-
Broj tema i poruka
532 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: srbenda
-
Momak citam ja polako kad imam vremena na pretek sta pises ..ustvari...zelis........ pozdravljam ideju da kupis prvi motor za verovatno tesko stecen mukom zaradjen novac. Medjutim mislim da motor nije za tebe ..kupi ti lepo auto ide zima sad........motor se voli motor se ne kida .........Treba ti ....citiram te gore,.,,,,da ide na zadnji ! UZAS........ Ne leci komplekse ,,,,,,,,nemoj uzor da ti budu papci sa skupova i vasara......koji tockare......pucaju... :zdravo:BUDI SVESTAN da motor nije sredstvo za pokazivanje vec sredstvo za uzivanje
-
Hvala na ponudi.....Motor ti je prelep! Ipak je TDM 900 bar po meni neki gornji vrh te klase motora a i ispravljene su opet po mom nekom iskustvu i svi sitni nedostaci iz serije 850 .Medjutim nisam spreman da dajem toliko novca.
-
1. Godište motocikla koji ste vozili: 1993 2. Vreme provedeno na motociklu: 2g 3. Šta mi se dopada: Uvo je NARODNI motor za siroke mase ! Fabrika je resila da koncipira motor koji ce imati svoju UPOTREBNU vrednost i cenovno biti dostupan sirem broju vozaca za SVAKODNEVNU upotrebu. Postavili su taman sve u njemu sto jedan motor treba da ima a pre svega kvalitetan agregat koji prelazi mnogo kilometara a da pri tome nema decjih bolesti.......Ocigledno se stedelo kada se konstruisao ali u kozmetickim detaljima ,,,,medjutim to ne utice ni u jednom trenutku na ciklistiku i pouzdanost na sam motor (sminka uglavnom ne postoji na ovom motoru) sto je dovelo do krajnje povoljnog rezultata a to je starna cena prilikom kupovine. potrosnja odlicna ! 2 putnika +4 kofera 5L ne prelazi do 120km/h maximum ide do 6L (bar na mom ) Kocenje ......pa model sa samo 1 diskom napred i nije srecno resenje bas a ispravljeno je u kasnijim verzijama Mekan udoban za duge ture Ocekivati i traziti od ovog pouzdanog i jeftinog modela nesto vise>? suludo! jer je ipak to jedan vremesan ali nadasve pouzdan motor koji nece ostaviti nikada na putu svog vozaca
-
Lep gest od strane Administracije da se pomogne vrsnom coveku i majstoru !Nazalost to sto se dogodilo je uzas nedao Bog dragi nikome .Pridruzicu se od sveg srca i svojih mogucnosti
-
Stara Cena: 26,800.00 DIN Cena na akciji : 24800 DIN
-
pa pazi...........imao sam TDMA 850 a izmedju nih sam naravno vozio i druge motore ......menjao,,,,,,, E sad posle 38 godina vozikanja i gomile promenjenih motora opet cu na TDM-a .zasto: Prvo motor koji ima fantastican nepokvarljiv agregat prednja viljuska se bukvalno steluje kao na R=ovima...sto mu daje u odredjenim trenutcima i pravu sigurnost ako zelis da ga bukvalno teras po krivinama kao pravog R-aa u sledecom momentu sa dva ili 3 klika podesis opet za udobnu turing voznju ..... naravno sve to lepo ispraceno sa zadnjim amortizerom koji ima opet gomilu jako finih podesavanja.........znaci retko koji motor i danasnje novije generacije OSIM r-ova a da su turing sport klasa u sta spada i TDM imaju bas obadve navedene opcije stelovanja u detalje vesanja......Potrosnja ? pa sa nas dvojicom....sin i ja...3 kofera i tank torba pri 130 do 140 je 6 do 7 litara ali ako tube odu onda zna da guta i do 12l.Tube kad odu a to su obicne dve cevcice (po jedna u svaki karburator)manifestuje se povecanom potrosnjom kao sto je bio slucaj kod mene na jednom.Kostaju oko 30e po komadu i na nasem forumu ih neko bas prodaje cini mi se bas a i ima ih svugde po internetu.TO JE POTROSNI MATERIJAL a ne kvar !!! Ljudi mesaju babe ii zabe..... na auto putu 2 vozaca i stvari i do 170 km/h ne poelazi preko 7litara kod starijih godista obavezno proveriti HARD gumu u zadnjem tocku jer je to motor koji vozaci koriste uglavnom za duze ture sa dosta stvari pa zna da strada ta guma .......jednostavno se iskida od opterecenja motora a ona je oko 50e cini mi se..... medjutim to se ionako na svakom polovnom motoru prvo i proverava naravno ! Ne kvari se uopste nema problema nekih oko masine jer je nepoderiva .Ubrzava sacuvaj boze i vuce u svim brzinama ravnomerno bez nekoh stucanja ili kasnjen ja na odziv gasa......recimo ja licno volim da svaki motor probam tako da ga recimo ubacim zagrejanog naravno......u sestu brzinu(ako je ima) i da vozim minimalno 60km/h a onda samo dodajem gas ........cisto da vidim dali je lenj da me ne smara na duzem putu cestim saltanjem u nize brzine.E tu je TDM zakon ! ceo dan po gradu ga mozes voziti u naj vecoj brzini !!nema onog smornog saltanja..........Po krivinam se vozi kao R ne beze mi nimalo (na moto reliju kroz Makdedoniju) po planinama sam ih naj normalnije pratio pa su se pojedini cudili prosto kako je to izvodljivo sa njim jer sa dobrim gumama drzi kao pegla po krivinama Nemojte shvatiti kao sad ja neki vozac pa se kurcim ........taman posla u mojim godinama se sve vise uziva u voznji a sve manje manijaci ..........jednostavno takav je motor pa dozvoljava jako ostru voznju. Mada sam primeti jedan detalj vise mu prija za ostru voznju kada si sam na motoru a na drugi klik podesim prednu viljusku ......a kada je motor full natovaren,,,,,,,,,, na motoru nas 2 i stvari podesim prednju na 4 klika i tada je kao Transalp !! mek i upija svaku neravninu prednji tocak ,,,,,,,,,lepota tada za dug put Regler mi je crkao na modelu iz 91g. medjutim regleri toga godista su i normalna pojava da crknu jer inace na svim japancima je zivotni vek reglera oko desetak do 15g ......bar neko moje iskustvo.....eto toliko iz moga iskustva i zapazanja NAPOMENA ! Sediste obavezno kod Bobana preraditi!! zastto? ubija me sto pri naj manjem kocenju se bukvalno nasadim mu''''''ma na rezervoar ,,,,,,,,jer se sedi prilicno nizbrdo'' medjutim kad se ''ukopa sedalni deo samim time se i poravna sediste i onda do mora i nazad neosetis put !! kao da si presao samo 50km umesto 1000km tolika je razlika ! Guvernala fantasticno stoji bas gde treba jer su ,,,,,,ledja skoro pa prava i vratni deo pa nema otpora na kocenju na laktove i dlanove ..........znaci skoro kao na Transalpu polozaj za malo pa skoro tako/ Koci ubija ! koliko si pomislio zaustavlja se odmah ! Medjutim ja licno na sve motore moje i mojih sinova stavljam Nisin plocice pa i to daje dodatni poboljsan efekat kocenja ........jesu skuplje ali bas toliko koliko su skuplje bolje i koce ......preporuka Vizir obavezno staviti malo duzi jer fabricki ne pruza neku zastitu sem one minimalne ali to nas drugar Ivan resava TOLIKO od mene
-
iz naslova elem,,,,,,kupujem TDM 850 godiste od 96 do 2001 (samo zbog izgleda farova i prednje maske) moj predhodni je bio onaj buljavko sa 2 okrugla .Naravno da nije padano sa njega ,........pa ponudite ako imate sta da valja Kontakt telefon: 060-3342303
-
1metar je 540 dinara placano hladno bele boje
-
nemam potrebe da brojim a zasto? Jer sam prodao mom prijatelju isti takav kofer i ja licno u njega ugradio trake (koje su u koturu) i isto kao i ti stavio po 4 reda levo i desno i to makslimalnom duzinom .Samim time NEMOGUCE JE DA STANE 5 metara ukupno led traka u zadnji deo.Poenta je da si se malo prebrojao u metrazi INACE SAM MOTOR JE PRELEP I ZELIM SRECNU PRODAJU
-
molim te objasni gde si i kako si uspeo da smestis u kofer 5 metara led svetla
-
Nekada u bivsoj Yugi su mu iz Zagreba slali MZ i Jave postom masine na generalku i to tamo neke 78 il 79 godine ako se secam dobro ...... toliko o njemu kao majstoru.....covek nije skup vec jednostavno VREDNUJE svoj rad i dugogodisnje iskustvo (koje kosta) samim time i realno naplacuje rad. Nekome se to u danasnje vreme nece svideti pored gomile novootvorenih servisica koji uz to nisu ni registrovani pa posle muka da realizujes bilo kakvu reklamaciju(osim uz pomoc snage i budaka) .Cela ekipa u radnji je odlicna i svesna da je musterija ZAKON ! te se tako odnose prema musteriji i motoru ! Iskrena preporuka za majstor Rausa ! delovi uglavnom svi na lageru ali ako i nema nesto u veoma kraatkom roku ih nabavlja koliko je to moguce......
-
Ma Spale.......nije problem za cekanje,,,,stvarno mi ne zapinje za pare .......ni za sruju da platim ni za leba'' nego mi je krivo kad me zovuu genijalci i pitaju ........jel moze za 20e!!!!!! pa imaju link sa cenom i opet kenjaju do jaja..........neverovatno u kom smeru ide ovaj narod ........e tu sam prso'' dvoica mi nudili neki poliester u kutiji a jedan cak da mu dam na 4 rate ! jbt............ko da sam crveni krst!
-
EVO I LINK SA SLIKOM KOLIKO JE CENA U SAMOM KATALOGU POSTO NEKI ZOVU I KAZU DA IMA I ZA 10EU !!:lud: http://www.louis.de/_30ce97a9a7b86317afd70faa29e49852a7/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10021310
-
ajd ovako onda kada ne ide ''onako''..... Guvernala od TDM850 niklovan i naravno nije kriv + distancer 50e ........
-
Kupio ove godine i vozio na Jamahi XJ600 a motor je prodat pa sam skinuo i sada mi je visak......znaci skoro novo korisceno 5 meseci na mom motoru. Bera mi je porucio iz Louisa i kostalo je sa provizijom 72e Pametna stvar sa duzi put jer je guvernala blize vozacu a ujedno i u visinu podize za 35mm malte ne se sedi kao na transalpu evo i slike kako je bilo na mojoj Jamahici link ka prozivodu u Louis-u http://www.louis.de/index.php?partner=criteo&topic=artnr_gr&artnr_gr=10021310 Cena vise nego korektna za 50e telefon 0638129618
-
Motor prodat pa samim tim i zakljucavam oglas
-
Kaparisan glisercic !! Zbog hitnosti i cena za motor takva 1350e Naravno samo se skida kofer i produzetak za guvernalu .......nosaci i sve ostalo sto je navedeno u oglasu ostaje !! + i rezervni (fabricki vizir ) ispravan neostecen
-
Za ford mondeo MK3 trebaju mi sve 4 ili bar 2 iste aluminijumske felne sa 5 rupa..........dimenzije su 16-ce 5x108 telefon 0638129618
-
jbg........ja se ubi trazeci za Mondea MK3..... 16-tice sa 5 rupa............prjatelju da neznas slucajno gde da nadjem,,,,,,,,,,izvini molim te na neumesnom pitanju ovde na tvojoj temi
-
Evo nek ide ali bez kofera i distancijala za volan,,,,,,,znaci ostavljam nosace kofera za 1450e . Nasao sam gliser i prikolicu pa rwekoh da pozurim ........da ne otplovi drugom
-
ne sumnjam za precutkivanje kvarova popravki i slicno jer vec dugo sam ionako razocaran u narod sa cime se sve sluzi i nasta je sve spreman samo da proda!! Prvi i ujedno naj veci gliser sa slike mi je prevelik a i nije za neku moju pricu koju sam zamislio u glavi ipak je to zverka za duze neko putovanje .Ja nameravam da odem godisnje mozda 2 puta do mora na po maximum 4 do 5 dana jer me ne drzi mesto nikako! Tako da mi nesto manje treba a opet da mozdaaa kazem Mozda i moji ukucani a ima nas 4(sa devojkom sina 5) se malo provozamo ako uopste budu hteli !!
-
Hvala za informaciju prijatelju............sad cu ga pokusati pronaci.....
-
druze daj molim te posalji link ka tvom oglasu hvala
-
ma jedan od nepre''ebivih Yamahinih agregata........nije sto je moj pa sad kao ....svaki ciga svog konja hvali nego je to tako i kraj .........a resio sam da kupim neki gliser za more iskljucivo....... kad vec necu moci duze vreme voziti nazalost motor......eto iskren da budem to je iz cisto zdravstvenih razloga prodaja samog motora.......NAZALOST
