Jump to content

Moto Zajednica

srbenda

Članovi
  • Broj tema i poruka

    532
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: srbenda

  1. Sigurno je radjena u air-bashu kao moja,verovatno ima i brutal sound auspuhe,bisage,vizir,roll-bar? Ili je samo fabricka... tacno da niko ne gleda dodatnu opremu a ona zna da bude skoro kao cena za motor ! ,,,,vec odmah gledaju samo osnovnu cenu ....TDM850 ...91god. 2500e ali...samo koferi sva tri komada 450e pa vizir MRA 120e..auspusi par 440e teflonska creva 250e nosac kofera 140e znaci oprema samo vredi1500 i kusur eu.! Naveo sam banalan primer koliko je mene kostalo da ga sredim i opremim ! A kad im kazes cenu motora smeju se ............Znaci isprsite se braco moja ili cutite. SRETNA PRODAJA !
  2. tacno tako pa kinezi su oko 900e sprint princ recimo a ovo je ipak japanac kakav god da je
  3. ma jok ........samo ti se cini na prvi pogled kad ih duze zagledas cak budu i lepi..........mislim ovaj....
  4. srbenda

    Nolan N103

    Manje se javljalo na N102 nego na novom N103 modelu.....mislim na grrebanje ....moje misljenje .zza oba dva modela ......precenjene .....preteske (vec na oko 200km predjenih se oseca tezina na vratu) ....jako bucna ako nemate vislji vizir na motoru.....(vec od nekih 80km/h pocinje buka Problem kod svih flipup modela je tezina! Sta mi se extra nije svidelo ......skripuce i cvili na sve strane dok se navlaci na glavu i tumbanju po rukama ......i to vec posle nekih nepunih godinu dana .....kao da je materijal od koje je pravljen popustio u strukturi pa ........nedefinisan odvratan zvuk.Nikad vise Nolan ..... Prednosti...pa hmmm....sem sto ima lepo resenje protiv zamagljivanja i malo dubljeg potiljka(jastucic na potiljku glave ) nista ostalo....
  5. daj te slike ....amza je amza,,,,,ako nista bar da uzivam gledajuci ga...
  6. da u pravu si......to je to.........probao sam sa celom procedurom ovde vec napisanom za elektrolizu stim......da sam ja radio sa obicnom sodom bikarbonom za kucnu upotrebu stavljao sam 3 kasiske supene na oko 2l.vode,Posto mi je jako bio zardjao rezervoar morao sam elektro lizu da radim skoro 5 dana,,,,! Medjutim ako hocete dobar efekat morate jakooo cesto da cistite elektrodu(ja sam konkretno uzeo za to 1.5 metara sparinga debljine 2mm i sekao ga na oko 50cm duzine) jer se ultra brzo zasiti natalozenom rdjom pa ne odradjuje svoj posao kako treba a i verujte da sam samo mogao da ga 2 puta isti osmirglam sa smirglom na bimbalu (brze mi je i lakse) jer se ceo pojede od rdje ! svede se skoro na debljinu lista za bonsek.Dan danas se motor vozi bez ijedne trunke u karburatorima! Nema onog cuvenog sitnog taloga boje rdje ,Izuzetno je otporna na udarac na ogrebotine naftu ,.nitro ....PROVERIO SAM pre nego sam nalio u rezervoar! PREPORUKA i bez straha i nepoverenja 100% odradjuje posao ako samo ispostujete proceduru koja je dosta zamorna
  7. stvarno bi valjalo.......
  8. kazi mi gde si nabavio ove auspuhe! ovakave jos nisam video....jesu li univerzalni ili bas za taj model tvoj?
  9. Zemljace ....neznam dali si nasao resenje za tvoj problem a i vidim da je tema matora.......al opet da se nadovezem...........ja sam imao letos muku sa jednim rezervoarom ....i listajuci forum nasao sam temu gde je decko mislim iz Svilajnca prikazao postupak rada i slikama i recju naraavno.... kontaktirao sam ga i probao sa njegovim uputstvima koja je postavio na forumu .Imogu ti reci da sam posle 7 dana al bukvalno 24h na dan drzao rezervoar na elektrolizi(2 puta na dan menjao sparing kao elektrodu jer se jako zasiti rdjom pa ne odradjuje svoju namenu) i potom ga ocistio tako da sam u nejga sipao rizlu koju posipaju na puteve zimi i to granulacijiu malo vecu .....muckao vrteo dok mi ruke nisu otpale ........potom isprao dobro ....crevo nabio u rezervoar i pustio slavinu desetak minuta.....e muka je posle da se turbo isusi rezervoar jer korozija napada vec posle nepunih 5 minuta !! Resenje mi je bilo da gurnem u otvor industrijski fen da ga susim iznutra (bio je prosto vreo posle nekih 20minuta susenja) za sam kraj muka sam kupio epoxi boju koja je toliko otporna na naftu nitro i naravno benzin proizzvodi je Zorka Sabac i mesa se da me ubijes nemogu se imena setiti proizvoda al nije problem da saznam .Sipao sam ceo litar te boje i muckao pre toga naravno lepljivom trakom zatvorio sve rupe na rezervoaru ,,,,,slavina.......cep......visak boje posle par minuta okretanja (da se lepo razlije unutra )sam istocio iz rezervoara da ne bi bio debeo sloj boje,Posle desetak minuta vec se boja pocela susiti, A ja sam tek nakon 4 dana ugradio rezervoar jer nisam ni zurio u sklapanju motora....TESTIRAO sam komad lima sa namazanom bojom u posudi sa nitrom i posle i sa benzinom ostavivsi ga 3 dana potopljenog i nije podiglo boju! Motor se i danas vozi a muke sa rdjom i zacepljivanjem karburatora vise nema .Ova epoxi boja je iskljucivo za oblaganje cisterni i tankova za naftu i naftine derivate tako su mi rekli u prodavnici a i ne sumnjam u to jer i pise nesto i na uputstvu na kutiji sitna slova a ja mator pa se obnevidelo ........lakse mi bilo da mi trgovci procitaju
  10. kazu za BMW...... Njemu se obradujes 2 puta.......kad ga kupis i kad ga prodas,,,,,, nego sala na stranu.......kazi mi koliko bi bilo da se zice ponovo hromiraju od Honde CM125 po komadu? posto bi trebao da oba dva tocka raspletem i da zice hromiram ......malo sam se raspitivao i receno je da su bile cinkovane a ne hromirane fabricki .....to je kao procena ljudi koji se bave cinkovanjem........Naravno voleo bi da raj problem trajno saniram jer motor ostaje u porodici sa kolena na koleno pa samim time nama ima vrednost hvala
  11. zahvaljujem na informacijama .......
  12. izvini nije mozda mesto ovde ali verovatno ce jos nekoga zanimati odgovor na moje pitanje koje bi ti postavio" vidim prelepio si prednji blatorbran karbonom.posto ima coskova uvala ......dali je muka da se lepo zategne folija i dali si je grejao mozda dok si je lepio .....mislim ima li kakva procedura prilikom lepljenja folije?? cuo sam da nije lako za lepljenje kad ima kojekakvih krivina izbocina itd..... hvala i izvinjavam se na OFF
  13. gle moj bivsi motor !!! preporuka drugari verujte mi na rec ! ja sam ga imao jako kratko oko godinu dana samo al motor je iz uvoza i kupio sam ga tada od decka koji je bio klasican coperas znaci nije prelazio 80 na sat! ja sam se spicio sa njim do mora i malo do Bosne i odmah ga prodao jer mi je bio nizak ( visok sam oko 188) .Hteo sam sinu da ga predam al mislim da je prebrz za njegovo znanje i umece kao vozaca.ide kao nevreme .....meni bar probao sam oko 170 km potrosnja sa bisagama i tank torbom mi je bila 4 litra!! ni gram preko!(Pedja vatra mi je prestelovao motor pred put.....ventili karburatori.....itd.... ako je i sad u takvom stanju kod ovog vlasnika preporuka za kupovinu!! Provereno lepo radio dok je bio kod mene pozdrav i srecna prodaja
  14. gde bre u extra stanju....mislim .....dusa??? ja bi crko da mi je motor u takvom stanju dusa bi mi na nos izasla :bljak:LOOL SALA NARAVNO ! Lepa cena a video sam ovih dana bas na oglasima da se za taj tvoj model bas prodaje to sve sto si naveo i to po jako skromnoj ceni........lepa prilika za nekog da dodje do jeftinog motora za male relativno pare......srecno sa prodajom
  15. e bas takav model nameravam ako da Bog da nadjem da kupim ali pod uslovom da je samo tako originalan nesto sam kao nanjusio po netu medjutim muka !......djiberi ili poceli da ga seku da prave copere il kroseve ........ma muka naci originalan
  16. vidim da je tema prilicno stara ali znajuci muke oko nabavki kvalitetnih delova za najbolji motor svih vremena naravno aMZU evo da vam dam broj telefona coveka koji ima sve iz programa za MZ i jawu .Ja se kod njega snabdevam skoro 20 godina i mogu reci da je korektan iiz vise razloga 1.pri isporuci vas pita uvek koji kvalitet trazite ...mada originalne i on sad u poslednje vreme sve teze nalazi ali i h ima.. 2.cene 3. korektnost na prvom mestu ja sam na svoj prvi motor seo neke davne 1978godine bio je to mz 150 televizor i od tada sam promenio motora da verujte ni sam neznam broja al evo bas sada pod stare dane se resavam a i nasao sam jedan da kupim za svoju dusu sto bi se reklo jedan Televizor model ... tako smo ga zvali u moje vreme i da ga na tenane ako da Bog restauriam da moje mledalacke dane vratim a i mojim unucima da ostane u anamet.Nadam se da ce vam svima koristiit info za nabavku delova covek se zove Zoran iz Novog Sada je i telefon je 0216416611
  17. nit je vino nit je rakija......poceli su svi plastikenci de lice jedni na druge zadnjih 10 godina.....rep skoro na svim motorima isti u spic........mislim da je pokrenuo taj trend R1 medju prvima a ostali ga samo ispratili proizvodjaci.....auspuh?? diskutabilno ipak sam pristalica klasicnog lonca oni triovali ovalni i neznam koji sve vec nazivi mi nekako ne piju vodu.....ne samo da znaju da budu fensi previse vec brate i nagrde izgled samog motora............F2 ili F3 i nekako al ovo.......fenserajka teska
  18. nemoj da ti se smeju,,,,,,,evo sad vec,,,,,,,Vodi: radesm (40) 80.001 din (750,20 €)
  19. Prvo cestitke na ovako lepom primerku ......vidim da je kompletno uradjena i zastita unutra .....nego interesuje me posto odavno nisanim ovaj model .......dali imas kompletne stranice tojest enterijer za njega iznutra mislim na stranice rukohvate rucke stakala i.t.d. stakla ....takodje dali je motor uveden u saobracajnu ?posto je promenjen motor.........HVALA
  20. Nas kolega bajker a verujem i najstariji bajker na prostorima Srbije .....Goran Ristivojevic-Tranvaj je punih godinu dana pripremao i okupio eminentne slikare i vajare (profesore i akademike umetnosti) i uredio likovnu koloniju sa temom MOTORI. Smatrao sam da bih takvu nesvakidasnju izlozbu trebalo da prezentujem nasim clanovima ali i svim ljubiteljima umetnosti Izlozba ce se odrzati u gradskoj galeriji Mostovi Balkana sa otvaranjem u 19h u Petak 24.12.2010 i trajace do 17.01.2011 U Kragujevcu kontakt telefon organizatora :0638129616 UVOD, Iz ljubavi prema motorciklima a nadasve prema druzenju nastala je prica (likovna kolonija) NA PUTU KROZ VREME Prisutno je 18 slikara i vajara sa 3 kontinenta Kanada,Afrika,Evropa(Srbija)
  21. srbenda

    Honda CBR 600F

    pa i sam vidis da ima ovde ljudi koji iz dosade kenjaju a nemaju nameru(a ni kintu) da uopste pazare motore.Admini ne reaguju kao po obicaju,,,,,Trebao si lepo da zakljucas oglas ostavis samo mobilni ili da ti se jave na pp.Mislim postalo je jezivo na forumu kako pojedinci pametuju oko oglas re cena prevelika te ov0 te ono......sramota.Svacije pravo je da stavi cenu koju hoce i da ceni svoj motor koliko zeli pa tako i ti tvoj, zakljucaj lepo temu i trazi od admina da obrisu postove a dali je cist ili ne?? to buduci kupac sa tobom neka rascicava a ne forumasi ovde da pametuju .Advokatske kancelarije su u poznate a ovo je moto forum rubrika OGLASI
  22. prodata nasem drugaru sa foruma SHUM@Rz ......da se udobno vozis i da te cuva
  23. poslao sam ti poruku na PP.
  24. evo linka gde se kaze kako se opremila saobracajna policija sa kako kazu vesti''najbrzim motorima''' zamaskiranim ....... http://www.moto-berz...enuli-u-patrolu Izvor: Kurir
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja