji od 1078god a i manji im je i precnik......struja je sa 6V presla na 12V ali posle 1994godista su im riknjavali regleri kao blesavi .i.t.d. medjutim samim time sto su mu znacajno umanjili kilometrazu (realno sad prelaze oko 120,000 bez otvaranja)zadrzao je pouzdanost lepotu ali i izuzetno jeftino odrzavanje sto je prava retkost za japanske motocikle Spaner je mehanicki pa se moze lepo rucno naspanovati lanac bregaste dok ventile ukvalno na samom putu mozete stelovati i sami jer je na ''klackalice'' (kao kod Fice ) Potrosac....e pa ako je lepo nastelovan karburator kompresija da je ok i ventili ...onda ne sme da predje sa solidnim kvalitetom benzina 3L inace i da je ne nastelovana ne sme da predje 3,5L nije za dvoje jer debelo se muci sa samim polaskom u prvoj znaci max.kilaza joj odgovara do 110kg (na motoru sa gorivom i vozacem....mada i sa dvoje ide solidno ali su cuje po masini da vristi umesto da prede kao mace......sajle za gas i kocnicu prednju obavezno podmazaivati bar 2 puta preko godine jer joj se na skoro svim modelima (a iste su nisu se menjale tehnicki) znaju zaglavljivati pa gas ostaje otvoren i nema pomoz Boze onda sem gasenja na kljuc. Iskrena preporuka i kako za pocetnike ali i isto tako kao i drugi motor(citaj gradski umesto skutera) pored nekog putnog za duze i ozbiljnije ture van grada.Podatak da su 4 francuza krenula pre dve godine iz centra Pariza na bas tim modelima na PUT OKO SVETA a cilci su svojih 60 i vise godina opet govori u prilog tog malog ali nadasve pouzdanog motora!
  10. i ja imam bukove i hrastove elektrode u manjim i vecim pakovanjima za varenje burica za rakiju i vino ! Pa ako nekom treba .......prestao sam sa varenjem istih a visak mi,,,,,
  11. na limundo i kupindu ima koliko hoces,,,,,,,,,,,skoro sam gledao........Googl je cudo !
  12. imam cepove za tebe 1 komad 5eu......za one malo snalazljivije i koji mozak ukljuce po nekad u zivou 1eu za 4 komada ,,,,,,neverovatno al istinito,,,,,,
  13. E moj druze citam ovaj oglas iz razloga sto moj sin namerava sa Horneta da predje na Transalpa ........i citajuci sta je sve promenjeno i uradjeno na motoru a znajuci iz licnog iskustva da sve sto si nabrojao stvarno toliko i kosta ......a samim time i kad bi kupio neki drugi motor isto bi to morao da manje vise i sam kupim ili zamenim cena je relativno ok za tvoj motor...........e sada .....samo mi nije jasno kome se ti to sve vreme ovde pravdas >? TVOJ motor Tvoja cena a koliko vidim 99% nijedan od ovih koji su ti pisali na tvom oglasu nije potencijalni kupac ! Znaci ljudi od dosade ne znaju sta da rade i ubijaju licne oglase ! Stavio si svoju cenu ko zeli i ima nameru da ga kupi nece kenjati i SAVETOVATI nego ce te pozvati ili doci licno da vidi motor ........uzas na sta su poceli da nam lice licni oglasi zahvaljujuci silnim DUSEBRIZNICIMA ! Sretna prodaja .!
  14. Prijatelj za kojeg sam postavio oglas me zamolio da dodam jos da ga interesuje i zamena za Hondu CB-Sevenfifty
  15. Prijatelju pa naravno da je farban...a da li je tvoj farban ili je gooo lim???????a na slici ces posebno da vidis.......motor je u fabrickoj boji. izvini nemoj da se odmah ljutis ......pitam te jer je veoma korektna cena !.......a drugomora se primetiti da si veoma TAKTICKI izbegao celo moje pitanje jer si samo na jedan deo moga pitanja odogovorio a to je jeli farban .....dok na druga dva pod pitanja nisi odgovorio..... Stoga te opet pitam jeli padano sa njega .....jer maska definitivno na slikama nije iste boje nijansa kao celoga motora !! Lep pozdrav prijatelju i nema ljutnje !
  16. sve si u pravu sto se tice agregata ,,,,,,,,caki u taj zr7 su ga krnuli.......
  17. Oglas postavljam za mog prijatelja naseg starog bajkera kojem je crkao lap top ....znaci moracete njega da kontaktirate za sve dole navedeno Honda SLR650 Godiste:1998 registrovan: do 12,07.2012 presao :68000km od opreme: kofer 42L Kapa Telefon:034-398149 i Mobilni..0649010806 Pedja CENA: 1800 ========================= Motor je u prvoj boji nov lanac i lancanici ulje i filter ulja nove kocione plocice guma prednja skoro nova 90% zadnja 50% nove svecice nov akumulator Na slici jasno prikazano na levoj strani rezervoara levo pored nalepnice SLR kod slova S malo ulubljenje i nista vise !!! Regiastorvan na ime prodavca a uvezen iz Svajcarske pre par godina
  18. Druze, ja i dalje cekam da mi javis kad da dodjem po tih 10 komada po 120$ kad si bio faca da podjebavas sad daj da vidimo te po 120$ pa neces ga ni videti..... strasno na sta nam lice oglasi !ljudi koji uopste nisu zainteresovani za kupovinu istoga jako lepo umeju da useru oglas prodavcu komentarima!
  19. jel bi pasovao za giwi kofer na enduro motoru? pa ne znam dali bi pasovao iz razloga sto sam napisao vec u samom oglasu ne secam se sa koga sam modela skinuo al se secam da je bila neka Yamaha u pitanju,,,,,,,,,a iz iskustva znam da se uz malo truda citaju kontextu ..........prepravke to jest dodavanja nekih nosaca sigurno moze prilagoditi bar za 80% , motora jer sam to radio......recimo koliko se opet secam od Boldorke sam nosac preradio bez secenja ikakvoga na Kawu GPZ1100 ......i da ne nabrajam vec na kojim motorima sam sve radio prepravke . Uprincipu uvek je skoro mada ne uvek potrebno dodati sipku koja ide na bocni levi i desni bok repa motora
  20. Draza je lepo objasnio razliku u potrosnji i definitivno je covek u pravu,,,,,,,a ti naravno nisi,,,,,,,,,kada vozis 7 meseci u godini pa na mesecnom nivou potrosnja goriva bude (30 dana u mesecu) 2Litra razlike to je 60 litara na mesec x 7 meseci=420 litara Minimum! x 130dinara iznosi za 7meseci ukupno 54,600 MALO LI JE??? A iz iskustva dugogodisnjega znam da ta cifra zna biti i mnogo veca od ove kalkulisane :Mina:prelep motor srecna prodaja.....
  21. ti koji su te zvali oteraj slobodno u 3 lepe m'''''''' svi znaju pai laici da samo magnet nemoze da se nadje ispod 100 do 130e!! neka zovu Beru ili LASLA ...........pa posle i Ebey,,,,,,,,,,sramota casna rec .......ja licno sam prekopao pre pola godine cini mi se a idao sam i ovde oglas na forumu .......znaci celu Srbiju uzduz i popreko sam prekopao da nadjem samo magnet doduse za Zephira750,,,,,,i dobro znam koje su cene,,,,,! i kod nas ali i preko.......
  22. srbenda

    zephir 750

    hvala
  23. srbenda

    zephir 750

    koje je goodiste i dali si imao problema sa magnetom.........lanac i lancanici u kakvom su stanju ,,,,lanac bregaste jel se cuje?,,,,,,gume,,,,,,,,,,,i dali cure zadnji amortizeri,,,
  24. srbenda

    Honda cm 125 t

    samo strpljenjau radu a za delove se ne sekiraj evo ti i jos jedan telefon kod nas u Srbiji ima covek cini mi se 2 CM-a sto u delovima sto polu masinu pa se cuj i sa njim......Pedja 034-398148
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja